2017 Schulich Leader Nominees - n

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
lia Pongetti
ST. JEAN DE BREBEUF CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
HAMILTON, Ontario
Nominated by:
Maurice St. Denis
R.F. STAPLES SECONDARY SCHOOL
WESTLOCK, Alberta
Nominated by:
Tim Tope
GOVERNOR SIMCOE SECONDARY SCHOOL
ST CATHARINES, Ontario
Nominated by:
Ellen Hatt
HARTLAND COMMUNITY SCHOOL
Hartland, New Brunswick
Nominated by:
Richard Edge
JOHN OLIVER SECONDARY SCHOOL
VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Ryan Bruce
WINSTON KNOLL COLLEGIATE
REGINA, Saskatchewan
Nominated by:
Tom Moret
Gonzaga High School
St Johns, Newfoundland
Nominated by:
Andrew Peacock
St Michael's Choir School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Lauren Kennedy
The Woodlands School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Sandra Miller
TanenbaumCHAT Wallenberg Campus
Toronto, Ontario
Nominated by:
Irene Maier
Mount Boucherie Secondary
West Kelowna, British Columbia
Nominated by:
Mike Gleeson
Central Toronto Academy
Toronto, Ontario
Nominated by:
Diana Bon-Pickering
St. Joseph's High School
WINDSOR, Ontario
Nominated by:
Michelle Cholette
Our Lady of Mount Carmel Secondary School
MISSISSAUGA, Ontario
Nominated by:
Stephen Bainborough
Bradford DHS
Bradford, Ontario
Nominated by:
Kim Kennedy
Huron Heights Secondary School
Kitchener, Ontario
Nominated by:
Laida Falsetto
Byrne Creek Secondary
Burnaby, British Columbia
Nominated by:
Louise Vant Erve
St. Mary's
Calgary, Alberta
Nominated by:
Jasmine Martens
Springs Christian Academy
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Leona White
LUCERNE ELEMENTARY
NEW DENVER, British Columbia
Nominated by:
Alanda Harrison
Tobique Valley High
Plaster Rock, New Brunswick
Nominated by:
Jennifer Starratt
St. Dominic Catholic Secondary School
Bracebridge, Ontario
Nominated by:
Varun Kumar
Bur Oak Secondary School
Markham, Ontario
Nominated by:
Char Dansereau
Kyle Composite School
KYLE, Saskatchewan
Nominated by:
Michelene Hauber
SAINT FRANCIS CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
ST CATHARINES, Ontario
Nominated by:
Michael McKillop
Dr. E.P. Scarlett High School
Calgary, Alberta
University of Saskatchewan
Nominated by:
Martin Breault
ECOLE SECONDAIRE CATHOLIQUE STE-MARIE
New Liskeard, Ontario
Nominated by:
Joanne Toon
Brampton Centennial S. S.
Brampton, Ontario
Nominated by:
Zenobia Omarali
Georges Vanier Secondary School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Corrie Lewis
Albert E. Peacock Collegiate
Moose Jaw, Saskatchewan
Nominated by:
Marie Zakaria Khalil Moftah
École secondaire catholique Saint-Frère-André
Toronto, Ontario
Nominated by:
Adam Mills
Assumption College Catholic High School
Windsor, Ontario
Nominated by:
Ali Callegarini
Ursula Franklin Academy
Toronto, Ontario
Nominated by:
Doug Chester
JASPER PLACE HIGH SCHOOL
EDMONTON, Alberta