2017 Schulich Leader Nominees - r

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Deanna Hollerbaum
Bert Fox Community High School
Fort Qu'Appelle, Saskatchewan
Nominated by:
Jean Lee
Bowness High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Susanna Bellisario
Crescent School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Anne-Marie Morrison
ALMONTE
ALMONTE, Ontario
Nominated by:
Shelley Geran
Foundations For The Future Charter Academy High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Sandra Hogg
Princess Margaret Secondary
Surrey, British Columbia
Simon Fraser University
Nominated by:
Cara Stewart
THOROLD SECONDARY SCHOOL
THOROLD, Ontario
Nominated by:
Wes Warren
MURDOCH MACKAY COLLEGIATE
WINNIPEG, Manitoba
Nominated by:
Heather Yates
Bishop Macdonell CHS
Guelph, Ontario
Nominated by:
Charles Agyemang
Father Henry Carr Catholic Secondary School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Roger Lepage
Campbell Collegiate
Regina, Saskatchewan
Nominated by:
Rhonda McLean
Cole Harbour District High School
Dartmouth, Nova Scotia
Nominated by:
Tamia Richardson
Ardrossan Jr. Sr. High
Ardrossan, Alberta
Nominated by:
Dawn Werner
WETASKIWIN COMPOSITE HIGH SCHOOL
WETASKIWIN, Alberta
Nominated by:
Robbyn Deroo
Holy Trinity Catholic High School
Simcoe, Ontario
Nominated by:
Angele Morrison
F.G. Miller Jr./Sr. High School
Elk Point, Alberta
Nominated by:
Cori Klassen
Roland Michener Secondary School
Slave Lake, Alberta
Nominated by:
Scott Murchison
Riverview High
Sydney, Nova Scotia
Nominated by:
Deborah Cann
Brookfield High School
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Meta Rapin
St.Mary High School
Prince Albert, Saskatchewan
Nominated by:
Nathan Hickey
ECOLE SECONDAIRE FRANCO JEUNESSE
SARNIA, Ontario
Nominated by:
Kim Apperley
Northlands Parkway Collegiate
Winkler, Manitoba
Nominated by:
Melissa Gordon
Denis Morris Catholic High School
St. Catharines, Ontario
Nominated by:
Sandra Milne
Ladysmith Secondary School
Ladysmith, British Columbia
Nominated by:
Linda Doig
CENTRAL HURON SECONDARY SCHOOL
CLINTON, Ontario
Nominated by:
Nicole Anne Daigle
Champlain St. Lawrence
Quebec, Quebec
Nominated by:
Sharon Halladay
RIDEAU DISTRICT HIGH SCHOOL
Elgin, Ontario
Nominated by:
Carole Thomas
POLYVALENTE CLEMENT-CORMIER
BOUCTOUCHE, New Brunswick
Nominated by:
Darcie Conway
Hague High School
Hague, Saskatchewan
Nominated by:
Jayne McCullough
Medway High School
Arva, Ontario
University of Calgary
Nominated by:
SHARI MITCHELL
NORTH GRENVILLE DISTRICT HIGH SCHOOL
KEMPTVILLE, Ontario
Nominated by:
Vincent Nicholson
Sydney Academy
Sydney, Nova Scotia
Nominated by:
Richard Stoll
TanenbaumCHAT Kimel Family Education Centre
Vaughan, Ontario
Nominated by:
Crista Sprague
JOHN CALDWELL SCHOOL
GRAND FALLS, New Brunswick
Nominated by:
Marie-Claude Lavoie
Cégep Sainte-Foy
Québec, Quebec
Nominated by:
Craig Kennedy
I E WELDON SECONDARY SCHOOL
LINDSAY, Ontario
Nominated by:
Annette Vey-Chilton
VANCOUVER TECHNICAL SECONDARY SCHOOL
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Hannah MacDonald
J G Diefenbaker
Calgary, Alberta
Nominated by:
Robert Campbell
EASTWOOD COLLEGIATE INSTITUTE
KITCHENER, Ontario
Nominated by:
Patrick Butler
BLYTH ACADEMY THORNHILL
Thornhill, Ontario
Nominated by:
Sandra Cordingley
St. Francis Xavier
Edmonton, Alberta
Nominated by:
Alanna Trines
Notre Dame
Ottawa, Ontario