2017 Schulich Leader Nominees - w

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Ralph DiFiore
ROYAL CROWN ACADEMIC SCHOOL
NORTH YORK, Ontario
Nominated by:
Kristan Taylor
IMMACULATA HIGH SCHOOL
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Heidi Atkinson
Minnedosa Collegiate
Onanole, Manitoba
Nominated by:
Christine Tulk
Westwood Community High School
Fort McMurray, Alberta
Nominated by:
Jenine Yellowlees
ANDERSON COLLEGIATE
WHITBY, Ontario
Nominated by:
Jennifer Rankin
Chatham Kent Secondary School
Chatham, Ontario
Nominated by:
Alison Dewis
SHAWNIGAN LAKE SCHOOL
SHAWNIGAN LAKE, British Columbia
Nominated by:
Valerie Paull
KITSCOTY High School
Kitscoty, Alberta
Nominated by:
Rache Vigliatore
St. John Paul II Catholic Secondary School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Dean Harcourt
VIBANK REGIONAL SCHOOL
VIBANK, Saskatchewan
Nominated by:
Katherine Brach
SMITHERS SECONDARY SCHOOL
SMITHERS, British Columbia
Nominated by:
Jessica LaClare
Glaslyn Central School
Glaslyn, Saskatchewan
Nominated by:
Claudine Davies
Semiahmoo Secondary
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Linda de Jeu
ADAM SCOTT COLLEGIATE
PETERBOROUGH, Ontario
Nominated by:
Ann Lambe
NEW GERMANY RURAL HIGH SCHOOL
New Germany, Nova Scotia
Nominated by:
Jason Roberts
Sir William Mulock Secondary School
Newmarket, Ontario
Nominated by:
Joyce Tang
Mulgrave School
West Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Jackie Hatton
Bow Valley High School
Cochrane, Alberta
Nominated by:
Katherine Johnsen
Mount Elizabeth Middle Secondary School
Kitimat, British Columbia
Nominated by:
Rob Fisher
R. D. Parker Collegiate
Thompson, Manitoba
Nominated by:
Constance Sacher
BISHOP JAMES MAHONEY HIGH SCHOOL
SASKATOON, Saskatchewan
Nominated by:
Dan Heisler
Sardis Secondary School
Chilliwack, British Columbia
Nominated by:
Veronica Fisher
Stephen Lewis Secondary School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Ruth Ann Essery-Pickett
Peninsula Shores District School
Wiarton, Ontario
Nominated by:
Kim Jew
Delta Secondary
Delta, British Columbia
Nominated by:
Trina Connors
Gander Collegiate
Gander, Newfoundland
Nominated by:
Kerri Braido
WHITE PINES COLLEGIATE
SAULT STE MARIE, Ontario
Nominated by:
Brenda Bakker
Abbotsford Christian School
Abbotsford, British Columbia
Nominated by:
Karen Smith
Dawson Creek Secondary School
Dawson Creek, British Columbia
Nominated by:
Tammy Riel
NAICAM SCHOOL
Naicam, Saskatchewan
Nominated by:
Michelle Remizowski
Holy Cross High School
Sasktoon, Saskatchewan
University of Saskatchewan
Nominated by:
Rebekah Loconte
Carver Christian High School
Burnaby, British Columbia
Nominated by:
Snezana Bacanin
Agincourt Collegiate Institute
Toronto, Ontario
McMaster University
Nominated by:
Malcolm Rennie
West Island College
Calgary, Alberta
Nominated by:
Myra Hood
Ernest Manning High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Shelly Slaughter
Kwalikum Secondary
Qualicum Beach, British Columbia
Nominated by:
Mark Mullins
Sir Robert Borden High School
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Yvette Livingston
Southridge
Surrey, British Columbia