2017 Schulich Leader Nominees - s

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Christopher Jewett
Winnipegosis Collegiate
Winnipegosis, Manitoba
Nominated by:
Alison High
SIMCOE COMPOSITE SCHOOL
SIMCOE, Ontario
Nominated by:
Robert Gossen
FOREST LAWN HIGH SCHOOL
CALGARY, Alberta
Nominated by:
Kelly Wilton-Duffy
SAUNDERS SECONDARY SCHOOL
LONDON, Ontario
Nominated by:
Brita Goldie
KINUSO SCHOOL
KINUSO, Alberta
Nominated by:
Christine Homeniuk
Ross Sheppard High School
Edmonton, Alberta
Nominated by:
Hazel Turner
SUTHERLAND SECONDARY SCHOOL
NORTH VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Chris Jordan
Regent Christian Academy
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Curtis deVries
Quinte
Belleville, Ontario
Nominated by:
Jenn Hann
Crestwood Preparatory College
Toronto, Ontario
Nominated by:
Carolyn MacKenzie
Sacred Heart School of Halifax
HALIFAX, Nova Scotia
Nominated by:
Karen Harris
Strathmore High School
Strathmore, Alberta
Nominated by:
Jenacy Samways
CABOT HIGH SCHOOL
NEIL'S HARBOUR, Nova Scotia
Nominated by:
Nicole Chinnick
Donald A. Wilson S.S.
Whitby, Ontario
Nominated by:
Patti Kroker
Catholic Central High
Lethbridge, Alberta
University of Alberta
Nominated by:
Corinna Goldring
Sydenham High School
Sydenham, Ontario
Nominated by:
Michal Safek
Osoyoos Secondary School
Osoyoos, British Columbia
Nominated by:
Sunitha Podur
Rick Hansen Secondary
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Carrie Ngo
Lycée Français de Toronto
Toronto, Ontario
Queen's University
Nominated by:
Patty Brine
Stratford Central Secondary School
Stratford, Ontario
Nominated by:
Martin Ritsma
Stratford Northwestern Secondary School
Stratford, Ontario
Nominated by:
Lynn Munden
PEACE REGIONAL OUTREACH CAMPUS
PEACE RIVER, Alberta
Nominated by:
Cristine Lumley
W.R. Myers High School
Taber, Alberta
Nominated by:
Randy Fox
Fredericton Christian Academy
Fredericton, New Brunswick
Nominated by:
Jaymie Reinhart
OUR LADY OF MOUNT PLEASANT CATHOLIC SCHOOL
CAMROSE, Alberta
Nominated by:
Linda Pack
Ecole Secondaire Lacombe Composite High School
Lacombe, Alberta
Nominated by:
Bonnie Schweer
SPRUCE VIEW SCHOOL
SPRUCE VIEW, Alberta
Nominated by:
Mark Donkers
D.W. POPPY SECONDARY SCHOOL
LANGLEY, British Columbia
Nominated by:
Liz Befus
EDMONTON CHRISTIAN HIGH SCHOOL
EDMONTON, Alberta
Nominated by:
Theresa Schilthuis
PROVIDEN
Komoka, Ontario
Nominated by:
Jennifer Adams
DARTMOUTH HIGH SCHOOL
DARTMOUTH, Nova Scotia
Nominated by:
Lesia Jensen
DAUPHIN REGIONAL COMPREHENSIVE SECONDARY SCHOOL
DAUPHIN, Manitoba
Nominated by:
Carrie Sweeney
MADAWASKA VALLEY DISTRICT HIGH SCHOOL
Barry's Bay, Ontario
Nominated by:
Lauren Savard
Heritage Christian Online School
Kelowna, British Columbia
Nominated by:
Jo-Anne McCluskie
Kitsilano Secondary
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Colleen Anstett
NORWELL DISTRICT SECONDARY SCHOOL
Palmerston, Ontario
Nominated by:
Shannon MacFarlane
Spiritwood High School
Spiritwood, Saskatchewan
Nominated by:
Domenica Spina
ST. ANN'S ACADEMY
KAMLOOPS, British Columbia
Nominated by:
David Vetsch
BLESSED OSCAR ROMERO SCHOOL
EDMONTON, Alberta
Nominated by:
Jennifer Schandlen
Gravenhurst High School
Gravenhurst, Ontario
Nominated by:
Toni Agraniotis-House
MERIVALE HIGH SCHOOL
OTTAWA, Ontario
Nominated by:
Lynne Vining
ASSUMPTION JR/SR HIGH SCHOOL
Cold Lake, Alberta