Schulich Leader Nominees

A Schulich Leader Nominee represents the top STEM student in your graduating class and in turn becomes eligible to win a $100,000 or $80,000 scholarship.

This entrepreneurial-minded student exemplifies at least two of the following criteria:

  • Academic excellence
  • Leadership
  • Financial need
Nominees

Nominees 2013

2013
ABBOTSFORD COLLEGIATE
Nominated by Bonnie MacKenzie

ABBOTSFORD, BC

2013
Dartmouth High School
Nominated by Jennifer Adams

Dartmouth, NS

2013
Saunders Secondary School
Nominated by Kelly Wilton-Duffy

London, ON

2013
Silverthorn
Nominated by Thom Corner

Toronto, ON

2013
St. Mary's Catholic School
Nominated by Ed Kucy

Vegreville, AB

2013
MACLACHLAN COLLEGE
Nominated by Tracey Granville

OAKVILLE, ON

2013
Carberry Collegiate
Nominated by Michelle McMillan

Carberry, MB

2013
Abbey Park High School
Nominated by Maria McLellan

Oakville, ON

2013
MAPLE HIGH SCHOOL
Nominated by Tania Pittiglio

MAPLE, ON

2013
LINCOLN M. ALEXANDER SECONDARY SCHOOL
Nominated by Lily Pong

MISSISSAUGA, ON

2013
John Abbott College
Nominated by Annie Proulx

Sainte-Anne-de-Bellevue, QC

2013
Collège de Bois-de-Boulogne
Nominated by Chantal Gingras

Montréal, QC

2013
CENTRAL HURON SECONDARY SCHOOL
Nominated by Linda Doig

CLINTON, ON

2013
W.L.Seaton
Nominated by Chris Colclough

Vernon, BC

2013
Harriot Curtis Collegiate
Nominated by Michelle Dwyer

St. Anthony, NL

2013
Vankleek Hill Collegiate Institute
Nominated by Donna MacGillis

Vankleek Hill, ON

2013
WHISTLER SECONDARY COMMUNITY SCHOOL
Nominated by Kevin Titus

WHISTLER, BC

2013
BURNABY CENTRAL SECONDARY
Nominated by MARIA MORABITO

BURNABY, BC

2013
Grey Highlands Secondary School
Nominated by Andrew Riddick

Flesherton, ON

2013
Chatelech
Nominated by Suzanne Strom

Sechelt, BC

2013
SEYCOVE COMMUNITY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Margie Arnold

NORTH VANCOUVER, BC

2013
BELL HIGH SCHOOL
Nominated by Jeff Hemstreet

NEPEAN, ON

2013
RIVERVIEW HIGH SCHOOL
Nominated by Cynthia Cunningham

COXHEATH, NS

2013
Harbord Collegiate Institute
Nominated by Shirley Sue

Toronto, ON

2013
NORTH DELTA SECONDARY SCHOOL
Nominated by Alex Watson

DELTA, BC

2013
Queen Elizabeth High School
Nominated by Alana Orchard

Calgary, AB

2013
Gilbert Plains Collegiate
Nominated by Lindsay Agnew

Gilbert Plains, MB

2013
DANTE ALIGHIERE ACADEMY SCHOOL
Nominated by Ottavio Ariganello

NORTH YORK, ON

2013
Rutland Senior
Nominated by Sandra Curran

Kelowna, BC

2013
College Heights Secondary School
Nominated by Faith Mackay

Prince George, BC

2013
Lasalle Secondary School
Nominated by Todd Sintic

Sudbury, ON

2013
GARIBALDI SECONDARY SCHOOL
Nominated by Kelly Gould

MAPLE RIDGE, BC

2013
Our Lady of Mount Carmel Secondary School
Nominated by Michelle Cholette

Mississauga, ON

2013
COLLEGE CATHOLIQUE SAMUEL GENEST
Nominated by Marthe Piette

OTTAWA, ON

2013
Harbour View High School
Nominated by Cynthia Smith

Saint John, NB

2013
Langley Fine Arts School
Nominated by Sean Oliver

Fort Langley, BC

2013
Wallaceburg District Secondary School
Nominated by Rob Lee

Wallaceburg, ON

2013
Parry Sound High School
Nominated by Dave Weichel

Parry Sound, ON

2013
Colonel By
Nominated by Rachel Nakashoji

Gloucester, ON

2013
EDWIN PARR COMPOSITE COMMUNITY SCHOOL
Nominated by Mark Centazzo

ATHABASCA, AB

2013
Louise Arbour Secondary School
Nominated by Penni Gunby

Brampton, ON

2013
Ernest Manning High School
Nominated by Myra Hood

Calgary, AB

2013
MAXWELL HEIGHTS PUBLIC SCHOOL
Nominated by Katherine Karvonen

OSHAWA, ON

2013
Holy Cross Catholic Academy
Nominated by Mary Anne Bonfigli

Woodbridge, ON

2013
Sir Wilfrid Laurier S.S
Nominated by Jonas Kublinskas

London, ON

2013
WATERLOO-OXFORD DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Paula Kipfer

BADEN, ON

2013
Foothills Composite High School
Nominated by Todd Schmekel

Okotoks, AB

2013
Archbishop Romero Catholic Secondary School
Nominated by Vince Russiello

Toronto, ON

2013
Lockerby Composite School
Nominated by Marlene Rantala

Sudbury, ON

2013
NEW GERMANY RURAL HIGH SCHOOL
Nominated by Kate Stringer

NEW GERMANY, NS

2013
GRAY ACADEMY OF JEWISH EDUCATION
Nominated by Hart Sera

WINNIPEG, MB

2013
Centre Wellington District High School
Nominated by Linda Adams

Fergus, ON

2013
Cardinal Newman Secondary School
Nominated by Lino Battilana

Stoney Creek, ON

2013
Gananoque Secondary School
Nominated by Brenda Asselin

Gananoque, ON

2013
West Island College International - Class Afloat
Nominated by Bruce Middleton

Lunenburg, NS

2013
ST. AUGUSTINE SCHOOL
Nominated by Kelly Shimp

PONOKA, AB

2013
WALKERTON DISTRICT SECONDARY SCHOOL
Nominated by Greg Schnurr

WALKERTON, ON

2013
CHURCHILL HIGH SCHOOL
Nominated by Sacha Debreuil

WINNIPEG, MB

2013
Fountain Academy of the Sacred Heart
Nominated by Pauline Scott

HALIFAX, NS

2013
ECOLE BOREALE
Nominated by Stephane Millette

HAY RIVER, NT

2013
ST. THERESA SECONDARY SCHOOL
Nominated by Dick Mulder

BELLEVILLE, ON

2013
HAZLET SCHOOL
Nominated by Kristy Sletten

HAZLET, SK

2013
Bridgetown Regional High School
Nominated by Sue Ward

Bridgetown, NS

2013
LUTHER COLLEGE HIGH SCHOOL
Nominated by Gail Fry

REGINA, SK

2013
ECOLE SECONDAIRE NEELIN HIGH SCHOOL
Nominated by Lisa Romanowski

BRANDON, MB

2013
ELM CREEK SCHOOL
Nominated by Valerie Esau

ELM CREEK, MB

2013
WESTMOUNT COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Roderick Conte

VAUGHAN, ON

2013
MEDICINE HAT HIGH SCHOOL
Nominated by Carla Carrier

MEDICINE HAT, AB

2013
ANNE & MAX TANENBAUM COMMUNITY HEBREW ACADEMY OF TORONTO
Nominated by Richard Stoll

VAUGHAN, ON

2013
Huron Heights Secondary School
Nominated by Edward Doadt

Kitchener, ON

2013
HILLFIELD STRATHALLAN COLLEGE
Nominated by Stephen McDonald

HAMILTON, ON

2013
BEAVER BRAE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sue Hovi

KENORA, ON

2013
MILLWOOD HIGH SCHOOL
Nominated by Andrew Gosney

LOWER SACKVILLE, NS

2013
LAKE SUPERIOR HIGH SCHOOL
Nominated by Linda Palmer

TERRACE BAY, ON

2013
Rothesay High School
Nominated by Paulette Godwin

Rothesay, NB

2013
William Aberhart High School
Nominated by Dale Rudd

Calgary, AB

2013
BURNSVIEW SECONDARY SCHOOL
Nominated by Lisa Ayton

DELTA, BC

2013
ASSINIBOIA COMPOSITE HIGH SCHOOL
Nominated by Alison Lewis

ASSINIBOIA, SK

2013
Quinte Christian
Nominated by Brent Smeenk

Belleville, ON

2013
Dawson College
Nominated by Anja Vroomen

Westmount, QC

2013
ST ROCH CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Mary Rupcic

BRAMPTON, ON

2013
ST. PAUL HIGH SCHOOL
Nominated by Noel Cantin

OTTAWA, ON

2013
ST MARGUERITE D'YOUVILLE SCHOOL
Nominated by Anthony Marcellino

BRAMPTON, ON

2013
DIDSBURY HIGH SCHOOL
Nominated by Todd Klein

DIDSBURY, AB

2013
Dauphin Regional Comprehensive Secondary School
Nominated by Trevor Beals

Dauphin, MB

2013
HOLY CROSS HIGH SCHOOL
Nominated by Michelle Remizowski

SASKATOON, SK

2013
THOMAS HANEY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sean Nosek

MAPLE RIDGE, BC

2013
Cobourg District Collegiate Institute East
Nominated by Erin MacKenzie

Cobourg, ON

2013
OUR LADY OF THE SNOWS CATHOLIC ACADEMY
Nominated by Philip Puurunen

CANMORE, AB

2013
John Taylor Collegiate
Nominated by Paula Olko

Winnipeg, MB

2013
Lewisporte Collegiate
Nominated by Dianne Hickey

Lewisporte, NL

2013
Lindsay Thurber Comprehensive High School
Nominated by Lori Irvine

RED DEER, AB

2013
Richmond Academy
Nominated by Margie MacMillan

Lousidale, NS

2013
Cobequid Educational Centre
Nominated by Ray Boudreau

Truro, NS

2013
GENERAL PANET HIGH SCHOOL
Nominated by Bryan Baird

PETAWAWA, ON

2013
GRANDVIEW SCHOOL
Nominated by Leanne Topham

GRANDVIEW, MB

2013
Mount Royal Collegiate
Nominated by Douglas Njaa

Saskatoon, SK

2013
BOOTH MEMORIAL REGIONAL HIGH SCHOOL
Nominated by Gail Zwicker

ST. JOHN'S, NL

2013
FATHER JOHN REDMOND CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Susan Longo-Santia

TORONTO, ON

2013
HARRY AINLAY SCHOOL
Nominated by Patti Skolski

EDMONTON, AB

2013
A.Y. Jackson Secondary School
Nominated by Elana Goldman

Toronto, ON

2013
Heritage Woods Secondary School
Nominated by Kristin Austman

Port Moody, BC

2013
Leduc Composite High School
Nominated by Joyce MacDonald

Leduc, AB

2013
RUNDLE COLLEGE
Nominated by Sarah Dunsford

CALGARY, AB

2013
Tec Voc
Nominated by Geordie Wilson

Winnipeg, MB

2013
Sydney Academy
Nominated by Paula Pace

Sydney, NS

2013
FENELON FALLS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Rhys Warren

FENELON FALLS, ON

2013
PERTH & DISTRICT COLLEGIATE INSITUTE
Nominated by Sharon Bourque

PERTH, ON

2013
PACIFIC CHRISTIAN SCHOOL
Nominated by Simon Tuffin

VICTORIA, BC

2013
RIVIER ACADEMY
Nominated by Sr. Mary Woodward

PRINCE ALBERT, SK

2013
KILLARNEY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Raymond Moy

VANCOUVER, BC

2013
Fountain Academy of the Sacred Heart
Nominated by Heather MacDonald

HALIFAX, NS

2013
HANDSWORTH SECONDARY SCHOOL
Nominated by Renee Hislop

NORTH VANCOUVER, BC

2013
SUPERIOR HEIGHTS INTERM SECONDARY & VOC SCHOOL
Nominated by Anthony Notte

SAULT STE MARIE, ON

2013
Stelly's
Nominated by Valerie Paetz

Saanichton, BC

2013
ROTHWELL-OSNABRUCK DISTRICT SCHOOL
Nominated by Judy Lamarche

INGLESIDE, ON

2013
CITADEL HIGH SCHOOL
Nominated by Cherie Borden

HALIFAX, NS

2013
Holy Trinity Catholic High School
Nominated by Kathy Evans

Simcoe, ON

2013
Father Henry Carr C.S.S.
Nominated by Lisa Gomes

Toronto, ON

2013
TERRY FOX SR SECONDARY SCHOOL
Nominated by Tammy Ough

PORT COQUITLAM, BC

2013
ASSUMPTION COLLEGE
Nominated by Jaclyn Castagna

WINDSOR, ON

2013
HOLY TRINITY SCHOOL
Nominated by Tracy Howard

RICHMOND HILL, ON

2013
Westside Preparatory School
Nominated by Galyna Volyanska

Vancouver, BC

2013
King's Edgehill School
Nominated by Aynsley Sasaki

Windsor, NS

2013
ST. ALOYSIUS GONZAGA SCHOOL
Nominated by Jason Eagles

MISSISSAUGA, ON

2013
Yale Secondary
Nominated by Susanna Perry

Abbotsford, BC

2013
ECOLE SECONDAIRE EMBRUN
Nominated by Diane Longtin

EMBRUN, ON

2013
SEMIAHMOO SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jana Wilson

SURREY, BC

2013
HAMPTON HIGH SCHOOL
Nominated by Krista Hovey

HAMPTON, NB

2013
DR. NORMAN BETHUNE COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Mary Du

TORONTO, ON

2013
Sentinel Secondary School
Nominated by Kathy Grant

West Vancouver, BC

2013
Bayview Secondary School
Nominated by Alim Mondal

Richmond Hill, ON

2013
H.J. CAMBIE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Erica Schmidt

RICHMOND, BC

2013
UNIONVILLE HIGH SCHOOL
Nominated by DIANA WASILENKO

MARKHAM, ON

2013
Pigeon Lake
Nominated by Theresa Armstrong

Falun, AB

2013
Eastern Shore District High School
Nominated by Patrick Savage

Musquodoboit Harbour, NS

2013
MAGEE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Lynn Lercher

VANCOUVER, BC

2013
Vanier Collegiate
Nominated by Christa Lapointe

Moose Jaw, SK

2013
ST ANDREW'S COLLEGE
Nominated by Bruce Roffey

AURORA, ON

2013
LORNE PARK SECONDARY SCHOOL
Nominated by Kent Armstrong

MISSISSAUGA, ON

2013
Vincent Massey High School
Nominated by Kathie Sutherland

Brandon, MB

2013
BISHOP GRANDIN SCHOOL
Nominated by Patricia Calon

CALGARY, AB

2013
HOLY CROSS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Margaret Hickey

PETERBOROUGH, ON

2013
VERNON SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sandie Glinsbockel

VERNON, BC

2013
Barrington Municipal High School
Nominated by Melanie d'Entremont

Barrington, NS

2013
REYNOLDS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Alana Charlton

VICTORIA, BC

2013
ORANGEVILLE DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Kim Yeatman

ORANGEVILLE, ON

2013
KLDCS
Nominated by Marc LaRouche

Kirkland Lake, ON

2013
St. Michaels University School
Nominated by Rea Casey

Victoria, BC

2013
BLUEFIELD HIGH SCHOOL
Nominated by Janet Gallant

NORTH WILTSHIRE, PE

2013
Holy Cross Collegiate
Nominated by Art Hanson

Strathmore, AB

2013
Collège Édouard-Montpetit
Nominated by Pierre Chassé

Longueuil, QC

2013
Collège régional Notre Dame
Nominated by Agnès Grift

Notre-Dame-de-Lourdes, MB

2013
PARK VIEW EDUCATION CENTRE SCHOOL
Nominated by Charlotte Brooks

BRIDGEWATER, NS

2013
NORTH TORONTO CHRISTIAN SCHOOL
Nominated by Keith Brooks

NORTH YORK, ON

2013
Bishop's College School
Nominated by Jude Byrne

Sherbrooke, QC

2013
ST. ELIZABETH CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Frank DeRose

THORNHILL, ON

2013
Churchbridge Public School
Nominated by Lynette Kaminski

Churchbridge, SK

2013
FATHER MICHAEL GOETZ SCHOOL
Nominated by Rita Nolan

MISSISSAUGA, ON

2013
St. Margaret's School
Nominated by Cecilia Penner

Victoria, BC

2013
Bert Church High School
Nominated by Tracey Sweetapple

Airdrie, AB

2013
Horton High School
Nominated by George Armstrong

Wolfville, NS

2013
HALIBURTON HIGHLAND SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jennifer Paton

HALIBURTON, ON

2013
LOCKVIEW HIGH SCHOOL
Nominated by Pamela Doyle

FALL RIVER, NS

2013
Oilfields High School
Nominated by Paulette Morck

Black Diamond, AB

2013
St. Michael's
Nominated by Dara Gill

Bow Island, AB

2013
Grand Manan Community School
Nominated by Heather Brown

Grand Manan, NB

2013
POINT GREY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Janice Sim

VANCOUVER, BC

2013
Prince of Wales Collegiate
Nominated by Susan Oke

St. John's, NL

2013
Hon. W.C. Kennedy Collegiate Institute
Nominated by David Platt

Windsor, ON

2013
ECOLE SECONDAIRE E J LAJEUNESSE
Nominated by Brenda Gervais

WINDSOR, ON

2013
JASPER PLACE HIGH SCHOOL
Nominated by Rob Ennis

EDMONTON, AB

2013
ECOLE SECONDAIRE DE PAR-EN-BAS
Nominated by Denise Bourque

TUSKET, NS

2013
SPIRIT RIVER REGIONAL ACADEMY
Nominated by Chelsey Burbee

SPIRIT RIVER, AB

2013
CENTRE HIGH SCHOOL
Nominated by Fiona Olson

EDMONTON, AB

2013
SARNIA COLLEGIATE & TECHNICAL SCHOOL
Nominated by Karen L'Heureux

SARNIA, ON

2013
Notre Dame Catholic Secondary School
Nominated by David Flynn

Ajax, ON

2013
KORAH COLLEGIATE & VOCATIONAL SCHOOL
Nominated by julie zachary

SAULT STE MARIE, ON

2013
Memorial Composite High School
Nominated by Cynthia Wallace

Sydney Mines, NS

2013
Father Bressani
Nominated by Agnese Puopolo

Woodbridge, ON

2013
Hunting Hills High School
Nominated by Karyn Barber

Red Deer, AB

2013
Streetsville Secondary School
Nominated by Donna Colquhoun

Mississauga, ON

2013
KING GEORGE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Stephen Scrimshaw

VANCOUVER, BC

2013
EAST ANTIGONISH EDUCATION CENTRE & ACADEMY
Nominated by Robin Hayne

MONASTERY, NS

2013
County Central High School
Nominated by Angela Hill

Vulcan, AB

2013
THOUSAND ISLANDS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Don Lewis

BROCKVILLE, ON

2013
ST. JOSEPH MORROW SECONDARY PARK
Nominated by Mary Rajic

NORTH YORK, ON

2013
ROBERT LAND ACADEMY
Nominated by Bill Simmons

WELLANDPORT, ON

2013
NORTH PEACE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Christine Taylor

FORT ST JOHN, BC

2013
Marianopolis College
Nominated by Pamela Sherwin

Westmount, QC

2013
CAMPOBELLO ISLAND CONSOLIDATED SCHOOL
Nominated by Lori Brown

WILSON'S BEACH, NB

2013
Sir Winston Churchill
Nominated by Judy Horne

St. Catharines, ON

2013
Sutherland Secondary School
Nominated by Hazel Clark

North Vancouver, BC

2013
Hants North Rural High
Nominated by Maureen Woodard

Kennetcook, NS

2013
JOHN PAUL II COLLEGIATE
Nominated by Carlo Hansen

NORTH BATTLEFORD, SK

2013
École Pointe-des-Chênes
Nominated by Brigitte Graff

Ste-Anne, MB

2013
HOLY CROSS REGIONAL HIGH SCHOOL
Nominated by Maura Keenan

SURREY, BC

2013
STANLEY HIGH SCHOOL
Nominated by Mark Nicholson

STANLEY, NB

2013
Laura Secord Secondary School
Nominated by Vince De Luca

St. Catharines, ON

2013
Don Mills Collegiate
Nominated by Steven Maurer

Toronto, ON

2013
Western Canada High
Nominated by Kathie Coutts

Calgary, AB

2013
BISHOP MACDONELL CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Holly Conway

GUELPH, ON

2013
Sacred Heart Catholic High School
Nominated by Matt McCarthy

Stittsville, ON

2013
Borden School
Nominated by Mitch Luiten

Borden, SK

2013
RESURRECTION CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Bob Carlin

KITCHENER, ON

2013
MACKENZIE HIGH SCHOOL
Nominated by Terry Hughes

DEEP RIVER, ON

2013
Merivale High School
Nominated by Janice Johnston

Ottawa, ON

2013
KELOWNA SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sandy Corrado

KELOWNA, BC

2013
ECOLE DU SOMMET
Nominated by Karen Chalmers-Beaulieu

ST -AUL, AB

2013
THREE LAKES SCHOOL
Nominated by Carey Blatchford

MIDDLE LAKE, SK

2013
Cochrane High School
Nominated by Susan Poole

Cochrane, AB

2013
CHATHAM-KENT SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sharon Lesy

CHATHAM, ON

2013
Collège Béliveau
Nominated by Michelle Bacon

Winnipeg, MB

2013
Lord Beaverbrook High School
Nominated by Linda Mason

Calgary, AB

2013
I.E.Weldon
Nominated by Randy Stringer

Lindsay, ON

2013
Cape John Collegiate
Nominated by Ryan White

La Scie, NL

2013
L.V. ROGERS SECONDARY SCHOOL
Nominated by TIM HUTTEMANN

NELSON, BC

2013
Cégep de Sainte-Foy
Nominated by Julie Chamberland

Quebec, QC

2013
Archbishop MacDonald
Nominated by Lorraine Spenrath

Edmonton, AB

2013
LONDON DISTRICT CHRISTIAN HIGH SCHOOL
Nominated by Paul Buma

LONDON, ON

2013
KIPLING SCHOOL
Nominated by Jennifer Bieber

KIPLING, SK

2013
F.E. MADILL SECONDARY SCHOOL
Nominated by Vivien King-Sherwood

WINGHAM, ON

2013
ST. PATRICK SECONDARY SCHOOL
Nominated by Ivana Slongo

THUNDER BAY, ON

2013
Mother Teresa Catholic Secondary School
Nominated by Alan Hickey

London, ON

2013
HOLY NAME OF MARY SCHOOL
Nominated by Daniel Colangelo

BRAMPTON, ON

2013
LANDIS SCHOOL
Nominated by Crystal Klassen

LANDIS, SK

2013
J.L. ILSLEY HIGH SCHOOL
Nominated by Nancy MacBain

Halifax, NS

2013
CENTRAL ELGIN COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Carol Quigley

ST THOMAS, ON

2013
Essex District High School
Nominated by Melody Ouellette

Essex, ON

2013
SIR JOHN A. MACDONALD HIGH SCHOOL
Nominated by Jarrett Feeney

UPPER TANTALLON, NS

2013
OAKVILLE TRAFALGAR HIGH SCHOOL
Nominated by Kyle Pope

OAKVILLE, ON

2013
Fredericton High School
Nominated by Madeleine Lelievre

Fredericton, NB

2013
Bishop Marrocco/Thomas Merton CSS
Nominated by Christine Bienko

Toronto, ON

2013
SIR ROBERT BORDEN HIGH SCHOOL
Nominated by Mary Anne Mayhew

NEPEAN, ON

2013
HALIFAX GRAMMAR SCHOOL
Nominated by Halifax School

HALIFAX, NS

2013
A.E. Peacock Collegiate
Nominated by Rod Johnston

Moose Jaw, SK

2013
TIMBERLINE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Kevin Harrison

CAMPBELL RIVER, BC

2013
REDWATER SCHOOL
Nominated by Niki Ballance

REDWATER, AB

2013
West Island College
Nominated by Malcolm Rennie

Calgary, AB

2013
CORNWALL COLLEGIATE & VOCATIONAL INSTITUTE
Nominated by Heather Churchill

CORNWALL, ON

2013
Esquimalt High School
Nominated by Timon Bullard

Victoria, BC

2013
CLARENCE FULTON SECONDARY SCHOOL
Nominated by Malcolm Reid

VERNON, BC

2013
Lord Dorchester Secondary School
Nominated by Greg Link

Dorchester, ON

2013
Willow Creek Composite High School
Nominated by Brenda Bryson

Claresholm, AB

2013
Robert Southey
Nominated by Bill Birns

Southey, SK

2013
Paris DHS
Nominated by Shayne Mann

Paris, ON

2013
CLAYTON HEIGHTS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Bruce Dayton

SURREY, BC

2013
Pauline Johnson Collegiate
Nominated by Ed Wilson

Brantford, AB

2013
SIR ALLAN MACNAB SECONDARY SCHOOL
Nominated by Katherine Ammendolia

HAMILTON, ON

2013
DR. MARTIN LEBOLDUS HIGH SCHOOL
Nominated by Rhonda Horvath

REGINA, SK

2013
KENASTON SCHOOL
Nominated by Ryan Johnson

Kenaston, SK

2013
BEAR CREEK SECONDARY SCHOOL
Nominated by Beth Foster

BARRIE, ON

2013
CHATELECH COMMUNITY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Deborah Allain

SECHELT, BC

2013
KINGS CHRISTIAN COLLEGIATE
Nominated by Leslie Brodie

OAKVILLE, ON

2013
CAYUGA SECONDARY SCHOOL
Nominated by Cindy Thack

CAYUGA, ON

2013
Westwood Community High School
Nominated by Christine Tulk

Fort McMurray, AB

2013
PONTEIX SCHOOL
Nominated by Chad Striker

PONTEIX, SK

2013
École secondaire catholique de Hearst
Nominated by Jonathan Blier

Hearst, ON

2013
Smiths Falls District Collegiate Institute
Nominated by Gordon Cooke

Smiths Falls, ON

2013
HOLY TRINITY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Charles LoPresti

OAKVILLE, ON

2013
HARVEY HIGH SCHOOL
Nominated by Joelle Gillespie

HARVEY STATION, NB

2013
HOLY TRINITY HIGH SCHOOL
Nominated by Andrew Hickey

TORBAY, NL

2013
Chippewa Secondary School
Nominated by Judy Smith

North Bay, ON

2013
SOUTH KAMLOOPS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Vesna Cavlek

KAMLOOPS, BC

2013
Swan Valley Regional Secondary School
Nominated by Jennifer Simpson

Swan River, MB

2013
Crocus Plains Regional Secondary School
Nominated by Alison Porter

Brandon, MB

2013
WEST KINGS DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Deborah Briand

AUBURN, NS

2013
ST. PETERS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Marcia Winkelman

BARRIE, ON

2013
MENIHEK HIGH SCHOOL
Nominated by Yvonne Smith

LABRADOR CITY, NL

2013
OAK BAY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Scott Alexander

SUMMIT, BC

2013
Cégep de la Gaspésie et des Îles
Nominated by Colette Boulay

Gaspé, QC

2013
Central Collegiate
Nominated by Tammy Saylor

Moose Jaw, SK

2013
ACADEMIE ANGE GABRIEL
Nominated by Lyna Labelle

BROCKVILLE, ON

2013
POLYVALENTE LOUIS-J-ROBICHAUD
Nominated by Luc Michaud

SHEDIAC, NB

2013
BONNYVILLE CENTRALIZED HIGH SCHOOL
Nominated by Corey Baker

BONNYVILLE, AB

2013
ADAM SCOTT COLLEGIATE & VI
Nominated by Joseph Mallory

PETERBOROUGH, ON

2013
INDIAN HEAD HIGH SCHOOL
Nominated by Jennifer Bieber

INDIAN HEAD, SK

2013
Robert Bateman High School
Nominated by Alexander Skene

Burlington, ON

2013
Bethlehem Catholic High School
Nominated by Constance Sacher

Saskatoon, SK

2013
BROOKSWOOD SECONDARY SCHOOL
Nominated by Ivan Adrian

LANGLEY, BC

2013
JOHN PAUL II SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jerry O'Connor

LONDON, ON

2013
CORNERSTONE CHRISTIAN SCHOOL
Nominated by Lee Behrns

MOOSE JAW, SK

2013
QUEEN MARGARET'S SCHOOL
Nominated by Carrie Craig

DUNCAN, BC

2013
National Ski Academy
Nominated by Brian Traynor

Collingwood, ON

2013
GROS MORNE ACADEMY
Nominated by Deanna Hardy

ROCKY HARBOUR, NL

2013
BOND ACADEMY & INTL COLLEGE
Nominated by Jeffrey Farber

TORONTO, ON

2013
LORETTO ABBEY HIGH SCHOOL
Nominated by Erminia Tonelli

TORONTO, ON

2013
MCNALLY SCHOOL
Nominated by Dale Skoreyko

EDMONTON, AB

2013
ROTHESAY NETHERWOOD SCHOOL
Nominated by Vera Turnbull

ROTHESAY, NB

2013
Cégep de Jonquière
Nominated by Carole Maltais

Jonquière, QC

2013
Stephenville High School
Nominated by Rhoda Mulrooney

Stephenville, NL

2013
Ursuline College Chatham Catholic Secondary School
Nominated by Gerri Brown

Chatham, ON

2013
SOUTH POINTE ACADEMY
Nominated by Susan Kirkwood

TSAWWASSEN, BC

2013
Barrie Central Collegiate
Nominated by Russell Atkinson

Barrie, ON

2013
SALMON ARM SECONDARY SCHOOL
Nominated by Al Pugh

SALMON ARM, BC

2013
O'NEILL COLLEGIATE & VOC INSTITUTE
Nominated by Judy Darling

OSHAWA, ON

2013
Imperial
Nominated by Katherine Rieger

Imperial, SK

2013
St. Francis Xavier Catholic High School
Nominated by Mary Ann Mulligan

Hammond, On

2013
MEADOWVALE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Mohammed Dendar

MISSISSAUGA, ON

2013
OSOYOOS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Glen Heinrichs

OSOYOOS, BC

2013
Cedar Community Secondary
Nominated by Chad Lintott

Nanaimo, BC

2013
Henry Street High School
Nominated by Karen Allan

Whitby, ON

2013
Frank Hurt Secondary
Nominated by Gloria Sarmento

Surrey, BC

2013
MCADAM HIGH SCHOOL
Nominated by Jane Stinson

MCADAM, NB

2013
Mark R. Isfeld Secondary School
Nominated by Debra Long

Courtenay, BC

2013
SPECTRUM COMMUNITY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Donna Thompson

VICTORIA, BC

2013
White Pines Collegiate & Vocational School
Nominated by Mary DeLorenzi

Sault Ste. Marie, ON

2013
DUNNVILLE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Donna McMahon

DUNNVILLE, ON

2013
Kinkora Regional High School
Nominated by Elaine Cameron

Kinkora, PE

2013
Cathedral High School
Nominated by Craig Nordoff

hamilton, ON

2013
Leo Hayes High School
Nominated by Alvaretta Smith

Fredericton, NB

2013
Glenlyon Norfolk School
Nominated by Veryan Wolsak

Victoria, BC

2013
ST. JOAN OF ARC HIGH SCHOOL
Nominated by Colleen Mckinney

BARRIE, ON

2013
CRESCENT HEIGHTS HIGH SCHOOL
Nominated by Julie Nishimura

Calgary, AB

2013
Woburn C.I.
Nominated by Lori Kneschewitsch

Scarborough, ON

2013
SOUTH DELTA SECONDARY SCHOOL
Nominated by Trisha Foster

DELTA, BC

2013
HUMBERSIDE COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by cindy levesque

TORONTO, ON

2013
ARGYLE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Owen Schutz

NORTH VANCOUVER, BC

2013
CARDINAL CARTER SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jeff Tellier

LEAMINGTON, ON

2013
NEIL MCNEIL SECONDARY SCHOOL
Nominated by Daniele Menard

TORONTO, ON

2013
Dr. John Hugh Gillis Regional High School
Nominated by Mary MacDonald

Antigonish, NS

2013
GRAND RIVER COLLEGIATE
Nominated by Richard Payne

KITCHENER, ON

2013
Martensville High School
Nominated by Donna Bouchard

Martensville, SK

2013
ALL SAINTS CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Siobhan Quinn

WHITBY, ON

2013
MARKHAM DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by JIM BUIE

MARKHAM, ON

2013
BROOKFIELD HIGH SCHOOL
Nominated by Jane Alexander

OTTAWA, ON

2013
ESP Omer-Deslauriers
Nominated by Robin Gauthier

Ottawa, ON

2013
St. Jean de Brebeuf CHS
Nominated by Du Do

Woodbridge, ON

2013
Hamilton District Christian High School
Nominated by James Apers

Ancaster, ON

2013
ST. PATRICK HIGH SCHOOL
Nominated by Dawn Quigley

OTTAWA, ON

2013
Charles P. Allen
Nominated by Tim O'Reilly

Bedford, NS

2013
AVON VIEW HIGH SCHOOL
Nominated by Lynn Campbell

WINDSOR, NS

2013
Appleby College
Nominated by Katrina Samson

Oakville, ON

2013
Birtle Collegiate
Nominated by Craig Barker

Birtle, MB

2013
Clarke High School
Nominated by Silvia Grdovic

Newcastle, ON

2013
The Bishop Strachan School
Nominated by Rupa Mehra

Toronto, ON

2013
HOLY CROSS SCHOOL
Nominated by Denice Robertson

ST CATHARINES, ON

2013
R.H. King Academy
Nominated by Carol Evans

Toronto, ON

2013
NORTH ALBION COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Sylvia Smitas

TORONTO, ON

2013
MEMORIAL HIGH SCHOOL
Nominated by Chris Nicholson

SYDNEY MINES, NS

2013
Yarmouth Consolidated Memorial High School
Nominated by Roberta Reardon

Yarmouth, NS

2013
Churchill Community High School
Nominated by Marian Andrews

La Ronge, SK

2013
Mount Pearl Senior High School
Nominated by Don King

Mount Pearl, NL

2013
SCARBOROUGH ACADEMY TECH & COMPUTER STUDIES
Nominated by Aaron Kardish

TORONTO, ON

2013
ST. CATHERINE'S ACADEMY
Nominated by Lynnette Coish

MOUNT CARMEL, NL

2013
PARKLAND SECONDARY SCHOOL
Nominated by Mark Fraser

SIDNEY, BC

2013
St. Mary High School
Nominated by Janice McLeod

Prince Albert, SK

2013
MADAWASKA VALLEY DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Carrie Sweeney

BARRYS BAY, ON

2013
Yeshivat Or Chaim
Nominated by Yair Spitz

Toronto, ON

2013
ECOLE SAINTE-ANNE
Nominated by Charles Cyr

FREDERICTON, NB

2013
Athol Murray College of Notre Dame
Nominated by Kate MacLean

Wilcox, SK

2013
Georgian Bay Secondary School
Nominated by Blair Hilts

Meaford, ON

2013
DRUMHELLER COMPOSITE HIGH SCHOOL
Nominated by Lynn Hemming

DRUMHELLER, AB

2013
Brooks High school
Nominated by Kathy Rothwell

Powell River, BC

2013
INDIAN RIVER HIGH SCHOOL
Nominated by Calvin Whalen

SPRINGDALE, NL

2013
CHILLIWACK SECONDARY SCHOOL
Nominated by Brian Fehlauer

CHILLIWACK, BC

2013
KENNEBECASIS VALLEY HIGH SCHOOL
Nominated by John Howe

QUISPAMSIS, NB

2013
Steveston London Secondary School
Nominated by Constance Easton

Richmond, BC

2013
ST. DAVID CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Kristen Dietrich

WATERLOO, ON

2013
KYLE COMPOSITE SCHOOL
Nominated by Denise Schneider

KYLE, SK

2013
BARRIE NORTH COLLEGIATE
Nominated by Michael Schneider

BARRIE, ON

2013
WELLINGTON HEIGHTS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Adam Rowden

MOUNT FOREST, ON

2013
Keswick High School
Nominated by Susan Daniels

Keswick, ON

2013
Vancouver Technical Secondary
Nominated by Hank Lyth

Vancouver, BC

2013
ST. JEAN DE BREBEUF SECONDARY SCHOOL
Nominated by Lia Pongetti

HAMILTON, ON

2013
Nicholson Catholic College
Nominated by Lou Scanlan

Belleville, ON

2013
GOOSE LAKE HIGH SCHOOL
Nominated by David Sinclair

ROBLIN, MB

2013
Huntsville High School
Nominated by Nico Byl

Huntsville, ON

2013
Shelburne Regional High School
Nominated by Amanda Rankin

Shelburne, NS

2013
Vincent Massey Secondary School
Nominated by Melissa Nantais

Windsor, ON

2013
JOHN G. DIEFENBAKER SCHOOL
Nominated by Hannah MacDonald

CALGARY, AB

2013
BURNABY NORTH SECONDARY SCHOOL
Nominated by Vincent Chan

BURNABY, BC

2013
St. Mary's Academy
Nominated by Rob Wolf

Sherbrooke, NS

2013
WEST CARLETON SECONDARY SCHOOL
Nominated by Karl Carey

DUNROBIN, ON

2013
MAYFIELD SECONDARY SCHOOL
Nominated by Charlene Grant

BRAMPTON, ON

2013
Gulf Islands Secondary
Nominated by Nia Williams

Salt Spring Island, BC

2013
Summerland Secondary
Nominated by Brad Russill

Summerland, BC

2013
Champlain College Saint Lambert
Nominated by Dayle Lesperance

Saint-Lambert, QC

2013
HALIFAX WEST HIGH SCHOOL
Nominated by Deb Noonan

HALIFAX, NS

2013
REGINA MUNDI CATHOLIC COLLEGE
Nominated by Colette McNally

LONDON, ON

2013
Island Oak High School
Nominated by Gary Ward

Duncan, BC

2013
Notre Dame CSS
Nominated by John Lezon

Brampton, ON

2013
Margaret Barbour Collegiate Institute
Nominated by Heather Marlow

The Pas, MB

2013
MONARCH PARK COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Jacqueline Allen

TORONTO, ON

2013
NELSON MCINTYRE COLLEGIATE
Nominated by Jason McKechnie

WINNIPEG, MB

2013
Oakridge Secondary School
Nominated by Grant McCumber

London, ON

2013
ST. CLEMENT'S SCHOOL
Nominated by Martha Perry

TORONTO, ON

2013
VICTORIA SCHOOL
Nominated by Tami Dowler-Coltman

EDMONTON, AB

2013
University of Winnipeg Collegiate
Nominated by Catherine Herd

Winnipeg, MB

2013
PRINCE CHARLES SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sharen Popoff

CRESTON, BC

2013
Roberts Education Centre
Nominated by Avaleigh Neill

Vancouver, BC

2013
W.P. WAGNER SCHOOL
Nominated by Shelley Boan

EDMONTON, AB

2013
Garden Valley Collegiate
Nominated by Charlie Siler

Winkler, MB

2013
Malvern CI
Nominated by Basil El-Wazani

Toronto, ON

2013
RIVERSIDE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Kasey Chittenden

PORT COQUITLAM, BC

2013
HERITAGE PARK SECONDARY SCHOOL
Nominated by Shirley Gibson

MISSION, BC

2013
DR. CHARLES BEST JR SECONDARY SCHOOL
Nominated by Mary O'Neill

COQUITLAM, BC

2013
Alternative Scarborough Education
Nominated by Darren Livesey

Scarborough, ON

2013
White Oaks Secondary School
Nominated by Erin Davidson

OAKVILLE, ON

2013
RICHMOND CHRISTIAN SCHOOL
Nominated by Sigfried Ong

RICHMOND, BC

2013
PRINCESS MARGARET SECONDARY SCHOOL
Nominated by Tracey Sorensen

PENTICTON, BC

2013
REGENT CHRISTIAN ACADEMY
Nominated by Pamela Hiller

SURREY, BC

2013
ST. THERESA'S SECONDARY SCHOOL
Nominated by Trina Janveau

MIDLAND, ON

2013
Sugarloaf Senior High School
Nominated by Michael O'Toole

Campbellton, NB

2013
Northumberland Regional High School
Nominated by Aileen Pitts

RR # 3 Westville, NS

2013
NANAIMO DISTRICT SECONDARY SCHOOL
Nominated by Stephanie Robinson

NANAIMO, BC

2013
Sir John A. Macdonald Secondary School
Nominated by Linda Pernfuss

Waterloo, ON

2013
MOSCROP JR SECONDARY SCHOOL
Nominated by Christine Clowers

BURNABY, BC

2013
Country Garden Montessori Academy
Nominated by Donna Hilsenteger

Newmarket, ON

2013
DOVER BAY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Robyn Gray

NANAIMO, BC

2013
MISSISSAUGA SECONDARY SCHOOL
Nominated by Lauren Kennedy

MISSISSAUGA, ON

2013
LONDON SOUTH SECONDARY SCHOOL
Nominated by Ann Cartwright

LONDON, ON

2013
NORTH PARK COLLEGIATE & VOCATIONAL SCHOOL
Nominated by Liz Moruzi

BRANTFORD, ON

2013
STRATHCLAIR COMMUNITY SCHOOL
Nominated by Mark Geekie

STRATHCLAIR, MB

2013
R.E. Mountain Secondary School
Nominated by Cora Pickering

Langley, BC

2013
Academy for Gifted Children P.A.C.E.
Nominated by Barbara Rosenberg

Richmond Hill, ON

2013
Saint John High School
Nominated by Todd Cormier

Saint John, NB

2013
Walnut Grove Secondary School
Nominated by George Kozlovic

Langley, BC

2013
Holy Trinity Academy
Nominated by Randal Olson

Drayton Valley, AB

2013
RIDLEY COLLEGE
Nominated by Jennifer MacLachlan

ST CATHARINES, ON

2013
W.C. MILLER COLLEGIATE
Nominated by Warren Friesen

ALTONA, MB

2013
STAYNER COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by BEN MURRAY

STAYNER, ON

2013
ASCENSION COLLEGIATE
Nominated by Daniel Grimes

BAY ROBERTS, NL

2013
CENTRE HASTINGS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Janice Bonter

MADOC, ON

2013
Kensington Intermediate Senior High School
Nominated by Carolyn Black

Kensington, PE

2013
Stratford Hall IB World School
Nominated by Kirsten Morozov

Vancouver, BC

2013
Mount Elizabeth Middle Secondary School
Nominated by Janet Meyer

Kitimat, BC

2013
CRESTWOOD SECONDARY SCHOOL
Nominated by Bo Staude

PETERBOROUGH, ON

2013
REGINA HUDA SCHOOL
Nominated by Pamela Spock

REGINA, SK

2013
Sardis Secondary School
Nominated by Diego Testa

Chilliwack, BC

2013
L.A. Matheson
Nominated by Paulo Sarmento

Surrey, BC

2013
Pickering High School
Nominated by Tania Craig

Ajax, ON

2013
KILDONAN EAST COLLEGIATE
Nominated by Chantelle Schoofs

WINNIPEG, MB

2013
Ascension of Our Lord Catholic Secondary School
Nominated by Deborah Ansari

Mississauga, ON

2013
St. John's Kilmarnock School
Nominated by Ian Carswell

Breslau, ON

2013
University Hill Secondary School
Nominated by Iqbal Gill

Vancouver, BC

2013
Wellington Secondary School
Nominated by Joanne Tomiyama

Nanaimo, BC

2013
Lisgar Collegiate Institute
Nominated by Trevor Grills

Ottawa, ON

2013
Maranatha Christian School
Nominated by Miguel Zhou

Williams Lake, BC

2013
Estevan Comp
Nominated by Mike Little

Estevan, SK

2013
Loyalist Collegiate and Vocational Institute
Nominated by Angela Lowry

Kingston, ON

2013
LORD TWEEDSMUIR SECONDARY SCHOOL
Nominated by Marylène Allard

SURREY, BC

2013
Blenheim District High School
Nominated by Heather Jobin

Blenheim, ON

2013
Frontenac Secondary School
Nominated by Danny Lalonde

Kingston, ON

2013
SENATOR O'CONNOR COLLEGE
Nominated by Susan Baker

NORTH YORK, ON

2013
ELMWOOD SCHOOL
Nominated by Donna Naufal Moffatt

OTTAWA, ON

2013
All Saints CHS
Nominated by Claire Wilson

Kanata, ON

2013
Le Collège français
Nominated by Jeannie Mazurkiewicz

Toronto, ON

2013
Annaheim School
Nominated by Karma Knittig

Annaheim, SK

2013
Alexander Mackenzie High School
Nominated by Christine Bredin

Richmond Hill, ON

2013
ST. JOAN OF ARC CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Christina Marchese

MAPLE, ON

2013
ECOLE SECONDAIRE CATHOLIQUE CHAMPLAIN
Nominated by Anne Castonguay

CHELMSFORD, ON

2013
R.S. MCLAUGHLIN COLLEGIATE & VOC INSTITUTE
Nominated by Mary Soln

OSHAWA, ON

2013
BRITANNIA SECONDARY SCHOOL
Nominated by Geoff Taylor

VANCOUVER, BC

2013
R.A. McMath Secondary
Nominated by Susan Koo

RICHMOND, BC

2013
UXBRIDGE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Margot Peck

UXBRIDGE, ON

2013
Claremont Secondary School
Nominated by Jennifer Loukes

Victoria, BC

2013
HANTS EAST RURAL HIGH SCHOOL
Nominated by Nancy Rose

MILFORD STATION, NS

2013
ECOLE SECONDAIRE COCHRANE HIGH
Nominated by Cecile Johnson

COCHRANE, ON

2013
Champlain Regional College - St. Lawrence
Nominated by Kim Patenaude

Québec, QC

2013
Cégep de Rivière-du-Loup
Nominated by Sylvie Rossignol

Rivière-du-Loup, QC

2013
CHIPMAN FOREST AVENUE SCHOOL
Nominated by Jill Yates

CHIPMAN, NB

2013
Kitsilano Secondary School
Nominated by Anthony Steinruck

Vancouver, BC

2013
FOREST LAWN HIGH SCHOOL
Nominated by Kerry Offord

CALGARY, AB

2013
Murdoch MacKay Collegiate
Nominated by Lorraine Laporte

Winnipeg, MB

2013
Bonar Law Memorial School
Nominated by Nancy McEachern

Rexton, NB

2013
SIR WINSTON CHURCHILL COLLEGIATE & VI
Nominated by Lorraine Christy

THUNDER BAY, ON

2013
Bishop O'Byrne High School
Nominated by Charlene MacKinnon

Calgary, AB

2013
ANDERSON COLLEGIATE & VOC INSTITUTE
Nominated by Jenine Yellowlees

WHITBY, ON

2013
CENTRE DUFFERIN DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Susan Trowell

SHELBOURNE, ON

2013
CAPE BRETON HIGHLANDS ACADEMY & EDUCATION CENTRE
Nominated by Shelly Merry-Aucoin

TERRE NOIRE, NS

2013
VINCENT MASSEY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Kathleen Paterson

WINDSOR, ON

2013
Danforth Collegiate and Technical Institute
Nominated by Demetra Levogiannis

Toronto, ON

2013
ECOLE SECONDAIRE STE-MARIE
Nominated by Martin Breault

TEMISKAMING SHORES, ON

2013
MANITOUWADGE HIGH SCHOOL
Nominated by John Baisch

MANITOUWADGE, ON

2013
ECOLE SECONDAIRE CASSELMAN
Nominated by Diane Parisien

CASSELMAN, ON

2013
ELPHINSTONE COMMUNITY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Derek Apple

GIBSONS, BC

2013
École Alexandre-Taché
Nominated by Marcel Ouellette

St. Albert, AB

2013
M.M. Robinson High School
Nominated by Peter van der Meulen

Burlington, ON

2013
Cardinal Carter Academy For The Arts
Nominated by Blair Duckworth

Willowdale ( Toronto ), ON

2013
ECOLE SECONDAIRE GISELE LALONDE
Nominated by Manon Boulanger

ORLEANS, ON

2013
LANGSTAFF SECONDARY SCHOOL
Nominated by Reina Chidiac

RICHMOND HILL, ON

2013
Eric Hamber
Nominated by Natasha Gates

Vancouver, BC

2013
COLONEL GRAY SENIOR HIGH SCHOOL
Nominated by Julie McCabe

CHARLOTTETOWN, PE

2013
Stratford Northwestern Secondary School
Nominated by Martin Ritsma

Stratford, ON

2013
WINDERMERE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Karen Lowe

VANCOUVER, BC

2013
Seaquam Secondary
Nominated by Jenny Gehiere

Delta, BC

2013
CARIHI SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jane Kolmatycki

CAMPBELL RIVER, BC

2013
JEAN VANIER SECONDARY SCHOOL
Nominated by Miguel Jorge

TORONTO, ON

2013
Bow Valley High School
Nominated by Lana Allen

Cochrane, AB

2013
Virden Collegiate Institute
Nominated by Julie Brunel

Virden, MB

2013
Ancaster High School
Nominated by Sean Nicholson

Ancaster, ON

2013
Fort Richmond Collegiate
Nominated by Ken Budyk

Winnipeg, MB

2013
Westlane Secondary School
Nominated by Deborah White

Niagara Falls, ON

2013
École Secondaire Lacombe Composite High School
Nominated by Linda Pack

Lacombe, AB

2013
SIR WINSTON CHURCHILL SECONDARY SCHOOL
Nominated by Michael Lattimer

Vancouver, BC

2013
SACRED HEART CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Jocelyn Roberts

NEWMARKET, ON

2013
ST MARY'S HIGH SCHOOL
Nominated by Tracy Copeland

WOODSTOCK, ON

2013
Sir Winston Churchill High School
Nominated by Wayne Tuff

Calgary, AB

2013
Shaftesbury High School
Nominated by Stan Wiebe

winnipeg, MB

2013
PARK STREET COLLEGIATE
Nominated by Kiera Gagnon

ORILLIA, ON

2013
ST. AUGUSTINE CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Angela Wheeldon

MARKHAM, ON

2013
Southern Victoria High School
Nominated by Basil Kazakos

Perth-Andover, NB

2013
Botwood Collegiate
Nominated by James Hibbs

Botwood, NL

2013
MONSIGNOR MCCOY HIGH SCHOOL
Nominated by Doug Hendricks

MEDICINE HAT, AB

2013
Upper Canada College
Nominated by Katherine Ridout

Toronto, ON

2013
St. Mary's College
Nominated by Danny Viotto

Sault Ste. Marie, ON

2013
Durham Christian High School
Nominated by Tammy Dibbits

Bowmanville, ON

2013
WAKAW SCHOOL
Nominated by Lesia Latos

WAKAW, SK

2013
St. THomas Aquinas
Nominated by Mandy Mamolo

Oakville, ON

2013
KWANTLEN PARK SCHOOL
Nominated by Catherine Hall

SURREY, BC

2013
NOTRE DAME COLLEGE
Nominated by Ralph DeFazio

WELLAND, ON

2013
Ecole Alpha
Nominated by Ron Hall

Burnaby, BC

2013
Hugh Boyd Secondary School
Nominated by Barbara Raynor

Richmond, BC

2013
OUR LADY OF LOURDES SECONDARY SCHOOL
Nominated by Michael MacPherson

GUELPH, ON

2013
FRANCIS KELSEY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Marilyn Sandford

MILL BAY, BC

2013
Collège François-Xavier-Garneau
Nominated by Pierre Vachon

Québec, QC

2013
Huron Park Secondary School
Nominated by Ellen Hutcheson

Woodstcok, ON

2013
Three Oaks Senior High
Nominated by Jim Donovan

Summerside, PE

2013
Glace Bay High School
Nominated by Denice Breen

Glace Bay, NS

2013
Notre Dame Catholic Secondary School
Nominated by Paul Leonard

Burlington, ON

2013
MIRAMICHI VALLEY HIGH SCHOOL
Nominated by Jennifer McFarlane

MIRAMICHI, NB

2013
Gordon Graydon Memorial Secondary School
Nominated by Lynda McFarlane

Mississauga, ON

2013
PINETREE SECONDARY SCHOOL
Nominated by John McCullough

COQUITLAM, BC

2013
ASSUMPTION JR\ SR HIGH SCHOOL
Nominated by Lynne Lefebvre

COLD LAKE, AB

2013
ECOLE SECONDAIRE L'ESCALE
Nominated by Michelle Filion

ROCKLAND, ON

2013
Queen Elizabeth Secondary
Nominated by Teresa Beck

Surrey, BC

2013
ST. CATHARINES COLLEGIATE
Nominated by Kay Holly

ST CATHARINES, ON

2013
ST. FRANCIS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Lenna Siuciak

ST CATHARINES, ON

2013
Ladysmith Secondary School
Nominated by Michelle Steel

Ladysmith, BC

2013
LIGHTHOUSE CHRISTIAN ACADEMY
Nominated by Sharon Ocello

SYLVAN LAKE, AB

2013
Wasse-Abin High School
Nominated by Jillian Peltier

Wikwemikong, ON

2013
TAMANAWIS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Ken McMaster

SURREY, BC

2013
PANORAMA RIDGE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Devina Ozla

SURREY, BC

2013
PASADENA ACADEMY
Nominated by Shelley Greene-Cornick

PASADENA, NL

2013
JAMES M. HILL MEMORIAL SCHOOL
Nominated by Krista Hamilton

MIRAMICHI, NB

2013
ST. THOMAS OF VILLANOVA COLLEGE
Nominated by Tami MacLeod

KING CITY, ON

2013
Sa-Hali Secondary School
Nominated by Susan Dumbrell

Kamloops, BC

2013
Caledonia Regional High
Nominated by Dana Cross

Hillsborough, NB

2013
Blyth Academy
Nominated by Michelle Pucknell

Toronto, ON

2013
BURNABY SOUTH SECONDARY SCHOOL
Nominated by Colin Chow

BURNABY, BC

2013
WEST ELGIN SECONDARY SCHOOL
Nominated by Ruth Murray

WEST LORNE, ON

2013
Stonewall Collegiate
Nominated by Tara Didychuk

Stonewall, MB

2013
EDWARD MILNE COMMUNITY SCHOOL
Nominated by Allan Phipps

SOOKE, BC

2013
MARSHALL MCLUHAN SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sabrina Davis

TORONTO, ON

2013
NORTH NOVA EDUCATION CENTRE
Nominated by Roseanne MacGregor

NEW GLASGOW, NS

2013
MAYERTHORPE JR\ SR HIGH SCHOOL
Nominated by Kathy Klemp

MAYERTHORPE, AB

2013
Collège de Bois-de-Boulogne
Nominated by Chantal Gingras

Montréal, QC

2013
PIERRE ELLIOTT TRUDEAU HIGH SCHOOL
Nominated by Susan Maharaj

MARKHAM, ON

2013
COLE HARBOUR DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Rhonda McLean

DARTMOUTH, NS

2013
LESTER B. PEARSON COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Anastasia Mavromihelakis

TORONTO, ON

2013
JOHN F ROSS COLLEGIATE & VOCATIONAL INSTITUTE
Nominated by Amanda St.Jean

GUELPH, ON

2013
Kingston Collegiate & Vocational Institute
Nominated by Cyndi Forrest-Gregoire

Kingston, ON

2013
O'Donel High School
Nominated by Cynthia Rose

Mount Pearl, NL

2013
SIMONDS HIGH SCHOOL
Nominated by Elizabeth Taylor

SAINT JOHN, NB

2013
Bassano School
Nominated by Janice Schaffer

Bassano, AB

2013
ECOLE SECONDAIRE MACDONALD-CARTIER
Nominated by Laurie Maltby

SUDBURY, ON

2013
GLEBE COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Laura Killen

OTTAWA, ON

2013
St. Michael's College School
Nominated by David Fischer

Toronto, ON

2013
ATHENS DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by David Pier

ATHENS, ON

2013
St. Mary Catholic Secondary School
Nominated by Emidio Piccioni

Hamilton, ON

2013
Edam H.Hardcastle
Nominated by Trina Deobald

EDAM, SK

2013
Holy Trinity Catholic Sec.
Nominated by Andrew Austin

Courtice, ON

2013
Lumsden High School
Nominated by Lanna Abbott

Lumsden, SK

2013
SYDENHAM HIGH SCHOOL
Nominated by Corinna Goldring

SYDENHAM, ON

2013
St. Ignatius High School
Nominated by Beatrix Advent

Thunder Bay, ON

2013
Williams Lake Secondary School
Nominated by Jeannette Gobolos

Williams Lake, BC

2013
ECOLE SECONDAIRE L'ESSOR
Nominated by Nancy Gosselin

TECUMSEH, ON

2013
Blessed Pope John Paul II Secondary School
Nominated by Rachel Di Sisto

Toronto, ON

2013
Cairine Wilson Secondary School
Nominated by Sue Brousseau

Orleans, ON

2013
Shawnigan Lake School
Nominated by Beth Hall

Shawnigan Lake, BC

2013
Miles Macdonell Collegiate
Nominated by Anita Mathu

Winnipeg, MB

2013
Sussex Regional High School
Nominated by Lori Byers

Sussex, NB

2013
Revelstoke Secondary School
Nominated by Jodi Wallach

Revelstoke, BC

2013
Collège André-Grasset
Nominated by Ginette Trudeau

Montréal, QC

2013
MORELL REGIONAL HIGH SCHOOL
Nominated by Jane McKay

MORELL, PE

2013
ALDERSHOT HIGH SCHOOL
Nominated by Gerard Herlihey

BURLINGTON, ON

2013
Humberview Secondary School
Nominated by Ann Matson

Bolton, ON

2013
Marion M. Graham Collegiate
Nominated by Verone Charington

Saskatoon, SK

2013
Victoria High School
Nominated by Randi Falls

Victoria, BC

2013
Lawrence Park Collegiate Institute
Nominated by Matthew Perry

Toronto, ON

2013
ST. JAMES HIGH SCHOOL
Nominated by Heather Yates

GUELPH, ON

2013
CANMORE COLLEGIATE HIGH SCHOOL
Nominated by Roger Mah Poy

CANMORE, AB

2013
ECOLE SECONDAIRE SISLER HIGH
Nominated by Maria McMurray

WINNIPEG, MB

2013
ARCHBISHOP OSCAR ROMERO SCHOOL
Nominated by Monique Gibeau

EDMONTON, AB

2013
David Thompson High School
Nominated by Norma Thompson

Condor, AB

2013
GWG Middle Secondary School
Nominated by Todd McLean

Chilliwack, BC

2013
DENIS MORRIS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Joan Molnar

ST CATHARINES, ON

2013
JL Crowe Secondary School
Nominated by Patricia Sidey

Trail, BC

2013
John Fraser Secondary School
Nominated by Jim Lain

Mississauga, ON

2013
Bernice MacNaughton High School
Nominated by Michelle Gignac

Moncton, NB

2013
KWALIKUM SECONDARY SCHOOL
Nominated by Shelly Slaughter

QUALICUM BEACH, BC

2013
ST. CHARLES COLLEGE
Nominated by Silvia Faggioni

SUDBURY, ON

2013
TRINITY COLLEGE SCHOOL
Nominated by Kerri Dunn

PORT HOPE, ON

2013
Langley Secondary School
Nominated by Marci Statham

:Langley, BC

2013
ST. MAXIMILIAN KOLBE CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Domenic Scuglia

AURORA, ON

2013
PENTICTON SECONDARY SCHOOL
Nominated by Michelle Glibbery

PENTICTON, BC

2013
NAPANEE DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Kathy Robb

NAPANEE, ON

2013
WARMAN HIGH SCHOOL
Nominated by Michael Collins

WARMAN, SK

2013
ROYAL ST. GEORGE'S COLLEGE
Nominated by NICK VAN HERK

TORONTO, ON

2013
ST. MICHAEL'S CHOIR SCHOOL
Nominated by Alexandria Melatti-Zanette

TORONTO, ON

2013
SIR WILFRID LAURIER
Nominated by ROBERTE VINCENT

ORLEANS, ON

2013
LAKE LENORE SCHOOL
Nominated by Ralph Viczko

LAKE LENORE, SK

2013
J. A. Williams High School
Nominated by Alyson Nowicki

Lac La Biche, AB

2013
BRENTWOOD COLLEGE
Nominated by Rick Rodrigues

MILL BAY, BC

2013
Stephen Lewis Secondary School
Nominated by Francesca Maietta

Vaughan, ON

2013
GUELPH COLLEGIATE
Nominated by Aline Cool

GUELPH, ON

2013
Lester B Pearson Catholic High School
Nominated by Colleen Connor

Ottawa, ON

2013
COLLEGE STANISLAS
Nominated by François Defrance

MONTREAL, QC

2013
Collège Mérici
Nominated by Sylvie Demers

Quebec, QC

2013
Collège Mérici
Nominated by Sylvie Demers

Quebec, QC

2013
Havergal College
Nominated by Heather Johnstone

Toronto, ON

2013
Charles Hays Secondary School
Nominated by Lonni Bryant

Prince Rupert, BC

2013
SINCLAIR SECONDARY SCHOOL
Nominated by Kenneth MacNaughton

WHITBY, ON

2013
Springhill Junior Senior High
Nominated by Susan MacDonald

Springhill, NS

2013
MOUNT BOUCHERIE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Irene Maier

KELOWNA, BC

2013
Sandy Lake Academy
Nominated by Chris Dupuis

Bedford, NS

2013
PORT PERRY HIGH SCHOOL
Nominated by Caysi Stark

PORT PERRY, ON

2013
ERNESTOWN SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jeremy Armstrong

ODESSA, ON

2013
HIGHLAND SECONDARY SCHOOL
Nominated by Rich Swanson

COMOX, BC

2013
Exploits Valley High
Nominated by Janine Taylor-Cutting

Grand Falls-Windsor, NL

2013
PALMER SECONDARY SCHOOL
Nominated by Ursula Pedersen

RICHMOND, BC

2013
St. Peter Catholic High School
Nominated by Brent Halverson

Ottawa (Orleans), ON

2013
St. Michael's Regional High
Nominated by Larry Elliott

Wabana, NL

2013
Ecole Secondaire Highwood High School
Nominated by Lori Isberg

High River, AB

2013
JOHN OLIVER SECONDARY SCHOOL
Nominated by Wendy Johnston

VANCOUVER, BC

2013
D.W. POPPY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Dean Pacheco

LANGLEY, BC

2013
INSITUTE COLLEGIAL VINCENT MASSEY COLLEGIATE
Nominated by Richard Schaubroeck

WINNIPEG, MB

2013
Prince Andrew
Nominated by Joy Park

Dartmouth, NS

2013
PRINCETON SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sandee Blair

PRINCETON, BC

2013
St. Francis Xavier Secondary School
Nominated by Eugene Ladna

Mississauga, ON

2013
Holy Trinity
Nominated by Crystal Danson

Fort McMurray, AB

2013
PRINCE OF WALES SECONDARY SCHOOL
Nominated by Susan Hornby

VANCOUVER, BC

2013
Redeemer Christian High School
Nominated by Jason Grootenboer

Nepean, ON

2013
James Fowler High School
Nominated by Lyn Mcdonald

Calgary, AB

2013
David Thompson Secondary
Nominated by IONA WHISHAW

Vancouver, BC

2013
West Humber CI
Nominated by Susy Dabovic

Etobicoke, ON

2013
WEXFORD COLLEGIATE SCHOOL FOR THE ARTS
Nominated by Margaret Kerr

TORONTO, ON

2013
Ridgeway Crystal Beach High School
Nominated by Annie Mercier-Beaudoin

Ridgeway, ON

2013
DAVID & MARY THOMSON COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Enrico Del Rosso

TORONTO, ON

2013
OLD SCONA ACADEMIC SCHOOL
Nominated by Dee Elder

EDMONTON, AB

2013
NOTRE DAME HIGH SCHOOL
Nominated by Alanna Bell

OTTAWA, ON

2013
Academie Ste cecile International School
Nominated by Ann Marcotte

Windsor, ON

2013
University of Toronto Schools
Nominated by Angela Vavitsas

Toronto, ON

2013
MONCTON HIGH SCHOOL
Nominated by Angela Williams

MONCTON, NB

2013
MICHAEL POWER & ST. JOSEPH'S SECONDARY SCHOOL
Nominated by Michelle Asselstine

ETOBICOKE, ON

2013
Westwood Collegiate
Nominated by Carla Bennett

Winnipeg, MB

2013
Camrose Composite High School
Nominated by Patrick McFeely

Camrose, AB

2013
Weston Collegiate Institute
Nominated by Claudia Santos

Toronto, ON

2013
Lakefield District Secondary School
Nominated by Brian Bradshaw

Lakefield, ON

2013
WESTDALE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Elaine Crawford

HAMILTON, ON

2013
Providence Reformed Collegiate
Nominated by Theresa Schilthuis

Komoka, ON

2013
Lindsay Collegiate and Vocational Institute
Nominated by Kathy Naylor

Lindsay, ON

2013
KELOWNA CHRISTIAN SCHOOL
Nominated by Virginia Hallonquist

KELOWNA, BC

2013
WOODLANDS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Dave Stupich

NANAIMO, BC

2013
King City Secondary School
Nominated by Dan Pedersen

King City, ON

2013
WESTGATE COLLEGIATE & VI
Nominated by Linda Karlstedt

THUNDER BAY, ON

2013
Pinawa Secondary SChool
Nominated by Dawn McDonald

Pinawa, MB

2013
Labrador Straits Academy
Nominated by Terry Casey

L'Anse au Loup, NL

2013
OWEN SOUND COLLEGIATE & VOCATIONAL INST
Nominated by Maureen Radbourne

OWEN SOUND, ON

2013
Leo Burke Academy
Nominated by Michelle Moore

Bishop's Falls, NL

2013
LONG ISLAND ACADEMY
Nominated by Justin Williams

BEAUMONT, NL

2013
Nechako Valley Secondary
Nominated by Lynn Maksymchak

Vanderhoof, BC

2013
Father Loo J Austin C.S.S
Nominated by Heather Lafontaine

Whitby, ON

2013
Notre Dame High School
Nominated by Sally Tellis

Toronto, ON

2013
Yorkton Regional High School
Nominated by Kimberly Merriam

Yorkton, SK

2013
ERLE RIVERS HIGH SCHOOL
Nominated by Garth Mouland

MILK RIVER, AB

2013
Cegep de Riviere-du-Loup
Nominated by Sylvie Rossignol

Riviere-du-Loup, QC

2013
BRANKSOME HALL
Nominated by Freida Ross

TORONTO, ON

2013
Saugeen District Secondary School
Nominated by Ron Code

Port Elgin, ON

2013
QUEEN ELIZABETH DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Rhonda MacRae

sioux lookout, ON

2013
MEDWAY HIGH SCHOOL
Nominated by Jayne McCullough

ARVA, ON

2013
Walkerville Collegiate Institute
Nominated by Krysta Brosseau

Windsor, ON

2013
Central Peel Secondary School
Nominated by Anthony Griffith

Brampton, ON

2013
J. PERCY PAGE SCHOOL
Nominated by Holly Gerke

EDMONTON, AB

2013
Cégep de Thetford
Nominated by Richard Tremblay

Thetford Mines, QC

2013
LYCEE CLAUDEL
Nominated by Isabelle VEZINA

OTTAWA, ON

2013
SIR WINSTON CHURCHILL SECONDARY SCHOOL
Nominated by Anita Mohar

HAMILTON, ON

2013
St. Christopher Catholic Secondary School
Nominated by Judy Hubbard

Sarnia, ON

2013
CENTENNIAL SECONDARY SCHOOL
Nominated by John Perkins

BELLEVILLE, ON

2013
YORK MEMORIAL COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Frederick Charles

TORONTO, ON

2013
Richview Collegiate Institute
Nominated by Carol Lau Liew

Toronto, ON

2013
Sheldon-Williams Collegiate
Nominated by Delaine Anderson

Regina, SK

2013
TOWN CENTRE PRIVATE MONTESSORI SCHOOLS
Nominated by Sarah McDonald

MARKHAM, ON

2013
Highland Secondary School
Nominated by Jennifer Lawson

Dundas, ON

2013
Elgin Park Secondary
Nominated by Kirsten Farquhar

Surrey, BC

2013
RONCALLI CENTRAL HIGH SCHOOL
Nominated by RALPH PERCEY

CONCEPTION BAY, NL

2013
BREBEUF COLLEGE SECONDARY SCHOOL
Nominated by John Murphy

NORTH YORK, ON

2013
Ulpanat Orot
Nominated by Frank Samuels

Toronto, ON

2013
O'Gorman High School
Nominated by Kelly Ann Marks

Timmins, ON

2013
Westview Centennial Secondary School
Nominated by Neelu Chadha

Toronto, ON

2013
AVON VIEW HIGH SCHOOL
Nominated by Melodie Quinn

WINDSOR, NS

2013
Banff Community High School
Nominated by Steve Greene

Banff, AB

2013
St. Malachy's Memorial High School
Nominated by Jennifer Craft

Saint John, NB

2013
BISHOP TONNOS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Giselle Paone

ANCASTER, ON

2013
North Colchester High School
Nominated by James Flynn

Tatamagouche, NS

2013
BURNABY MOUNTAIN SECONDARY SCHOOL
Nominated by Britt Walton

BURNABY, BC

2013
James Cardinal McGuigan
Nominated by Catherine Cimini

Toronto, ON

2013
Carver Christian
Nominated by Joyce Ho

Burnaby, BC

2013
MAJOR PRATT SCHOOL
Nominated by Tammy McCulloch

RUSSELL, MB

2013
St. Anne's CSS
Nominated by Carolyn Bell

Clinton, ON

2013
École Maurice-Lavallée
Nominated by Monique Gravel

Edmonton, AB

2013
Bishop Reding
Nominated by Ryan Kuch

Milton, ON

2013
Mother Teresa HS
Nominated by Tamara Coyle

Nepean, ON

2013
ST. JOHN'S COLLEGE
Nominated by Mary Jane Cochrane

BRANTFORD, ON

2013
Hawthorn School for Girls
Nominated by Kristina Humphreys

Toronto, ON

2013
ST. STEPHEN'S SECONDARY SCHOOL
Nominated by Mark Joly

BOWMANVILLE, ON

2013
Dryden High School
Nominated by Rick Lindquist

Dryden, ON

2013
HOLY CROSS SCHOOL
Nominated by Mary Jane Oldford

EASTPORT, NL

2013
Etobicoke School of the Arts
Nominated by Laura Pong

Toronto, ON

2013
Auburn Drive High School
Nominated by Laurel Mackenzie

Dartmouth, NS

2013
BRIDGEWATER JR\ SR HIGH SCHOOL
Nominated by Julie Lohnes

BRIDGEWATER, NS

2013
Brampton Centennial Secondary School
Nominated by Joanne Toon

Brampton, ON

2013
BELLEROSE COMPOSITE HIGH SCHOOL
Nominated by Jyoti Mangat

ST. ALBERT, AB

2013
Carson Graham
Nominated by rob watson

North vancouver, BC

2013
Marathon High School
Nominated by Brenda Wiskin

Marathon, ON

2013
GRIMSBY DISTRICT SECONDARY SCHOOL
Nominated by Russ McBride

GRIMSBY, ON

2013
Nackawic High School
Nominated by Chris Gallop

Nackawic, NB

2013
Oromocto High School
Nominated by Trina White

Oromocto, NB

2013
TURNER FENTON SECONDARY SCHOOL
Nominated by IRENE LATIGO ODIDA

BRAMPTON, ON

2013
Marymount Academy
Nominated by Brenda Thompson

Sudbury, ON

2013
MOUNT DOUGLAS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Dana Bailey

VICTORIA, BC

2013
J.R. ROBSON SCHOOL
Nominated by Cheryl Felt

VERMILLION, AB

2013
Notre Dame C.S.S.
Nominated by John Lezon

Brampton, ON

2013
MULGRAVE SCHOOL
Nominated by Luke Lawson

WEST VANCOUVER, BC

2013
NORTH BATTLEFORD COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL
Nominated by Roxanne Smart

NORTH BATTLEFORD, SK

2013
L'AMOREAUX COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Johnson Kong

TORONTO, ON

2013
GLENFOREST SECONDARY SCHOOL
Nominated by Cynthia Horvath

MISSISSAUGA, ON

2013
Maples Collegiate
Nominated by Chloé Plamondon

Winnipeg, MB

2013
Heart Lake Secondary School
Nominated by Amy Kearns

Brampton, ON

2013
BLESSED TRINITY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Rose Heron

GRIMSBY, ON

2013
St.Mary's High School
Nominated by Joanne Levato

Kitchener, ON

2013
St. Ann's Academy
Nominated by Domenica Spina

Kamloops, BC

2013
LIONS GATE CHRISTIAN ACADEMY
Nominated by Terry Kooy

NORTH VANCOUVER, BC

2013
ECOLE BALLENAS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Shannon Confortin

PARKSVILLE, BC

2013
Maple Ridge Secondary School
Nominated by Sacha Page

Maple Ridge, BC

2013
CROFTON HOUSE SCHOOL
Nominated by Paula Manhas

VANCOUVER, BC

2013
Centre scolaire Léo-Rémillard
Nominated by J Nicole Baudry

Winnipeg, MB

2013
ST. THOMAS OF VILLANOVA SECONDARY SCHOOL
Nominated by Pat Hickson

LASALLE, ON

2013
Memorial Composite High School
Nominated by Marie Porter

Stony Plain, AB

2013
École secondaire catholique de La Vérendrye
Nominated by Jacqueline Gauthier

Thunder Bay, ON

2013
HENRY WISE WOOD HIGH SCHOOL
Nominated by Linda Dimond

CALGARY, AB

2013
St. Joseph’s Catholic High School
Nominated by Al Quaglia

St. Thomas, ON

2013
Chaminade College School
Nominated by Gina Mancini

Toronto, ON

2013
Sexsmith Secondary
Nominated by Jason Caufield

Sexsmith, AB

2013
St. Anne Catholic High School
Nominated by Giselle Foster

Belle River, ON

2013
ECOLE MISSION SECONDARY
Nominated by Jim Pearce

MISSION, BC

2013
RIVERVIEW HIGH SCHOOL
Nominated by Leslie Forbes

RIVERVIEW, NB

2013
ECOLE SECONDAIRE RENAISSANCE
Nominated by Hélène St-Amand

AURORA, ON

2013
Little Flower Academy
Nominated by Katelyn Moore

Vancouver, BC

2013
CARDINAL AMBROZIC CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
Nominated by Merrill Taylor

BRAMPTON, ON

2013
Webber Academy
Nominated by Jane Hayward

Calgary, AB

2013
ARMBRAE ACADEMY
Nominated by Ally Read

HALIFAX, NS

2013
SAVANNA SCHOOL
Nominated by Paula Taylor

SPIRIT RIVER, AB

2013
St. Andrew's Regional High School
Nominated by Marine McDonnell

Victoria, BC

2013
École Mathieu-Martin
Nominated by Janelle Arsenault

Dieppe, NB

2013
COLLEGE CATHOLIQUE FRANCO-OUEST
Nominated by Valérie Moquin

NEPEAN, ON

2013
LORD BYNG SECONDARY SCHOOL
Nominated by Annette Vey-Chilton

VANCOUVER, BC

2013
SOUTH COLCHESTER ACADEMY
Nominated by Norm Langille

BROOKFIELD, NS

2013
STRATHCONA CHRISTIAN ACADEMY
Nominated by Henry Schellenberg

SHERWOOD PARK, AB

2013
Sturgeon Composite High School
Nominated by Karen Anderson

Sturgeon County, AB

2013
DR E.P. SCARLETT HIGH SCHOOL
Nominated by Michael McKillop

CALGARY, AB

2013
Bedford Road Collegiate
Nominated by Layra Farmer

Saskatoon, SK

2013
Campbellford District High School
Nominated by Patricia Wood

Campbellford, ON

2013
Strathcona High School
Nominated by Natashya Shewchuk

Edmonton, AB

2013
ACADEMIE CATHOLIQUE MERE THERESE
Nominated by Julie Storie

HAMILTON, ON

2013
ST. JOSEPH - SCOLLARD HALL SECONDARY SCHOOL
Nominated by Michael King

NORTH BAY, ON

2013
LIVERPOOL REGIONAL HIGH SCHOOL
Nominated by Jackie Leonard

LIVERPOOL, NS

2013
DASMESH PUNJABI SCHOOL
Nominated by Amandeep Brar

ABBOTSFORD, BC

2013
MIDDLEFIELD COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Gwen Friedman

MARKHAM, ON

2013
Georges Vanier Secondary School
Nominated by Theodore Tzalalis

North York, ON

2013
WESTISLE COMPOSITE HIGH SCHOOL
Nominated by Aidan Downey

ELMSDALE, PE

2013
J.V. Humphries
Nominated by Meleana Terlingen

KASLO, BC

2013
Donald A. Wilson SS
Nominated by Amie Nielsen

Whitby, ON

2013
Newtonbrook Secondary School
Nominated by Jasna Duric

Toronto, ON

2013
Bur Oak Secondary School
Nominated by Georgia Clifford

Markham, ON

2013
BLUEVALE COLLEGIATE
Nominated by Bob Taylor

WATERLOO, ON

2013
HAMMARSKJOLD HIGH SCHOOL
Nominated by Pamela Hardisty

THUNDER BAY, ON

2013
CENTRAL COMMERCE COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Oscar Stam

TORONTO, ON

2013
DELVIEW SECONDARY SCHOOL
Nominated by Don Younger

DELTA, BC

2013
TWIN LAKES SECONDARY SCHOOL
Nominated by Kerrie Pellarin

ORILLIA, ON

2013
ST. MARY'S COLLEGIATE & VOCATIONAL INST
Nominated by Ruthann Waldick

ST MARYS, ON

2013
Cedarbrae Collegiate Institute
Nominated by Suzanne Beck

Toronto, ON

2013
Craig Kielburger Seconday School
Nominated by Denise Ronan

Milton, ON

2013
St. John's-Ravenscourt School
Nominated by Peter Brass

Winnipeg, Mb

2013
SIR WILLIAM MULOCK SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jason Roberts

NEWMARKET, ON

2013
WATERLOO COLLEGIATE
Nominated by Craig Nickel

WATERLOO, ON

2013
CENTENNIAL COLLEGIATE & VI
Nominated by Patricia Buddo

GUELPH, ON

2013
Victoria School of the Arts
Nominated by Kevin Bissoon

Edmonton, AB

2013
ST. JOSEPHS HIGH SCHOOL
Nominated by Tracy Hazen

SASKATOON, SK

2013
FORT SASKATCHEWAN SENIOR HIGH SCHOOL
Nominated by Rod Woitas

FORT SASKATCHEWAN, AB

2013
R.D. PARKER COLLEGIATE
Nominated by Paul Fricker

THOMPSON, MB

2013
RIDEAU DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Sharon Halladay

ELGIN, ON

2013
Fellowes High School
Nominated by Keith Roach

Pembroke, ON

2013
Eden High School
Nominated by Arnold Bueckert

St. Catharines, ON

2013
PLEASANT VALLEY SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jonathan Bradshaw

ARMSTRONG, BC

2013
Princess Margaret Secondary
Nominated by Maggie Lee

Surrey, BC

2013
Iroquois Ridge High School
Nominated by Nancy Anstett

Oakville, ON

2013
Mary Ward Catholic Secondary School
Nominated by Lynda Dever

Toronto, ON

2013
BISHOP JAMES MAHONEY HIGH SCHOOL
Nominated by Lorraine Engel

SASKATOON, SK

2013
WARREN COLLEGIATE
Nominated by Cindy Wuerch

WARREN, MB

2013
YORK HOUSE SCHOOL
Nominated by Anita Irani

VANCOUVER, BC

2013
Burlington Central High School
Nominated by Douglas Wilson

Burlington, ON

2013
INVERNESS EDUCATION CENTRE
Nominated by CAROL SMITH

INVERNESS, NS

2013
ALMONTE & DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Anne-Marie Morrison

ALMONTE, ON

2013
BOUNDARY CENTRAL SECONDARY SCHOOL
Nominated by Louise Bayles

MIDWAY, BC

2013
WATERDOWN DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Derek Zuccolo

WATERDOWN, ON

2013
MUENSTER SCHOOL
Nominated by Maury Wrubleski

MUENSTER, SK

2013
North Park Secondary School
Nominated by Pat Geale

Brampton, ON

2013
Fraser Heights Secondary School
Nominated by Eleanor (Elly) Domingo

Surrey, BC

2013
Walter Murray Collegiate
Nominated by Sandra Paulsen

Saskatoon, SK

2013
The Woodlands School
Nominated by Kelly Devenish

Mississauga, ON

2013
GANDER COLLEGIATE
Nominated by Trina Connors

GANDER, NL

2013
RIVERS COLLEGIATE
Nominated by Mike Klassen

RIVERS, MB

2013
Collège François-Xavier-Garneau
Nominated by Pierre Vachon

Québec, QC

2013
Sudbury Secondary School
Nominated by Lucia DeFaveri

Sudbury, ON

2013
Centennial High School
Nominated by Lynda Hunter-Burge

Calgary, AB

2013
JOHN MCGREGOR SECONDARY SCHOOL
Nominated by Laurie Regan

CHATHAM, ON

2013
COLUMNEETZA SR SECONDARY SCHOOL
Nominated by Jennifer Ives

WILLIAMS LAKE, BC

2013
Harrison Trimble High School
Nominated by Angela Williams

Moncton, NB

2013
M.E. LaZerte School
Nominated by Shelley Kofluk

Edmonton, AB

2013
ST. MATTHEW HIGH SCHOOL
Nominated by JoAnn Vandervoort

ORLEANS, ON

2013
St. Joseph High School
Nominated by Merlene Reid

Ottawa, ON

2013
ST. BONAVENTURE'S COLLEGE
Nominated by Denise Hackett

ST. JOHN'S, NL

2013
EARL HAIG SECONDARY SCHOOL
Nominated by Douglas Lawrence

TORONTO, ON

2013
Bishop Smith Catholic High School
Nominated by peter gleason

Pembroke, ON

2013
Northern Collegiate
Nominated by Mark Scott

Sarnia, ON

2013
St. Thomas Aquinas
Nominated by Meg Maledy

North Vancouver, BC

2013
COLLEGE STANISLAS
Nominated by François Defrance

MONTREAL, QC

2013
St Thomas Aquinas CSS
Nominated by Margaret Murray

Lindsay, ON

2013
Catholic Central High School
Nominated by Keith Gibbons

London, ON

2013
Johnston Heights Secondary School
Nominated by Marjorie Hewett

Surrey, BC

2013
A.B. LUCAS SECONDARY SCHOOL
Nominated by Marci Aitken

LONDON, ON

2013
BIRCHMOUNT PARK COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Bill MacKay

TORONTO, ON

2013
WOLSELEY HIGH SCHOOL
Nominated by Renette Edgar

WOLSELEY, SK

2013
St. Joseph’s College School
Nominated by Helen Lesniak

Toronto, ON

2013
PORT COLBORNE HIGH SCHOOL
Nominated by Nigel Evans

PORT COLBORNE, ON

2013
DOWNSVIEW SECONDARY SCHOOL
Nominated by Monica de Jersey

TORONTO, ON

2013
Bill Crothers Secondary
Nominated by Rebecca Green

Unionville, ON

2013
George Harvey Collegiate Institute
Nominated by Ron Watts

Toronto, ON

2013
ECOLE SECONDAIRE L'HERITAGE
Nominated by Wendy Lalancette

CORNWALL, ON

2013
ECOLE SECONDAIRE HAWKESBURY
Nominated by Lynne Chamaillard

HAWKESBURY, ON

2013
Fundy High School
Nominated by Heather Malco

St. George, NB

2013
Montague Regional High School
Nominated by Craig Conohan

Montague, PE

2013
Balmoral Hall School
Nominated by Jennifer McDonald

Winnipeg, MB

2013
St. John Catholic High School
Nominated by Sharon Scattolon

Perth, ON

2013
Gonzaga Regional High School
Nominated by Tom Moret

St. John's, NL

2013
BRACEBRIDGE & MUSKOKA LAKES SECONDARY SCHOOL
Nominated by Wilf Lade

BRACEBRIDGE, ON

2013
Saint Mary's Bay Academy
Nominated by Deborah Tufts

Weymouth, NS

2013
COLLINGWOOD SCHOOL
Nominated by Derek Wong

WEST VANCOUVER, BC

2013
UCLUELET SECONDARY SCHOOL
Nominated by Carol Sedgwick

UCLUELET, BC

2013
PRESTON HIGH SCHOOL
Nominated by Enso De Longhi

CAMBRIDGE, ON

2013
ASHERN CENTRAL SCHOOL
Nominated by Neil MacNeil

ASHERN, MB

2013
ST. PAUL SECONDARY SCHOOL
Nominated by Carol Badour

TRENTON, ON

2013
St. Thomas More Collegiate
Nominated by Hank Bouwman

Burnaby, BC

2013
ANNE & MAX TANNENBAUM COMMUNITY HEBREW ACADEMY OF TORONTO
Nominated by Sandra Miller

TORONTO, ON

2013
ARCHBISHOP CARNEY REGIONAL SECONDARY SCHOOL
Nominated by David Santos

PORT COQUITLAM, BC

2013
Rick Hansen Secondary School
Nominated by Ian Newton

Abbotsford, BC

2013
ST. MARY'S HIGH SCHOOL
Nominated by Louise Vant Erve

CALGARY, AB

2013
Holy Spirit High School
Nominated by Glenda Reddick

Conception Bay South, NL

2013
La salle Secondary School
Nominated by Talya McKenna

Kingston, ON

2013
BOISSEVAIN SCHOOL
Nominated by Brad White

BOISSEVAIN, MB

2013
UWC Pearson College
Nominated by Heather Gross

Victoria, BC

2013
BISHOP CARROLL HIGH SCHOOL
Nominated by Erin Luong

CALGARY, AB

2013
National Sport School
Nominated by Ken Weipert

Calgary, AB

2013
Eastview Secondary
Nominated by Ted Wilson

Barrie, ON

2013
MICHAEL A. RIFFEL HIGH SCHOOL
Nominated by Denise Endicott

REGINA, SK

2013
MACNEILL SECONDARY SCHOOL
Nominated by Dawn Pasin

RICHMOND, BC

2013
ROSS SHEPPARD SCHOOL
Nominated by Christine Homeniuk

EDMONTON, AB

2013
Delta Secondary
Nominated by Steve Cowan

Delta, BC

2013
Father Mercredi High School
Nominated by Erin Malone

Fort McMurray, AB

2013
ECOLE SECONDAIRE BEATRICE DESLOGES
Nominated by Anne Simpson

ORLEANS, ON

2013
Frank Maddock High School
Nominated by Patricia Jeffery

Drayton Valley, AB

2013
SOURIS SCHOOL
Nominated by Brian Yon

SOURIS, MB

2013
HOLY NAMES HIGH SCHOOL
Nominated by Lisa Polidori

WINDSOR, ON

2013
NORWELL DISTRICT HIGH SCHOOL
Nominated by Kyla Bloch

PALMERSTON, ON

2013
St. Ignatius of Loyola Catholic Secondary School
Nominated by Elisa O'Hare

Oakville, ON

2013
Bowness High School
Nominated by Shelley Skelton

Calgary, AB

2013
Cégep de Thetford
Nominated by Richard Tremblay

Thetford Mines, QC

2013
WOODSTOCK HIGH SCHOOL
Nominated by Kimberly Burry

WOODSTOCK, NB

2013
Surrey Christian School
Nominated by LuAnn Westerhuis

Surrey, BC

2013
Corner Brook Regional High
Nominated by Debbie Lindahl

Corner Brook, NL

2013
St. Thomas Aquinas Catholic Secondary School
Nominated by Linda Thomas

London, ON

2013
Smithville Christian High School
Nominated by Linda Booy-Korvemaker

Smithville, ON

2013
SOUTHRIDGE SCHOOL
Nominated by Yvette Livingston

SURREY, BC

2013
St. Clair Secondary School
Nominated by Rebecca Mayo

Sarnia, ON

2013
H. A. KOSTASH SCHOOL
Nominated by Murray McGinitie

SMOKY LAKE, AB

2013
Centre scolaire Samuel-de-Champlain
Nominated by Nathalie Losier

Saint John, NB

2013
Nepean High School
Nominated by Kim Elmer

Ottawa, ON

2013
MENNONITE BRETHREN COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Dorothy Herr

WINNIPEG, MB

2013
NEW WESTMINSTER SECONDARY SCHOOL
Nominated by Rosemarie Schiemann

NEW WESTMINSTER, BC

2013
GUILDFORD PARK SECONDARY SCHOOL
Nominated by Michelle Johnson

SURREY, BC

2013
Kitsilano Secondary School
Nominated by Ellen Roberts

Vancouver, BC

2013
Loyola Catholic Secondary School
Nominated by Patricia Barnet

Mississauga, ON

2013
BISHOP RYAN SECONDARY SCHOOL
Nominated by Sheila Mazza

HAMILTON, ON

2013
ORCHARD PARK SECONDARY SCHOOL
Nominated by Julie Boudreau

STONEY CREEK, ON

2013
Collège Édouard-Montpetit
Nominated by Pierre Chassé

Longueuil, QC

2013
CHARLOTTETOWN RURAL SENIOR HIGH SCHOOL
Nominated by Paul Power

CHARLOTTETOWN, PE

2013
AVON MAITLAND DISTRICT E-LEARNING CENTRE
Nominated by Paula Bentley

MITCHELL, ON

2013
SHOAL LAKE SCHOOL
Nominated by Candace David

SHOAL LAKE, MB

2013
Northern Secondary School
Nominated by Chris Chihrin

Toronto, ON

2013
Lakefield College School
Nominated by Tom Milburn

Lakefield, ON

2013
Sir Frederick Banting Secondary School
Nominated by Nancy Carson

London, ON

2013
GEORGE S. HENRY ACADEMY
Nominated by David Mindenhall

TORONTO, ON

2013
Lo-Ellen Park Secondary School
Nominated by Alison Gomm

Sudbury, ON

2013
OUR LADY OF THE LAKE CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Ian Brimble

KESWICK, ON

2013
Hudson Bay Composite High School
Nominated by Michelle Gulka

Hudson Bay, SK

2013
Hope Secondary School
Nominated by Erin Wilkins

Hope, BC

2013
Forest Hill Collegiate Institute
Nominated by Harvey Israelovitch

Toronto, ON

2013
Cameron Heights Collegiate Institute
Nominated by Krista Waechter

Kitchener, ON

2013
Mennonite Educational Institute
Nominated by Catherine Ratzlaff

Abbotsford, BC

2013
MARC GARNEAU COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by James Jan

TORONTO, ON

2013
Belmont Secondary School
Nominated by Hilde Plotnikoff

Victoria, BC

2013
York Mills CI
Nominated by Rick Mahoney

Toronto, ON

2013
CLAVET COMPOSITE SCHOOL
Nominated by Brendan O'Reilly

CLAVET, SK

2013
CHRIST THE KING SECONDARY SCHOOL
Nominated by Christine Pavanetto

GEORGETOWN, ON

2013
LAVAL REGIONAL HIGH SCHOOL
Nominated by Connie Newhook

PLACENTIA, NL

2013
Vaughan Road Academy
Nominated by Cindy Zwicker Reston

Toronto, ON

2013
Newmarket High School
Nominated by Jennine Dykstra

Newmarket, ON

2013
Minnedosa Collegiate
Nominated by Heidi Atkinson

Minnedosa, MB

2013
MONSIGNOR DOYLE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Kimberly Myers

CAMBRIDGE, ON

2013
EAST NORTHUMBERLAND SECONDARY SCHOOL
Nominated by Rick Vandertoorn

BRIGHTON, ON

2013
Innisdale Secondary School
Nominated by Lisa Swain

Barrie, ON

2013
Pine Ridge Secondary School
Nominated by Joslynn Dicks

Pickering, ON

2013
Holy Heart High School
Nominated by Boyd Perry

St. John's, NL

2013
St. George's School
Nominated by Christine Wessler

Vancouver, BC

2013
WEST HILL SECONDARY SCHOOL
Nominated by Kelly Wilkins

OWEN SOUND, ON

2013
GLENEAGLE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Gerald Shong

COQUITLAM, BC

2013
CENTRAL BUTTE ELEMENTARY & HIGH SCHOOL
Nominated by Troy Wist

CENTRAL BUTTE, SK

2013
SELKIRK SECONDARY SCHOOL
Nominated by Clint Dolgopol

KIMBERLEY, BC

2013
Bishops College
Nominated by Robert Riche

St. John's, NL

2013
Pickering College
Nominated by Gina Benvie

Newmarket, ON

2013
FRANCIS LIBERMANN SECONDARY SCHOOL
Nominated by Christina Frate

SCARBOROUGH, ON

2013
Bayview Glen School
Nominated by Troy Hammond

Toronto, ON

2013
PORT MOODY SR SECONDARY SCHOOL
Nominated by Gina Duarte

PORT MOODY, BC

2013
RICHMOND HILL HIGH SCHOOL
Nominated by Michele Axelrod

RICHMOND HILL, ON

2013
Kalamalka Secondary School
Nominated by Don Balcombe

Coldstream, BC

2013
MIDDLETON REGIONAL HIGH SCHOOL
Nominated by Nova Keddy

MIDDLETON, NS

2013
WESTSIDE SECONDARY SCHOOL
Nominated by Christine Kirkland

ORANGEVILLE, ON

2013
BROADVIEW SCHOOL
Nominated by Renette Edgar

BROADVIEW, SK

2013
William Lyon Mackenzie C.I.
Nominated by Dan Chippier

Toronto, ON

2013
Moira Secondary School
Nominated by Joanne Fisher

Belleville, ON

2013
JOHN ABBOTT COLLEGE
Nominated by Annie Proulx

SAINTE-ANNE-DE-BELLEVUE, QC

2013
STEPHEN LEWIS HIGH SCHOOL
Nominated by Veronica Fisher

MISSISSAUGA, ON

2013
SANDWICH SECONDARY SCHOOL
Nominated by Emmanuele Novelletto

WINDSOR, ON

2013
Toronto French School
Nominated by Alison Uys

Toronto, ON

2013
Lambton-Kent Composite School
Nominated by Janice Wranich

Dresden, ON

2013
Rockridge Secondary School
Nominated by Kel McDowell

West Vancouver, BC

2013
SIR JOHN A. MACDONALD COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Adrian Bowers

TORONTO, ON

2013
MERRITT SECONDARY SCHOOL
Nominated by Brent Bowden

MERRITT, BC

2013
Richmond
Nominated by David Partridge

Richmond, BC

2013
THORNHILL SECONDARY SCHOOL
Nominated by Howard Belman

THORNHILL, ON

2013
Listowel District Secondary
Nominated by Leah Goody

Listowel, ON

2013
ISNA HIGH SCHOOL
Nominated by Muhammad Qureshi

MISSISSAUGA, ON

2013
RIVERDALE COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by Erika DeFreitas

TORONTO, ON

2013
ECOLE SECONDAIRE ROMEO DALLAIRE
Nominated by Chantal Delorme

BARRIE, ON

2013
Strathmore High School
Nominated by Karen Harris

Strathmore, AB

2013
Centennial Secondary School
Nominated by Terry Temlett

Coquitlam, BC

2013
Earl Marriott Secondary School
Nominated by Nina Sidhu

Surrey, BC

2013
ASHBURY COLLEGE
Nominated by Christine Tordon

OTTAWA, ON

2013
Canterbury High School
Nominated by Tara Tapp

Ottawa, ON

2013
Gladstone Secondary School
Nominated by Steven Cameron

Vancouver, BC

2013
LEASIDE HIGH SCHOOL
Nominated by Denise Wilson

TORONTO, ON

2013
TIMMINS HIGH & VOCATIONAL SCHOOL
Nominated by Barry Mulroney

TIMMINS, ON

2013
ST. ROBERT CATHOLIC HIGH SCHOOL
Nominated by Denise Damphouse

THORNHILL, ON

2013
London Central Secondary School
Nominated by John Vouvalidis

LONDON, ON

2013
Fleetwood Park
Nominated by Sue Knox

Surrey, BC

2013
NORTH TORONTO COLLEGIATE INSTITUTE
Nominated by John Taylor

TORONTO, ON

2013
Sir Charles Tupper Secondary School
Nominated by Joseph Lee

Vancouver, BC

2013
SAMUEL ROBERTSON TECHNICAL SECONDARY SCHOOL
Nominated by Mike Keenan

MAPLE RIDGE, BC

2013
Bishop Allen Academy
Nominated by Mark Tuohy

Toronto, ON

2013
Sir Wilfrid Laurier CI
Nominated by Dianne Hooper

Scarborough, ON

2013
Assumption College School
Nominated by Greg Picone

Brantford, ON