2017 Schulich Leader Nominees

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Maria Thomas
Centennial Secondary School
Coquitlam, British Columbia
Nominated by:
Aylisa Jatindranauth
Glenforest Secondary School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Jennifer Ziprick
H. A. KOSTASH SCHOOL
SMOKY LAKE, Alberta
Nominated by:
Gloria Cooper
LEO BURKE ACADEMY
BISHOP'S FALLS, Newfoundland
Nominated by:
Jeffery Chard
CRESCENT COLLEGIATE
SOUTH DILDO, Newfoundland
Nominated by:
Alyson Little-velianou
Notre Dame
Burlington, Ontario
Nominated by:
PAUL STEPHENSON
THORNLEA SECONDARY SCHOOL
THORNHILL, Ontario
Nominated by:
Michael Kufeldt
Western Canada High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Nathalie Néron
École secondaire catholique Franco-Cité
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Aeron Sterner
Cedar Secondary
NANAIMO, British Columbia
Nominated by:
Ronda Knowles Connop
Central Memorial High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Trisha Amstutz
South Delta Secondary
Delta, British Columbia
Nominated by:
Jennifer Paton
Haliburton Highlands Secondary School
Haliburton, Ontario
Nominated by:
Brad Sippel
WESTSIDE SECONDARY SCHOOL
ORANGEVILLE, Ontario
Nominated by:
Andrea McDonell
NORTH DUNDAS DISTRICT HIGH SCHOOL
CHESTERVILLE, Ontario
Nominated by:
Shannon Confortin
Ecole Ballenas Secondary School
Parksville, British Columbia
University of British Columbia
Nominated by:
John MacKinnon
Cape Breton Highlands Academy
Margaree Harbour, Nova Scotia
Nominated by:
CATHY DUNFIELD
SIR JAMES DUNN ACADEMY
ST ANDREWS, New Brunswick
Nominated by:
Stacey Currie
ST. MALACHY'S MEMORIAL HIGH SCHOOL
SAINT JOHN, New Brunswick
Nominated by:
Charlene Foster
CALGARY CHRISTIAN SCHOOL
CALGARY, Alberta
Nominated by:
Peter Wolfe
Kincardine District Secondary School
Kincardine, Ontario
Nominated by:
Derek Wong
Collingwood School
West Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Matthew Taylor
Paul Rowe High School
Manning, Alberta
Nominated by:
Hélène St-Amand
École secondaire catholique Renaissance
Aurora, Ontario
Nominated by:
Nicole Brouwer
North Toronto Christian School
North York, Ontario
Nominated by:
Alison Cole
R.H. KING ACADEMY
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Nova Keddy
Central Kings Rural High School
Cambridge, Nova Scotia
Nominated by:
Tammy Garden
BAY D'ESPOIR ACADEMY
MILLTOWN, Newfoundland
Nominated by:
Jill Yates
CHIPMAN FOREST AVENUE SCHOOL
CHIPMAN, New Brunswick
Nominated by:
brian traynor
NATIONAL SKI ACADEMY
COLLINGWOOD, Ontario
Nominated by:
Jill Deeb
Clarke Road Secondary School
London, Ontario
Nominated by:
Sheri Simon
Pickering College School
Newmarket, Ontario
Nominated by:
Janelle Arsenault
École Mathieu-Martin
Dieppe, New Brunswick
Nominated by:
Marcelo Mohadeb
GRAY ACADEMY OF JEWISH EDUCATION
WINNIPEG, Manitoba
Nominated by:
Sandie Glinsbockel
Vernon Secondary School
Vernon, British Columbia
Nominated by:
Vivian Giacomel
Saint Joan of Arc Catholic High School
Maple, Ontario
Nominated by:
Nadine Slater
École secondaire publique Omer-Deslauriers
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Natalie Handy
BELMONT SECONDARY SCHOOL
VICTORIA, British Columbia
Nominated by:
Christa Lapointe
Vanier Collegiate
Moose Jaw, Saskatchewan
Nominated by:
Jeremy Armstrong
La salle Secondary School
Kingston, Ontario
Nominated by:
Peter Damen
BISHOP CARROLL HIGH SCHOOL
CALGARY, Alberta
Nominated by:
John Pleli
WALKERVILLE COLLEGIATE INSTITUTE
WINDSOR, Ontario