Schulich Leader Nominees

A Schulich Leader Nominee represents the top STEM student in your graduating class and in turn becomes eligible to win a $100,000 or $80,000 scholarship.

This entrepreneurial-minded student exemplifies at least two of the following criteria:

  • Academic excellence
  • Leadership
  • Financial need
Nominees

Nominees 2014

2014
INTERNATIONAL SCHOOL OF EXCELLENCE
Nominated by Mumtaz Dawood

CALGARY, AB

2014
Al-Ikhlaas Foundation School
Nominated by Stephanie Rizzuti

Toronto, ON

2014
TURNER FENTON SECONDARY SCHOOL
Nominated by IRENE LATIGO ODIDA

BRAMPTON, ON

2014
HOLY NAME OF MARY SCHOOL
Nominated by Daniel Colangelo

BRAMPTON, ON

2014
Oak Bay Secondary
Nominated by Scott Alexander

Victoria, BC

2014
Chinook High School
Nominated by Cayley King

Lethbridge, AB

2014
Craig Kielburger Seconday School
Nominated by Debbie Powell

Milton, ON

2014
Mount Royal Collegiate
Nominated by Douglas Njaa

Saskatoon, SK

2014
JASPER PLACE HIGH SCHOOL
Nominated by Doug Chester

EDMONTON, AB

2014
JARVIS COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Martha Beaudry

TORONTO, ON

2014
Braemar College
Nominated by Matthew Brown

Toronto, ON

2014
MAXWELL HEIGHTS PUBLIC SCHOOL
Nominated by Katherine Karvonen

OSHAWA, ON

2014
Sir Robert Borden High School
Nominated by Mary Anne Mayhew

Nepean, ON

2014
ARBORG COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by ARLENE PERRY

ARBORG, MB

2014
Spruce Grove Composite
Nominated by Keri Zylla

Spruce Grove, AB

2014
Elmwood
Nominated by Michael Babb

Winnipeg, MB

2014
MILTON DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Candace Saliba

MILTON, ON

2014
Archbishop Denis O'Connor C.H.S.
Nominated by Donna Modeste

Ajax, ON

2014
Northumberland Regional High School
Nominated by Aileen Pitts

Westville, NS

2014
WALTER MURRAY COLLEGIATE
Nominated by Sandra Paulsen

SASKATOON, SK

2014
Maritime Muslim Academy
Nominated by Leanne Pettipas

Halifax, NS

2014
Central Commerce Collegiate
Nominated by Mike Gleeson

Toronto, ON

2014
Kingston Collegiate & Vocational Institute
Nominated by Cyndi Forrest-Gregoire

Kingston, ON

2014
MENTOR COLLEGE
Nominated by KEN PHILBROOK

MISSISSAUGA, ON

2014
Edward Milne Community School
Nominated by Sharon Jesson

Sooke, BC

2014
Sutton District High School
Nominated by Dawn Laliberte

Sutton West, ON

2014
Lindsay Thurber Comprehensive High School
Nominated by Serge Jette

Red Deer, AB

2014
Hatzic Secondary
Nominated by Andrew Merry

Mission, BC

2014
JOHN F ROSS COLLEGIATE
Nominated by Amanda St.Jean

GUELPH, ON

2014
Cut Knife High School
Nominated by Daniel Barber

Cut Knife, SK

2014
St. Mary's Academy
Nominated by Teresa Uruski

Winnipeg, MB

2014
BOOTH MEMORIAL HIGH SCHOOL
Nominated by Krista Vokey

ST. JOHN'S, NL

2014
MAPLE HIGH SCHOOL
Nominated by Tania Pittiglio

MAPLE, ON

2014
CHRISTIAN HOME EDUCATION ACROSS BC
Nominated by Dawn Snell

NELSON, BC

2014
Espanola High School
Nominated by Kathy Blanchard

Espanola, ON

2014
Nanaimo District Secondary
Nominated by Stephanie Robinson

Nanaimo, BC

2014
Cégep de Rimouski
Nominated by Diane Thériault

Rimouski, QC

2014
Cégep de la Gaspésie et des Îles
Nominated by Colette Boulay

Gaspé, QC

2014
Almaguin Highlands Secondary
Nominated by Donna Breault

South River, ON

2014
SAINT JOHN HIGH SCHOOL
Nominated by Tracy Lutz

SAINT JOHN, NB

2014
{Ecole Alpha Secondary}
Nominated by Parmjit Hari

Burnaby, BC

2014
Delhi District Secondary School
Nominated by Paul Maletta

Delhi, ON

2014
Sydney Academy
Nominated by Paula Pace

Sydney, NS

2014
CHRIST THE KING CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Carla Favero

GEORGETOWN, ON

2014
ST. JOSEPH MORROW SECONDARY PARK
Nominated by Mary Rajic

NORTH YORK, ON

2014
Belanger Memorial
Nominated by Michael Fennell

Doyles, NL

2014
Holy Heart of Mary High School
Nominated by Monika Behr

St. John's, NL

2014
Eston Composite School
Nominated by Denise Schneider

Eston, SK

2014
LOUIS ST. LAURENT SCHOOL
Nominated by Shelley Cleave

EDMONTON, AB

2014
RIVERSIDE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Kasey Chittenden

PORT COQUITLAM, BC

2014
St. Maurice School
Nominated by Bryan Doiron

Winnipeg, MB

2014
SUPERIOR HEIGHTS INTERM SECONDARY
Nominated by Anthony Notte

SAULT STE MARIE, ON

2014
St. Joseph SS
Nominated by Cori Nay

Mississauga, ON

2014
Bayview Secondary School
Nominated by Alim Mondal

Richmond Hill, ON

2014
Appleby College
Nominated by Fraser Grant

Oakville, ON

2014
Lord Byng
Nominated by Annette Vey-Chilton

Vancouver, BC

2014
Summerland Secondary School
Nominated by Chris VanBergeygk

Summerland, BC

2014
Upper Canada College
Nominated by Michelle Carvalho

Toronto, ON

2014
W.P. Wagner High School
Nominated by Shelley Boan

Edmonton, AB

2014
Annapolis West Education Centre
Nominated by Stephen Walker

Annapolis Royal, NS

2014
DEER LAKE SDA SCHOOL
Nominated by Dawn Jakovac

BURNABY, BC

2014
Bellerose Composite High School
Nominated by Jyoti Mangat

St. Albert, AB

2014
Elmira District SS
Nominated by Judy Savill

Elmira, ON

2014
LLOYDMINSTER COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL
Nominated by Janice Wouters

LLOYDMINSTER, AB

2014
Fort McMurray Composite High School
Nominated by Carolyn Dozeman

Fort McMurray, AB

2014
CITADEL HIGH SCHOOL
Nominated by Cherie Borden

HALIFAX, NS

2014
St. Boniface Diocesan High School
Nominated by Joanne Maffenbeier

Winnipeg, MB

2014
Regiopolis-Notre Dame CHS
Nominated by Cathy Griffin

Kingston, ON

2014
Lakefield College School
Nominated by Tom Milburn

Lakefield, ON

2014
William Aberhart High School
Nominated by Nicole Peters

Calgary, AB

2014
ESC Saint-Charles-Garnier
Nominated by Guylaine Piché

Whitby, ON

2014
Champlain Regional College - St. Lawrence
Nominated by Kim Patenaude

QC, QC

2014
ST CHARLES COLLEGE
Nominated by Silvia Faggioni

SUDBURY, ON

2014
Holy Cross Catholic Secondary
Nominated by Margaret Hickey

Peterborough, ON

2014
Evergreen Catholic Outreach
Nominated by Ray Cote

Spruce Grove, AB

2014
CARLTON COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL
Nominated by Brent Holmen

PRINCE ALBERT, SK

2014
SALMON ARM SECONDARY SCHOOL
Nominated by Coral Ghiglione

Salmon Arm, BC

2014
St. Joseph’s College School
Nominated by Jospehine Lobo

Toronto, ON

2014
Smithville Christian High School
Nominated by Linda Booy-Korvemaker

Smithville, ON

2014
École Au-coeur-de-l'île
Nominated by Stéphane LeBlanc

Comox, BC

2014
Bridgetown Regional High School
Nominated by Sue Ward

Bridgetown, NS

2014
Winnipeg Adult Education Centre
Nominated by Judith Taylor

Winnipeg, MB

2014
Strathroy District Collegiate Institute
Nominated by James Fraser

Strathroy, ON

2014
Margaret Barbour Collegiate Institute
Nominated by Heather Marlow

The Pas, MB

2014
BERT CHURCH HIGH SCHOOL
Nominated by PAM DAVIDSON

AIRDRIE, AB

2014
Fogo Island Central Academy
Nominated by Kathryn Smith

Fogo, NL

2014
Midland Secondary School
Nominated by Andy St.Amant

Midland, ON

2014
Sir William Mulock Secondary School
Nominated by Jason Roberts

Newmarket, ON

2014
Barrie North Collegiate
Nominated by Michael Schneider

Barrie, ON

2014
Centennial Collegiate
Nominated by Jackie Stokvis-Flaherty

Saskatoon, SK

2014
Gordon Graydon Memorial Secondary School
Nominated by Lynda McFarlane

Mississauga, ON

2014
Juno Beach Academy of Canadian Studies
Nominated by Dylan Vasas

Calgary, AB

2014
St. Mildred's-Lightbourn School
Nominated by Janet Worboys

Oakville, ON

2014
Ancaster High
Nominated by Cathi Krueger

Ancaster, ON

2014
QUILL LAKE SCHOOL
Nominated by Kellie Maslin

QUILL LAKE, SK

2014
Okanagan Mission Secondary
Nominated by Marilyn Green

Kelowna, BC

2014
Preston High School
Nominated by Enso De Longhi

Cambridge, ON

2014
Gimli High School
Nominated by Leona Groot

Gimli, MB

2014
St. Clement's School
Nominated by Martha Perry

Toronto, ON

2014
DELTA SECONDARY SCHOOL
Nominated by Paul Barwinski

HAMILTON, ON

2014
KINGS CHRISTIAN COLLEGIATE
Nominated by Leslie Brodie

OAKVILLE, ON

2014
SARNIA COLLEGIATE & TECHNICAL SCHOOL
Nominated by Karen L'Heureux

SARNIA, ON

2014
BRAMPTON CHRISTIAN SCHOOL
Nominated by Karen Davis

CALEDON, ON

2014
ST. PETERS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Marcia Winkelman

BARRIE, ON

2014
Brentwood College School
Nominated by Rick Rodrigues

Mill Bay, BC

2014
Maidstone High School
Nominated by Judy Franks

MAIDSTONE, SK

2014
Peninsula Shores District School
Nominated by Ruth Ann Essery-Pickett

Wiarton, ON

2014
KIPLING COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Jennifer MacKay

TORONTO, ON

2014
MCADAM HIGH SCHOOL
Nominated by Sarah Lamont

MCADAM, NB

2014
EDMONTON CHRISTIAN HIGH SCHOOL
Nominated by Rose Nydam

EDMONTON, AB

2014
ST. PIUS X HIGH SCHOOL
Nominated by Timothy Warren

OTTAWA, ON

2014
FATHER JOHN REDMOND CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Kevin Brazel

TORONTO, ON

2014
SELKIRK SECONDARY SCHOOL
Nominated by Clint Dolgopol

KIMBERLEY, BC

2014
CORPUS CHRISTI SECONDARY SCHOOL
Nominated by Mark-Anthony Samson

BURLINGTON, ON

2014
CALGARY CHRISTIAN SCHOOL
Nominated by Charlene Foster

CALGARY, AB

2014
Tisdale Middle & Secondary School
Nominated by Cynthia Wright-Fulton

Tisdale, SK

2014
Bishop Macdonell CHS
Nominated by Heather Yates

Guelph, ON

2014
TEMPLETON ACADEMY
Nominated by Guy Lovell

CORNERBROOK, NL

2014
St. Thomas Aquinas Secondary School
Nominated by Anna Carambia

Oakville, ON

2014
North Park Secondary School
Nominated by Haresh Rabadia

Brampton, ON

2014
LUTHERAN COLLEGIATE BIBLE INSTITUTE HIGH SCHOOL
Nominated by LEANNE ENGEN

OUTLOOK, SK

2014
ST LAWRENCE INTERM\ SECONDARY SCHOOL
Nominated by Douglas Searle

CORNWALL, ON

2014
Muenster
Nominated by Dennis Gerwing

Muenster, SK

2014
Forest Heights Community School
Nominated by Sarah Jenson

Chester Basin, NS

2014
Armbrae Academy
Nominated by Ally Read

Halifax, NS

2014
Grimsby Secondary School
Nominated by Carol Daly

Grimsby, ON

2014
Springs Christian Academy
Nominated by Darcy Bayne

Winnipeg, MB

2014
Valley View School
Nominated by Paul Raycroft

BEAUVAL, SK

2014
Kitsilano Secondary School
Nominated by Ellen Roberts

Vancouver, BC

2014
ST. ANNE CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Gisele Foster

BELLE RIVER, ON

2014
Bow Valley High School
Nominated by Corina Bauer

Cochrane, AB

2014
Montague Regional High School
Nominated by Jennifer Victor

Montague, PE

2014
Adult High School
Nominated by Gord Maddison

Ottawa, ON

2014
ST. THERESA'S CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Trina Janveau

MIDLAND, ON

2014
Harbour View High School
Nominated by Maura Garey

Saint John, NB

2014
Pasadena Academy
Nominated by Shelley Greene-Cornick

Pasadena, NL

2014
Rockway Mennonite Collegiate
Nominated by Danette Adams

Kitchener, ON

2014
NORTH GRENVILLE DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by SHARI MITCHELL

KEMPTVILLE, ON

2014
BISHOP O'Byrne
Nominated by Charlene MacKinnon

Calgary, AB

2014
Dalhousie Regional High School
Nominated by Dawn Beckingham

Dalhousie, NB

2014
Gravenhurst High School
Nominated by Jennifer Schandlen

Gravenhurst, ON

2014
Centre Wellington District High School
Nominated by Linda Adams

Fergus, ON

2014
Ashbury College
Nominated by Christine Tordon

Ottawa, ON

2014
THOMAS HANEY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sean Nosek

MAPLE RIDGE, BC

2014
SIR WINSTON CHURCHILL COLLEGIATE
Nominated by Lorraine Christy

Thunder Bay, ON

2014
MARK R. ISFELD SECONDARY SCHOOL
Nominated by Barbara Clement

COURTENAY, BC

2014
EAST YORK COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Karen McCormick

TORONTO, ON

2014
COLLEGE CATHOLIQUE FRANCO-OUEST
Nominated by Janice Richard

Nepean, ON

2014
ST. FRANCIS HIGH SCHOOL
Nominated by Brad Leibel

CALGARY, AB

2014
Notre Dame Catholic Secondary School
Nominated by John Lezon

Brampton, ON

2014
HIGHLAND SECONDARY SCHOOL
Nominated by Rich Swanson

COMOX, BC

2014
FATHER MICHAEL MCGIVNEY CATHOLIC ACADEMY
Nominated by Belinda Lyn

MARKHAM, ON

2014
Holy Cross Catholic Academy
Nominated by Mary Anne Bonfigli

Woodbridge, ON

2014
Villanova College
Nominated by Tami MacLeod

KING CITY, ON

2014
FATIMA ACADEMY
Nominated by Tracey Shea

ST. BRIDE'S, NL

2014
ST. KEVIN'S HIGH SCHOOL
Nominated by Amanda Dodd

GOULDS, NL

2014
Strathcona Christian Academy Secondary School
Nominated by Henry Schellenberg

Sherwood Park, AB

2014
Broadview
Nominated by Dean Harcourt

Broadview, SK

2014
École secondaire publique L'Héritage
Nominated by Wendy Lalancette

Cornwall, ON

2014
Hillcrest HS
Nominated by Tina Ash

Ottawa, On

2014
École secondaire publique Omer-Deslauriers
Nominated by Sophie Tchu

Ottawa, ON

2014
Humberside CI
Nominated by Susanna Wong-Ma

Toronto, ON

2014
Father Henry Carr C.S.S
Nominated by Angela Carli

Toronto, ON

2014
DAVID SUZUKI SECONDARY SCHOOL
Nominated by Ayesha Nazir

BRAMPTON, ON

2014
MARY WARD CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Peter Petrasek

TORONTO, ON

2014
Fort Richmond Collegiate
Nominated by Ken Budyk

Winnipeg, MB

2014
A. R. MacNeill Secondary School
Nominated by Joan Cantwell

RICHMOND, BC

2014
LANGSTAFF SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sharonne Starkman

RICHMOND HILL, ON

2014
Unionville High School
Nominated by Rita Riolo

Unionville, ON

2014
RIVERSIDE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sonia DeAndrade-Scofield

WINDSOR, ON

2014
Semiahmoo Secondary
Nominated by Terry Lescisin

Surrey, BC

2014
ABBOTSFORD TRADITIONAL SECONDARY SCHOOL
Nominated by Colin Abernethy

ABBOTSFORD, BC

2014
L'AMOREAUX COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Johnson Kong

TORONTO, ON

2014
Dunbarton HS
Nominated by Ingrid Mohorovic

Pickering, On

2014
Collège catholique Samuel-Genest
Nominated by Marthe Piette

Ottawa, ON

2014
Champlain Regional College - Saint-Lambert
Nominated by Dayle Lesperance

St-Lambert, QC

2014
Halifax West High School
Nominated by Leah Ann Cameron

Halifax, NS

2014
Academy for Gifted Children - P.A.C.E.
Nominated by Barbara Rosenberg

Richmond Hill, ON

2014
École Notre Dame High School
Nominated by Henry Szydlik

Bonnyville, AB

2014
Carver Christian High School
Nominated by Joyce Ho

Burnaby, BC

2014
MACKENZIE HIGH SCHOOL
Nominated by David Miller

DEEP RIVER, ON

2014
Ursula Franklin Academy
Nominated by Ali Callegarini

Toronto, ON

2014
Balmoral Hall School
Nominated by Jennifer McDonald

Winnipeg, MB

2014
Mennonite Educational Institute
Nominated by Catherine Ratzlaff

Abbotsford, BC

2014
James Fowler High School
Nominated by Angela Nairn

Calgary, AB

2014
Handsworth Secondary
Nominated by Jay Prepchuk

Vancouver, BC

2014
BARRIE CENTRAL COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Maria Maccarone

BARRIE, ON

2014
École Mathieu-Martin
Nominated by Janelle Arsenault

Dieppe, NB

2014
Maples Collegiate
Nominated by Filomena Costa

Winnipeg, MB

2014
North Toronto Collegiate Institute
Nominated by Nadia Itwaru

Toronto, ON

2014
SUDBURY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Lucia DeFaveri

SUDBURY, ON

2014
Saint Mary's Bay Academy
Nominated by Deb Tufts

Saint Bernard, NS

2014
Stratford Northwestern Secondary School
Nominated by Martin Ritsma

Stratford, ON

2014
J.L Ilsley High school
Nominated by Jarrett Feeney

Halifax, NS

2014
Souris School
Nominated by Brian Yon

Souris, MB

2014
Springbank Community High School
Nominated by Tatiana Reynolds

Calgary, AB

2014
HOLY CROSS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Catherine Hill

KINGSTON, ON

2014
WOODROFFE HIGH SCHOOL
Nominated by James Hum

OTTAWA, ON

2014
Strathcona-Tweedsmuir School
Nominated by Helen Harper

Okotoks, AB

2014
St. Michaels's Rigional High
Nominated by Larry Elliott

Bell Island, NL

2014
Ecole Secondaire highwood High School
Nominated by Lori Isberg

High River, AB

2014
Mennonite Brethren Collegiate Institute
Nominated by Dorothy Herr

Winnipeg, MB

2014
Assumption College Catholic High School
Nominated by Jaclyn Castagna

Windsor, ON

2014
Sugarloaf Senior High School
Nominated by Michael O'Toole

Campbellton, NB

2014
HIGHROAD ACADEMY
Nominated by Julie Lade

CHILLIWACK, BC

2014
Riverview High School
Nominated by Leslie Forbes

Riverview, NB

2014
Bowness High School
Nominated by Janet Woodcock

Calgary, AB

2014
Cathedral High School
Nominated by Sara Cannon

Hamilton, ON

2014
Holy Trinity Catholic High School
Nominated by Andrew Mitchell

Ottawa, ON

2014
John Abbott College
Nominated by Wendy Cloutier

Sainte-Anne-de-Bellevue, QC

2014
FORT ERIE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Andrew Crober

FORT ERIE, ON

2014
TILBURY DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Susan Dupuis

TILBURY, ON

2014
Havergal College
Nominated by Heather Grant

Toronto, ON

2014
THOMAS A STEWART SECONDARY SCHOOL
Nominated by Debra Nash

PETERBOROUGH, ON

2014
Southridge
Nominated by Yvette Livingston

Surrey, BC

2014
CHATHAM-KENT SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sharon Lesy

CHATHAM, ON

2014
J. Lloyd Crowe Secondary
Nominated by Patricia Sidey

Trail, BC

2014
Leaside High School
Nominated by Ron Bigelow

Toronto, ON

2014
GARDEN CITY COLLEGIATE
Nominated by Judy Gravito Forbes

WINNIPEG, MB

2014
Aurora High School
Nominated by Patti Anglin

Aurora, ON

2014
Carleton North High School
Nominated by Dianne Lord

Florenceville-Bristol, NB

2014
ST. JEAN DE BREBEUF CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Cindy Fazari

HAMILTON, ON

2014
FATHER BRESSANI CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Agnese Puopolo

WOODBRIDGE, ON

2014
West Hill Secondary School
Nominated by Kelly Wilkins

Owen Sound, ON

2014
PARKSIDE COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Nancy Scidmore

ST THOMAS, ON

2014
ST. PAUL'S HIGH SCHOOL
Nominated by David Owczar

WINNIPEG, MB

2014
Cégep de Rivière-du-Loup
Nominated by Sylvie Rossignol

Rivière-du-Loup, QC

2014
Harvey High School
Nominated by Joelle Gillespie

Harvey Station, NB

2014
College Heights Secondary
Nominated by Marla Spike

Prince George, BC

2014
St. John CHS
Nominated by Sharon Scattolon

Perth, ON

2014
ROCKRIDGE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Kel McDowell

WEST VANCOUVER, BC

2014
ESSEX DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Melody Ouellette

ESSEX, ON

2014
Dakota Collegiate
Nominated by Carly Friesen

Winnipeg, MB

2014
Cape Breton Highlands Academy
Nominated by Shelly Merry-Aucoin

Margaree Harbour, NS

2014
St Jean De Brebeuf CHS
Nominated by Patricia Nicoletti

Woodbridge, ON

2014
Winnipegosis Collegiate
Nominated by Jen Frykas

Winnipegosis, MB

2014
Correlieu Secondary
Nominated by Michael Adams

Quesnel, BC

2014
Mississauga S.S.
Nominated by Mrs. J. Beriault

Mississauga, ON

2014
Southpointe Academy
Nominated by Greg Kean

Delta, BC

2014
STRATHCONA SCHOOL
Nominated by HANS VAN-GINHOVEN

EDMONTON, AB

2014
BISHOP GRANDIN SCHOOL
Nominated by Patricia Calon

CALGARY, AB

2014
Middleton Regional High School
Nominated by Alison Arthur

Middleton, NS

2014
GULF ISLANDS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Tony Marshall

SALT SPRING ISLAND, BC

2014
St Joseph High School
Nominated by Tracy Hazen

Saskatoon, SK

2014
JOHN OLIVER SECONDARY SCHOOL
Nominated by Anthony Steinruck

VANCOUVER, BC

2014
Loreburn Central School
Nominated by Jill Long

Loreburn, SK

2014
JOHN MCCRAE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jennifer McLean

NEPEAN, ON

2014
Cole Harbour District High School
Nominated by Rhonda McLean

Dartmouth, NS

2014
Daniel McIntyre Collegiate Institute
Nominated by Brian Ottenbreit

Winnipeg, MB

2014
Innisdale Secondary School
Nominated by Lisa Swain

Barrie, ON

2014
WATERLOO COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Craig Nickel

WATERLOO, ON

2014
Birtle Collegiate
Nominated by Craig Barker

Birtle, MB

2014
Shaunavon High School
Nominated by Connie Allemand

Shaunavon, SK

2014
LINDEN CHRISTIAN SCHOOL
Nominated by Cindy Bogusky

WINNIPEG, MB

2014
CENTRAL KINGS RURAL HIGH SCHOOL
Nominated by Nova Keddy

Cambridge, NS

2014
Stratford Central Secondary School
Nominated by Patty Brine

Stratford, ON

2014
OAKWOOD COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Ellen Austrom

TORONTO, ON

2014
CARTWRIGHT SCHOOL
Nominated by Dixie Gardiner

CARTWRIGHT, MB

2014
CLARENVILLE HIGH SCHOOL
Nominated by John Russell

CLARENVILLE, NL

2014
ALBERT COLLEGE
Nominated by KEITH STANSFIELD

BELLEVILLE, ON

2014
Westview Secondary
Nominated by Patricia Giesinger

Maple Ridge, BC

2014
VICTORIA ACADEMY
Nominated by DEREK DROVER

GAULTOIS, NL

2014
St. Paul Regional High School
Nominated by sandie Lefebvre

St. Paul, AB

2014
REDWATER SCHOOL
Nominated by Niki Ballance

REDWATER, AB

2014
Smiths Falls District Collegiate Insitute
Nominated by Shelley Coady

Smiths Falls, ON

2014
LOWER CANADA COLLEGE
Nominated by Kimberly Tulloch Wynn

MONTREAL, QC

2014
St. Paul High School
Nominated by Noel Cantin

Ottawa, ON

2014
Kinkora Regional High School
Nominated by Cara DeCoste

Kinkora, PE

2014
VANGUARD SCHOOL
Nominated by GREG SHWAGA

VANGUARD, SK

2014
SOUTHERN VICTORIA HIGH SCHOOL
Nominated by Peggy Freake

PERTH-ANDOVER, NB

2014
Father Lacombe High School
Nominated by Susan Witwicki

Calgary, AB

2014
Queen Elizabeth District High School
Nominated by rhonda macrae

Sioux Lookout, ON

2014
NORTHVIEW HEIGHTS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sevil Tanrikulu

TORONTO, ON

2014
Swan Valley Regional Secondary School
Nominated by Jennifer Simpson

Swan River, MB

2014
Ecole secondaire Kelvin High School
Nominated by Janus Bazan

Winnipeg, MB

2014
Albert Campbell
Nominated by Peter Campbell

Toronto, ON

2014
St. Joseph's Collegiate
Nominated by Anita Burnett

Brooks, AB

2014
Centennial Secondary School
Nominated by Shannon Alexander

Belleville, ON

2014
Churchill Community High School
Nominated by Marian Andrews

LaRonge, Sk

2014
Malvern Collegiate Institute
Nominated by Ethel Koumarellas

Toronto, ON

2014
Highland Secondary School
Nominated by Jennifer Lawson

Dundas, ON

2014
GOVERNOR SIMCOE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Beth Atack

ST CATHARINES, ON

2014
Ladysmith Secondary School
Nominated by Sandra Milne

Ladysmith, BC

2014
WHITE PINES COLLEGIATE & VOCATIONAL SCHOOL
Nominated by Kerri Braido

SAULT STE MARIE, ON

2014
Camrose Composite High School
Nominated by Patrick McFeely

Camrose, AB

2014
Bill Crothers SS
Nominated by Jeff Reid

Unionville, ON

2014
Sisler High School
Nominated by Colin Tribula

Winnipeg, MB

2014
AUSTIN O'BRIEN SCHOOL
Nominated by Patrice Teveniuk

EDMONTON, AB

2014
WEST CARLETON SECONDARY SCHOOL
Nominated by John McDougall

DUNROBIN, ON

2014
Westwood Community High School
Nominated by Christine Tulk

Fort McMurray, AB

2014
York Mills Collegiate Institute
Nominated by Rick Mahoney

Toronto, ON

2014
RIDGEMONT HIGH SCHOOL
Nominated by Jean Gingerich

OTTAWA, ON

2014
Michael A. Riffel Catholic High School
Nominated by Denise Endicott

Regina, SK

2014
Monarch Park Collegiate
Nominated by Alex Bowers

Toronto, ON

2014
O'Gorman High School
Nominated by Kelly Ann Marks

Timmins, ON

2014
St. Patrick Catholic Secondary School
Nominated by Susan Kacala-Blinco

Toronto, ON

2014
Kwantlen Park Secondary
Nominated by Chris Black

Surrey, BC

2014
Sacred Heart High School
Nominated by Kerrie Shearer

Yorkton, SK

2014
Burnsview Secondary
Nominated by Pamela Cheng

Delta, BC

2014
Collège Louis-Riel
Nominated by Nelson Camp

Winnipeg, MB

2014
PEMBERTON SECONDARY SCHOOL
Nominated by KRISTA BOWES-BRYNJOLFSON

PEMBERTON, BC

2014
Athol Murray College of Notre Dame
Nominated by Kate MacLean

Wilcox, SK

2014
PRINCE CHARLES SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sharen Popoff

CRESTON, BC

2014
Warner High School
Nominated by Garth Mouland

Warner, AB

2014
HAPNOT COLLEGIATE
Nominated by Sandra Garinger

FLIN FLON, MB

2014
Crescent School
Nominated by Kathy Porteous

Toronto, ON

2014
Ashcroft Secondary
Nominated by Colleen Minnabarriet

Ashcroft, BC

2014
Notre Dame
Nominated by Paul Leonard

Burlington, ON

2014
RICHMOND SECONDARY SCHOOL
Nominated by David Partridge

RICHMOND, BC

2014
New WEstminster Secondary School
Nominated by Rosemarie Schiemann

New Westminster, BC

2014
H.B. Beal Secondary School
Nominated by John McMahon

London, ON

2014
Bathurst High School
Nominated by Shirley Riordon

Bathurst, NB

2014
Seaquam Secondary
Nominated by Jenny Gehiere

Delta, BC

2014
Stephen Lewis Secondary School
Nominated by Francesca Maietta

Vaughan, ON

2014
Champlain Regional College - St. Lawrence
Nominated by Kim Patenaude

QC, QC

2014
McMath Secondary
Nominated by Susan Koo

RICHMOND, BC

2014
Samuel-de-Champlain
Nominated by Nathalie Losier

Saint John, NB

2014
École Maurice-Lavallée
Nominated by Marie-Claude Laroche

Edmonton, AB

2014
Archbishop Romero Catholic Secondary School
Nominated by Lucy Mandarello

Toronto, ON

2014
Baltimore School
Nominated by Jennifer Gosse

Ferryland, NL

2014
Springhill Junior Senior High
Nominated by Susan MacDonald

Springhill, NS

2014
Sir Winston Churchill High School
Nominated by Lorne Jones

Calgary, AB

2014
KILLARNEY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Patricia Legg

VANCOUVER, BC

2014
HOLY ROSARY HIGH SCHOOL
Nominated by Cam Steuart

LLOYDMINSTER, AB

2014
PRINCE GEORGE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sheralee Thibault

PRINCE GEORGE, BC

2014
Glebe Collegiate
Nominated by Laura Killen

Ottawa, ON

2014
FRANCIS LIBERMANN CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Daniela De Rose

SCARBOROUGH, ON

2014
NORTH DELTA SECONDARY SCHOOL
Nominated by Alex Watson

DELTA, BC

2014
Estevan Comprehensive School
Nominated by Patricia Fergusson

Estevav, SK

2014
MOTHER THERESA SECONDARY SCHOOL
Nominated by Alan Hickey

LONDON, ON

2014
Sandwich Secondary School
Nominated by Nancy Houde-Marino

Windsor, ON

2014
Birchmount Park CI
Nominated by William MacKay

Toronto, ON

2014
Bishop Ryan Catholic Secondary School
Nominated by Sheila Mazza

Hannon, ON

2014
PARRY SOUND HIGH SCHOOL
Nominated by Dave Weichel

PARRY SOUND, ON

2014
Central Peel Secondary School
Nominated by Audrey McKitterick

Brampton, ON

2014
Sardis Secondary School
Nominated by Diego Testa

Chilliwack, BC

2014
Pearson College UWC
Nominated by Heather Gross

Victoria, BC

2014
Goderich District Collegiate Institute
Nominated by Cathy-Jo Thom

GODERICH, ON

2014
Breton Education Centre
Nominated by Leah Cyr-Donovan

New Waterford, NS

2014
Waterford District High School
Nominated by Regan Vankerrebroeck

Waterford, ON

2014
ST MARY'S SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jane Anne Egan

COBOURG, ON

2014
Timiskaming District Secondary
Nominated by Cathy Beauchamp

New Liskeard, ON

2014
MOUNT BOUCHERIE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sherry Bradley

KELOWNA, BC

2014
Foundations for the Future Charter Academy High School
Nominated by Shelley Geran

Calgary, AB

2014
F.E. Madill
Nominated by Vivien King-Sherwood

Wingham, ON

2014
Vincent Massey S.S.
Nominated by Kathleen Paterson

Windsor, ON

2014
Vanier Catholic Secondary
Nominated by Mia Richard

Whitehorse, YT

2014
Windsor Secondary
Nominated by Brooke Townsend

North Vancouver, BC

2014
BELMONT SECONDARY SCHOOL
Nominated by John Froess

VICTORIA, BC

2014
Frances Kelsey Secondary School
Nominated by Marilyn Sandford

Mill Bay, BC

2014
Steinbach Regional Secondary School
Nominated by Jonathan Dyck

Steinbach, MB

2014
Cégep de l'Abitibi-Témiscamingue
Nominated by Pauline Bonami

Rouyn-Noranda, QC

2014
Baldur School
Nominated by Darren Kirk

Baldur, MB

2014
ST. MARY'S HIGH SCHOOL
Nominated by Joe Taranto

KITCHENER, ON

2014
Kyle Composite School
Nominated by Denise Schneider

KYLE, SK

2014
CENTENNIAL HIGH SCHOOL
Nominated by Lynda Hunter

CALGARY, AB

2014
Crocus Plains Regional Secondary School
Nominated by Alison Porter

Brandon, MB

2014
St. Roch Catholic Secondary School
Nominated by Mary Rupcic

Brampton, ON

2014
Cégep de Lévis-Lauzon
Nominated by Chantal Dubuc

Lévis, QC

2014
Saint Michael Catholic High School
Nominated by Marla Rapattoni

Niagara Falls, ON

2014
Henry Wise Wood
Nominated by Linda Dimond

Calgary, AB

2014
Sir Frederick Banting S. S.
Nominated by Martha Grandmont

London, ON

2014
PAUL KANE HIGH SCHOOL
Nominated by Sylvia Lerette

ST. ALBERT, AB

2014
ANDERSON COLLEGIATE
Nominated by Jenine Yellowlees

WHITBY, ON

2014
LORETTO ABBEY
Nominated by Erminia Tonelli

TORONTO, ON

2014
Cedarbrae Collegiate Institute
Nominated by Suzanne Beck

Toronto, ON

2014
DARTMOUTH HIGH SCHOOL
Nominated by Jennifer Adams

DARTMOUTH, NS

2014
École secondaire catholique de La Vérendrye
Nominated by Jacqueline Gauthier

Thunder Bay, ON

2014
A.B. LUCAS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Rebecca Cober

LONDON, ON

2014
HANTS NORTH RURAL HIGH SCHOOL
Nominated by Maureen MacIntyre

KENNETCOOK, NS

2014
Fort Saskatchewan High School
Nominated by Rod Woitas

Fort Saskatchewan, AB

2014
SHAWNIGAN LAKE SCHOOL
Nominated by Elizabeth Hall

SHAWNIGAN LAKE, BC

2014
Holy Trinity C.S.S.
Nominated by Dave McCabe

Cornwall, ON

2014
Kensington Intermediate Senior High School
Nominated by Carolyn Black

Kensington, PE

2014
Dr. GW Williams SS
Nominated by Mark Fuller

Aurora, ON

2014
MERIVALE HIGH SCHOOL
Nominated by Janice Johnston

OTTAWA, ON

2014
Whistler Secondary School
Nominated by Kevin Titus

Whsitler, BC

2014
C.s.c Jeanne-Lajoie
Nominated by Marie-Claude Goulet

Pembroke, ON

2014
École secondaire Gabriel-Dumont
Nominated by Dana Ordas

LONDON, ON

2014
Moira Secondary School
Nominated by Joanne Fisher

Belleville, ON

2014
Dr. John Hugh Gillis Regional High School
Nominated by Mary MacDonald

Antigonish, NS

2014
Princess Margaret Secondary School
Nominated by Ann Choe

Surrey, BC

2014
Heart Lake Secondary School
Nominated by Laurie Lepp

Brampton, ON

2014
Cowichan Secondary
Nominated by Charles Coleman

Duncan, BC

2014
ST. JOHN'S COLLEGE
Nominated by Rob Campbell

BRANTFORD, ON

2014
West Island College
Nominated by Malcolm Rennie

Calgary, AB

2014
NEW GERMANY RURAL HIGH SCHOOL
Nominated by Katrina Stringer

NEW GERMANY, NS

2014
TRINITY COLLEGE SCHOOL
Nominated by Ty Bailey

PORT HOPE, ON

2014
ST. BONAVENTURE'S COLLEGE
Nominated by Greg O'Leary

ST. JOHN'S, NL

2014
Oak Park High School
Nominated by Tony Carvey

Winnipeg, MB

2014
ECOLE SECONDAIRE CATHOLIQUE STE-MARIE
Nominated by Martin Breault

New Liskeard, ON

2014
JV Humphries
Nominated by Meleana Terlingen

Kaslo, BC

2014
Russell High School
Nominated by Shelly Corlyon

Russell, ON

2014
Guysborough Academy
Nominated by Barbara Avery

Guysborough, NS

2014
Bearspaw Christian School
Nominated by Gaylene Martens

Calgary, AB

2014
BISHOP JAMES MAHONEY HIGH SCHOOL
Nominated by Lorraine Engel

SASKATOON, SK

2014
Stonewall Collegiate Institute
Nominated by Margaret Ward

Stonewall, MB

2014
EVAN HARDY COLLEGIATE
Nominated by Denise Drake

SASKATOON, SK

2014
Central Collegiate Institute
Nominated by Tammy Saylor

Moose Jaw, SK

2014
Crescent Heights High School
Nominated by Julie Nishimura

Calgary, AB

2014
M.E. LAZERTE SCHOOL
Nominated by Shelley Kofluk

EDMONTON, AB

2014
Martin Collegiate
Nominated by Ryan Bruce

Regina, SK

2014
Sir Winston Churchill
Nominated by Anita Mohar

Hamilton, ON

2014
PARKDALE COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Andrew Lin

TORONTO, ON

2014
Sacred Heart High School
Nominated by Matt McCarthy

Stittsville, ON

2014
St. Ignatius of Loyola
Nominated by Elisa O'Hare

Oakville, ON

2014
Centre collégial de Mont-Laurier
Nominated by France-Andree Joanis

Mont-Laurier, QC

2014
Delisle Composite School
Nominated by Schlosser Kirk

Delisle, SK

2014
Holy Trinity Academy
Nominated by Marlene Donnelly

Okotoks, AB

2014
Petitcodiac Regional School
Nominated by Anik Dupuis Leger

Petitcodiac, NB

2014
St. Paul Catholic Secondary School
Nominated by Carol Badour

Trenton, ON

2014
Dover Bay Secondary School
Nominated by Michelle Smith

Nanaimo, BC

2014
WESTDALE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Elaine Crawford

HAMILTON, ON

2014
ST. JOHN'S-RAVENSCOURT SCHOOL
Nominated by Peter Brass

WINNIPEG, MB

2014
IONA CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Elizabeth Stewart

MISSISSAUGA, ON

2014
Napanee District Secondary School
Nominated by Su Brown

Napanee, ON

2014
Birch Hills School
Nominated by Sherry Doderai

Birch Hills, SK

2014
MSB Regional Academy
Nominated by Ryan White

Middle Arm, NL

2014
St Joseph's High School
Nominated by Patricia Watters

Renfrew, ON

2014
UNIVERSITY HILL SECONDARY SCHOOL
Nominated by Tracy Romano

VANCOUVER, BC

2014
FERNIE SECONDARY SCHOOL
Nominated by BILL JOHNSON

FERNIE, BC

2014
COLONEL GRAY SENIOR HIGH SCHOOL
Nominated by Charlene Duffy

CHARLOTTETOWN, PE

2014
St Patrick High School
Nominated by Ivana Slongo

Thunder Bay, ON

2014
GILBERT PLAINS COLLEGIATE
Nominated by Trevor Beals

GILBERT PLAINS, MB

2014
Royal St. George's College
Nominated by Nick Van Herk

Toronto, ON

2014
École secondaire Étienne-Brûlé
Nominated by Anne-Marie Séguin

North York, ON

2014
Quantum Academy
Nominated by Tarana Oumoudova

Richmond Hill, ON

2014
Grant Park High School
Nominated by D Yale Chochinov

Winnipeg, MB

2014
Dawson College
Nominated by Anja Vroomen

Westmount, QC

2014
Spiritwood High School
Nominated by Lynn Martin

Spiritwood, SK

2014
NORTH BATTLEFORD COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL
Nominated by Roxanne Smart

NORTH BATTLEFORD, SK

2014
HOLY SPIRIT HIGH SCHOOL
Nominated by Glenda Reddick

CONCEPTION BAY SOUTH, NL

2014
ST. GEORGE'S SCHOOL
Nominated by Christine Wessler

VANCOUVER, BC

2014
AJAX HIGH SCHOOL
Nominated by Scott Farndon

AJAX, ON

2014
Mountain View Academy
Nominated by Colleen Ryan

Calgary, AB

2014
R.S. McLaughlin C.V.I.
Nominated by Mary Soln

Oshawa, ON

2014
Vancouver College
Nominated by Monica Beck

Vancouver, BC

2014
Sir Winston Churchill
Nominated by Judy Horne

St. Catharines, ON

2014
ASSUMPTION SECONDARY SCHOOL
Nominated by Lynne Neary

BURLINGTON, ON

2014
Rothesay Netherwood School
Nominated by Andrea Robinson Jollymore

Rothesay, NB

2014
R.H. KING ACADEMY
Nominated by Alison Cole

TORONTO, ON

2014
Pierre Elliott Trudeau High School
Nominated by Paul Annett

Markham, ON

2014
BOND ACADEMY/Bond International College
Nominated by Jeffrey Farber

TORONTO, ON

2014
Brantford Collegiate
Nominated by brian spivak

Brantford, ON

2014
ESTERHAZY HIGH SCHOOL
Nominated by GORD ERHARDT

Esterhazy, Sk.

2014
Harry Ainlay
Nominated by Patti Skolski

Edmonton, AB

2014
AFNorth
Nominated by Andrea Smith

Belleville, ON

2014
Seven Oaks Met School
Nominated by David Zynoberg

Winnipeg, MB

2014
Pitt Meadows Secondary
Nominated by Penny Griffin

Pitt Meadows, BC

2014
King's Edgehill School
Nominated by Aynsley Sasaki

Windsor, NS

2014
IROQUOIS FALLS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Connie MacMullin

IROQUOIS FALLS, ON

2014
Dalbrae Academy
Nominated by Aimee Carter

Mabou, NS

2014
Kincardine District Secondary School
Nominated by Peter Wolfe

Kincardine, ON

2014
Paradise Hill School
Nominated by Penny Bailey

Paradise Hill, SK

2014
WEST VANCOUVER SECONDARY SCHOOL
Nominated by Marla McLellan

WEST VANCOUVER, BC

2014
Bayview Glen School
Nominated by Troy Hammond

Toronto, ON

2014
Hammarskjold H. S.
Nominated by Sharon Campbell

Thunder Bay, ON

2014
GUILDFORD PARK SECONDARY SCHOOL
Nominated by Cindy Adams

SURREY, BC

2014
PIGEON LAKE REGIONAL SCHOOL
Nominated by Theresa Armstrong

FALUN, AB

2014
Bev Facey Community High School
Nominated by Shawn Saumer

Sherwood Park, AB

2014
LORD BEAVERBROOK HIGH SCHOOL
Nominated by Linda Mason

CALGARY, AB

2014
Cedars Christian School
Nominated by Dave Lewis

Prince George, BC

2014
VIBANK REGIONAL SCHOOL
Nominated by Laurie-Ann Martin

VIBANK, SK

2014
York House School
Nominated by Anita Irani

Vancouver, BC

2014
The King's School
Nominated by Mark Huebert

Winnipeg, MB

2014
St. Francis Xavier Secondary School
Nominated by Eugene Ladna

Mississauga, ON

2014
Ulpanat Orot
Nominated by Shari Weinberg

Toronto, ON

2014
St. Thomas Aquinas
Nominated by Linda Thomas

London, ON

2014
Gander Collegiate
Nominated by Trina Connors

Gander, NL

2014
DRYDEN HIGH SCHOOL
Nominated by Rick Lindquist

DRYDEN, ON

2014
GEORGETOWN DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Dinah Tin

GEORGETOWN, ON

2014
Bluefield High School
Nominated by Janet Gallant

Hampshire, PE

2014
Bishop Alexander Carter Catholic Secondary School
Nominated by Heather Duguay

Hanmer, ON

2014
St. Theresa Catholic SS
Nominated by Dick Mulder

Belleville, ON

2014
Ascension Collegiate
Nominated by Neil Kearley

Bay Roberts, NL

2014
HURON HEIGHTS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jon Gorman

Newmarket, ON

2014
Blessed Cardinal Newman High School
Nominated by Siobhan Bradley

Toronto, ON

2014
ALL SAINTS CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Claudine Longo

WHITBY, ON

2014
LESTER B PEARSON HIGH SCHOOL
Nominated by Diana Svendsen

BURLINGTON, ON

2014
VAUXHALL HIGH SCHOOL
Nominated by Garth Mouland

VAUXHALL, AB

2014
Brampton Centennial S. S.
Nominated by Joanne Toon

Brampton, ON

2014
North Surrey Secondary
Nominated by Julie Occleshaw

Surrey, BC

2014
Rick Hansen Secondary
Nominated by Judi Powell

Mississauga, ON

2014
Frank Hurt Secondary School
Nominated by Jen Andersen

Surrey, BC

2014
LINDEN SCHOOL
Nominated by Kate McEvenue

TORONTO, ON

2014
Mother Teresa HS
Nominated by Jim Hallarn

Ottawa, ON

2014
JMA Armstrong High School
Nominated by Jason Lewis

Salisbury, NB

2014
BISHOP CARROLL HIGH SCHOOL
Nominated by Peter Damen

CALGARY, AB

2014
BISHOP STRACHAN SCHOOL
Nominated by Linda Kemp

TORONTO, ON

2014
Haliburton Highlands Secondary School
Nominated by Jennifer Paton

Haliburton, ON

2014
Westgate Mennonite Collegiate
Nominated by Crystal Thiessen

Winnipeg, MB

2014
INSITUTE COLLEGIAL VINCENT MASSEY COLLEGIATE
Nominated by Richard Schaubroeck

WINNIPEG, MB

2014
Bassano School
Nominated by Janice Schaffer

Bassano, AB

2014
Burnaby Mountain Secondary
Nominated by Andy Chin

Burnaby, BC

2014
NICHOLSON CATHOLIC COLLEGE
Nominated by Lou Scanlan

BELLEVILLE, ON

2014
Crofton House School
Nominated by Barbara Yearwood

Vancouver, BC

2014
HALIFAX GRAMMAR SCHOOL
Nominated by Halifax School

HALIFAX, NS

2014
THORNLEA SECONDARY SCHOOL
Nominated by PAUL STEPHENSON

THORNHILL, ON

2014
Eaton
Nominated by Evan Dobni

Eatonia, SK

2014
Simonds High School
Nominated by Elizabeth Taylor

Saint John, NB

2014
West Elgin Secondary School
Nominated by Barb Ross

West Lorne, ON

2014
Rundle College Jr/Sr High School
Nominated by Sarah Dunsford

Calgary, AB

2014
Morris School
Nominated by Lindsey Goodman

Morris, MB

2014
ALMONTE & DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Anne-Marie Morrison

ALMONTE, ON

2014
Major Pratt School
Nominated by Michelle Loewen

Russell, MB

2014
St. Edmund Campion Secondary School
Nominated by Andleeb Sheikh

Brampton, ON

2014
St. Michaels University School
Nominated by Rea Casey

Victoria, BC

2014
Park View Education Centre
Nominated by Charlotte Brooks

Bridgewater, NS

2014
ST. MICHAEL SECONDARY SCHOOL
Nominated by Andrea Leroux

STRATFORD, ON

2014
Bnei Akiva Schools
Nominated by Nicky Kagan

Toronto, ON

2014
Robert Southey
Nominated by Bill Birns

Southey, SK

2014
CATHOLIC CENTRAL HIGH SCHOOL
Nominated by Morgan Munroe

LETHBRIDGE, AB

2014
STRATHCLAIR COMMUNITY SCHOOL
Nominated by MARK GEEKIE

STRATHCLAIR, MB

2014
Leduc Composite High School
Nominated by Denise Harrison

Leduc, AB

2014
St. Mary High School
Nominated by Janice McLeod

Prince Albert, SK

2014
Esquimalt High School
Nominated by Timon Bullard

Victoria, BC

2014
ST. JOSEPH'S HIGH SCHOOL
Nominated by Diana Bon-Pickering

WINDSOR, ON

2014
Queen Elizabeth Secondary
Nominated by Teresa Beck

Surrey, BC

2014
Sir Wilfrid Laurier CI
Nominated by Dianne Hooper

Scarborough, ON

2014
St Thomas Aquinas
Nominated by Margaret Murray

Lindsay, ON

2014
BLESSED MOTHER TERESA SECONDARY SCHOOL
Nominated by Leah Simaan

Toronto, ON

2014
Vernon Secondary
Nominated by Sandie Glinsbockel

Vernon, BC

2014
A.N. Myer Secondary School
Nominated by Roberta Harper

Niagara Falls, ON

2014
Sandalwood Heights Secondary School
Nominated by Lisa Stutt

Brampton, ON

2014
ST. LOUIS COMMUNITY SCHOOL
Nominated by Carol Yeo

PATUANAK, SK

2014
LOCKERBY COMPOSITE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Marlene Rantala

SUDBURY, ON

2014
CHESTERMERE HIGH SCHOOL
Nominated by Beth Allan

CALGARY, AB

2014
Central Memorial High School
Nominated by Ronda Knowles Connop

Calgary, AB

2014
MERRITT SECONDARY SCHOOL
Nominated by Brent Bowden

Merritt, BC

2014
OD-Park
Nominated by Jennifer Couvrette

Orillia, ON

2014
St. Mary Catholic Secondary School
Nominated by Emidio Piccioni

Hamilton, ON

2014
Centennial School
Nominated by Grace Morissette

Coquitlam, BC

2014
SIMCOE COMPOSITE SCHOOL
Nominated by Alison High

SIMCOE, ON

2014
GARIBALDI SECONDARY SCHOOL
Nominated by Kelly Gould

MAPLE RIDGE, BC

2014
Cégep de Lévis-Lauzon
Nominated by Chantal Dubuc

Lévis, QC

2014
Dr. Charles Best Secondary School
Nominated by Warren Chang

COQUITLAM, BC

2014
King David High School
Nominated by Nancy Parry

Vancouver, BC

2014
Edison private School
Nominated by Billy Gilliland

Okotoks, AB

2014
ST. ANN'S ACADEMY
Nominated by Domenica Spina

KAMLOOPS, BC

2014
Bridgewater Junior Senior High School
Nominated by Julie Lohnes

Bridgewater, NS

2014
COLLINGWOOD COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Colleen Swinwood

COLLINGWOOD, ON

2014
Notre Dame Catholic High School
Nominated by Lisa Verge

Carleton Place, ON

2014
RIVERVIEW HIGH SCHOOL
Nominated by Cynthia Cunningham

COXHEATH, NS

2014
Clarke rd. Secondary
Nominated by Carl Nye

London, ON

2014
GWG Middle Secondary School
Nominated by Dan Heisler

Chilliwack, BC

2014
Academie Ste Cecile International School
Nominated by Ann Marcotte

Windsor, On

2014
Lake City Secondary School
Nominated by Jeannette Gobolos

Williams Lake, BC

2014
Collège Jean-de-Brébeuf
Nominated by Marjorie Morin

Montréal, QC

2014
Twin Lakes Secondary School
Nominated by Lisa McCullough

Orillia, ON

2014
L.P. MILLER COMPREHENSIVE SCHOOL
Nominated by Carmelle Christiansen

NIPAWIN, SK

2014
Valleyview Secondary School
Nominated by Ariane Gavelin

Kamloops, BC

2014
Belleisle Regional High School
Nominated by Robert Mather

Springfield, NB

2014
Sinclair Secondary School
Nominated by Ken MacNaughton

Whitby, ON

2014
Archbishop MacDonald
Nominated by Lorraine Spenrath

Edmonton, AB

2014
ARGYLE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Owen Schutz

NORTH VANCOUVER, BC

2014
PORT MOODY SECONDARY
Nominated by Gina Duarte

Port Moody, BC

2014
Glace Bay High School
Nominated by Denice Breen

Glace Bay, NS

2014
Centre Hastings S.S.
Nominated by Janice Bonter

Madoc, ON

2014
École secondaire catholique Pierre-Savard
Nominated by Isabelle Chartrand-Dubois

OTTAWA, ON

2014
BAYRIDGE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Anne Nahorny

KINGSTON, ON

2014
Holy Names Catholic High School
Nominated by Lisa Polidori

Windsor, ON

2014
DR. MARTIN LEBOLDUS HIGH SCHOOL
Nominated by Rhonda Horvath

REGINA, SK

2014
WESTSIDE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Christine Kirkland

ORANGEVILLE, ON

2014
St. Aloysius Gonzaga S.S.
Nominated by Jason Eagles

Mississauga, ON

2014
FOREST HEIGHTS COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Jim Woolley

KITCHENER, ON

2014
Kalamalka Secondary School
Nominated by Don Balcombe

Coldstream, BC

2014
École secondaire catholique de Plantagenet
Nominated by Lynn Dagenais

Plantagenet, ON

2014
NEWTONBROOK SECONDARY SCHOOL
Nominated by Annie Chu

TORONTO, ON

2014
CREMONA SCHOOL
Nominated by Ruth Dougherty

CREMONA, AB

2014
Sir Winston Churchill Secondary
Nominated by Mark Johnston

Vancouver, BC

2014
South Delta Secondary
Nominated by Trisha Foster

Delta, BC

2014
Colonel By Secondary School
Nominated by Kerri Illingworth

Gloucester, On

2014
Cardinal Carter Catholic High School
Nominated by Kevin DeFreitas

aurora, ON

2014
Downsview Secondary School
Nominated by Monica de Jersey

North York, ON

2014
TanenbaumCHAT Wallenberg Campus
Nominated by Sandra Miller

Toronto, ON

2014
J.C. CHARYK HANNA SCHOOL
Nominated by Karen Fredericks

HANNA, AB

2014
Delta Secondary
Nominated by Erin Rohwer

Delta, BC

2014
Oilfields High School
Nominated by Paulette Morck

Black Diamond, AB

2014
Walnut Grove Secondary School
Nominated by George Kozlovic

Langley, BC

2014
Bloor Collegiate Institute
Nominated by Leela Acharya

Toronto, ON

2014
St. Augustine Secondary School
Nominated by Maria Cockburn

Brampton, ON

2014
Tec Voc
Nominated by Geordie Wilson

Winnipeg, MB

2014
Drumheller Valley Secondary School
Nominated by Lynn Hemming

DRUMHELLER, AB

2014
DON MILLS COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Steven Maurer

TORONTO, ON

2014
VICTORIA PARK COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Elizabeth Pengelly

TORONTO, ON

2014
Bur Oak Secondary
Nominated by Georgia Clifford

Markham, ON

2014
Sir Winston Churchill Secondary
Nominated by Mark Johnston

Vancouver, BC

2014
London Central Secondary School
Nominated by Martine Bracey Hoffman

LONDON, ON

2014
Fenelon Falls S.S.
Nominated by Rhys Warren

Fenelon Falls, ON

2014
Glenlyon Norfolk School
Nominated by Veryan Wolsak

Victoria, BC

2014
KITSCOTY JUNIOR & SENIOR HIGH SCHOOL
Nominated by Valerie Paull

KITSCOTY, AB

2014
LORD DORCHESTER SECONDARY SCHOOL
Nominated by Greg Link

DORCHESTER, ON

2014
F.G. Miller Jr./Sr. High School
Nominated by Angele Morrison

Elk Point, AB

2014
Lo-Ellen Park Secondary School
Nominated by Alison Gomm

Sudbury, ON

2014
St. Benedict Catholic Secondary School
Nominated by Nicholas Betik

Cambridge, ON

2014
CAMERON HEIGHTS COLLEGIATE
Nominated by Krista Waechter

KITCHENER, ON

2014
OSOYOOS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Michal Safek

OSOYOOS, BC

2014
BISHOP TONNOS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Michael Giftopoulos

ANCASTER, ON

2014
Charles P Allen High School
Nominated by Tim O'Reilly

Bedford, NS

2014
College Avenue SS
Nominated by Michael Robinson

Woodstock, ON

2014
Crescent Heights High School
Nominated by Anthony Donner

MEDICINE HAT, AB

2014
BURNABY NORTH SECONDARY SCHOOL
Nominated by Laurent Scaligine

BURNABY, BC

2014
WELLAND CENTENNIAL SECONDARY SCHOOL
Nominated by Valeriee Brennand

WELLAND, ON

2014
Monsignor Percy Johnson CSS
Nominated by Lynn Newton

Toronto, ON

2014
Sentinel Secondary
Nominated by Lisa Ulinder

West Vancouver, BC

2014
Western Technical-Commercial School
Nominated by Tina Morrison

Toronto, ON

2014
BELL HIGH SCHOOL
Nominated by Jeff Hemstreet

NEPEAN, ON

2014
CARDINAL NEWMAN SECONDARY SCHOOL
Nominated by Lino Battilana

STONEY CREEK, ON

2014
Parkland Secondary
Nominated by Lizanne Chicanot

Sidney, BC

2014
University of Toronto Schools
Nominated by Angela Vavitsas

Toronto, ON

2014
Portage Collegiate
Nominated by Gregg Waldvogel

Portage, MB

2014
DUNCAN MACMILLAN HIGH SCHOOL
Nominated by Alana Hogg

SHEET HARBOUR, NS

2014
MIRAMICHI VALLEY HIGH SCHOOL
Nominated by Scott Jamieson

MIRAMICHI, NB

2014
Notre Dame Regional High School
Nominated by Christine Gervais

Vancouver, BC

2014
EAST NORTHUMBERLAND SECONDARY SCHOOL
Nominated by Rick Vandertoorn

BRIGHTON, ON

2014
Miles Macdonell Collegiate
Nominated by Melanie Sidorow

Winnipeg, MB

2014
Lockview High
Nominated by John Blakeney

Fall River, NS

2014
HANTS EAST RURAL HIGH SCHOOL
Nominated by Nancy Rose

MILFORD STATION, NS

2014
École Beau-Port
Nominated by Delores Boudreau

Arichat, NS

2014
Neil McNeil High School
Nominated by Daniele Menard

Scarborough, ON

2014
Carson Graham SS
Nominated by Robert Watson

North vancouver, BC

2014
Seycove Secondary School
Nominated by Margie Arnold

North Vancouver, BC

2014
Kitchener-Waterloo Collegiate and Vocational School
Nominated by Kathryn Seiling

Kitchener, ON

2014
Leo Hayes High school
Nominated by Nancy Stairs

Fredericton, NB

2014
ecole secondaire publiqeDe La salle
Nominated by Eliane Soucy

Ottawa, ON

2014
ST. MATTHEW HIGH SCHOOL
Nominated by JoAnn VanderVoort

ORLEANS, ON

2014
Ridgeway Crystal Beach High School
Nominated by Annie Mercier-Beaudoin

Ridgeway, ON

2014
North and South Esk Regional
Nominated by Shelley Ward-Cain

Sunny Corner, NB

2014
WESTMINSTER S.S.
Nominated by DARLENE MONTGOMERY

LONDON, ON

2014
BETHLEHEM CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Constance Sacher

SASKATOON, SK

2014
Sturgeon Composite High School
Nominated by David Amiot

Sturgeon County, AB

2014
NOTRE DAME COLLEGE
Nominated by Fran Crnkovic

WELLAND, ON

2014
Lycée Français de Toronto
Nominated by Alban Ferrieu

Toronto, ON

2014
Collège Pierre-Elliott-Trudeau
Nominated by Eric Miron

Winnipeg, MB

2014
Thousand Islands Secondary School
Nominated by Don Lewis

Brockville, ON

2014
Jean Vanier Catholic Secondary School
Nominated by Miguel Jorge

Toronto, ON

2014
Rosthern High School
Nominated by Andrea Foster

Rosthern, SK

2014
St. David Catholic High School
Nominated by Will Knapp

Waterloo, ON

2014
Blessed Trinity Catholic Secondary School
Nominated by Rose Heron

Grimsby, ON

2014
North park Collegiate-Vocational School
Nominated by Liz Moruzi

Brantford, ON

2014
ROSS SHEPPARD SCHOOL
Nominated by Christine Homeniuk

EDMONTON, AB

2014
STAMFORD COLLEGIATE SCHOOL
Nominated by Catherine Dugo

NIAGARA FALLS, ON

2014
BELLE RIVER DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Bill Toews

Belle River, ON

2014
FLETCHER'S MEADOW SECONDARY SCHOOL
Nominated by Dana Sheahan

BRAMPTON, ON

2014
Aldershot School
Nominated by Gerard Herlihey

Burlington, ON

2014
East Elgin Secondary School
Nominated by Brendon White

Aylmer, ON

2014
Vincent Massey High School
Nominated by Greg Beckwith

Brandon, MB

2014
CÉGEP de Drummondville
Nominated by Francois Bolduc

Drummondville, QC

2014
TanenbaumCHAT Kimel Family Education Centre
Nominated by Richard Stoll

Vaughan, ON

2014
Hampton High School
Nominated by Krista Hovey

Hampton, NB

2014
Mulgrave School
Nominated by Luke Lawson

West Vancouver, BC

2014
Redeemer Christian High School
Nominated by Jason Grootenboer

Nepean, ON

2014
Beamsville District Secondary School
Nominated by Jennifer Hopman

Beamsville, ON

2014
Queen Charlotte Secondary School
Nominated by Debi Laughlin

Queen Charlotte, BC

2014
North Toronto Christian School
Nominated by Keith Brooks

Toronto, ON

2014
Dawson College
Nominated by Anja Vroomen

Westmount, QC

2014
DAUPHIN REGIONAL COMPREHENSIVE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Lesia Jensen

DAUPHIN, MB

2014
St. Michael's College School
Nominated by Norah Higgins Burnham

Toronto, ON

2014
ASSUMPTION JR\ SR HIGH SCHOOL
Nominated by Lynne Lefebvre

COLD LAKE, AB

2014
ROBERT BATEMAN SECONDARY SCHOOL
Nominated by Bruno Bergen

ABBOTSFORD, BC

2014
Memorial Composite High School
Nominated by Cynthia Wallace

Sydney Mines, NS

2014
ST. MARCELLINUS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sandy Sadler

MISSISSAUGA, ON

2014
john Diefenbaker Secondary School
Nominated by Kim Darroch-Hopkins

Hanover, ON

2014
SUSSEX REGIONAL HIGH SCHOOL
Nominated by Lori Byers

SUSSEX, NB

2014
Turtleford School
Nominated by Nancy Range

Turtleford, SK

2014
Canterbury High School
Nominated by Alan Johnson

Ottawa, ON

2014
Woodstock High
Nominated by Kim Burry

Woodstock, NB

2014
Prince Andrew High
Nominated by Joy Park

Dartmouth, NS

2014
Stratford Hall IB World School
Nominated by Kirsten Morozov

Vancouver, BC

2014
Sacred Heart School of Halifax
Nominated by Pauline Scott

HALIFAX, NS

2014
SUTHERLAND SECONDARY SCHOOL
Nominated by Ray Bodnaruk

NORTH VANCOUVER, BC

2014
Ecole St. Patrick High School
Nominated by Alicia Larade

Yellowknife, NT

2014
UXBRIDGE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Margot Peck

UXBRIDGE, ON

2014
Abbotsford School of Integrated Arts
Nominated by Jennifer Bennato

Abbotsford, BC

2014
Glengarry District High School
Nominated by Catherine MacDonald

Alexandria, ON

2014
COUNTY CENTRAL HIGH SCHOOL
Nominated by Angela Hill

VULCAN, AB

2014
MOUNT DOUGLAS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Dana Bailey

VICTORIA, BC

2014
Canterbury High School
Nominated by Elizabeth MacDougall

Ottawa, ON

2014
St. Joseph Catholic High School
Nominated by Tara-Lynn White

Ottawa, ON

2014
Brooks Composite High School
Nominated by Roger Cowan

Brooks, AB

2014
MICHAEL POWER ST. JOSEPH'S SECONDARY SCHOOL
Nominated by Michelle Asselstine

ETOBICOKE, ON

2014
Fairview and Area Learning Store
Nominated by Lorne Brown

Fairview, AB

2014
VANCOUVER TECHNICAL SECONDARY SCHOOL
Nominated by Leann Buteau

VANCOUVER, BC

2014
DIDSBURY HIGH SCHOOL
Nominated by Todd Klein

Didsbury, AB

2014
St. John's Kilmarnock School
Nominated by Ian Carswell

Breslau, ON

2014
LINDSAY COLLEGIATE
Nominated by Kathy Naylor

LINDSAY, ON

2014
Campobello Island Consolidated School
Nominated by Lori Brown

Wilson's Beach, NB

2014
Weston Collegiate Institute
Nominated by Claudia Santos

Weston, ON

2014
O'NEILL COLLEGIATE
Nominated by Lisa Aunger

OSHAWA, ON

2014
GLENLAWN COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Warren Nightingale

WINNIPEG, MB

2014
LITTLE FLOWER ACADEMY
Nominated by Katelyn Moore

VANCOUVER, BC

2014
St. Peter Catholic Secondary
Nominated by Jennifer McGillis

Peterborough, ON

2014
Lord Selkirk Regional Comprehensive Secondary School
Nominated by Kim Boughton

Selkirk, MB

2014
Gonzaga High School
Nominated by Tom Moret

St. John's, NL

2014
Cape John Collegiate
Nominated by Ryan White

La Scie, NL

2014
Oskayak High School
Nominated by Ladean Park

Saskatoon, SK

2014
COLLINGWOOD SCHOOL
Nominated by Derek Wong

WEST VANCOUVER, BC

2014
MEALY MOUNTAIN COLLEGIATE
Nominated by CHRISTINA WHITE

HAPPY VALLEY-GOOSE BAY, NL

2014
ECOLE SECONDAIRE PERE RENE DE GALINEE
Nominated by KRISTA-LAYNE BRANDON

CAMBRIDGE, ON

2014
Carihi Secondary School
Nominated by Jane Kolmatycki

Campbell River, BC

2014
Western Kings District High School}
Nominated by Barry Squires

Auburn, NS

2014
Lambton-Kent Composite School
Nominated by Janice Wranich

Dresden, ON

2014
St. Stephen High School
Nominated by Jennifer Grant

St. Stephen, NB

2014
Kwalikum Secondary
Nominated by Shelly Slaughter

Qualicum Beach, BC

2014
AL-TAQWA ISLAMIC SCHOOL
Nominated by Safaa Abd-Alla

LONDON, ON

2014
DANFORTH COLLEGIATE AND TECHNICAL INSTITUTE
Nominated by Demetra Levogiannis

TORONTO, ON

2014
Dr. Norman Bethune C.I.
Nominated by Mary Du

Toronto, ON

2014
CLARKE HIGH SCHOOL
Nominated by Marc Paxton

NEWCASTLE, ON

2014
South Grenville District High School
Nominated by Walter McWilliams

Prescott, ON

2014
Earl of March SS
Nominated by Correy Gervais

Kanata, ON

2014
RUNNYMEDE COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Wilma Pidhayny

TORONTO, ON

2014
Middlefield C.I.
Nominated by Nigel Escoffery

Markham, ON

2014
BURNABY CENTRAL SECONDARY SCHOOL
Nominated by Maria Morabito

BURNABY, BC

2014
Cariboo Hill Secondary
Nominated by Sandra Da Silva

Burnaby, BC

2014
KINGSVILLE DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Rosa Belcastro

KINGSVILLE, ON

2014
Western Canada High School
Nominated by Michael Kufeldt

Calgary, AB

2014
Webber Academy
Nominated by Jane Hayward

Calgary, AB

2014
DIGBY REGIONAL HIGH SCHOOL
Nominated by Joelle d'Entremont

DIGBY, NS

2014
Laura Secord Secondary School
Nominated by Vince De Luca

St. Catharines, ON

2014
Blenheim District High School
Nominated by Heather Jobin

Blenheim, ON

2014
Lorne Park Secondary
Nominated by Linda Larsen

Mississauga, ON

2014
ECOLE SECONDAIRE MACDONALD-CARTIER
Nominated by Laurie Maltby

SUDBURY, ON

2014
MURDOCH MACKAY COLLEGIATE
Nominated by Wes Warren

WINNIPEG, MB

2014
Laval High
Nominated by Michael Gambin

Placentia, NL

2014
FUNDY HIGH SCHOOL
Nominated by Heather Malco

ST GEORGE, NB

2014
Mount Pearl Senior High School
Nominated by Don King

Mount Pearl, NL

2014
Sacred Heart High School
Nominated by Christy Mount

Walkerton, ON

2014
ORCHARD PARK SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jen Murray

STONEY CREEK, ON

2014
Sir Charles Tupper Secondary
Nominated by Kal Gill

Vancouver, BC

2014
IMMACULATA HIGH SCHOOL
Nominated by Kristan Taylor

OTTAWA, ON

2014
WEST HUMBER COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Susy Dabovic

Etobicoke, ON

2014
A.Y. Jackson Secondary School
Nominated by Janice Field

North York, ON

2014
COLLEGE JEANNE SAUVE
Nominated by Alain Michalik

WINNIPEG, MB

2014
Chaminade College School
Nominated by Carmine Settino

Toronto, ON

2014
LAKEFIELD DISTRICT SECONDARY SCHOOL
Nominated by Brian Bradshaw

LAKEFIELD, ON

2014
Marianopolis College
Nominated by Katherine Spandidakis

Westmount, QC

2014
NATIONAL SKI ACADEMY
Nominated by Brian Traynor

COLLINGWOOD, ON

2014
Duchess Park Secondary School
Nominated by Kirk Elliot

Prince George, BC

2014
Abbey Park High School
Nominated by Maria McLellan

Oakville, ON

2014
Vaughan Secondary School
Nominated by Pat Weismiller

Thornhill, ON

2014
Etobicoke Collegiate Institute
Nominated by Ellen Ison

Toronto, ON

2014
Grey Highlands Secondary School
Nominated by Kevin Wilson

Flesherton, ON

2014
Avon View High School
Nominated by Jan Fraser

Windsor, NS

2014
ECOLE SECONDAIRE BEATRICE DESLOGES
Nominated by Anne Simpson

ORLEANS, ON

2014
CANMORE COLLEGIATE HIGH SCHOOL
Nominated by Roger Mah Poy

CANMORE, AB

2014
ECOLE SECONDAIRE L'ESSOR
Nominated by Nancy Gosselin

TECUMSEH, ON

2014
GLADSTONE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Tommy Paley

VANCOUVER, BC

2014
Olds High School
Nominated by Louan Statchuk

Olds, AB

2014
ECOLE SECONDAIRE DU SOMMET
Nominated by Amy d'Eon

HALIFAX, NS

2014
GP Vanier
Nominated by Alison Mayert

Courtenay, BC

2014
Pacific Academy
Nominated by Mark Arends

Surrey, BC

2014
WALLACEBURG DISTRICT SECONDARY SCHOOL
Nominated by Rob Lee

WALLACEBURG, ON

2014
Indian River High School
Nominated by Brian Hancock

Springdale, NL

2014
VIKING TRAIL ACADEMY
Nominated by Emma Genge

PLUM POINT, NL

2014
Nakusp Secondary School
Nominated by Katie Oakes

Nakusp, BC

2014
John Fraser Secondary School
Nominated by Jim Lain

Mississauga, ON

2014
THOM COLLEGIATE
Nominated by Margo Campbell

REGINA, SK

2014
Exploits Valley High
Nominated by Janine Taylor-Cutting

Grand Falls-Windsor, NL

2014
École secondaire catholique Renaissance
Nominated by Hélène St-Amand

Aurora, ON

2014
Richmond Green Secondary School
Nominated by Kathy McAlpine

Richmond Hill, ON

2014
NORTHEAST KINGS EDUCATION CENTRE
Nominated by Mary Hanneman

CANNING, NS

2014
George S. Henry Academy
Nominated by David Mindenhall

North York, ON

2014
Charlottetown Rural High School
Nominated by Paul Power

Charlottetown, PE

2014
WOBURN COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Lori Kneschewitsch

SCARBOROUGH, ON

2014
Pauline Johnson Collegiate
Nominated by Ed Wilson

Brantford, On

2014
LINCOLN M. ALEXANDER SECONDARY SCHOOL
Nominated by Lily Pong

MISSISSAUGA, ON

2014
LETHBRIDGE COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Ian Lowe

LETHBRIDGE, AB

2014
Buck Mountain Central School
Nominated by Tracy Dennis

Buck Lake, AB

2014
WESTMOUNT COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Cynthia Jackson Tutolo

VAUGHAN, ON

2014
Archbishop M. C. O'Neill
Nominated by David Beriault

Regina, SK

2014
Lewisporte Collegiate
Nominated by Angela Wilmott

Lewisporte, NL

2014
Sa-Hali secondary
Nominated by Connie Trepanier

Kamloops, BC

2014
ASCENSION OF OUR LORD SECONDARY SCHOOL
Nominated by Angela Petrozzi

MISSISSAUGA, ON

2014
Springfield Collegiate
Nominated by Tara Loureiro

Oakbank, MB

2014
ST. CLAIR SECONDARY SCHOOL
Nominated by Laurie Leckie-Hamill

SARNIA, ON

2014
MAYERTHORPE JR\ SR HIGH SCHOOL
Nominated by Kathy Klemp

MAYERTHORPE, AB

2014
ECOLE SECONDAIRE CATHOLIQUE DE CASSELMAN
Nominated by Linda Reilley

CASSELMAN, ON

2014
Victoria High School
Nominated by Randi Falls

Victoria, BC

2014
ST. DOMINIC CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by PATRICK HUGHES

ROCKY MOUNTAIN HOUSE, AB

2014
Fredericton High School
Nominated by Andrew Culberson

Fredericton, NB

2014
Thornhill Secondary School
Nominated by Howard Belman

Thornhill, ON

2014
ST. MARTIN SECONDARY SCHOOL
Nominated by Lori Briand

MISSISSAUGA, ON

2014
St. Thomas Aquinas
Nominated by Victoria Swejda

Kenora, ON

2014
Brooks Secondary School
Nominated by Allison Burt

Powell River, BC

2014
Roncalli Central High
Nominated by Ralph Percey

Avondale, NL

2014
F.J. BRENNAN SECONDARY SCHOOL
Nominated by Christena Slivocka

WINDSOR, ON

2014
DUCHESS SCHOOL
Nominated by Jeremy Payne

DUCHESS, AB

2014
I E WELDON SECONDARY SCHOOL
Nominated by Randy Stringer

LINDSAY, ON

2014
HOLY CROSS CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Colette McNally

STRATHROY, ON

2014
ERIC HAMBER SECONDARY SCHOOL
Nominated by Raza Mirani

VANCOUVER, BC

2014
WELLINGTON SECONDARY SCHOOL
Nominated by Joanne Tomiyama

NANAIMO, BC

2014
WELLINGTON HEIGHTS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Adam Rowden

MOUNT FOREST, ON

2014
John Polanyi CI
Nominated by Aiman Flahat

Toronto, ON

2014
St.Francis Xavier High School
Nominated by Erin Guerrero

Ottawa, ON

2014
College de Maisonneuve
Nominated by Guy Gibeau

St-Hubert, QC

2014
École Sainte-Anne
Nominated by Charles Cyr

Fredericton, NB

2014
VIMY RIDGE ACADEMY
Nominated by Kim Froese

EDMONTON, AB

2014
Sir John A Macdonald High
Nominated by Corey Parsons

Upper Tantallon, NS

2014
ST. JAMES COLLEGIATE
Nominated by Lauree Kopetsky

WINNIPEG, MB

2014
Queen Elizabeth Regional High School
Nominated by Sophia Slaney

Conception Bay South, NL

2014
LORD TWEEDSMUIR SECONDARY SCHOOL
Nominated by Marylène Allard

SURREY, BC

2014
Reynolds Secondary
Nominated by Tom Aerts

Victoria, BC

2014
NATIONAL SPORT SCHOOL
Nominated by Ken Weipert

CALGARY, AB

2014
QUEEN ELIZABETH SCHOOL
Nominated by Dawn Cross

EDMONTON, AB

2014
Hilltop High School
Nominated by IAN MANDZIE

Whitecourt, AB

2014
Streetsville Secondary School
Nominated by Debra Hawthorne

Mississauga, ON

2014
Allison Bernard Memorial High School
Nominated by Newell Johnson

Eskasoni, NS

2014
Marc Garneau CI
Nominated by James Jan

Toronto, ON

2014
Eden High School
Nominated by Arnold Bueckert

St. Catharines, ON

2014
E.A. Butler All Grade
Nominated by Michael Fennell

McKay's, NL

2014
Tamanawis Secondary
Nominated by Ken McMaster

Surrey, BC

2014
QUINTE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Carol Wheatley

BELLEVILLE, ON

2014
John Abbott College
Nominated by Wendy Cloutier

Sainte-Anne-de-Bellevue, QC

2014
LIVERPOOL REGIONAL HIGH SCHOOL
Nominated by Jackie Leonard

LIVERPOOL, NS

2014
École secondaire E J Lajeunesse
Nominated by Brenda Gervais

Windsor, ON

2014
All Saints CHS
Nominated by Claire Wilson

Kanata, ON

2014
R.D. PARKER COLLEGIATE
Nominated by Paul Fricker

THOMPSON, MB

2014
Holy Trinity Catholic Secondary School
Nominated by Charlie LoPresti

Oakville, ON

2014
James M HIll
Nominated by Krista Hamilton

Miramichi, NB

2014
North Albion C.I.
Nominated by Sylvia Smitas

Etobicoke, ON

2014
NORWELL DISTRICT SECONDARY SCHOOL
Nominated by Pam Tarbush

PALMERSTON, ON

2014
Central Algoma Seconday School
Nominated by Marcy Bell

Desbarats, ON

2014
Crestwood Preparatory College
Nominated by Nicole Bryant

Toronto, ON

2014
Meadowvale Secondary School
Nominated by Estelle Anderson

Mississauga, ON

2014
Perth & District Collegiate Institute
Nominated by Kris Wiley

Perth, ON

2014
Donald A. Wilson S.S.
Nominated by Nicole Chinnick

Whitby, ON

2014
Waterdown District High School
Nominated by Derek Zuccolo

Waterdown, ON

2014
POINT GREY SECONDARY SCHOOL
Nominated by IRFAN SHEIKH

VANCOUVER, BC

2014
JOHN MCGREGOR SECONDARY SCHOOL
Nominated by Laurie Regan

CHATHAM, ON

2014
Hague High School
Nominated by Darcie Conway

Hague, SK

2014
HERITAGE WOODS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Kristin Austman

PORT MOODY, BC

2014
Regina Public School Adult Campus
Nominated by Shane Overby

Regina, SK

2014
KORAH COLLEGIATE & VOCATIONAL SCHOOL
Nominated by julie zachary

SAULT STE MARIE, ON

2014
GROS MORNE ACADEMY
Nominated by Lisa Shears-Smith

ROCKY HARBOUR, NL

2014
SULLIVAN HEIGHTS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Brigitte Bourassa-Leblanc

SURREY, BC

2014
Yarmouth Consolidated Memorial High School
Nominated by Jeremy Dease

Yarmouth, NS

2014
PEACE WAPITI ACADEMY
Nominated by Beth Zazula

GRANDE PRAIRIE, AB

2014
Cobequid Educational Centre
Nominated by Tom Shreve

Truro, NS

2014
Central Elgin
Nominated by Carol Quigley

St. Thomas, ON

2014
Lasalle Secondary School
Nominated by Todd Sintic

Sudbury, ON

2014
Imperial School
Nominated by Mike Roszell

Imperial, SK

2014
École Secondaire Lacombe Composite High School
Nominated by Linda Pack

Lacombe, AB

2014
Virden Collegiate Institute
Nominated by Howard Hole

Virden, MB

2014
Fellowes High School
Nominated by Keith Roach

Pembroke, ON

2014
VANKLEEK HILL COLLEGIATE INST
Nominated by DONNA MACGILLIS

VANKLEEK HILL, ON

2014
Rothesay High School
Nominated by Paulette Godwin

Rothesay, NB

2014
MAPLE RIDGE CHRISTIAN SCHOOL
Nominated by Valarie Sawka

MAPLE RIDGE, BC

2014
Collège Béliveau
Nominated by Michelle Bacon

Winnipeg, MB

2014
BALFOUR COLLEGIATE
Nominated by Ryan Wood

REGINA, SK

2014
Langley Fundamental Middle and Secondary School
Nominated by Anita Hopton

Langley, BC

2014
OWEN SOUND COLLEGIATE
Nominated by Gregg Mackay

OWEN SOUND, ON

2014
SOUTHWOOD SECONDARY SCHOOL
Nominated by Karen Krawchyk

CAMBRIDGE, ON

2014
Cégep de l'Abitibi-Témiscamingue
Nominated by Pauline Bonami

Rouyn-Noranda, QC

2014
St. Mary's
Nominated by Louise Vant Erve

Calgary, AB

2014
Peace Academy of Virtual Education
Nominated by Shelley Friesen

Spirit River, AB

2014
Ponoka Secondary Campus
Nominated by Wendy Fessler

Ponoka, AB

2014
J. Clarke Richardson Collegiate
Nominated by Ann Armsrong

Ajax, ON

2014
École Victor-Brodeur
Nominated by Bertrand Dupain

Victoria, BC

2014
W.G.MURDOCHHIGHSCHOOL
Nominated by Melissa Hardy

CROSSFIELD, AB

2014
École secondaire catholique Franco-Cité
Nominated by Yvan Carrier

Ottawa, ON

2014
Stelly's Secondary
Nominated by Valerie Paetz

Saanichton, BC

2014
TORONTO PREP SCHOOL
Nominated by STEVE TSIMIKALIS

TORONTO, ON

2014
PICKERING HIGH SCHOOL
Nominated by Tania Craig

AJAX, ON

2014
London District Christian Secondary School
Nominated by Paul Buma

London, ON

2014
Fountain Academy of the Sacred Heart School
Nominated by Robert Marchand

Halifax, NS

2014
McGill University Macdonald Campus
Nominated by Pascal Theriault

Ste-Anne-de-Bellevue, QC

2014
École secondaire catholique régionale de Hawkesbury
Nominated by Lynne Chamaillard

HAWKESBURY, ON

2014
CÉGEP de Drummondville
Nominated by Francois Bolduc

Drummondville, QC

2014
Campbell Collegiate
Nominated by Bobbi Bates

Regina, SK

2014
Maple Ridge Secondary School
Nominated by Sacha Page

Maple Ridge, BC

2014
Prairie Mountain High
Nominated by Cheryl Mangin

Somerset, MB

2014
Arthur Voaden Secondary School
Nominated by Andrew Kesteloot

St. Thomas, ON

2014
St. Thomas Aquinas High School
Nominated by Meg Maledy

North Vancouver, BC

2014
HARRISON TRIMBLE HIGH SCHOOL
Nominated by Angela Williams

MONCTON, NB

2014
Lycée Claudel
Nominated by Isabelle VEZINA

Ottawa, ON

2014
Elm Creek
Nominated by Valerie Esau

Elm Creek, MB

2014
Islamic Foundation School
Nominated by Riyad Khan

Scarborough, ON

2014
Cathedral High School
Nominated by Lucy Brotherston

Hamilton, ON

2014
FLEETWOOD PARK SECONDARY SCHOOL
Nominated by Derron Johnson

SURREY, BC

2014
Alberta High School of Fine Arts
Nominated by Andrea Laubman

Okotoks, AB

2014
L.A. MATHESON SECONDARY SCHOOL
Nominated by PAULO SARMENTO

SURREY, BC

2014
TOWN CENTRE PRIVATE MONTESSORI SCHOOLS
Nominated by Sarah McDonald

Markham, ON

2014
DASMESH PUNJABI SCHOOL
Nominated by Amandeep Brar

ABBOTSFORD, BC

2014
École Pointe-des-Chênes
Nominated by Brigitte Graff

Ste-Anne, MB

2014
Centennial Collegiate
Nominated by Patricia Buddo

Guelph, ON

2014
MILLWOOD HIGH SCHOOL
Nominated by Andrew Gosney

LOWER SACKVILLE, NS

2014
Byrne Creek Secondary
Nominated by Judy Fujiki

Burnaby, BC

2014
St. Andrew's Regional High School
Nominated by Diane Chimich

Victoria, BC

2014
Westmount Charter School
Nominated by Mark skarzynski

Calgary, AB

2014
Viking School
Nominated by Brett Huculak

Viking, AB

2014
West Kildonan Collegiate
Nominated by Alice McGregor

Winnipeg, MB

2014
ST. WALBURG SCHOOL
Nominated by Lori Bartee

St. Walburg, SK

2014
DR E.P. SCARLETT HIGH SCHOOL
Nominated by Rich Burland

CALGARY, AB

2014
Peter Skene Ogden Senior Secondary
Nominated by Vic Brett

100 Mile House, BC

2014
Cochrane High School
Nominated by Suzanne Tiemstra

Cochrane, AB

2014
MARTENSVILLE HIGH SCHOOL
Nominated by Donna Bouchard

MARTENSVILLE, SK

2014
Terry Fox Secondary
Nominated by Tammy Ough

Port Coquitlam, BC

2014
Port Perry High School
Nominated by Elaine Cole

Port Perry, ON

2014
St. Francis Xavier Catholic District High School
Nominated by Mary Ann Mulligan

Hammond, ON

2014
Notre Dame High School
Nominated by Sally Tellis

Toronto, ON

2014
ALBERT CAMPBELL COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Farena Wiggins

TORONTO, ON

2014
ECOLE CITE-DES-JEUNES A M SORMANY
Nominated by Anik Pettigrew

EDMUNDSTON, NB

2014
MARKHAM DISTRICT
Nominated by JIM BUIE

MARKHAM, ON

2014
CHINGUACOUSY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Barbara Gordon

BRAMPTON, ON

2014
ECOLE SECONDAIRE FRANCO JEUNESSE
Nominated by Rachelle Héroux-Bourgeois

SARNIA, ON

2014
WESTMOUNT SECONDARY SCHOOL
Nominated by Heather Rex

HAMILTON, ON

2014
BRITANNIA SECONDARY SCHOOL
Nominated by Geoff Taylor

VANCOUVER, BC

2014
WESTLANE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Deborah White

NIAGARA FALLS, ON

2014
Oakridge Secondary School
Nominated by Veronika Favento

London, ON

2014
Bedford Road Collegiate
Nominated by Layra Farmer

Saskatoon, SK

2014
Nelson McIntyre Collegiate
Nominated by Jason McKechnie

Winnipeg, MB

2014
WESTGATE COLLEGIATE
Nominated by Linda Karlstedt

THUNDER BAY, ON

2014
CHRIST THE KING SCHOOL
Nominated by Trudy Whittleupshall

RUSHOON, NL

2014
Richview Collegiate Institute
Nominated by Carol Lau Liew

Etobicoke, ON

2014
MAYFIELD SECONDARY SCHOOL
Nominated by Nancy Mee

BRAMPTON, ON

2014
EARL MARRIOTT SECONDARY SCHOOL
Nominated by Ron Webster

SURREY, BC

2014
The Prestige School
Nominated by Olga Margold

Toronto, ON

2014
Rutland Senior Secondary
Nominated by Sandra Curran

Kelowna, BC

2014
Amherst Regional High School
Nominated by Wade Van Snick

Amherst, NS

2014
PINE RIDGE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Joslynn Dicks

PICKERING, ON

2014
R.E. Mountain Secondary School
Nominated by Cora Pickering

Langley, BC

2014
FRASER LAKE ELEMENTARY
Nominated by Barbara Zang

FRASER LAKE, BC

2014
NAKODA OYADE EDUCATION CENTRE
Nominated by Azam Ali

SINTALUTA, SK

2014
Pinawa Secondary School
Nominated by Patricia Aitken

Pinawa, MB

2014
SIR ALLAN MACNAB SECONDARY SCHOOL
Nominated by Katherine Ammendolia

HAMILTON, ON

2014
Enver Creek Secondary School
Nominated by Sandy Wilkins

Surrey, BC

2014
Blessed Pope John Paul II
Nominated by Rachel Di Sisto-Vigliatore

Toronto, ON

2014
Hunting Hills High School
Nominated by Trevor Pikkert

Red Deer, AB

2014
Marianopolis College
Nominated by Katherine Spandidakis

Westmount, QC

2014
Bishop Allen Academy
Nominated by Mark Tuohy

Toronto, ON

2014
Ridley College
Nominated by Jennifer MacLachlan

St.Catharines, ON

2014
Luther College High School
Nominated by Gail Fry

Regina, SK

2014
CHILLIWACK SECONDARY SCHOOL
Nominated by Brian Fehlauer

CHILLIWACK, BC

2014
North Peace Secondary School
Nominated by Christine Taylor

Fort St. John, BC

2014
MCKINNON PARK SECONDARY SCHOOL
Nominated by Karen McDonald

CALEDONIA, ON

2014
St. Michael's
Nominated by Gina Sas

Bow Island, AB

2014
Frederick Banting Secondary Alternate
Nominated by Peter Henderson

Ottawa, ON

2014
Sands Secondary
Nominated by Susan Deane

Delta, BC

2014
Brookfield High School
Nominated by Deborah Cann

Ottawa, ON

2014
Oromocto High School
Nominated by Trina White

Oromocto, NB

2014
Bear Creek Secondary School
Nominated by Steve Gunson

Barrie, ON

2014
ST ANDREW'S COLLEGE
Nominated by Bruce Roffey

AURORA, ON

2014
W. J. Mouat
Nominated by Rob Comeau

Abbotsford, BC

2014
Bishop P.F. Reding CSS
Nominated by Adrian Flynn

Milton, ON

2014
ST. JOSEPH'S SECONDARY SCHOOL
Nominated by Steven Perry

CORNWALL, ON

2014
École Boréale
Nominated by Stéphane Millette

Hay River, NT

2014
Centre collégial de Mont-Laurier
Nominated by France-Andree Joanis

Mont-Laurier, QC

2014
D.P. TODD SECONDARY SCHOOL
Nominated by Dana Norbeck

PRINCE GEORGE, BC

2014
Kennebecasis Valley High School
Nominated by Becky Walsh

Rothesay, NB

2014
St. Marys District Collegiate and Vocational Institute
Nominated by Ruthann Waldick

St. Marys, ON

2014
Morinville Community High School
Nominated by Todd Eistetter

Morinville, AB

2014
South Huron DHS
Nominated by Heather Foran

Exeter, ON

2014
E L CROSSLEY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Susan Santesso

FONTHILL, ON

2014
Vanier Collegiate
Nominated by Christa Lapointe

Moose Jaw, SK

2014
ECOLE LES CYPRES
Nominated by Guillaume Laroche

MEDICINE HAT, AB

2014
Grandview School
Nominated by Blaine Harder

Grandview, MB

2014
Boundary Central Secondary
Nominated by Louise Bayles

Midway, BC

2014
NORKAM SECONDARY SCHOOL
Nominated by Anita Pratt

KAMLOOPS, BC

2014
J. H. Bruns Collegiate
Nominated by Charlene Smallwood

Winnipeg, MB

2014
Harry Collinge High School
Nominated by Jeff Baxter

Hinton, AB

2014
ELPHINSTONE COMMUNITY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sue Bailey

GIBSONS, BC

2014
RICHMOND ACADEMY
Nominated by Margie MacMillan

LOUISDALE, NS

2014
St. Mary's Academy
Nominated by Rob Wolf

Sherbrooke, NS

2014
BOTWOOD COLLEGIATE
Nominated by James Hibbs

BOTWOOD, NL

2014
Northlands Parkway Collegiate
Nominated by Kim Apperley

Winkler, MB

2014
West Central High School
Nominated by Terry Zuber

Rocky Mountain House, AB

2014
MARTINGROVE COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Jennifer Archer

Etobicoke, ON

2014
Fraser Heights Secondary
Nominated by Chris Pocock

Surrey, BC

2014
Miller Comprehensive Catholic High School
Nominated by Jamie Bresciani

Regina, SK

2014
prince of wales
Nominated by kenneth weremchuk

vancouver, bc

2014
Oakville Trafalgar High School
Nominated by Kyle Pope

Oakville, ON

2014
Parkland Composite High School
Nominated by Carra Aschenmeier

Edson, AB

2014
Notre Dame
Nominated by Alanna Trines

Ottawa, On

2014
White Oaks Secondary School
Nominated by Erin Davidson

OAKVILLE, ON

2014
Catholic Central High School
Nominated by Keith Gibbons

London, ON

2014
AGINCOURT COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Snezana Bacanin

TORONTO, ON

2014
Cardinal Carter Academy For the Arts
Nominated by Blair Duckworth

Toronto, ON

2014
SHELDON-WILLIAMS COLLEGIATE
Nominated by Delaine Anderson

REGINA, SK

2014
Holy Cross High School
Nominated by Mark Loehndorf

Sasaktoon, SK

2014
Saint Joan of Arc Catholic high School
Nominated by Agostino Carbone

Maple, ON

2014
Alexander Mackenzie HS
Nominated by Adrienne Gurfinkel

Richmond Hill, ON

2014
Shelburne Regional High School
Nominated by Amanda Rankin

Shelburne, NS

2014
Wm. E. Hay Composite High School
Nominated by DIANNE ENYEDY

Stettler, AB

2014
PENTICTON SECONDARY SCHOOL
Nominated by Michelle Glibbery

PENTICTON, BC

2014
J G Diefenbaker
Nominated by Hannah MacDonald

Calgary, AB

2014
GRAND RIVER COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Richard Payne

KITCHENER, ON

2014
Lawrence Park Collegiate Institute
Nominated by Erin MacKay

Toronto, ON

2014
ST. MARGARET'S SCHOOL
Nominated by Cecilia Penner

VICTORIA, BC

2014
SOUTH KAMLOOPS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Vesna Cavlek

KAMLOOPS, BC

2014
BONAR LAW MEMORIAL SCHOOL
Nominated by Carla Pitre

REXTON, NB

2014
North Colchester High School
Nominated by Tom Thomson

Tatamagouche, NS

2014
A Y JACKSON SECONDARY SCHOOL
Nominated by Beth Chevalier

KANATA, ON

2014
PENETANGUISHENE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Lee Moreau

PENETANGUISHENE, ON

2014
McNally High School
Nominated by Laurel Usher

Edmonton, AB

2014
ST. MAXIMILIAN KOLBE CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Jim Stevens

AURORA, ON

2014
DUNNVILLE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Donna McMahon

DUNNVILLE, ON

2014
NEPEAN HIGH SCHOOL
Nominated by Greg Fraser

OTTAWA, ON

2014
NEWMARKET HIGH SCHOOL
Nominated by mary Perin

NEWMARKET, ON

2014
ELMWOOD SCHOOL
Nominated by Donna Naufal Moffatt

OTTAWA, ON

2014
MONCTON HIGH SCHOOL
Nominated by Julie Doucette

MONCTON, NB

2014
GLENVIEW PARK SECONDARY SCHOOL
Nominated by Christine Stimakovits

CAMBRIDGE, ON

2014
SATEC @ W A Porter Collegiate
Nominated by Aaron Kardish

TORONTO, ON

2014
Denis Morris Catholic High School
Nominated by Sam Gualtieri

St. Catharines, ON

2014
Caledonia Regional
Nominated by Kim Hill

Hillsborough, NB

2014
Eagle Butte High School
Nominated by Sheldon Wihnan

Dunmore, AB

2014
Queen Elizabeth High School
Nominated by Alana Orchard

Calgary, AB

2014
Monsignor John Pereyma CSS
Nominated by Michael O'Brien

Oshawa, ON

2014
EAST ANTIGONISH EDUCATION CENTRE & ACADEMY
Nominated by Robin Hayne

MONASTERY, NS

2014
Auburn Drive High School
Nominated by Laurel Mackenzie

Dartmouth, NS

2014
Cégep de Thetford
Nominated by Martine Leblanc

Thetford Mines, QC

2014
Clayton Heights Secondary
Nominated by Bruce Dayton

Surrey, BC

2014
York Memorial CI
Nominated by Jason Pereira

Toronto, ON

2014
ST. JOSEPH'S CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Al Quaglia

ST THOMAS, ON

2014
Richmond Hill High School
Nominated by Michele Axelrod

Richmond Hill, ON

2014
Tagwi Secondary School
Nominated by Robert Hammond

Avonmore, ON

2014
Ursuline College Chatham
Nominated by Ray Power

CHATHAM, ON

2014
Magee Secondary
Nominated by David Chevreau

Vancouver, BC

2014
Prince of Wales Collegiate
Nominated by Verna Hancock

St. John's, NL

2014
ST. THOMAS MORE COLLEGIATE
Nominated by Hank Bouwman

BURNABY, BC

2014
Morden Collegiate
Nominated by Souhail Soujah

Morden, MB

2014
Kelowna Secondary School
Nominated by Sandy Corrado

Kelowna, BC

2014
Bishop's College School
Nominated by Jude Byrne

Sherbrooke, QC

2014
WOODSTOCK COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Jill Tuckey

WOODSTOCK, ON

2014
Foothills Composite High School
Nominated by Andrea Laubman

Okotoks, AB

2014
Nantyr Shores Secondary School
Nominated by Katie Krogman

Innisfil, ON

2014
Silverthorn C.I.
Nominated by Marcello Nigro

Toronto, ON

2014
ST. STEPHEN'S SECONDARY SCHOOL
Nominated by Mark Joly

BOWMANVILLE, ON

2014
Beiseker Community School
Nominated by Robert Rodgers

Beiseker, Ab

2014
Sardis Secondary School
Nominated by Jessica Adams-Loupret

Chilliwack, BC

2014
Holy Cross Catholic Secondary School
Nominated by Denice Robertson

St. Catharines, ON

2014
Hamilton District Christian HS
Nominated by James Apers

Ancaster, ON

2014
St. Brother Andre Catholic High School
Nominated by Roberto Mittone

Markham, ON

2014
ST MARY'S HIGH SCHOOL
Nominated by Trevor Chiasson

OWEN SOUND, ON

2014
Pender Harbour Elementary-Secondary
Nominated by Paul Bishop

Madeira Park, BC

2014
ROTHWELL-OSNABRUCK SCHOOL
Nominated by Judy Lamarche

INGLESIDE, ON

2014
Medway High School
Nominated by Jayne McCullough

Arva, ON

2014
W ROSS MACDONALD SCHOOL
Nominated by Mandy Berardi

BRANTFORD, ON

2014
Holy Trinity Catholic High School
Nominated by Kathleen Evans

Simcoe, ON

2014
St. Elizabeth CHS
Nominated by Frank DeRose

Thornhill, ON

2014
ST. FRANCIS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Lenna Siuciak

ST CATHARINES, ON

2014
Scarlett Heights Entrepreneurial Academy
Nominated by Ava Szczurko

Toronto, ON

2014
Marathon High School
Nominated by Dennis Donohue

Marathon, ON

2014
SENATOR O'CONNOR COLLEGE
Nominated by Megan Coleman

TORONTO, ON

2014
Horton High School
Nominated by George Armstrong

Wolfville, NS

2014
NORTHERN COLLEGIATE
Nominated by Mark Scott

SARNIA, ON

2014
St. Mary's Catholic High School
Nominated by Tracy Copeland

Woodstock, ON

2014
Northern Secondary School
Nominated by Christopher Chihrin

Toronto, On

2014
École Héritage
Nominated by Sylvette Fillion

Falher, AB

2014
TRENTON HIGH SCHOOL
Nominated by Ken Manderville

TRENTON, ON

2014
Sydenham High School
Nominated by Corinna Goldring

Sydenham, ON

2014
ST. MALACHY'S MEMORIAL HIGH SCHOOL
Nominated by ELIZABETH HORGAN

SAINT JOHN, NB

2014
BLUEVALE COLLEGIATE
Nominated by Mark Hunniford

WATERLOO, ON

2014
Cégep Sainte-Foy
Nominated by Julie Chamberland

QC, QC

2014
Branksome Hall
Nominated by Andrea Stoeckl

Toronto, ON

2014
Glaslyn Central School
Nominated by Charmaine Hicks

Glaslyn, SK

2014
ERNEST MANNING HIGH SCHOOL
Nominated by Myra Hood

CALGARY, AB

2014
Kildonan-East Collegiate
Nominated by Diana Posthumus

Winnipeg, MB

2014
ARCHBISHOP CARNEY REGIONAL SECONDARY SCHOOL
Nominated by David Santos

PORT COQUITLAM, BC

2014
Bert Fox Community High School
Nominated by Cory Cochrane

Fort Qu'Appelle, SK

2014
HAMPDEN ACADEMY
Nominated by CATHERINE HOUSE

HAMPDEN, NL

2014
Blackville School
Nominated by Kerri-Ann Sturgeon

Blackville, NB

2014
Holy Trinity High School
Nominated by Cecile Schoorlemmer

Fort McMurray, AB

2014
The Country Day School
Nominated by David Huckvale

King, ON

2014
Bradford DHS
Nominated by Stephen Bainborough

Bradford, ON

2014
Bernice MacNaughton High School
Nominated by Stephen Harris

Moncton, NB

2014
Corner Brook Regional High
Nominated by Debbie Lindahl

Corner Brook, NL

2014
Waterloo Oxford D.S.S
Nominated by Paula Kipfer

Baden, ON

2014
Cobourg District Collegiate Institute East
Nominated by Erin MacKenzie

Cobourg, ON

2014
GEORGIAN BAY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Mike Page

MEAFORD, ON

2014
École secondaire de Par-en-Bas
Nominated by Denise Bourque

Yarmouth County, NS

2014
CENTRAL NEW BRUNSWICK ACADEMY
Nominated by James Mills

New Bandon, NB

2014
Strathmore High School
Nominated by Karen Harris

Strathmore, AB

2014
Tofield School
Nominated by Lynda Kope

Tofield, AB

2014
O'DONEL HIGH SCHOOL
Nominated by Michelle Clemens

MOUNT PEARL, NL

2014
Quinte Christian High School
Nominated by Brent Smeenk

Belleville, ON

2014
H. J. Cambie Secondary
Nominated by Marie Ratcliffe

Richmond, BC

2014
Harbord Collegiate Institute
Nominated by Shirley Sue

Toronto, ON

2014
TMS School (Formally known as TORONTO MONTESSORI SCHOOLS)
Nominated by Josephine Parody

RICHMOND HILL, ON

2014
MONSIGNOR DOYLE CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Kimberly Myers

CAMBRIDGE, ON

2014
Lambrick Park Secondary
Nominated by Joan Thain

Victoria, BC

2014
St. Robert Catholic High School
Nominated by Denise Damphouse

Thornhill, ON

2014
Minnedosa Collegiate
Nominated by Martin Ingenmey

Minnedosa, MB

2014
Cairine Wilson Secondary School
Nominated by Kevin Gilmore

Ottawa, ON

2014
SOURIS Regional High School
Nominated by Anne Peters

Souris, PE

2014
Westisle Composite High School
Nominated by Aidan Downey

Elmsdale, PE

2014
Eastview SS
Nominated by Ted Wilson

Barrie, ON

2014
Toronto French School
Nominated by Alison Uys

Toronto, ON

2014
HOLY TRINITY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Andrew Austin

COURTICE, ON

2014
LISGAR COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by David Holl

OTTAWA, ON

2014
Elgin Park Secondary
Nominated by Kirsten Farquhar

Surrey, BC

2014
University Transition Program
Nominated by Daria Danylchuk

Vancouver, BC

2014
Glenforest Secondary School
Nominated by James Fink

Mississauga, ON

2014
ECOLE SECONDAIRE STE-FAMILLE
Nominated by Véronique Martineau

MISSISSAUGA, ON

2014
TORONTO DISTRICT CHRISTIAN HIGH SCHOOL
Nominated by Alice Vanderkooy

WOODBRIDGE, ON

2014
REVELSTOKE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jodi Wallach

Revelstoke, BC

2014
Champlain Regional College - Saint-Lambert
Nominated by Dayle Lesperance

St-Lambert, QC

2014
WIDDIFIELD SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jennifer Tanner

NORTH BAY, ON

2014
Chaplin School
Nominated by Michael Alexanderson

Chaplin, SK

2014
Pickering College School
Nominated by Gina Benvie

Toronto, ON

2014
Burnaby South Secondary
Nominated by Kenny Kwan

Burnaby, BC

2014
St. Mary Catholic Secondary
Nominated by Bill Thomas

Pickering, ON

2014
STEVESTON-LONDON SECONDARY SCHOOL
Nominated by Scott Clements

RICHMOND, BC

2014
SAUNDERS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Kelly Wilton-Duffy

LONDON, ON

2014
QUEEN MARGARET'S SCHOOL
Nominated by Carrie Craig

DUNCAN, BC

2014
Earl Haig Secondary
Nominated by Douglas Lawrence

Toronto, ON

2014
PINETREE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Hardeep Johal

COQUITLAM, BC

2014
Watson Lake Secondary
Nominated by Jean MacLean

Watson Lake, YT

2014
ORANGEVILLE DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Kim Yeatman

ORANGEVILLE, ON

2014
EASTERN SHORE DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Tom O'Malley

MUSQUODOBOIT HARBOUR, NS

2014
Georges Vanier Secondary School
Nominated by Zenobia Omarali

Toronto, ON

2014
EMILY CARR SECONDARY SCHOOL
Nominated by Angela Ventrice

WOODBRIDGE, ON

2014
GLENEAGLE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Bindy Johal

COQUITLAM, BC

2014
Moscrop Secondary School
Nominated by Christine Clowers

Burnaby, BC

2014
WESTWOOD COLLEGIATE
Nominated by Gary Fewer

WINNIPEG, MB

2014
WINDERMERE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Rob Greenshields

VANCOUVER, bc

2014
WEST POINT GREY ACADEMY
Nominated by Nancy Cromarty

VANCOUVER, BC

2014
Marion M. Graham Collegiate
Nominated by Holly Njaa-Davis

Saskatoon, SK

2014
Aden Bowman Collegiate
Nominated by Jeff Purse

Saskatoon, SK

2014
HERITAGE CHRISTIAN SCHOOL
Nominated by Ruth Meerveld

JORDAN STATION, ON