Schulich Leader Nominees

A Schulich Leader Nominee represents the top STEM student in your graduating class and in turn becomes eligible to win a $100,000 or $80,000 scholarship.

This entrepreneurial-minded student exemplifies at least two of the following criteria:

  • Academic excellence
  • Leadership
  • Financial need
Nominees

Nominees 2015

2015
Maritime Muslim Academy
Nominated by Kathryn Curran

Halifax, NS

2015
John Polanyi Collegiate Institute
Nominated by Filomena Silva Martins

Toronto, ON

2015
Central Memorial High School
Nominated by Ronda Knowles Connop

Calgary, AB

2015
Father Henry Carr Catholic Secondary School
Nominated by Angela Carli

Toronto, ON

2015
Airdrie Koinonia Christian School
Nominated by Matthew Prebble

Airdrie, AB

2015
The Bishop Strachan School
Nominated by Linda Kemp

Toronto, ON

2015
F.J. BRENNAN SECONDARY SCHOOL
Nominated by Christena Slivocka

WINDSOR, ON

2015
Silverthorn C.I.
Nominated by James Arnott

Toronto, ON

2015
Notre Dame Catholic Secondary School
Nominated by Josie Comella

Brampton, ON

2015
Bill Crothers SS
Nominated by Jeff Reid

Unionville, ON

2015
Maples Collegiate
Nominated by Filomena Costa

Winnipeg, MB

2015
Middlefield C.I.
Nominated by Kathryn Morin

Markham, ON

2015
Weston Collegiate Institute
Nominated by Claudia Santos

Weston, ON

2015
Islamic Foundation School
Nominated by Yahya Qureshi

Toronto, ON

2015
Sutton District High School
Nominated by Dawn Laliberte

Sutton West, ON

2015
Collège Sturgeon Heights Collegiate
Nominated by Barry Wiess

Winnipeg, MB

2015
North Toronto Collegiate Institute
Nominated by Erica Grondin

Toronto, ON

2015
É S Académie catholique Mère-Teresa
Nominated by Julie Storie

Hamilton, ON

2015
WESTMINSTER S.S.
Nominated by darlene montgomery

LONDON, ON

2015
Jarvis Collegiate
Nominated by Michael Harvey

Toronto, ON

2015
ST. THOMAS MORE COLLEGIATE
Nominated by Hank Bouwman

BURNABY, BC

2015
Seaquam Secondary School
Nominated by Jenny Gehiere

Delta, BC

2015
Elmira District SS
Nominated by Judy Savill

Elmira, ON

2015
STANLEY HUMPHRIES SECONDARY SCHOOL
Nominated by Aaron McKenzie

CASTLEGAR, BC

2015
West Island College International - Class Afloat
Nominated by Mathew Chyzyk

Lunenburg, NS

2015
Bur Oak Secondary School
Nominated by Varun Kumar

Markham, ON

2015
Marc Garneau CI
Nominated by James Jan

Toronto, ON

2015
Sir Charles Tupper Secondary
Nominated by joseph lee

vancouver, BC

2015
Father Leo J. Austin C.S.S.
Nominated by Paul Perron

Whiby, ON

2015
Citadel High School
Nominated by Cherie Borden

Halifax, NS

2015
Monsignor Percy Johnson CSS
Nominated by Claudia Girardo

Toronto, ON

2015
Eastview SS
Nominated by Ted Wilson

Barrie, ON

2015
INSITUTE COLLEGIAL VINCENT MASSEY COLLEGIATE
Nominated by Richard Schaubroeck

WINNIPEG, MB

2015
MENIHEK HIGH SCHOOL
Nominated by David Shears

LABRADOR CITY, NL

2015
ST. DOMINIC CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Tracy Sugden

ROCKY MOUNTAIN HOUSE, AB

2015
Liverpool Regional High School
Nominated by Jackie Leonard

Liverpool, NS

2015
KING CITY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Tod Dungey

KING CITY, ON

2015
Bishop Macdonell CHS
Nominated by Heather Yates

Guelph, ON

2015
Abbotsford Senior Secondary School
Nominated by Adam Moore

Abbotsford, BC

2015
L'AMOREAUX COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Johnson Kong

TORONTO, ON

2015
NICHOLSON CATHOLIC COLLEGE
Nominated by Lou Scanlan

BELLEVILLE, ON

2015
Lake City Secondary
Nominated by Jeannette Gobolos

Williams Lake, BC

2015
GEORGETOWN DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Kimberley Swanson

GEORGETOWN, ON

2015
Sackville High School
Nominated by Susan Sarty

Sackville, NS

2015
KINGS CHRISTIAN COLLEGIATE
Nominated by Leslie Brodie

OAKVILLE, ON

2015
NOTTAWASAGA PINES SECONDARY SCHOOL
Nominated by Craig Robertson

ANGUS, ON

2015
ST. AUGUSTINE CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Antonella Rubino

MARKHAM, ON

2015
BISHOP WHITE SCHOOL
Nominated by STEPHANIE GOULD

PORT REXTON, NL

2015
Harbord Collegiate Institute
Nominated by Shirley Sue

Toronto, ON

2015
Saint Joan of Arc Catholic High School
Nominated by Christina Marchese

Maple, ON

2015
Gander Collegiate
Nominated by Trina Connors

Gander, NL

2015
Marianopolis College
Nominated by Katherine Spandidakis

Westmount, QC

2015
Glenlyon Norfolk School
Nominated by Kirsten Ziegler

Victoria, BC

2015
Milliken Mills High School
Nominated by Jacqueline Pontes

Markham, ON

2015
ST. JEAN DE BREBEUF CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Deanna Balsor

HAMILTON, ON

2015
NorKam Secondary
Nominated by Curtis Kanigan

Kamloops, BC

2015
HAMPDEN ACADEMY
Nominated by CATHERINE HOUSE

HAMPDEN, NL

2015
LINCOLN M. ALEXANDER SECONDARY SCHOOL
Nominated by Linda Nemeth

MISSISSAUGA, ON

2015
Wallaceburg District Secondary School
Nominated by Rob Lee

Wallaceburg, ON

2015
Foundations For The Future Charter Academy High School
Nominated by Shelley Geran

Calgary, AB

2015
JOHN PAUL II COLLEGIATE
Nominated by Shelly Fransoo

NORTH BATTLEFORD, SK

2015
West Hill Secondary School
Nominated by Kelly Wilkins

Owen Sound, ON

2015
St. Maurice School
Nominated by Bryan Doiron

Winnipeg, MB

2015
Carver Christian High School
Nominated by Cara Lau

Burnaby, BC

2015
OUR LADY OF THE SNOWS CATHOLIC ACADEMY
Nominated by Philip Puurunen

CANMORE, AB

2015
Sacred Heart Catholic High School
Nominated by Melanie Keogh

Stittsville, ON

2015
Labrador Straits Academy
Nominated by Terry Casey

L'Anse au Loup, NL

2015
Waterdown District High School
Nominated by Derek Zuccolo

Waterdown, ON

2015
Moira Secondary School
Nominated by Joanne Fisher

Belleville, ON

2015
HERITAGE CHRISTIAN SCHOOL
Nominated by Patrick Hayden

Kelowna, BC

2015
Owen Sound Collegiate and Vocational Institute
Nominated by Maureen Radbourne

Owen Sound, ON

2015
Georges P. Vanier
Nominated by Katrina Jolie

Donnelly, AB

2015
Charles P Allen High School
Nominated by Tim O'Reilly

Bedford, NS

2015
CENTRAL HURON SECONDARY SCHOOL
Nominated by Linda Doig

CLINTON, ON

2015
Boundary Central Secondary School
Nominated by Pamela Storie

Midway, BC

2015
Watson Lake Secondary School
Nominated by Jean MacLean

Watson Lake, Yukon

2015
GLENDALE HIGH SCHOOL
Nominated by Betty Caley

TILLSONBURG, ON

2015
St. Ignatius of Loyola
Nominated by Elisa O'Hare

Oakville, ON

2015
Cégep de la Gaspésie et des Îles
Nominated by Colette Boulay

Gaspé, QC

2015
St. Boniface Diocesan High School
Nominated by Joanne Maffenbeier

Winnipeg, MB

2015
Cégep de l'Outaouais
Nominated by Jacqueline LaCasse

Gatineau, QC

2015
Bert Church High School
Nominated by Corynn Nouis

Airdrie, AB

2015
Cardinal Carter Catholic High School
Nominated by Judit Nyitrai

Aurora, ON

2015
Sands Secondary
Nominated by Susan Deane

Delta, BC

2015
TURNER FENTON SECONDARY SCHOOL
Nominated by Irene Latigo Odida

BRAMPTON, ON

2015
EASTDALE COLLEGIATE
Nominated by Deb McPhadden

OSHAWA, ON

2015
Villanova College
Nominated by Paul Dunn

KING CITY, ON

2015
Stratford Northwestern Secondary School
Nominated by Martin Ritsma

Stratford, ON

2015
GOODSOIL CENTRAL SCHOOL
Nominated by Gil Farley

GOODSOIL, SK

2015
Collège catholique Samuel-Genest
Nominated by Sophie Lanthier

Ottawa, ON

2015
FORT ST. JAMES SECONDARY SCHOOL
Nominated by Craig Houghton

FORT ST JAMES, BC

2015
Goderich District Collegiate Institute
Nominated by Cathy-Jo Thom

Goderich, ON

2015
École secondaire publique L'Héritage
Nominated by Wendy Lalancette

Cornwall, ON

2015
St. Marys District Collegiate and Vocational Institute
Nominated by Ruthann Waldick

St. Marys, ON

2015
SOUTH CARLETON HIGH SCHOOL
Nominated by Joanne Mccallum

RICHMOND, ON

2015
LeRoy School
Nominated by Annette Zentner

LeRoy, SK

2015
Smithville Christian High School
Nominated by Linda Booy-Korvemaker

Smithville, ON

2015
Spruce Grove Composite High School
Nominated by Keri Zylla

Spruce Grove, AB

2015
Athol Murray College of Notre Dame
Nominated by Wayne Morrison

Wilcox, SK

2015
ECOLE SECONDAIRE PERE RENE DE GALINEE
Nominated by KRISTA-LAYNE BRANDON

CAMBRIDGE, ON

2015
Champlain St. Lawrence
Nominated by Nicole Anne Daigle

QC, QC

2015
Runnymede Collegiate Institute
Nominated by Wilma Pidhayny

Toronto, ON

2015
Holy Spirit High
Nominated by Glenda Reddick

Conception Bay South, NL

2015
St. Thomas Aquinas Catholic Secondary School
Nominated by Linda Thomas

London, ON

2015
MARSHALL MCLUHAN CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sabrina Davis

TORONTO, ON

2015
École secondaire catholique L'Alliance
Nominated by Kelly O'Donnell

Iroquois Falls, ON

2015
Regiopolis-Notre Dame CHS
Nominated by Cathy Griffin

Kingston, ON

2015
West Island College
Nominated by Malcolm Rennie

Calgary, AB

2015
J.A. WILLIAMS HIGH SCHOOL
Nominated by Alyson Nowicki

J. A. Williams High School, AB

2015
Arthur Voaden Secondary School
Nominated by Andrew Kesteloot

St. Thomas, ON

2015
THOMAS A BLAKELOCK HIGH SCHOOL
Nominated by Cameron Evans

OAKVILLE, ON

2015
MARYMOUNT ACADEMY
Nominated by Lucie Lapalme-Cullen

SUDBURY, ON

2015
St. John Paul II Catholic Secondary School
Nominated by Rachel Vigliatore

Toronto, ON

2015
LUMSDEN HIGH SCHOOL
Nominated by Lanna Abbott

LUMSDEN, SK

2015
ST. PETERS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Marcia Winkelman

BARRIE, ON

2015
Assumption College Catholic High School
Nominated by Frank Gioia

Windsor, ON

2015
Churchill High School
Nominated by LeAnne Froese

Winnipeg, MB

2015
St. Michael's Regional High
Nominated by Larry Elliott

Bell Island, NL

2015
Western Kings District High School
Nominated by Deborah Briand

Auburn, NS

2015
STAYNER COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Ben Murray

STAYNER, ON

2015
ST. BONAVENTURE'S COLLEGE
Nominated by Greg O'Leary

ST. JOHN'S, NL

2015
Robert A. McMath
Nominated by Christina Chen

Richmond, BC

2015
CENTRE DUFFERIN DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Susan Trowell

SHELBURNE, ON

2015
Fogo Island Central Academy
Nominated by Kathryn Smith

Fogo Island, NL

2015
Amherst Regional High School
Nominated by Wade Van Snick

Amherst, NS

2015
ROBERT BATEMAN HIGH SCHOOL
Nominated by Andrew Ball

BURLINGTON, ON

2015
Westmount
Nominated by Jyoti Nagpal

Hamilton, ON

2015
Southpointe Academy
Nominated by Susan Kirkwood

Delta, BC

2015
Sacred Heart School of Halifax
Nominated by Pauline Scott

HALIFAX, NS

2015
MEMORIAL HIGH SCHOOL
Nominated by Cindy Wallace

SYDNEY MINES, NS

2015
Borden School
Nominated by Mitch Luiten

Borden, SK

2015
Park View Education centre
Nominated by Charlotte Brooks

Bridgewater, NS

2015
Fountain Academy of the Sacred Heart School
Nominated by Heather MacDonald

Halifax, NS

2015
Greenwood College School
Nominated by David Moritsugu

Toronto, ON

2015
Jacob Hespeler Secondary School
Nominated by Yvonne Clifford

Cambridge, ON

2015
Centennial Collegiate
Nominated by Patricia Buddo

Guelph, ON

2015
HARTLAND COMMUNITY SCHOOL
Nominated by Ellen Hatt

Hartland, NB

2015
Corpus Christi Catholic Secondary School
Nominated by MarcAnthony Sampson

Burlington, ON

2015
Rockridge Secondary School
Nominated by Kel McDowell

West Vancouver, BC

2015
F. E. Madill Secondary School
Nominated by Roger Stryker

Wingham, ON

2015
Ecole Victor-Brodeur
Nominated by Danièle Dupuis

Victoria, BC

2015
Sir Wilfrid Laurier CI
Nominated by Dianne Hooper

Scarborough, ON

2015
Sisler High School
Nominated by Nola Le-Ba

Winnipeg, MB

2015
École secondaire catholique L'Escale
Nominated by Eliane Houle Demers

Rockland, ON

2015
MERIVALE HIGH SCHOOL
Nominated by Janice Johnston

OTTAWA, ON

2015
ECOLE SECONDAIRE LA CITADELLE
Nominated by Martin Bombardier

CORNWALL, ON

2015
Cowichan Secondary
Nominated by Charles Coleman

Duncan, BC

2015
Woodstock High
Nominated by Kim Burry

Woodstock, NB

2015
MILLWOOD HIGH SCHOOL
Nominated by Lori Bowes

LOWER SACKVILLE, NS

2015
Louise Arbour Secondary School
Nominated by Sharron Kuhl

Brampton, ON

2015
BRAMPTON CHRISTIAN SCHOOL
Nominated by Karen Davis

CALEDON, ON

2015
Webber Academy
Nominated by Jennifer Parker

Calgary, AB

2015
ST. THERESA OF LISIEUX CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Lisa Joseph

RICHMOND HILL, ON

2015
ST. THOMAS OF VILLANOVA SECONDARY SCHOOL
Nominated by Pat Hickson

LASALLE, ON

2015
Rundle College Jr./Sr. High School
Nominated by Sarah Dunsford

Calgary, AB

2015
WEST VANCOUVER SECONDARY SCHOOL
Nominated by Marla McLellan

WEST VANCOUVER, BC

2015
King's Edgehill School
Nominated by Aynsley Sasaki

Windsor, NS

2015
Osoyoos Secondary School
Nominated by Michal Safek

Osoyoos, BC

2015
North Surrey Secondary
Nominated by Julie Occleshaw

Surrey, BC

2015
Henry Wise Wood
Nominated by Gail Dawson

Calgary, AB

2015
Terry Fox Secondary
Nominated by Tammy Ough

Port Coquitlam, BC

2015
Innisdale Secondary School
Nominated by Lisa Swain

Barrie, ON

2015
PALMER SECONDARY SCHOOL
Nominated by Ursula Pedersen

RICHMOND, BC

2015
Bishop O'Byrne High School
Nominated by Charlene MacKinnon

Calgary, AB

2015
University Transition Program
Nominated by Daria Danylchuk

Vancouver, BC

2015
A R MacNeill Secondary School
Nominated by Joan Cantwell

Richmond, BC

2015
Lakefield College School
Nominated by Tom Milburn

Lakefield, ON

2015
Havergal College
Nominated by Heather Johnstone

Toronto, ON

2015
École Mathieu-Martin
Nominated by Janelle Arsenault

Dieppe, NB

2015
Cut Knife High School
Nominated by Daniel Barber

Cut Knife, SK

2015
École secondaire Georges-P.-Vanier
Nominated by Holly Shaw

HAMILTON, ON

2015
MERRITT SECONDARY SCHOOL
Nominated by Alison Kuzio

Merritt, BC

2015
Oakridge Secondary School
Nominated by Veronika Favento

London, ON

2015
Dover Bay Secondary School
Nominated by Jill Bailey

Nanaimo, BC

2015
Riverdale Collegiate Institute
Nominated by Erika DeFreitas

Toronto, ON

2015
Stratford Hall IB World School
Nominated by Kirsten Morozov

Vancouver, BC

2015
DANFORTH COLLEGIATE AND TECHNICAL INSTITUTE
Nominated by Demetra Levogiannis

TORONTO, ON

2015
Jean Vanier Catholic Secondary School
Nominated by Nicholas McCowan

Toronto, ON

2015
St. Mary Catholic Secondary School
Nominated by Jane Anne Egan

Cobourg, ON

2015
Caledonia Regional High School
Nominated by Heather Lean

Hillsborough, NB

2015
Loretto College
Nominated by Maryanne Daniele

Toronto, ON

2015
St. Paul High School
Nominated by Joanne Muto

Ottawa, ON

2015
Holy Cross Catholic Academy
Nominated by Giovanni D'Ambrogio

Woodbridge, ON

2015
ST. BRIEUX SCHOOL
Nominated by CHRISTY BAUMANN

ST. BRIEUX, SK

2015
Malvern Collegiate Institute
Nominated by Ethel Koumarellas

Toronto, ON

2015
Lord Dorchester Secondary School
Nominated by Rebecca Cober

Dorchester, ON

2015
Centre Wellington District High School
Nominated by Linda Adams

Fergus, ON

2015
GUELPH COLLEGIATE
Nominated by Aline Cool

GUELPH, ON

2015
MCADAM HIGH SCHOOL
Nominated by Sarah Lamont

MCADAM, NB

2015
HENRY STREET HIGH SCHOOL
Nominated by Chrystal Bryan

WHITBY, ON

2015
Newtonbrook S.S.
Nominated by Kimberly Seymour

Toronto, ON

2015
South Delta Secondary
Nominated by Trisha Foster

Delta, BC

2015
Regent Christian Academy
Nominated by Pamela Hiller

Surrey, BC

2015
CHARLES SINCLAIR SCHOOL
Nominated by Delores Bouchey

FISHER RIVER, MB

2015
St Michael's Choir School
Nominated by Andrew Peacock

Toronto, ON

2015
MOTHER THERESA SECONDARY SCHOOL
Nominated by Alan Hickey

LONDON, ON

2015
The Country Day School
Nominated by David Huckvale

King, ON

2015
École secondaire Étienne-Brûlé
Nominated by Anne-Marie Séguin

North York, ON

2015
HOLY NAME OF MARY COLLEGE SCHOOL
Nominated by Marilena Tesoro

MISSISSAUGA, ON

2015
Clarke Road Secondary School
Nominated by Jill Deeb

London, ON

2015
Beechy School
Nominated by Denise Schneider

Beechy, SK

2015
Guysborough Academy
Nominated by Barbara Avery

Guysborough, NS

2015
North Toronto Christian School
Nominated by Keith Brooks

North York, ON

2015
Riverview High
Nominated by Cynthia Cunningham

Sydney, NS

2015
QUEEN MARGARET'S SCHOOL
Nominated by Carrie Craig

DUNCAN, BC

2015
Redwater School
Nominated by Niki Ballance

Redwater, AB

2015
WELLINGTON HEIGHTS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Adam Rowden

MOUNT FOREST, ON

2015
TORONTO PREP SCHOOL
Nominated by STEVE TSIMIKALIS

TORONTO, ON

2015
Bishop Smith CHS
Nominated by peter gleason

Pembroke, ON

2015
TRINITY COLLEGE SCHOOL
Nominated by Ty Bailey

PORT HOPE, ON

2015
North Middlesex District High School
Nominated by Kim McHugh

Parkhill, ON

2015
REVELSTOKE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jodi Wallach

Revelstoke, BC

2015
Elgin Park Secondary
Nominated by Kirsten Farquhar

Surrey, BC

2015
ASSUMPTION JR/SR HIGH SCHOOL
Nominated by Lynne Vining

Cold Lake, AB

2015
Goose Lake High
Nominated by Nancy Kendrick

Roblin, MB

2015
PENETANGUISHENE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Andrew Thompson

PENETANGUISHENE, ON

2015
North parkCollegiate-Vocational School
Nominated by Liz Moruzi

Brantford, ON

2015
Notre Dame College School
Nominated by Frances Crnkovic

Welland, ON

2015
Kinkora Regional High School
Nominated by Jessica McCarthy

Kinkora, PE

2015
Lanigan Central High School
Nominated by Donna Appel

Lanigan, SK

2015
SUTHERLAND SECONDARY SCHOOL
Nominated by Ray Bodnaruk

NORTH VANCOUVER, BC

2015
HOLY NAME OF MARY SCHOOL
Nominated by Daniel Colangelo

BRAMPTON, ON

2015
Centennial Collegiate
Nominated by Brenda Brossart

Saskatoon, SK

2015
St. Francis Xavier
Nominated by Lisa Reeves

Edmonton, AB

2015
Peter Skene Ogden Senior Secondary
Nominated by Ian Watson

100 Mile House, BC

2015
Gonzaga High School
Nominated by Tom Moret

St Johns, NL

2015
Newmarket High School
Nominated by Maria Perin

Newmarket, ON

2015
Vanier Collegiate
Nominated by Christa Lapointe

Moose Jaw, SK

2015
École secondaire de Par-en-Bas
Nominated by Denise Bourque

Tusket, NS

2015
Mentor College
Nominated by David Whyte

Mississauga, ON

2015
ST. MARCELLINUS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sean Dolan

MISSISSAUGA, ON

2015
MADRESATUL BANAAT ALMUSLIMAAT
Nominated by Noreen Mir

ETOBICOKE, ON

2015
Harvest City Christian Academy
Nominated by Deanna Cook

Regina, SK

2015
Winston Churchill High School
Nominated by Angela Wilde

Lethbridge, AB

2015
O'NEILL COLLEGIATE
Nominated by Lisa Aunger

OSHAWA, ON

2015
James Cardinal McGuigan
Nominated by Aquino Laudari

Toronto, ON

2015
Jasper Place High School
Nominated by Doug Chester

Edmonton, AB

2015
Cégep de Granby
Nominated by Katie Beauvais

Granby, QC

2015
W.P. Wagner High School
Nominated by Shelley Boan

Edmonton, AB

2015
Brookswood secondary
Nominated by Ivan Adrian

Langley, BC

2015
Our Lady of Mount Carmel Secondary School
Nominated by Michelle Cholette

MISSISSAUGA, ON

2015
Shambhala School
Nominated by Robyn Traill

Halifax, NS

2015
Rothesay Netherwood School
Nominated by Andrea Robinson Jollymore

Rothesay, NB

2015
LANGLEY CHRISTIAN HIGH
Nominated by Pim Schon

Langley, BC

2015
Roland Michener Secondary School
Nominated by Sue Drummond

South Porcupine, ON

2015
E L CROSSLEY SECONDARY SCHOOL
Nominated by John Ruscitti

FONTHILL, ON

2015
Academie Ste Cecile International School
Nominated by Ann Marcotte

Windsor, ON

2015
Notre Dame
Nominated by Alanna Trines

Ottawa, ON

2015
L.C.I.
Nominated by Ian Lowe

LETHBRIDGE, AB

2015
Sir Winston Churchill S.S.
Nominated by Martha Hunt

St. Catharines, ON

2015
East Antigonish Education Centre/Academy
Nominated by Amanda Marchand

Monastery, NS

2015
Rosetown Central High School
Nominated by Kevin Gawletz

Rosetown, SK

2015
BISHOP JAMES MAHONEY HIGH SCHOOL
Nominated by Lorraine Engel

SASKATOON, SK

2015
Kildonan-East Collegiate
Nominated by Elizabeth Bergen

Winnipeg, MB

2015
BONAR LAW MEMORIAL SCHOOL
Nominated by Carla Pitre

REXTON, NB

2015
York House School
Nominated by Anita Irani

Vancouver, BC

2015
Southern Okanagan Secondary School
Nominated by Karin Maertins

Oliver, BC

2015
Ecole secondaire catholique de Plantagenet
Nominated by Lynn Dagenais

Plantagenet, ON

2015
Notre Dame High School
Nominated by Sally Tellis

Toronto, ON

2015
Centre collégial de Mont-Laurier
Nominated by France-Andree Joanis

Mont-Laurier, QC

2015
École secondaire catholique Saint-Charles-Garnier
Nominated by Isabelle Côté

Whitby, ON

2015
Cochrane High
Nominated by Suzanne Tiemstra

Cochrane, AB

2015
WESTSYDE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Janet Bernes

KAMLOOPS, BC

2015
Sir Winston Churchill Secondary
Nominated by Jack Bailey

Vancouver, BC

2015
NIAGARA CHRISTIAN COMMUNITY OF SCHOOLS
Nominated by Rachel Peters

FORT ERIE, ON

2015
ST. JEROME'S SCHOOL
Nominated by Allan MacMillan

VERMILION, AB

2015
Salmo Secondary School
Nominated by Alexander Kalabis

Salmo, BC

2015
Queen Elizabeth Secondary
Nominated by Teresa Beck

Surrey, BC

2015
Southern Victoria High School
Nominated by Peggy Freake

PERTH-ANDOVER, NB

2015
Archbishop Carney Regional Secondary
Nominated by David Santos

PORT COQUITLAM, BC

2015
Vancouver College
Nominated by Monica Beck

Vancouver, BC

2015
Morden Collegiate Institute
Nominated by Marianne Fenn

Morden, MB

2015
SOUTH KAMLOOPS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Vesna Cavlek

KAMLOOPS, BC

2015
Vincent Massey HighSchool
Nominated by Suzanne Sullivan

Brandon, MB

2015
ST. STEPHEN'S SECONDARY SCHOOL
Nominated by Mark Joly

BOWMANVILLE, ON

2015
SULLIVAN HEIGHTS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Brigitte Bourassa-Leblanc

SURREY, BC

2015
Bathurst High School
Nominated by Shirley Riordon

Bathurst, NB

2015
Sandwich Secondary School
Nominated by Nancy Houde-Marino

LaSalle, ON

2015
Hants East Rural High School
Nominated by Heather von Kintzel

Milford, NS

2015
Carihi Secondar School
Nominated by Jane Kolmatycki

Campbell River, BC

2015
NAICAM SCHOOL
Nominated by Wade Rolles

NAICAM, SK

2015
Queen Elizabeth School
Nominated by Dawn Cross

Edmonton, AB

2015
Glebe Collegiate Institute
Nominated by Brett Miller

Ottawa, ON

2015
WEST POINT GREY ACADEMY
Nominated by John Thomas

VANCOUVER, BC

2015
St. Mary's Academy
Nominated by Rob Wolf

Sherbrooke, NS

2015
DAUPHIN REGIONAL COMPREHENSIVE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Lesia Jensen

DAUPHIN, MB

2015
École communautaire Réal-Bérard
Nominated by Pierrette Timshel

St-Pierre-Jolys, MB

2015
Assumption College School
Nominated by Danielle Chagnon

Brantford, ON

2015
Harry Collinge High
Nominated by Sharon Armstrong

Hinton, AB

2015
Father Patrick Mercredi School
Nominated by Kashalea Ward

FORT MCMURRAY, AB

2015
CEGEP de Drummondville
Nominated by Francois Bolduc

Drummondville, QC

2015
École secondaire catholique L'Alliance
Nominated by Sylvie Roy

Iroquois Falls, ON

2015
CEGEP de Drummondville
Nominated by Francois Bolduc

Drummondville, QC

2015
Luther College High School
Nominated by Nancy Ostime

Regina, SK

2015
St. James Collegiate
Nominated by Chris Sculthorp

Winnipeg, MB

2015
Hunting Hills High School
Nominated by Lisa Ryckman

Red Deer, AB

2015
Mennonite Brethren Collegiate Institute
Nominated by Dorothy Herr

Winnipeg, MB

2015
Johnston Heights Secondary
Nominated by Marjorie Hewett

Surrey, BC

2015
Vernon Christian School
Nominated by Melannie Armanini

Vernon, BC

2015
ALL SAINTS CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Siobhan Quinn

WHITBY, ON

2015
GREAT LAKES COLLEGE OF TORONTO
Nominated by THOMAS TIDEY

TORONTO, ON

2015
École secondaire catholique Franco-Cité
Nominated by Yvan Carrier

Ottawa, ON

2015
BAYRIDGE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Stephanie Leonard

KINGSTON, ON

2015
St. Benedict C.S.S.
Nominated by Nicholas Betik

Cambridge, ON

2015
UMEI Christian High School
Nominated by Sonya Bedal

Leamington, ON

2015
ST. IGNATIUS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Beatrix Advent

THUNDER BAY, ON

2015
Swift Current Comprehensive High School
Nominated by Vicki Woods

Swift Current, SK

2015
Teulon Collegiate
Nominated by Paul Magnan

Teulon, MB

2015
Branksome Hall
Nominated by Jennifer Stumborg

Toronto, ON

2015
HURON HEIGHTS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jon Gorman

Newmarket, ON

2015
CANMORE COLLEGIATE HIGH SCHOOL
Nominated by Roger Mah Poy

CANMORE, AB

2015
Middleton Regional High School
Nominated by Alison Arthur

Middleton, NS

2015
A Y JACKSON SECONDARY SCHOOL
Nominated by Beth Chevalier

KANATA, ON

2015
EAST NORTHUMBERLAND SECONDARY SCHOOL
Nominated by Rick Vandertoorn

BRIGHTON, ON

2015
Albert E. Peacock Collegiate
Nominated by Corrie Lewis

Moose Jaw, SK

2015
LOYALIST COLLEGIATE
Nominated by Martha Read-Gray

KINGSTON, ON

2015
Niverville Collegiate
Nominated by Deanna Wiebe

Niverville, MB

2015
Campus des Iles-de-la-Madeleine
Nominated by Serge Rochon

L'Étang-du-Nord, QC

2015
Georges Vanier Secondary School
Nominated by Zenobia Omarali

Toronto, ON

2015
Rutland Senior Secondary
Nominated by Sandra Curran

Kelowna, BC

2015
H.B. Beal Secondary School
Nominated by John McMahon

London, ON

2015
Enver Creek Secondary
Nominated by Catherine Hall

Surrey, BC

2015
St. Roch Catholic Secondary School
Nominated by Mary Rupcic

Brampton, ON

2015
St. Thomas Aquinas
Nominated by Anna Carambia

Oakville, ON

2015
Pemberton Secondary School
Nominated by Heather Quamme

Pemberton, BC

2015
Frontenac Secondary School
Nominated by Danny Lalonde

Kingston, ON

2015
Frank Hurt Secondary School
Nominated by Gloria Sarmento

Surrey, BC

2015
JL Ilsley High School
Nominated by Jarrett Feeney

Halifax, NS

2015
ARCOLA SCHOOL
Nominated by KEVIN HENGEN

Arcola, SK

2015
Fort SK High School
Nominated by Weylin Gilewich

Fort SK, AB

2015
Neil McNeil
Nominated by Daniele Menard

Scarborough, ON

2015
Maple Ridge Secondary School
Nominated by Sacha Page

Maple Ridge, BC

2015
St. Anne's CSS
Nominated by Carolyn Bell

Clinton, ON

2015
Central Kings Rural High School
Nominated by Nova Keddy

Cambridge, NS

2015
Ecole sainte-Anne
Nominated by Charles Cyr

Fredericton, NB

2015
Northern Secondary School
Nominated by Christopher Chihrin

Toronto, ON

2015
Dalmeny High School
Nominated by David Larwood

Dalmeny, SK

2015
Saltfleet District High School
Nominated by Mae Louie

Stoney Creek, ON

2015
Aldershot School
Nominated by Maria McLellan

Burlington, ON

2015
DAVID THOMPSON HIGH SCHOOL
Nominated by Norma Thompson

Condor, AB

2015
Richmond Christian School
Nominated by Sigfried Ong

Richmond, BC

2015
Uxbridge Secondary School
Nominated by Margot Peck

Uxbridge, ON

2015
Brooks Composite High School
Nominated by Roger Cowan

Brooks, AB

2015
GP Vanier
Nominated by Darren Freeman

Courtenay, BC

2015
GLENCOE DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Karen Kading

GLENCOE, ON

2015
College de Maisonneuve
Nominated by Guy Gibeau

Montreal, QC

2015
O'DONEL HIGH SCHOOL
Nominated by Cynthia Rose

MOUNT PEARL, NL

2015
HOLY ROSARY HIGH SCHOOL
Nominated by Cam Steuart

LLOYDMINSTER, AB

2015
Burnsview Secondary
Nominated by Pamela Cheng

Delta, BC

2015
BURNABY NORTH SECONDARY SCHOOL
Nominated by Laurent Scaligine

BURNABY, BC

2015
Prince George Secondary (PGSS)
Nominated by Mary LaMarre

Prince George, BC

2015
Bnei Akiva Schools-Yeshivat Or Chaim
Nominated by Nicky Kagan

Downsview, ON

2015
École secondaire Marc-Garneau
Nominated by TANJA MORIN-KOVACEVIC

TRENTON, ON

2015
Bishop's College School
Nominated by Jude Byrne

Sherbrooke, QC

2015
Patrick Fogarty CSS
Nominated by Brad MacNeil

Orillia, ON

2015
Stelly's Secondary
Nominated by Wendy Laws

Saanichton, BC

2015
Kelowna Christian School
Nominated by Janet Wielemaker

Kelowna, BC

2015
Castlebrooke S.S.
Nominated by Cathy Semler

Brampton, ON

2015
Langley Secondary School
Nominated by David Lewis

Langley, BC

2015
RELEVANT HIGH SCHOOL
Nominated by DOUG SMITH

SURREY, BC

2015
OUR LADY OF LOURDES CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Chantal Smiley

GUELPH, ON

2015
DARTMOUTH HIGH SCHOOL
Nominated by Jennifer Adams

DARTMOUTH, NS

2015
Bishop Allen Academy
Nominated by Mark Tuohy

Toronto, ON

2015
Father Bressani Catholic High School
Nominated by Lidia Maglio

Woodbridge, ON

2015
St. Claude School Complex
Nominated by Kelly Richardson

St. Claude, MB

2015
Bev Facey Community High School
Nominated by Melanie Buckley

Sherwood Park, AB

2015
Catholic Central High
Nominated by Patti Kroker

Lethbridge, AB

2015
North Park SS
Nominated by Katarina Hlavnicka

Brampton, ON

2015
Barrington Municipal High School
Nominated by Melanie d'Entremont

Barrington, NS

2015
St. John CHS
Nominated by Sharon Scattolon

Perth, ON

2015
PRINCE ALBERT COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Leanne Tretiak

PRINCE ALBERT, SK

2015
BOOTH MEMORIAL HIGH SCHOOL
Nominated by Krista Vokey

ST. JOHN'S, NL

2015
Hague High School
Nominated by Darcie Conway

Hague, SK

2015
Atikokan High School
Nominated by Ed Ojala

Atikokan, ON

2015
Vernon Secondary School
Nominated by Kulwinder Smith

Vernon, BC

2015
THOMAS HANEY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Shannon Domitruk

MAPLE RIDGE, BC

2015
ecole secondaire publiqueDe La salle
Nominated by Eliane Soucy

Ottawa, ON

2015
St. Martin dePorres
Nominated by Mike Van Tighem

Airdrie, AB

2015
Canterbury High School
Nominated by Jennifer Acott

Canterbury, NB

2015
Courtice Secondary School
Nominated by Shannon Fife

Courtice, ON

2015
Connect Ed Learning Center
Nominated by Mhairi Dunnett

Penticton, BC

2015
CRESTWOOD SECONDARY SCHOOL
Nominated by Carol Lemm

Cavan Monaghan, ON

2015
HIGHLAND SECONDARY SCHOOL
Nominated by Rich Swanson

COMOX, BC

2015
Living Waters Christian Academy
Nominated by Keith Penner

Spruce Grove, AB

2015
ST. PATRICKS SCHOOL
Nominated by ROBERT CICCHELLI

SARNIA, ON

2015
YORKTON REGIONAL HIGH SCHOOL
Nominated by Kimberly Merriam

YORKTON, SK

2015
Collège de Valleyfield
Nominated by Lise Leroux Leduc

Salaberry-de-Valleyfield, QC

2015
W. J. Mouat
Nominated by Don Johannson

Abbotsford, BC

2015
Wainwright High School
Nominated by Vince Saretsky

WAINWRIGHT, AB

2015
Sir Robert Borden High School
Nominated by Mary Anne Mayhew

Nepean, ON

2015
St. Augustine Secondary School
Nominated by Maria Cockburn

Brampton, ON

2015
ORANGEVILLE DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Kim Yeatman

ORANGEVILLE, ON

2015
London District Christian Secondary School
Nominated by Paul Buma

London, ON

2015
TFS High School
Nominated by Mastaneh Rezaei

TORONTO, ON

2015
BISHOP MCNALLY HIGH SCHOOL
Nominated by Cori Brandt

CALGARY, Alberta

2015
Bond International College
Nominated by Jane Phillips

Toronto, ON

2015
East Elgin Secondary School
Nominated by Brendon White

Aylmer, ON

2015
Pasadena Academy
Nominated by Shelley Greene-Cornick

Pasadena, NL

2015
Delview Secondary
Nominated by Gillian Derksen

Delta, BC

2015
St. Dominic Catholic Secondary School
Nominated by Jennifer Starratt

Bracebridge, ON

2015
Parkland Composite High School
Nominated by Carra Aschenmeier

Edson, AB

2015
LUTHERAN COLLEGIATE BIBLE INSTITUTE HIGH SCHOOL
Nominated by LEANNE ENGEN

OUTLOOK, SK

2015
ECOLE SECONDAIRE L'ESSOR
Nominated by Nancy Gosselin-Gorham

TECUMSEH, ON

2015
Morrin School
Nominated by Don Yavis

Morrin, AB

2015
SALMON ARM SECONDARY SCHOOL
Nominated by Al Pugh

Salmon Arm, BC

2015
ST. MATTHEW HIGH SCHOOL
Nominated by JoAnn VanderVoort

ORLEANS, ON

2015
Craig Kielburger Secondary School
Nominated by Denise Ronan

Milton, ON

2015
Crescent Heights High School
Nominated by Anthony Donner

MEDICINE HAT, AB

2015
Holy Trinity High
Nominated by Sharon Brenton

Torbay, NL

2015
Balmoral Hall School
Nominated by Jennifer McDonald

Winnipeg, MB

2015
R. D. Parker Collegiate
Nominated by Paul Fricker

Thompson, MB

2015
Académie catholique Ange-Gabriel
Nominated by Jacie Morand

Brockville, ON

2015
BOWMANVILLE HIGH SCHOOL
Nominated by Lynn Davidson

BOWMANVILLE, ON

2015
Ecole HJ Cody School
Nominated by David Payne

Sylvan Lake, AB

2015
Iona Catholic Secondary
Nominated by Elizabeth Stewart

Mississauga, ON

2015
Ponoka Secondary Campus
Nominated by Wendy Fessler

Ponoka, AB

2015
Duchess Park Secondary School
Nominated by Kirk Elliot

Prince George, BC

2015
École secondaire Gabriel-Dumont
Nominated by Dana Ordas

LONDON, ON

2015
TFS - Canada's International School
Nominated by Alison Uys

Toronto, ON

2015
ST. JAMES' REGIONAL HIGH SCHOOL
Nominated by JoAnn O'Brien

PORT AUX BASQUES, NL

2015
LONGFIELDS DAVIDSON HEIGHTS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Evan Mochizuki

NEPEAN, ON

2015
WINSTON KNOLL COLLEGIATE
Nominated by Ryan Bruce

REGINA, SK

2015
John F Ross CVI
Nominated by Amanda St. Jean

Guelph, ON

2015
LISGAR COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Shannon Hendrycks

OTTAWA, ON

2015
STRATHCONA SCHOOL
Nominated by HANS VAN-GINHOVEN

EDMONTON, AB

2015
COLLEGE CATHOLIQUE FRANCO-OUEST
Nominated by Valérie Moquin

Nepean, ON

2015
MARTENSVILLE HIGH SCHOOL
Nominated by Donna Bouchard

Martensville, SK

2015
St. Mary's Catholic High School
Nominated by Tracy Copeland

Woodstock, ON

2015
SHAWNIGAN LAKE SCHOOL
Nominated by Elizabeth Hall

SHAWNIGAN LAKE, BC

2015
St. Peter Catholic High School
Nominated by Brent Halverson

Ottawa (Orleans), ON

2015
St. David Catholic High School
Nominated by Karen Kueneman

Waterloo, ON

2015
Chatham Kent Secondary School
Nominated by Sharon Lesy

Chatham, ON

2015
ECOLE LA ROSE SAUVAGE
Nominated by Arnaud Truchi

CALGARY, AB

2015
Churchill Community High School
Nominated by Marian Andrews

LaRonge, SK

2015
Charlottetown Rural High School
Nominated by Paul Power

Charlottetown, PE

2015
Riverside Secondary School
Nominated by Kasey Chittenden

Port Coquitlam, BC

2015
Unity Christian High School
Nominated by Maria Bulthuis

BARRIE, ON

2015
MUSQUODOBOIT RURAL HIGH SCHOOL
Nominated by Angela MacKenzie Boudreau

MIDDLE MUSQUODOBOIT, NS

2015
Three Oaks Senior High School
Nominated by Jim Donovan

Summerside, PE

2015
Muenster
Nominated by Dennis Gerwing

Muenster, SK

2015
Pierre Elliott Trudeau High School
Nominated by Manju Forrest

Markham, ON

2015
St. Maximilian Kolbe Catholic High School
Nominated by Melton Moyo

Aurora, ON

2015
Holy Trinity Academy
Nominated by Randy Olson

Drayton Valley, AB

2015
Archbishop Romero Catholic Secondary School
Nominated by Jennie Lopes

Toronto, ON

2015
SMITHERS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jaksun Grice

SMITHERS, BC

2015
Perth & District Collegiate Institute
Nominated by Kris Wiley

Perth, ON

2015
St. Joseph's Catholic High School
Nominated by Al Quaglia

St. Thomas, ON

2015
Valour Jk - 12 School
Nominated by Kandace Crosby

Petawawa, ON

2015
Fort Erie Secondary School
Nominated by Deanna Ward

Fort Erie, ON

2015
Ursuline College Chatham
Nominated by Ray Power

Chatham, ON

2015
MARKHAM DISTRICT
Nominated by JIM BUIE

Markham, ON

2015
ECOLE SECONDAIRE CATHOLIQUE GARNEAU
Nominated by Élie Pierre-Gilles

ORLEANS, ON

2015
Marianopolis College
Nominated by Katherine Spandidakis

Westmount, QC

2015
Centre collégial de Mont-Laurier
Nominated by France-Andree Joanis

Mont-Laurier, Quebec

2015
Vincent Massey
Nominated by Dan Gray

Windsor, ON

2015
MANITOULIN SECONDARY SCHOOL
Nominated by Leslie Marshall

M'CHIGEENG, ON

2015
ECOLE NOTRE DAME SECONDARY SCHOOL
Nominated by Dan Flanagan

RED DEER, AB

2015
Unionville High School
Nominated by Rita Riolo

Unionville, ON

2015
Grand Manan Community School
Nominated by Heather Brown

Grand Manan, NB

2015
Ardrossan Jr. Sr. High
Nominated by Tamia Richardson

Ardrossan, AB

2015
Mark R. Isfeld
Nominated by Debra Long

Courtenay, BC

2015
Kingsville District High School
Nominated by Rosa Belcastro

Kingsville, ON

2015
Mount Pearl Senior High
Nominated by Don King

Mount Pearl, NL

2015
St. Anne High School
Nominated by Tina Gelinas

Belle River, ON

2015
WINDERMERE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Rob Rymer

VANCOUVER, BC

2015
Foothills Composite High School
Nominated by Andrea Laubman

Okotoks, AB

2015
John Abbott College
Nominated by Roxanne Dupuis

Sainte-Anne-de-Bellevue, QC

2015
Al-Ikhlaas Foundation School
Nominated by Halima Adan

Toronto, ON

2015
Michael A. Riffel Catholic High School
Nominated by Denise Endicott

Regina, SK

2015
BETHLEHEM CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Constance Sacher

SASKATOON, SK

2015
Pauline Johnson Collegiate
Nominated by Ed Wilson

Brantford, ON

2015
BRAMALEA SECONDARY SCHOOL
Nominated by Julia Colton

BRAMPTON, ON

2015
Holy Trinity Catholic Secondary School
Nominated by Charles LoPresti

Oakville, ON

2015
Hugh McRoberts Secondary
Nominated by Keith Howlett

Richmond, BC

2015
Beattie School of the Arts
Nominated by Barb Hamblett

Kamloops, BC

2015
Streetsville Secondary School
Nominated by Debra Hawthorne

Mississauga, ON

2015
Adult High School
Nominated by Lindsey Rawn

Ottawa, ON

2015
Nelson McIntyre Collegiate
Nominated by Jason McKechnie

Winnipeg, MB

2015
St. Patrick Catholic Secondary School
Nominated by Thomas Beauvais

Toronto, ON

2015
Aden Bowman Collegiate
Nominated by Lisa Gurski Risling

Saskatoon, SK

2015
MEADOWRIDGE SCHOOL
Nominated by Cathy White

MAPLE RIDGE, BC

2015
David Thompson Secondary
Nominated by Joanne Polukoshko

Vancouver, BC

2015
Erindale Secondary School
Nominated by Michael Simpson

Mississauga, ON

2015
Medway High School
Nominated by Jayne McCullough

Arva, ON

2015
THE YORK SCHOOL
Nominated by David Hanna

Toronto, ON

2015
Byrne Creek Secondary
Nominated by Judy Fujiki

Burnaby, BC

2015
Lashburn High School
Nominated by Leslie Wolak

Lashburn, SK

2015
Crocus Plains Regional Secondary School
Nominated by Elaine Mcfadzen

Brandon, MB

2015
HOPE LUTHERAN CHRISTIAN SCHOOL
Nominated by Luke Adam

PORT COQUITLAM, BC

2015
Sandalwood Heights Secondary School
Nominated by Rosemary Costa

Brampton, ON

2015
A.Y. Jackson Secondary School
Nominated by Tatsu Takada

Toronto, ON

2015
Cégep de la Gaspésie et des Îles
Nominated by Colette Boulay

Gaspé, QC

2015
Springfield Collegiate
Nominated by Tara Loureiro

Oakbank, MB

2015
ST. KEVIN'S HIGH SCHOOL
Nominated by Amanda Dodd

GOULDS, NL

2015
Mission Middle Secondary
Nominated by Jim Pearce

Mission, BC

2015
Rothesay High School
Nominated by Paulette Godwin

Rothesay, NB

2015
Ashern Central School
Nominated by Neil MacNeil

Ashern, MB

2015
Holy Names Catholic High School
Nominated by Lisa Polidori

Windsor, ON

2015
Loretto Abbey C.S.S.
Nominated by Erminia Tonelli

Toronto, ON

2015
Tamanawis Secondary
Nominated by Ken McMaster

Surrey, BC

2015
South Hill Education Centre
Nominated by Paul Plut

VANCOUVER, BC

2015
Gerard Redmond Community Catholic School
Nominated by Marlys Phillips

Hinton, AB

2015
ST. JOSEPH MORROW SECONDARY PARK
Nominated by Mary Rajic

NORTH YORK, ON

2015
Bell High School
Nominated by Jeff Hemstreet

Nepean, ON

2015
Princess Margaret Secondary
Nominated by Maggie Lee

Surrey, BC

2015
PEOPLES CHRISTIAN ACADEMY
Nominated by JENNIFER LEE

MARKHAM, ON

2015
Don Mills Collegiate Institute
Nominated by Ryan Gibson

Toronto, ON

2015
CARDINAL NEWMAN SECONDARY SCHOOL
Nominated by Antonette Bonitatibus

STONEY CREEK, ON

2015
Haliburton Highlands Secondary School
Nominated by Jennifer Paton

Haliburton, ON

2015
COLLEGE LORETTE COLLEGIATE
Nominated by Suzanne Cormier

LORETTE, MB

2015
CARLTON COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL
Nominated by Brent Holmen

PRINCE ALBERT, SK

2015
Collège Pierre-Elliott-Trudeau
Nominated by Eric Miron

Winnipeg, MB

2015
Heart Lake Secondary School
Nominated by David Finlay

Brampton, ON

2015
Mary Simms All Grade
Nominated by Raymond Byrne

Main Brook, NL

2015
Holy Name of Mary Academy
Nominated by donald perry

Lawn, NL

2015
Abbotsford Christian School
Nominated by Gerry Goertzen

Abbotsford, BC

2015
Leduc Composite High School
Nominated by Joyce MacDonald

Leduc, AB

2015
Ancaster High
Nominated by Sean Nicholson

Ancaster, ON

2015
Widdifield Secondary School
Nominated by Jennifer Tanner

North Bay, ON

2015
Avon View High School
Nominated by Melodie Quinn

Windsor, NS

2015
Ituna School
Nominated by Ken Mushka

Ituna, SK

2015
ECOLE SECONDAIRE NEPISIGUIT
Nominated by Michel Ouellette

BATHURST, NB

2015
Oak Bay Secondary
Nominated by Scott Alexander

Victoria, BC

2015
Cobourg District Collegiate Institute West
Nominated by Cheryl Windolf

Cobourg, ON

2015
JOHN TAYLOR COLLEGIATE
Nominated by Terri Grant

WINNIPEG, MB

2015
MEMORIAL COMPOSITE HIGH SCHOOL
Nominated by Marie Porter

STONY PLAIN, AB

2015
Emery C.I.
Nominated by Maria Fuentes

Toronto, ON

2015
George S. Henry Academy
Nominated by David Mindenhall

North York, ON

2015
APPLEWOOD HEIGHTS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Angela Currie

MISSISSAUGA, ON

2015
VICTORIA PARK COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Elizabeth Pengelly

TORONTO, ON

2015
Correlieu Secondary
Nominated by Dennis Hawkins-Bogle

Quesnel, BC

2015
Petitcodiac Regional School
Nominated by Elaine Cameron

Petitcodiac, NB

2015
London Central Secondary School
Nominated by David Tuckey

London, ON

2015
Simonds High School
Nominated by Lori Hayes

Saint John, NB

2015
Fredericton High School
Nominated by Adam Dionne

Fredericton, NB

2015
Abbey Park High School
Nominated by Addie Pietryszyn

Oakville, ON

2015
St. Michaels University School
Nominated by Kate Knight

Victoria, BC

2015
Prince Andrew High
Nominated by Joy Park Petropolis

Dartmouth, NS

2015
Monsignor McCoy High School
Nominated by Doug Hendricks

Medicine Hat, AB

2015
Maple High School
Nominated by Tania Pittiglio

Maple, ON

2015
Handsworth Secondary
Nominated by Jay Prepchuk

Vancouver, BC

2015
SPECTRUM COMMUNITY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Rob House

VICTORIA, BC

2015
MAYERTHORPE JR\ SR HIGH SCHOOL
Nominated by Kathy Klemp

MAYERTHORPE, AB

2015
GILBERT PLAINS COLLEGIATE
Nominated by Trevor Beals

Gilbert Plains, MB

2015
EDMONTON CHRISTIAN HIGH SCHOOL
Nominated by Liz Befus

EDMONTON, AB

2015
Collingwood School
Nominated by Derek Wong

West Vancouver, BC

2015
Chatelech Secondary
Nominated by Sean Smith

Sechelt, BC

2015
WEST HUMBER COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Susy Dabovic

Etobicoke, ON

2015
HARRISON TRIMBLE HIGHSCHOOL
Nominated by Angela Williams

MONCTON, NB

2015
St. Joseph's Collegiate
Nominated by Anita Burnett

Brooks, AB

2015
Springbank Community High School
Nominated by Tracy Lyons

Calgary, AB

2015
HAPNOT COLLEGIATE
Nominated by Sandra Garinger

FLIN FLON, MB

2015
St. Andrew's College
Nominated by Bruce Roffey

Aurora, ON

2015
Hagersville
Nominated by Mark Kolenc

Hagersville, ON

2015
ROTHWELL-OSNABRUCK SCHOOL
Nominated by Judy Lamarche

INGLESIDE, ON

2015
Waterloo Oxford D.S.S
Nominated by Stephanie Brenneman

Baden, ON

2015
CAMERON HEIGHTS COLLEGIATE
Nominated by Krista Waechter

KITCHENER, ON

2015
Town Centre Private High School
Nominated by Sarah McDonald

Markham, ON

2015
Ecole Alpha Secondary
Nominated by Adrienne McChesney

Burnaby, BC

2015
Dryden High School
Nominated by Rick Lindquist

dryden, ON

2015
Campbell Collegiate
Nominated by Roberta Bates

Regina, SK

2015
ECOLE SECONDAIRE CATHOLIQUE STE-MARIE
Nominated by Martin Breault

New Liskeard, ON

2015
R.S. McLaughlin C.V.I.
Nominated by Mary Soln

Oshawa, ON

2015
York Memorial CI
Nominated by Jason Pereira

Toronto, ON

2015
Southridge
Nominated by Yvette Livingston

Surrey, BC

2015
Cégep Gérald-Godin
Nominated by Richard Harnois

Montréal, QC

2015
H. J. Cambie Secondary
Nominated by Marie Ratcliffe

Richmond, BC

2015
Upper Canada College
Nominated by Katherine Ridout

Toronto, ON

2015
É.s.c.Champlain
Nominated by Serge Plante

Chelmsford, ON

2015
Oxbow Prairie Horizons School
Nominated by Lorelei Lachambre

Oxbow, SK

2015
Saint Michael Catholic High School
Nominated by Marla Rapattoni

Niagara Falls, ON

2015
KITSCOTY High School
Nominated by Valerie Paull

Kitscoty, AB

2015
Holy Trinity School
Nominated by Stephen Poplar

Richmond Hill, ON

2015
Cegep de chicoutimi
Nominated by Lily Houde

Chicoutimi, QC

2015
Bluefield High School
Nominated by Janet Gallant

North Wiltshire, PE

2015
North Island Secondary School
Nominated by Jay Dixon

Port McNeill, BC

2015
Harvey High School
Nominated by Joelle Gillespie

Harvey Station, NB

2015
MILTON DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Candace Saliba

MILTON, ON

2015
Highwood High School
Nominated by Lori Isberg

High River, AB

2015
MAYFIELD SECONDARY SCHOOL
Nominated by Nancy Mee

BRAMPTON, ON

2015
École secondaire publique Le Sommet
Nominated by Chantal Lalonde

Hawkesbury, ON

2015
R.E. Mountain Secondary School
Nominated by Cora Pickering

Langley, BC

2015
Thornhill Secondary School
Nominated by Howard Belman

Thornhill, ON

2015
PINETREE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Hardeep Johal

COQUITLAM, BC

2015
Blessed Trinity Catholic Secondary School
Nominated by Joseph Zaroda

Grimsby, ON

2015
Walnut Grove Secondary School
Nominated by George Kozlovic

Langley, BC

2015
PORCUPINE PLAIN COMPREHENSIVE SCHOOL
Nominated by Daniel Mielke

PORCUPINE PLAIN, SK

2015
Hampton High School
Nominated by Krista Hovey

Hampton, NB

2015
MAXWELL HEIGHTS PUBLIC SCHOOL
Nominated by Katherine Karvonen

OSHAWA, ON

2015
Buck Mountain Central School
Nominated by Tracy Dennis

Buck Lake, AB

2015
Chaminade College School
Nominated by Gina Mancini

Toronto, ON

2015
MONSIGNOR PAUL DWYER HIGH SCHOOL
Nominated by Randy Boissoin

OSHAWA, ON

2015
Moncton Christian Academy
Nominated by Willie Brownlee

Moncton, NB

2015
Holy Trinity Catholic High School
Nominated by Robbyn Deroo

Simcoe, ON

2015
ASSUMPTION SECONDARY SCHOOL
Nominated by Lynne Neary

BURLINGTON, ON

2015
Summerland Secondary School
Nominated by Brad Russill

Summerland, BC

2015
ST. MARY CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Diane Wooller

BROCKVILLE, ON

2015
Laval High School
Nominated by Connie Newhook

Placentia, NL

2015
MARTINGROVE COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Jennifer Archer

Etobicoke, ON

2015
Seycove Secondary
Nominated by Margie Arnold

North Vancouver, BC

2015
Okanagan Mission Secondary (OKM)
Nominated by Marilyn Green

Kelowna, BC

2015
Bayview Secondary School
Nominated by Alim Mondal

Richmond Hill, ON

2015
Fellowes High School
Nominated by Diane Watson

Pembroke, ON

2015
Little Flower Academy
Nominated by Katelyn McGuinty

Vancouver, BC

2015
Moncton High School
Nominated by Angela Williams

Moncton, NB

2015
NECHAKO VALLEY SECONDARY
Nominated by Glenda Vahi

VANDERHOOF, BC

2015
VANCOUVER TECHNICAL SECONDARY SCHOOL
Nominated by Carolee McGillivray

VANCOUVER, BC

2015
Fraser Heights Secondary
Nominated by Chris Pocock

Surrey, BC

2015
POINT GREY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Lisa Agius

VANCOUVER, BC

2015
ABELARD CENTRE FOR EDUCATION
Nominated by Michelle Lefolii

TORONTO, ON

2015
Bnei Akiva Schools
Nominated by Shari Weinberg

Toronto, ON

2015
St. Mary's Academy
Nominated by Teresa Uruski

Winnipeg, MB

2015
Aurora High School
Nominated by Patti Anglin

Aurora, ON

2015
Old Scona Academic
Nominated by Ann Mah

Edmonton, AB

2015
Heritage Christian Online School
Nominated by Sue Savard

Kelowna, BC

2015
BELMONT SECONDARY SCHOOL
Nominated by John Froess

VICTORIA, BC

2015
Kingston Collegiate & Vocational Institute
Nominated by Cyndi Forrest

Kingston, ON

2015
Stratford Central Secondary School
Nominated by Patty Brine

Stratford, ON

2015
UNIVERSITY OF WINNIPEG COLLEGIATE
Nominated by Catherine Herd

Winnipeg, MB

2015
Holy Heart of Mary High School
Nominated by Boyd Perry

St. John's, NL

2015
Holy Cross Catholic Secondary School
Nominated by Denice Robertson

St. Catharines, ON

2015
DAVID STODDART SECONDARY SCHOOL
Nominated by Denise Campbell

Clinton, BC

2015
Leaside High School
Nominated by Ron Bigelow

Toronto, ON

2015
001U0000006CmNLIA0
Nominated by 003U000001ElfdUIAR

Surrey, BC

2015
Norquay School
Nominated by Trevor Olson

Norquay, SK

2015
Crescent School
Nominated by Kathy Porteous

Toronto, ON

2015
St. Robert Catholic High School
Nominated by Denise Damphouse

Thornhill, ON

2015
Matthew McNair Secondary School
Nominated by Charlynn Bagnall

Richmond, BC

2015
Holy Cross Catholic Secondary
Nominated by Margaret Hickey

Peterborough, ON

2015
Dunnville Secondary
Nominated by Donna McMahon

Dunnville, ON

2015
Notre Dame
Nominated by Paul Leonard

Burlington, ON

2015
IMMACULATA HIGH SCHOOL
Nominated by Kristan Taylor

OTTAWA, ON

2015
Durham Christian High School
Nominated by Ryan Hamelinck

Bowmanville, ON

2015
Cairine Wilson Secondary School
Nominated by Kevin Gilmore

Ottawa, ON

2015
Kwantlen Park Secondary
Nominated by Chris Black

Surrey, BC

2015
EMILY CARR SECONDARY SCHOOL
Nominated by Angela Ventrice

WOODBRIDGE, ON

2015
AUSTIN O'BRIEN SCHOOL
Nominated by Teresa Kiryluk

EDMONTON, AB

2015
St Gabriel the Archangel
Nominated by Mary McDougall

Chestermere, AB

2015
MMarion Graham Collegiate
Nominated by Brenda Gibbs

Saskatoon, SK

2015
MELVILLE COMPREHENSIVE SCHOOL
Nominated by John Svenson

Melville, SK

2015
St. Francis Xavier S.S.
Nominated by Cathy Keaveney

Mississauga, ON

2015
Mulgrave School
Nominated by Joyce Tang

West Vancouver, BC

2015
G.A. WHEABLE CENTRE FOR ADULT EDUCATION
Nominated by Robert Bell

LONDON, ON

2015
Paul Rowe High School
Nominated by Matthew Taylor

Manning, AB

2015
Rick Hansen Secondary School
Nominated by Bo Sidhu

Abbotsford, BC

2015
Lycée Français de Toronto
Nominated by Alban Ferrieu

Toronto, ON

2015
SIR WINSTON CHURCHILL COLLEGIATE
Nominated by Lorraine Christy

Thunder Bay, ON

2015
Dawson College
Nominated by Anja Vroomen

Montreal, QC

2015
ST. FRANCIS HIGH SCHOOL
Nominated by Brad Leibel

CALGARY, AB

2015
Armbrae Academy
Nominated by Ally Read

Halifax, NS

2015
Kensington Int. Sr. High School
Nominated by Carolyn Black

Kensington, PE

2015
Pearson College UWC
Nominated by Heather Gross

Victoria, BC

2015
Northumberland Regional High School
Nominated by Aileen Pitts

Westville, NS

2015
SUPERIOR HEIGHTS C.& V.S.
Nominated by Anthony Notte

SAULT STE. MARIE, ON

2015
École secondaire catholique de La Vérendrye
Nominated by Claude Camirand

Thunder Bay, ON

2015
Winnipeg Adult Education Centre
Nominated by Judith Taylor

Winnipeg, MB

2015
BLYTH ACADEMY LAWRENCE PARK
Nominated by Michelle Pucknell

TORONTO, ON

2015
Brooks Secondary School
Nominated by Allison Burt

Powell River, BC

2015
Argyle
Nominated by Owen Schutz

North Vancouver, BC

2015
College de Maisonneuve
Nominated by Guy Gibeau

Montreal, QC

2015
Carson Graham
Nominated by Robert Watson

North Vancouver, BC

2015
JOHN MCCRAE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jennifer McLean

NEPEAN, ON

2015
STAMFORD COLLEGIATE SCHOOL
Nominated by Catherine Dugo

NIAGARA FALLS, ON

2015
Holy Cross Secondary School
Nominated by Colette McNally

Strathroy, ON

2015
TRADITIONAL LEARNING ACADEMY ONLINE
Nominated by Gabe Linder

SURREY, BC

2015
Sir Winston Churchill
Nominated by Anita Mohar

Hamilton, ON

2015
ST. JOSEPH'S SECONDARY SCHOOL
Nominated by Liz McCormick

CORNWALL, ON

2015
West Carleton Secondary School
Nominated by Tanis Haggerty

DUNROBIN, ON

2015
Roncalli Central High
Nominated by Lynnette Coish

Avondale, NL

2015
Seven Oaks Met School
Nominated by Jennie Ruhr

Winnipeg, MB

2015
Saint Paul Catholic High School
Nominated by Giananne Lennox

Niagara Falls, ON

2015
ST. PATRICK HIGH SCHOOL
Nominated by Christine Khan Tayler

OTTAWA, ON

2015
Collège de Bois-de-Boulogne
Nominated by Chantal Gingras

Montréal, QC

2015
LAKESHORE COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Laurie Craigen

TORONTO, ON

2015
Western Canada High School
Nominated by Michael Kufeldt

Calgary, AB

2015
Ecole secondaire Kelvin High School
Nominated by Janus Bazan

Winnipeg, MB

2015
ESTERHAZY HIGH SCHOOL
Nominated by Jeannine LeSann

Esterhazy, SK

2015
St. Thomas Aquinas Secondary School
Nominated by Mary Lynn McInnis

Brampton, ON

2015
Lockview High
Nominated by John Blakeney

Fall River, NS

2015
GANANOQUE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Brenda Asselin

GANANOQUE, ON

2015
Shelburne Regional High School
Nominated by Amanda Rankin

Shelburne, NS

2015
INGERSOLL DISTRICT COLLEGIATE
Nominated by Cheryl Mcrorie

INGERSOLL, ON

2015
Hillside Jr/Sr High School
Nominated by Larry Magnusson

Valleyview, AB

2015
Sacred Heart High School
Nominated by Jayne Slosser

Walkerton, ON

2015
White Oaks Secondary School
Nominated by Ryan Ibbott

Oakville, ON

2015
Campobello Island Consolidated School
Nominated by Daphne Carten

Wilson's Beach, NB

2015
Cégep de Thetford
Nominated by Martine Leblanc

Thetford Mines, QC

2015
Baltimore School Complex
Nominated by Jennifer Gosse

Ferryland, NL

2015
Montague Regional High School
Nominated by Jennifer Victor

Montague, PE

2015
St John’s School
Nominated by Robin Barton

Vancouver, BC

2015
St James CHS
Nominated by Colin Malone

Guelph, ON

2015
MEDICINE HAT HIGH SCHOOL
Nominated by Tricia Unreiner

MEDICINE HAT, AB

2015
Cobequid Educational Centre
Nominated by Tom Shreve

Truro, NS

2015
Bellerose Composite High School
Nominated by Carmen Bucyk

St. Albert, AB

2015
Crofton House School
Nominated by Barbara Yearwood

Vancouver, BC

2015
Dalbrae Academy
Nominated by Aimee Carter

Mabou, NS

2015
PEACE WAPITI ACADEMY
Nominated by Beth Zazula

GRANDE PRAIRIE, AB

2015
Kelowna Secondary School
Nominated by Sandy Corrado

Kelowna, BC

2015
James M HIll
Nominated by Krista Hamilton

Miramichi, NB

2015
Rivier Academy
Nominated by Sister Mary Woodward

Prince Albert, SK

2015
Sa-Hali secondary
Nominated by Joanne Simpson

Kamloops, BC

2015
Dalhousie Regional High School
Nominated by Dawn Beckingham

Dalhousie, NB

2015
St.Francis Xavier High School
Nominated by Erin Guerrero

Ottawa, ON

2015
MURDOCH MACKAY COLLEGIATE
Nominated by Wes Warren

WINNIPEG, MB

2015
Ecole St. Patrick High School
Nominated by Alicia Larade

Yellowknife, NT

2015
ST. MICHAEL SECONDARY SCHOOL
Nominated by Andrea Leroux

STRATFORD, ON

2015
Lake Cowichan School
Nominated by Nicole Boucher

Lake Cowichan, BC

2015
Melfort and Unit Comprehensive Collegiate
Nominated by Kerri Beuker

Melfort, SK

2015
WHITE PINES COLLEGIATE
Nominated by Kerri Braido

SAULT STE MARIE, ON

2015
Bearspaw Christian School
Nominated by Gaylene Martens

Calgary, AB

2015
Horton High School
Nominated by George Armstrong

R.R. # 1 Wolfville, NS

2015
Strathcona-Tweedsmuir School
Nominated by Trevor Julian

Okotoks, AB

2015
South Colchester Academy
Nominated by Michelle MacLeod

Brookfield, NS

2015
Auburn Drive High School
Nominated by Laurel Mackenzie

Dartmouth, NS

2015
ST. MARGARET'S SCHOOL
Nominated by Cecilia Penner

VICTORIA, BC

2015
HERITAGE PARK SECONDARY SCHOOL
Nominated by Barbara Iversen

MISSION, BC

2015
Ashbury College
Nominated by Christine Tordon

Ottawa, ON

2015
Dawson College
Nominated by Anja Vroomen

Montreal, QC

2015
The Woodlands School
Nominated by Melissa Yen

Mississauga, ON

2015
Miller Comprehensive Catholic High School
Nominated by Jamie Bresciani

Regina, SK

2015
HOLY CROSS REGIONAL HIGH SCHOOL
Nominated by Maura Keenan

SURREY, BC

2015
Bradford DHS
Nominated by Stephen Bainborough

Bradford, ON

2015
La salle Secondary School
Nominated by Terry Smith

Kingston, ON

2015
Crestwood Preparatory College
Nominated by Nicole Bryant

Toronto, ON

2015
Father Lacombe High School
Nominated by Susan Witwicki

Calgary, AB

2015
Burnaby South Secondary
Nominated by Kenny Kwan

Burnaby, BC

2015
ST. JOSEPH-SCOLLARD HALL CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Michael King

NORTH BAY, ON

2015
ECOLE SECONDAIRE BEATRICE DESLOGES
Nominated by Anne Simpson

ORLEANS, ON

2015
WHITEWOOD SCHOOL
Nominated by Dean Harcourt

WHITEWOOD, SK

2015
Ridgemont High School
Nominated by Jean Gingerich

Ottawa, ON

2015
William Aberhart
Nominated by Nicole Peters

Calgary, AB

2015
GLADMAR REGIONAL SCHOOL
Nominated by Chris Abtosway

GLADMAR, SK

2015
R.H. KING ACADEMY
Nominated by Jason Podur

TORONTO, ON

2015
Calvin Christian Collegiate
Nominated by Ted Jeninga

Winnipeg, MB

2015
Sussex Regional HIgh School
Nominated by Lori Byers

Sussex, NB

2015
Michael Power St. Joseph
Nominated by Michelle Asselstine

Etobicoke, ON

2015
Yarmouth Consolidated Memorial High School
Nominated by Julian Dease

Yarmouth, NS

2015
SELKIRK SECONDARY SCHOOL
Nominated by Clint Dolgopol

KIMBERLEY, BC

2015
W.R. Myers High School
Nominated by Johanna Kutanzi

Taber, AB

2015
Prince of Wales Collegiate
Nominated by Verna Hancock

St. John's, NL

2015
Colonel By Secondary School
Nominated by Kerri Illingworth

Ottawa, ON

2015
College Montmorency
Nominated by Luc Thomas

Laval, QC

2015
Archbishop M. C. O'Neill
Nominated by David Beriault

Regina, SK

2015
Holy Cross Collegiate
Nominated by Art Hanson

Strathmore, AB

2015
Nepean High School
Nominated by Greg Fraser

Ottawa, ON

2015
Edward Milne Community School
Nominated by Allan Phipps

Sooke, BC

2015
Bassano School
Nominated by Janice Schaffer

Bassano, AB

2015
PHILIP POCOCK SCHOOL
Nominated by Franca Tasciotti

MISSISSAUGA, ON

2015
Birchmount Park CI
Nominated by Bill MacKay

Toronto, ON

2015
ÉCOLE GABRIELLE-ROY
Nominated by Danielle Gagnier

Surrey, BC

2015
Holy Trinity High School
Nominated by Crystal Danson

Fort McMurray, AB

2015
Lindsay Thurber Comprehensive High School
Nominated by Cindy Visser

Red Deer, AB

2015
Notre Dame Regional High School
Nominated by Roberta Marghetti

Vancouver, BC

2015
Galt Collegiate
Nominated by Cathy Klie

Cambridge, ON

2015
Cape Breton Highlands Academy
Nominated by John MacKinnon

Margaree Harbour, NS

2015
Glenboro School
Nominated by Darren Kirk

Glenboro, MB

2015
Holy Trinity Academy
Nominated by Marlene Donnelly

Okotoks, AB

2015
Cégep de l'Outaouais
Nominated by Jacqueline LaCasse

Gatineau, QC

2015
FUNDY HIGH SCHOOL
Nominated by Heather Malco

ST GEORGE, NB

2015
Ecole Edward Schreyer School
Nominated by Patrick Ilchena

Beausejour, MB

2015
ST. PETER'S ALL GRADE SCHOOL
Nominated by Gail Jarvis

MCCALLUM, NL

2015
Blackville School
Nominated by Amy Breau

Blackville, New Brunswick

2015
SOUTH CENTRAL INTERIOR DISTANCE EDUCATION SCHOOL
Nominated by Tom Oram

MERRITT, BC

2015
Country Garden Montessori Academy
Nominated by Donna Hilsenteger

Newmarket, ON

2015
M M ROBINSON HIGH SCHOOL
Nominated by Leigh Rosa

BURLINGTON, ON

2015
FRANCIS LIBERMANN CHS
Nominated by Daniela De Rose

Toronto, ON

2015
Lawrence Park Collegiate Institute
Nominated by Mark Fischer

Toronto, ON

2015
King's Christian School
Nominated by Lori Woldringh

Salmon Arm, BC

2015
J.R. ROBSON SCHOOL
Nominated by Monique Hart

VERMILLION, AB

2015
Robert Thirsk High School
Nominated by Kim Horricks

Calgary, AB

2015
Sir John Franklin High School
Nominated by Dean MacInnis

Yellowknife, NT

2015
Garden City Collegiate
Nominated by Judy Gravito Forbes

Winnipeg, MB

2015
Clear Water Academy
Nominated by Grant Gay

CALGARY, AB

2015
KORAH COLLEGIATE
Nominated by julie zachary

SAULT STE MARIE, ON

2015
Halifax West High School
Nominated by Leah Ann Cameron

Halifax, NS

2015
BRITANNIA SECONDARY SCHOOL
Nominated by Geoff Taylor

VANCOUVER, BC

2015
Harbour View High School
Nominated by Maura Garey

Saint John, NB

2015
Turtleford School
Nominated by Marilyn Whelan

Turtleford, SK

2015
Tobique Valley High
Nominated by Alanda Harrison

Plaster Rock, NB

2015
Alexander Mackenzie H.S
Nominated by Adrienne Gurfinkel

Richmond Hill, ON

2015
Glenview Park Secondary School
Nominated by Vanda Martins-Gardiner

Cambridge, ON

2015
FLETCHER'S MEADOW SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sandra Woehrle

BRAMPTON, ON

2015
Didsbury High School
Nominated by Todd Klein

Didsbury, AB

2015
Champlain Regional College Saint-Lambert
Nominated by Kevin Thornhill

St-Lambert, QC

2015
Edge School
Nominated by Matt Brown

Calgary, AB

2015
SATEC @ W A Porter C I
Nominated by Aaron Kardish

Toronto, ON

2015
J. Clarke Richardson Collegiate
Nominated by Aimee Gray

Ajax, ON

2015
Warner School
Nominated by Garth Mouland

Warner, AB

2015
Twin Lakes Secondary School
Nominated by Kerrie Pellarin

Orillia, ON

2015
Pinawa Secondary School
Nominated by Patricia Aitken

Pinawa, MB

2015
Mount Boucherie Secondary
Nominated by Scott McLean

West Kelowna, BC

2015
É.s.c. Monseigneur Bruyère
Nominated by Lisa Young

London, ON

2015
Central Collegiate Institute
Nominated by Tammy Saylor

Moose Jaw, SK

2015
Centre Hastings S.S.
Nominated by Janice Bonter

Madoc, ON

2015
CENTRE SCOLAIRE LEO-REMILLARD
Nominated by Dan Preteau

WINNIPEG, MB

2015
College Heights Secondary
Nominated by Judy Polysou

Prince George, BC

2015
Margaret Barbour Collegiate Institute
Nominated by Heather Marlow

The Pas, MB

2015
Vauxhall High School
Nominated by Garth Mouland

Vauxhall, AB

2015
Holy Trinity CSS
Nominated by Andrew Austin

Courtice, ON

2015
Etobicoke C.I.
Nominated by Amanda Castelli

Toronto, ON

2015
Bishop Grandin High School
Nominated by Patricia Calon

Calgary, AB

2015
St. Mary Catholic Secondary School
Nominated by Colleen Roch-Hanaka

Hamilton, ON

2015
ST. BASIL-THE-GREAT COLLEGE
Nominated by Domenica DiManno

NORTH YORK, ON

2015
Cégep Édouard-Montpetit
Nominated by Pierre Chassé

Longueuil, QC

2015
RIVERSIDE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sonia DeAndrade-Scofield

WINDSOR, ON

2015
St. Joseph SS
Nominated by Cori Nay

Mississauga, ON

2015
École secondaire catholique régionale de Hawkesbury
Nominated by Stéphane Beaulne

HAWKESBURY, ON

2015
Garden Valley Collegiate
Nominated by Teri Wilson

Winkler, MB

2015
Scarlett Heights Entrepreneurial Academy
Nominated by Ava Szczurko

Toronto, ON

2015
Blenheim District High School
Nominated by Heather Jobin

Blenheim, ON

2015
JOHN OLIVER SECONDARY SCHOOL
Nominated by Renee Hock

VANCOUVER, BC

2015
Pitt Meadows Secondary
Nominated by Penny Griffin

Pitt Meadows, BC

2015
Stephen Lewis Secondary School
Nominated by Marissa Revzen-Ellis

Thornhill, ON

2015
Riverview High School
Nominated by Julie Doucette

Riverview, NB

2015
Fort Richmond Collegiate
Nominated by Nicole Girardin

Winnipeg, MB

2015
FP Walshe High School
Nominated by Duane Petluk

Fort Macleod, AB

2015
Sacred Heart High School
Nominated by Kerrie Shearer

Yorkton, SK

2015
Lasalle Secondary School
Nominated by Todd Sintic

Sudbury, ON

2015
Sir John A Macdonald High School
Nominated by Julie Mireault-Wiseman

Upper Tantallon, NS

2015
Central Peel Secondary School
Nominated by Anthony Griffith

Brampton, ON

2015
Westwood Community High School
Nominated by Christine Tulk

Fort McMurray, AB

2015
GRANDE PRAIRIE COMPOSITE HIGH SCHOOL
Nominated by Sherry Nasedkin

GRANDE PRAIRIE, AB

2015
GLENDALE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Kiki Miminas

HAMILTON, ON

2015
DAVID SUZUKI SECONDARY SCHOOL
Nominated by Ayesha Nazir

BRAMPTON, ON

2015
KIPLING COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Jennifer MacKay

TORONTO, ON

2015
Glengarry District High School
Nominated by Catherine MacDonald

Alexandria, Ontario

2015
Cedarbrae Collegiate Institute
Nominated by Suzanne Beck

Toronto, ON

2015
Burnaby Mountain Secondary
Nominated by Sherrie Martens

Burnaby, BC

2015
Allison Bernard Memorial High School
Nominated by Newell Johnson

Escasoni, NS

2015
MOUNT SENTINEL SECONDARY SCHOOL
Nominated by Shelley Wiltshire

South Slocan, BC

2015
Belleisle Regional High School
Nominated by Rob Mather

Springfield, NB

2015
WELLINGTON SECONDARY SCHOOL
Nominated by Joanne Tomiyama

NANAIMO, BC

2015
JOHN CALDWELL SCHOOL
Nominated by Tammy Hansen

GRAND FALLS, NB

2015
JOHN CALDWELL SCHOOL
Nominated by Patricia McCarthy-Sorensen

GRAND FALLS, NB

2015
Indian River High School
Nominated by Ruth Cameron

Springdale, NL

2015
Corner Brook Regional High
Nominated by Debbie Lindahl

Corner brook, NL

2015
Dr. Charles Best Secondary School
Nominated by Warren Chang

Coquitlam, BC

2015
ST. JOSEPH CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Brenda Beaulieu

GRANDE PRAIRIE, AB

2015
St Patrick High School
Nominated by Ivana Slongo

Thunder Bay, ON

2015
École secondaire catholique Algonquin
Nominated by Anne Gallagher

NORTH BAY, ON

2015
St. Martin Catholic Secondary School
Nominated by Judy Kovacs

Mississauga, ON

2015
St. Thomas More Catholic Secondary School
Nominated by Carolyn Spadoni

Hamilton, ON

2015
Osgoode Township High School
Nominated by Evan Cooper

Metcalfe, ON

2015
AFNorth International School - Canadian Section
Nominated by Brian Quinn

Belleville, ON

2015
Fort McMurray Composite High School
Nominated by Robert Skulsky

Fort McMurray, AB

2015
Laura Secord Secondary School
Nominated by Vince De Luca

St. Catharines, ON

2015
Langstaff Secondary School
Nominated by Sharonne Starkman

Richmond Hill, ON

2015
Esquimalt High School
Nominated by Timon Bullard

Victoria, BC

2015
Virtual Learning Centre
Nominated by Shannon Kuypers

LINDSAY, ON

2015
Waterloo Collegiate Institute
Nominated by Craig Nickel

Waterloo, ON

2015
Richmond Secondary School
Nominated by Gordon Fitt

Richmond, BC

2015
Carleton North High School
Nominated by Sophie Albright

Florenceville-Bristol, NB

2015
NACKAWIC SENIOR HIGH SCHOOL
Nominated by Chris Gallop

NACKAWIC, NB

2015
BARRIE CENTRAL COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Maria Maccarone

BARRIE, ON

2015
St. Mary's High SChool
Nominated by Colleen Borman

Kitchener, ON

2015
École secondaire catholique l'Horizon
Nominated by Christine Lamarche

Val Caron, ON

2015
Magee Secondary
Nominated by Patricia Miladinovic

Vancouver, BC

2015
Major Pratt
Nominated by Michelle Loewen

Russell, MB

2015
Sydenham High School
Nominated by Corinna Goldring

Sydenham, ON

2015
The Linden School
Nominated by Tara Silver

Toronto, ON

2015
Ecole Notre Dame High School
Nominated by Pamela Guilbault

Bonnyville, AB

2015
REGINA MUNDI CATHOLIC COLLEGE
Nominated by NICK VECCHIO

LONDON, ON

2015
ST. BENEDICT SECONDARY SCHOOL
Nominated by Stephanie MacNeil

SUDBURY, ON

2015
Earl of March SS
Nominated by Mary Saunders

Kanata, ON

2015
Sacred Heart CHS
Nominated by Jocelyn Roberts

NEWMARKET, ON

2015
NEW GERMANY RURAL HIGH SCHOOL
Nominated by Kate Stringer

New Germany, NS

2015
TEMPO SCHOOL
Nominated by Richard Slevinsky

EDMONTON, AB

2015
St Joseph High School
Nominated by Tracy Hazen

Saskatoon, SK

2015
Nanaimo District Secondary
Nominated by John Cunnian

Nanaimo, BC

2015
St. Theresa Catholic SS
Nominated by Dick Mulder

Belleville, ON

2015
Bishop Tonnos Catholic Secondary School
Nominated by Giselle Paone

Ancaster, ON

2015
Chase Secondary
Nominated by Phil Arkinstall

Chase, BC

2015
ELPHINSTONE SECONDARY
Nominated by Derek Apple

GIBSONS, BC

2015
St.Jean DeBrebeuf CHS
Nominated by Patricia Nicoletti

Woodbridge, ON

2015
ICSP
Nominated by Roxanne Gosselin

St.Pierre-Jolys, MB

2015
St. Aloysius Gonzaga S.S.
Nominated by Jason Eagles

Mississauga, ON

2015
Dunbarton HS
Nominated by Ingrid Mohorovic

Pickering, ON

2015
PICTOU ACADEMY
Nominated by Richard Cyr

PICTOU, NS

2015
EASTWOOD COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Robert Campbell

KITCHENER, ON

2015
ERIC HAMBER SECONDARY SCHOOL
Nominated by Clive Smith

VANCOUVER, BC

2015
JOHN CABOT CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Mike Perczyszyn

MISSISSAUGA, ON

2015
Collège André-Grasset
Nominated by Ginette Trudeau

Montréal, Quebec

2015
PORT CREDIT SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jennifer Boston

MISSISSAUGA, ON

2015
Glenforest Secondary School
Nominated by Aylisa Jatindranauth

Mississauga, Ontario

2015
John Fraser Secondary School
Nominated by Joan Timmings

Mississauga, ON

2015
WESTDALE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Kevin Clark

HAMILTON, ON

2015
Dundas Valley Secondary School
Nominated by Jennifer Lawson

Dundas, ON

2015
Iroquois Ridge High School
Nominated by Nancy Anstett

Oakville, ON

2015
SUPERIOR COLLEGIATE
Nominated by Nina Niemisto

THUNDER BAY, ON

2015
Evan Hardy Collegiate
Nominated by Hingley Ian

Saskatoon, SK

2015
CANTERBURY HIGH SCHOOL
Nominated by Alan Johnson

OTTAWA, ON

2015
COUNTY CENTRAL
Nominated by Angela Hill

VULCAN, AB

2015
ECOLE SECONDAIRE CATHOLIQUE DE CASSELMAN
Nominated by Diane Parisien

CASSELMAN, ON

2015
AGINCOURT COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Roy Hu

TORONTO, ON

2015
GREEN VALLEY SCHOOL
Nominated by Cam Gerbrandt

GRUNTHAL, MB

2015
Port Perry High School
Nominated by Elaine Cole

Port Perry, ON

2015
Kitchener-Waterloo Collegiate and Vocational School
Nominated by Cathy Vollmer-Ashley

Kitchener, ON

2015
Valmont Academy
Nominated by Ryan Kelley

King's Point, NL

2015
GROS MORNE ACADEMY
Nominated by Lisa Shears-Smith

ROCKY HARBOUR, NL

2015
Lo-Ellen Park Secondary School
Nominated by Alison Gomm

Sudbury, ON

2015
St. Mary's
Nominated by Louise Vant Erve

Calgary, AB

2015
Waterford District High School
Nominated by James Merrick

Waterford, ON

2015
Jean Vanier Catholic Secondary School
Nominated by Charlene Amlinger

Milton, ON

2015
ARCHBISHOP JORDAN CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Heather Thomson

SHERWOOD PARK, AB

2015
RESURRECTION CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Ann Hummel

KITCHENER, ON

2015
WESTWOOD COLLEGIATE
Nominated by Carla Bennett

WINNIPEG, MB

2015
Lambton Central Collegiate Vocational Institute
Nominated by Allan Shaw

Petrolia, ON

2015
St. Joseph High School
Nominated by Machelle Giovagnoli

Ottawa, ON

2015
W.L. Seaton Secondary
Nominated by Naomi Erickson

Vernon, BC

2015
LIONS GATE CHRISTIAN ACADEMY
Nominated by Terry Kooy

NORTH VANCOUVER, BC

2015
Moscrop Secondary School
Nominated by Christine Clowers

Burnaby, BC

2015
St. Clement's School
Nominated by Martha Perry

Toronto, ON

2015
Crescent Heights High School
Nominated by Julie Nishimura

Calgary, AB

2015
GOLDEN SECONDARY SCHOOL
Nominated by Todd Wilson

GOLDEN, BC

2015
Drumheller Valley Secondary School
Nominated by Lynn Hemming

DRUMHELLER, AB

2015
Chippewa Secondary
Nominated by Judy Smith

North Bay, ON

2015
HILLFIELD STRATHALLAN COLLEGE
Nominated by Stephen McDonald

HAMILTON, ON

2015
North East Kings Education Center
Nominated by Emelie Pineo

Canning, NS

2015
TILBURY DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Susan Dupuis

TILBURY, Ontario

2015
Jean Vanier CHS
Nominated by Anna Whiteside

Collingwood, ON

2015
North Albion C.I.
Nominated by Sylvia Smitas

Etobicoke, ON

2015
RIVER EAST COLLEGIATE
Nominated by Paul Anderson

WINNIPEG, MB

2015
Ottawa Jewish Community School
Nominated by Heather Graham

OTTAWA, ON

2015
Ponteix School
Nominated by Chad Striker

Ponteix, SK

2015
ST. PAUL'S HIGH SCHOOL
Nominated by David Owczar

Winnipeg, MB

2015
SIMCOE COMPOSITE SCHOOL
Nominated by Wanda Tiller

SIMCOE, ON

2015
BEAVER BRAE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sherrie Quistberg

KENORA, ON

2015
Ecole Panorama Ridge Secondary
Nominated by Charlene Egitto

Surrey, BC

2015
Indian Head High School
Nominated by Jennifer Bieber

Indian Head, SK

2015
École secondaire publique Omer-Deslauriers
Nominated by Nadine Slater

Ottawa, ON

2015
Le Collège français
Nominated by Caroline Defoy

Toronto, ON

2015
Stephen Lewis Secondary School
Nominated by Veronica Fisher

Mississauga, ON

2015
ORCHARD PARK SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jen Murray

STONEY CREEK, ON

2015
Daniel McIntyre Collegiate Institute
Nominated by Brian Ottenbreit

Winnipeg, MB

2015
North Delta Secondary
Nominated by James C. Johnston

Delta, BC

2015
Elmwood School
Nominated by Donna Naufal Moffatt

Ottawa, ON

2015
FH COLLINS SECONDARY
Nominated by CHRISTINE KLAASSEN-ST PIERRE

WHITEHORSE, YT

2015
Rutherford Private School
Nominated by Jack Sade

Concord, ON

2015
L.A. MATHESON SECONDARY SCHOOL
Nominated by Paulo Sarmento

Surrey, BC

2015
Oakville Trafalgar High School
Nominated by Kyle Pope

Oakville, ON

2015
Archbishop Denis O'Connor C.H.S.
Nominated by Jason Cannon

Ajax, ON

2015
TanenbaumCHAT Wallenberg Campus
Nominated by Sandra Miller

Toronto, ON

2015
Langley Fundamental Middle and Secondary School
Nominated by Anita Hopton

Langley, BC

2015
ST. Thomas Aquinas
Nominated by Meg Maledy

North Vancouver, BC

2015
Sugarloaf Senior High School
Nominated by Michael O'Toole

Campbellton, NB

2015
Lambrick Park Secondary
Nominated by Joan Thain

Victoria, BC

2015
Collège de Bois-de-Boulogne
Nominated by Chantal Gingras

Montréal, QC

2015
Bracebridge Muskoka Lakes S.S.
Nominated by Wilf Lade

Bracebridge, ON

2015
J.H. PICARD SCHOOL
Nominated by Colleen Dunkley

EDMONTON, AB

2015
CLARENCE FULTON SECONDARY SCHOOL
Nominated by Peter Iwanowskyj

VERNON, BC

2015
Daysland School
Nominated by Dianna Kroetch

Daysland, AB

2015
Strathcona Christian Academy Secondary School
Nominated by Wes Merta

Sherwood Park, AB

2015
ST. MARY'S CATHOLIC SCHOOL
Nominated by Chris Manderson

VEGREVILLE, AB

2015
FRASER LAKE ELEMENTARY
Nominated by Barbara Zang

FRASER LAKE, BC

2015
Chilliwack Secondary
Nominated by Sharon Bernard

Chilliwack, BC

2015
Northlands Parkway Collegiate
Nominated by Kim Apperley

Winkler, MB

2015
LINDSAY COLLEGIATE
Nominated by Kathy Naylor

LINDSAY, ON

2015
DR. MARTIN LEBOLDUS HIGH SCHOOL
Nominated by Rhonda Horvath

REGINA, SK

2015
OD-Park Secondary School
Nominated by Jennifer Couvrette

Orillia, ON

2015
Heritage College (Gatineau)
Nominated by Jean Scott

Gatineau, QC

2015
Lord Tweedsmuir Secondary
Nominated by Allan Buggie

SURREY, BC

2015
AUSTIN O'BRIEN SCHOOL
Nominated by Patrice Teveniuk

EDMONTON, AB

2015
CALGARY ACADEMY
Nominated by Kim McLean

CALGARY, AB

2015
Catholic Central High School
Nominated by Gabriela Wells

London, ON

2015
Cégep Gérald-Godin
Nominated by Richard Harnois

Montréal, QC

2015
NORTH HASTINGS HIGH SCHOOL
Nominated by Catherine Betson

BANCROFT, ON

2015
Cariboo Hill Secondary
Nominated by Sandra Da Silva

Burnaby, BC

2015
Ursula Franklin Academy
Nominated by Georgia Gallagher

Toronto, ON

2015
TanenbaumCHAT Kimel Family Education Centre
Nominated by Richard Stoll

Vaughan, ON

2015
James Fowler High School
Nominated by Angela Nairn

Calgary, AB

2015
Welland Centennial Secondary School
Nominated by Domenic Sardella

Welland, ON

2015
Bishop P.F. Reding CSS
Nominated by Rita Langill

Milton, ON

2015
David and Mary Thomson Collegiate
Nominated by Effie Takas

TORONTO, ON

2015
CHARLES HAYS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Lonni Bryant

PRINCE RUPERT, BC

2015
Westisle Composite High School
Nominated by Michelle Williams

Elmsdale, PE

2015
Saint John High School
Nominated by Todd Cormier

Saint John, NB

2015
CITY SCHOOL
Nominated by Marc Lichtenberg

TORONTO, ON

2015
A.B LUCAS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Colleen Fletcher

LONDON, ON

2015
Bayview Glen School
Nominated by Troy Hammond

Toronto, ON

2015
Sir Frederick Banting SS
Nominated by Nancy Carson

London, ON

2015
SIR ALLAN MACNAB SECONDARY SCHOOL
Nominated by Cheryl Poot

HAMILTON, ON

2015
ECOLE SECONDAIRE MACDONALD-CARTIER
Nominated by Danielle Fleury

SUDBURY, ON

2015
Frederick Banting Secondary Alternate
Nominated by Peter Henderson

Ottawa, ON

2015
MILESTONE SCHOOL
Nominated by Carla Cooper

MILESTONE, SK

2015
HERITAGE WOODS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Joan Stuart

PORT MOODY, BC

2015
Ladysmith Secondary School
Nominated by Ricki Bartlett

Ladysmith, BC

2015
Sir John A. Macdonald Secondary School
Nominated by Greg Todd

Waterloo, ON

2015
ECOLE SECONDAIRE NEELIN HIGH SCHOOL
Nominated by Lisa Romanowski

BRANDON, MB

2015
Brentwood College School
Nominated by Rick Rodrigues

Mill Bay, BC

2015
CLAREMONT SECONDARY SCHOOL
Nominated by Emma Moray

VICTORIA, BC

2015
Parry Sound High School
Nominated by Trina Papalia

Parry Sound, ON

2015
Ecole secondaire catholique Le Relais
Nominated by Lori Fraser

Alexandria, ON

2015
Centennial Secondary School
Nominated by Elaine Collier

Belleville, ON

2015
Lucky Lake School
Nominated by Denise Schneider

Lucky Lake, SK

2015
Dr. John M. Denison S.S.
Nominated by Catherine Dallen

Newmarket, ON

2015
Bedford Road Collegiate
Nominated by Layra Farmer

Saskatoon, SK

2015
Richmond Green Secondary School
Nominated by Kathy McAlpine

Richmond Hill, ON

2015
PICKERING HIGH SCHOOL
Nominated by Tania Craig

AJAX, ON

2015
Ridley College
Nominated by Kirk Mitchell

St. Catharines, ON

2015
MONSIGNOR DOYLE CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Kimberly Myers

CAMBRIDGE, ON

2015
STEPHEN LEACOCK COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Michael Isaac

TORONTO, ON

2015
Bloor Collegiate Institute
Nominated by Leela Acharya

Toronto, ON

2015
Eston Composite School
Nominated by Denise Schneider

Eston, SK

2015
FATHER JOHN REDMOND CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by susan longo-santia

TORONTO, ON

2015
GULF ISLANDS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Tony Marshall

SALT SPRING ISLAND, BC

2015
CAWTHRA PARK SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sandy Conte

MISSISSAUGA, ON

2015
Harrow District High School
Nominated by Steve Johnson

Harrow, ON

2015
Lord Selkirk Regional Comprehensive Secondary School
Nominated by Chad Whiteside

Selkirk, MB

2015
SHERWOOD SECONDARY SCHOOL
Nominated by Tania McKague

HAMILTON, ON

2015
ST CHARLES COLLEGE
Nominated by Silvia Faggioni

SUDBURY, ON

2015
Nantyr Shores Secondary School
Nominated by Amy Kalbfleisch

Innisfil, ON

2015
Delta Secondary
Nominated by Kim Jew

Delta, BC

2015
Queen Elizabeth High School
Nominated by Alana Orchard

Calgary, AB

2015
Royal St. George's College
Nominated by Nick Van Herk

Toronto, ON

2015
MARIA MONTESSORI ACADEMY
Nominated by Haley Rymer

VICTORIA, BC

2015
Glace Bay High School
Nominated by Denice Breen

Glace Bay, NS

2015
Steveston-London Secondary School
Nominated by Katrina Lau

Richmond, BC

2015
Newton’s Grove School
Nominated by Nick Zero

Toronto, ON

2015
Lockerby Composite School
Nominated by Marlene Rantala

Sudbury, ON

2015
All Saints CHS
Nominated by Claire Wilson

Kanata, ON

2015
Archbishop MacDonald
Nominated by Lorraine Spenrath

Edmonton, AB

2015
Notre Dame Catholic High School
Nominated by Lisa Verge

Carleton Place, ON

2015
College Beliveau
Nominated by Michelle Bacon

Winnipeg, MB

2015
NORTHERN COLLEGIATE
Nominated by Mark Scott

SARNIA, ON

2015
Richview Collegiate Institute
Nominated by Carol Lau Liew

Etobicoke, ON

2015
RIVERWOOD ACADEMY
Nominated by Marina Fudge

WING'S POINT, NL

2015
DASMESH PUNJABI SCHOOL
Nominated by Amandeep Brar

ABBOTSFORD, BC

2015
Robert Bateman Secondary
Nominated by Bruno Bergen

Abbotsford, BC

2015
FATHER MICHAEL MCGIVNEY CATHOLIC ACADEMY
Nominated by Adele Castriota

MARKHAM, ON

2015
École secondaire catholique de Hearst
Nominated by Julie Guérin

Hearst, ON

2015
Champlain St. Lawrence
Nominated by Nicole Anne Daigle

QC, QC

2015
Stephenville High School
Nominated by Rhoda Mulrooney

Stephenville, NL

2015
Reynolds Secondary
Nominated by Tom Aerts

Victoria, BC

2015
Arborg Collegiate
Nominated by Georgia Sigvaldason

Arborg, MB

2015
DIGBY REGIONAL HIGH SCHOOL
Nominated by Joelle d'Entremont

DIGBY, NS

2015
LORD BEAVERBROOK HIGH SCHOOL
Nominated by Duane P Arndt

CALGARY, AB

2015
Cole Harbour District High School
Nominated by Rhonda McLean

Dartmouth, NS

2015
Christ the King
Nominated by Jeff McCloskey

Georgetown, ON

2015
Bluevale Collegiate Institute
Nominated by Paul Moffatt

Waterloo, ON

2015
Bernice MacNaughton High School
Nominated by Stephen Harris

Moncton, NB

2015
St. Mary Catholic Secondary
Nominated by Diana Stanesic

Pickering, ON

2015
York Mills Collegiate Institute
Nominated by Rick Mahoney

Toronto, ON

2015
J. PERCY PAGE SCHOOL
Nominated by Holly Gerke

EDMONTON, AB

2015
VICTORIA SCHOOL OF THE ARTS
Nominated by Mary Frances Fitzgerald

EDMONTON, AB

2015
Earl Marriott Secondary School
Nominated by Bobby Krembenios

SURREY, BC

2015
Trafalgar Castle School
Nominated by Tim Southwell

Whitby, ON

2015
MIRAMICHI VALLEY HIGH SCHOOL
Nominated by Jennifer McFarlane

MIRAMICHI, NB

2015
CLARKE HIGH SCHOOL
Nominated by Marc Paxton

NEWCASTLE, ON

2015
King Academy
Nominated by Gail Jarvis

Harbour Breton, NL

2015
LOYOLA CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Su Compagnon

MISSISSAUGA, ON

2015
Tumbler Ridge Secondary School
Nominated by Mark Deeley

Tumbler Ridge, BC

2015
Salisbury Composite High School
Nominated by Ron Funk

Sherwood Park, AB

2015
Morell Regional High School
Nominated by Ian Coffin

Morell, PE

2015
AB High School of Fine Arts
Nominated by Andrea Laubman

Okotoks, AB

2015
Gordon Graydon Memorial Secondary School
Nominated by Effie Lagoudis

Mississauga, ON

2015
LISTOWEL DISTRICT SECONDARY SCHOOL
Nominated by Leah Goody

LISTOWEL, AB

2015
Semiahmoo Secondary
Nominated by Terry Lescisin

Surrey, BC

2015
Bishop Ryan Catholic Secondary School
Nominated by Sheila Mazza

Hannon, ON

2015
Lorne Park Secondary School
Nominated by Linda Larsen

Mississauga, ON

2015
St. Elizabeth Catholic High School
Nominated by Frank DeRose

Thornhill, ON

2015
Burnaby Central Secondary
Nominated by Maria Morabito

Burnaby, BC

2015
GEORGE HARVEY COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Ron Watts

TORONTO, ON

2015
Halifax Grammar School
Nominated by Laura Brock

Halifax, NS

2015
St. Mary's
Nominated by Trevor Chiasson

OWEN SOUND, ON

2015
ECOLE SECONDAIRE PUBLIQUE RENAISSANCE
Nominated by Cindy Bergeron

TIMMINS, ON

2015
Rossburn Collegiate
Nominated by Genevieve Poyser

Rossburn, AB

2015
Rossburn Collegiate
Nominated by Genevieve Poyser

Rossburn, Manitoba

2015
BLAINE LAKE COMPOSITE SCHOOL
Nominated by Crissy Sutherland

Blaine Lake, SK

2015
Redeemer Christian High School
Nominated by Jason Grootenboer

Ottawa, ON

2015
Rick Hansen Secondary
Nominated by Judi Powell

Mississauga, ON

2015
CARDINAL LEGER SCHOOL
Nominated by Danica Brant

BRAMPTON, ON

2015
Richmond Acadmey
Nominated by Margie MacMillan

Louisdale, NS

2015
Port Moody Secondary
Nominated by Cindy Campbell

Port Moody, BC

2015
ECOLE SECONDAIRE JULES-VERNE
Nominated by Hamida Bendriss

VANCOUVER, BC

2015
NORTHVIEW HEIGHTS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Alexandra Dobbin

TORONTO, ON

2015
École Maurice-Lavallée
Nominated by Marie-Claude Laroche

Edmonton, AB

2015
LIGHTHOUSE CHRISTIAN SCHOOL
Nominated by DARLENE LONG

PORTAGE LA PRAIRIE, MB

2015
REGENT CHRISTIAN ONLINE ACADEMY
Nominated by Dennise Croswell

VICTORIA, BC

2015
College Montmorency
Nominated by Luc Thomas

Laval, QC

2015
Parkland
Nominated by Lizanne Chicanot

Sidney, BC

2015
Samuel-de-Champlain
Nominated by Nathalie Losier

Saint John, NB

2015
Tisdale Middle
Nominated by Cynthia Wright-Fulton

Tisdale, SK

2015
Blessed Cardinal Newman CHS
Nominated by Mary Palermo

Toronto, ON

2015
St. Joseph's High School
Nominated by Diana Bon-Pickering

WINDSOR, ON

2015
Lewisporte Collegiate
Nominated by Angela Wilmott

Lewisporte, NL

2015
NAKODA OYADE EDUCATION CENTRE
Nominated by Azam Ali

SINTALUTA, SK

2015
TIMBERLINE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jeremy Morrow

CAMPBELL RIVER, BC

2015
Ernest Manning High School
Nominated by Myra Hood

Calgary, AB

2015
William Lyon Mackenzie C.I.
Nominated by Dan Chippier

Toronto, ON

2015
PLEASANT VALLEY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Abbas El Gazzar

ARMSTRONG, BC

2015
JEAN VANIER CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Clarissa Micallef

RICHMOND HILL, ON

2015
St. Mildred's-Lightbourn School
Nominated by Janet Worboys

Oakville, ON

2015
ROSEDALE HEIGHTS SCHOOL OF THE ARTS
Nominated by Diana Backay

TORONTO, ON

2015
ARS Private School
Nominated by Armen Martirossian

WILLOWDALE, ON

2015
Tec Voc
Nominated by Geordie Wilson

Winnipeg, MB

2015
ALMONTE
Nominated by Anne-Marie Morrison

ALMONTE, ON

2015
Hughenden Public School
Nominated by Kevin Elliott

Hughenden, AB

2015
Earl Haig Secondary
Nominated by Douglas Lawrence

Toronto, ON

2015
NELSON HIGH SCHOOL
Nominated by Peter Bird

BURLINGTON, ON

2015
GW Graham Middle Secondary
Nominated by Dan Heisler

Chilliwack, BC

2015
ECOLE MGR-DE-CHARBONNEL
Nominated by Aidan Ritchie

TORONTO, ON

2015
Ross Sheppard High School
Nominated by Christine Homeniuk

Edmonton, AB

2015
CARDINAL AMBROZIC CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Merrill Taylor

BRAMPTON, ON

2015
Central Commerce Collegiate
Nominated by Oscar Stam

Toronto, ON

2015
Cegep de chicoutimi
Nominated by Lily Houde

Chicoutimi, QC

2015
Denis Morris Catholic High School
Nominated by Melissa Brooks

St. Catharines, ON

2015
Ecole Secondaire Lacombe Composite High School
Nominated by Linda Pack

Lacombe, AB

2015
ALDERGROVE COMMUNITY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Nadine Luteijn

ALDERGROVE, BC

2015
Miles Macdonell Collegiate
Nominated by Anita Mathu

Winnipeg, MB

2015
Lord Byng Secondary
Nominated by Annette Vey-Chilton

Vancouver, BC

2015
Sardis Secondary School
Nominated by Diego Testa

Chilliwack, BC

2015
F.G. Miller Jr./Sr. High School
Nominated by Angele Morrison

Elk Point, AB

2015
Saint Patrick Regional Secondary
Nominated by Ralph Gabriele

Vancouver, BC

2015
École secondaire catholique Notre-Dame
Nominated by Viviane Rouleau

Woodstock, ON

2015
École secondaire catholique Pierre-Savard
Nominated by Annique Keating

OTTAWA, ON

2015
St. Paul Regional High School
Nominated by Sandie Lefebvre

St. Paul, AB

2015
KENASTON SCHOOL
Nominated by Blair Frederickson

KENASTON, SK

2015
Etobicoke School of the Arts
Nominated by Mara Baldassi

Toronto, ON

2015
Bear Creek Secondary School
Nominated by Maureen Hines

Barrie, ON

2015
St. Michael Catholic High School
Nominated by Steve MacDonald

Kemptville, ON

2015
Russell High School
Nominated by Shelly Corlyon

Russell, ON

2015
JV Humphries
Nominated by Meleana Terlingen

Kaslo, BC

2015
North Peace Secondary School
Nominated by Christine Taylor

Fort St. John, BC

2015
St. Peter Catholic Secondary
Nominated by Jeff Donald

Peterborough, ON

2015
Napanee District Secondary School
Nominated by Shalane Kelsey

Napanee, ON

2015
St. Edmund Campion Secondary School
Nominated by Andrea Pearl

Brampton, ON

2015
Westmount Charter School
Nominated by Wendy Cole

Calgary, AB

2015
Appleby College
Nominated by Katrina Samson

Oakville, ON

2015
Lillian Osborne High School
Nominated by Coreen Beermann

Edmonton, AB

2015
J.L. Crowe Secondary
Nominated by Dara Waterstreet

Trail, BC

2015
Hamilton District Christian HS
Nominated by James Apers

Ancaster, ON

2015
BISHOP CARROLL HIGH SCHOOL
Nominated by Peter Damen

CALGARY, AB

2015
ST. MALACHY'S MEMORIAL HIGH SCHOOL
Nominated by Jennifer Craft

SAINT JOHN, NB

2015
Collège André-Grasset
Nominated by Ginette Trudeau

Montréal, QC

2015
COLONEL GRAY SENIOR HIGH SCHOOL
Nominated by Charlene Duffy

CHARLOTTETOWN, PE

2015
GARIBALDI SECONDARY SCHOOL
Nominated by Pauline Lemieux

MAPLE RIDGE, BC

2015
Espanola High School
Nominated by Kathy Blanchard

Espanola, ON

2015
CALEDONIA SENIOR SECONDARY SCHOOL
Nominated by KEITH AXELSON

TERRACE, BC

2015
Kitsilano Secondary
Nominated by Ellen Roberts

Vancouver, BC

2015
Brookfield High School
Nominated by Deborah Cann

Ottawa, ON

2015
Dr. E.P. Scarlett High School
Nominated by Michael McKillop

Calgary, AB

2015
Preston High School
Nominated by Enso De Longhi

Cambridge, ON

2015
ABBOTSFORD TRADITIONAL SECONDARY SCHOOL
Nominated by Colin Abernethy

ABBOTSFORD, BC

2015
SHAFTESBURY HIGH SCHOOL
Nominated by Stan Wiebe

WINNIPEG, MB

2015
Our Lady of the Lake Catholic College School
Nominated by Jessica Phillips

KESWICK, ON

2015
Wolseley High School
Nominated by Jennifer Bieber

Wolseley, Saskatchewan

2015
Oromocto High School
Nominated by Trina White

Oromocto, NB

2015
W.C. EAKET SECONDARY SCHOOL
Nominated by Carrie Rousselle

Blind River, ON

2015
Sydney Academy
Nominated by Paula Pace

Sydney, NS

2015
Edwin Parr Composite School
Nominated by Dianne Schmidtke

Athabasca, AB

2015
SURREY CHRISTIAN SCHOOL
Nominated by Carmen Meier

SURREY, BC

2015
Centennial School
Nominated by Grace Morissette

Coquitlam, BC

2015
Mount Douglas Secondary
Nominated by Dana Bailey

Victoria, BC

2015
JMA Armstrong High School
Nominated by Jason Lewis

Salisbury, NB

2015
St Clair Secondary
Nominated by Rebecca Mayo

Sarnia, ON

2015
Templeton Academy
Nominated by Guy Lovell

Meadows, NL

2015
Leo Hayes High school
Nominated by Nancy Stairs

Fredericton, NB

2015
Souris School
Nominated by Guy Williams

Souris, MB

2015
Kwalikum Secondary
Nominated by Shelly Slaughter

Qualicum Beach, BC

2015
Cobourg Collegiate Institute
Nominated by Erin MacKenzie

Cobourg, ON

2015
Steinbach Regional Secondary School
Nominated by Cam Kelbert

Steinbach, MB

2015
Bridgewater Junior Senior High School
Nominated by Julie Lohnes

Bridgewater, NS

2015
Quinte Christian High School
Nominated by Brent Smeenk

Belleville, ON

2015
Morinville Community High School
Nominated by Todd Eistetter

Morinville, AB

2015
Lester B. Pearson High School
Nominated by Diana Svendsen

Burlington, ON

2015
THORNLEA SECONDARY SCHOOL
Nominated by PAUL STEPHENSON

THORNHILL, ON

2015
Huron Heights Secondary School
Nominated by Kim Kennedy

Kitchener, ON

2015
École secondaire catholique Renaissance
Nominated by Hélène St-Amand

Aurora, ON

2015
Rockway Mennonite Collegiate
Nominated by Danette Adams

Kitchener, ON

2015
Father Michael Goetz School
Nominated by Rita Nolan

Mississauga, ON

2015
Victoria High School
Nominated by Gillian Braun

Victoria, BC

2015
WALKERTON DISTRICT SECONDARY SCHOOL
Nominated by Dan Rourke

WALKERTON, ON

2015
Richmond Hill High School
Nominated by Michele Axelrod

Richmond Hill High School, ON

2015
Glenlawn Collegiate
Nominated by Warren Nightingale

Winnipeg, MB

2015
ST. GEORGE'S SCHOOL
Nominated by Christine Wessler

VANCOUVER, BC

2015
M.E. LAZERTE SCHOOL
Nominated by Shelley Kofluk

EDMONTON, AB

2015
Bowness High School
Nominated by Janet Woodcock

Calgary, AB

2015
Cardinal Carter Academy For the Arts
Nominated by Laura Libralato

Toronto, ON

2015
PRINCE CHARLES SECONDARY SCHOOL
Nominated by Scott Cobbe

CRESTON, BC

2015
Barrie North Collegiate
Nominated by Katie Kirkpatrick

Barrie, ON

2015
Humboldt Collegiate Institute
Nominated by Cory Popoff

Humboldt, SK

2015
University of Toronto Schools
Nominated by Catherine Kaiser

Toronto, ON

2015
Broadview School
Nominated by Dean Harcourt

Broadview, SK

2015
Pigeon Lake Regional School
Nominated by Theresa Armstrong

FALUN, AB

2015
Donald A. Wilson S.S.
Nominated by Dallas Knowles

Whitby, ON

2015
Hugh Boyd Secondary School
Nominated by Barbara Raynor

RICHMOND, BC

2015
Harry Ainlay
Nominated by Patti Skolski

Edmonton, AB

2015
Sir Winston Churchill High School
Nominated by Amy Hancsicsak

Calgary, AB

2015
St. Michael's College School
Nominated by Giancarlo Mazzanti

Toronto, ON

2015
Walter Murray Collegiate
Nominated by Glenda Kadyschuk

Saskatoon, SK

2015
Guildford Park Secondary
Nominated by Michelle Johnson

Surrey, BC

2015
Woodroffe HS
Nominated by Neerja Malhotra

Ottawa, ON

2015
TMS School
Nominated by Sheila Thomas

Richmond Hill, ON

2015
New Westminster Secondary School
Nominated by Tara Marinkovic

New Westminster, BC

2015
Sentinel Secondary
Nominated by Lisa Ulinder

West Vancouver, BC

2015
Academy for Gifted Children - P.A.C.E.
Nominated by Barbara Rosenberg

Richmond Hill, ON

2015
FOREST HILL COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Harvey Israelovitch

TORONTO, ON

2015
NORWELL DISTRICT SECONDARY SCHOOL
Nominated by Kyla Bloch

PALMERSTON, ON

2015
North Nova Education Centre
Nominated by Roseanne MacGregor

New Glasgow, NS

2015
Philopateer Christian Collage
Nominated by Phoebe Wasfy

Mississauga, ON

2015
Dr. Norman Bethune C.I.
Nominated by Mary Du

Toronto, ON

2015
St. John's-Ravenscourt
Nominated by Peter Brass

Winnipeg, MB

2015
ISNA High School
Nominated by Maisa Altarawneh

Mississauga, ON

2015
Humberside CI
Nominated by Susanna Wong-Ma

Toronto, ON

2015
LLOYDMINSTER COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL
Nominated by Lisa Spence

LLOYDMINSTER, AB

2015
Gleneagle Secondary
Nominated by Bindy Johal

Coquitlam, BC

2015
WOBURN COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Lori Kneschewitsch

SCARBOROUGH, ON

2015
Dawson Creek Secondary School
Nominated by Karen Smith

Dawson Creek, BC

2015
MARKVILLE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Heather Wager

MARKHAM, ON

2015
BISHOPS COLLEGE HIGH SCHOOL
Nominated by Robert Riche

ST. JOHN'S, NL

2015
Frances Kelsey Secondary School
Nominated by Marilyn Sandford

Mill Bay, BC

2015
CARDINAL CARTER SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jeff Tellier

LEAMINGTON, ON

2015
Monarch Park Collegiate
Nominated by Alex Bowers

Toronto, ON

2015
St.Mary High School
Nominated by Meta Rapin

Prince Albert, SK

2015
Notre Dame High School
Nominated by Kevin deSouza

Notre Dame High School, AB