2017 Schulich Leader Nominees - m

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Darryl Sutherland
J. PERCY PAGE SCHOOL
EDMONTON, Alberta
Nominated by:
Darryl Fost
FRENCH SHORE ACADEMY
Port Saunders, Newfoundland
Nominated by:
Julie Doucette
Riverview High School
Riverview, New Brunswick
Nominated by:
Alana MacGregor
SOURIS Regional High School
Souris, Prince Edward Island
Nominated by:
Dean MacInnis
Sir John Franklin High School
Yellowknife, Northwest Territories
Nominated by:
Susan Kirkwood
Southpointe Academy
Delta, British Columbia
Nominated by:
Margot O'Leary
Glace Bay High School
Glace Bay, Nova Scotia
Nominated by:
Jean Scott
Heritage College (Gatineau)
Gatineau, Quebec
Nominated by:
Vince Jessome
INVERNESS EDUCATION CENTRE
INVERNESS, Nova Scotia
Nominated by:
Jennifer MacLachlan
Neuchâtel Junior College
Neuchâtel, Ontario
Nominated by:
Allan Shaw
Lambton Central Collegiate Vocational Institute
Petrolia, Ontario
Nominated by:
Hingley Ian
Evan Hardy Collegiate
Saskatoon, Saskatchewan
Nominated by:
Mike Perczyszyn
JOHN CABOT CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
MISSISSAUGA, Ontario
Nominated by:
David Santos
Archbishop Carney Regional Secondary
PORT COQUITLAM, British Columbia
Nominated by:
Geordie Wilson
Tec Voc
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Grant Frend
THOMAS HANEY SECONDARY SCHOOL
MAPLE RIDGE, British Columbia
Nominated by:
Maria Fuentes
Emery C.I.
Toronto, Ontario
Nominated by:
Estelle Anderson
Meadowvale Secondary School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Trevor Wheeler
ST LAWRENCE INTERM\ SECONDARY SCHOOL
CORNWALL, Ontario
Nominated by:
Leigh Rosa
M M ROBINSON HIGH SCHOOL
BURLINGTON, Ontario
Nominated by:
Kathy Blanchard
Espanola High School
Espanola, Ontario
Nominated by:
Martin Poitras
ECOLE SECONDAIRE FRANCO-CITE
STURGEON FALLS, Ontario
Nominated by:
Krista Waechter
CAMERON HEIGHTS COLLEGIATE
KITCHENER, Ontario
Nominated by:
John Byl
OXFORD REFORM CHRISTIAN SCHOOL
Mt. Elgin, Ontario
Nominated by:
Nadine Daniel
LINCOLN M. ALEXANDER SECONDARY SCHOOL
MISSISSAUGA, Ontario
Nominated by:
Subash Rego
St. Francis Xavier S.S.
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Jennifer Starheim
Guildford Park Secondary
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Justin Hawkins
CHEMAINUS SECONDARY SCHOOL
CHEMAINUS, British Columbia
Nominated by:
Kristy Lindsay
Fenelon Falls S.S.
Fenelon Falls, Ontario
Nominated by:
Bryan Doiron
St. Maurice School
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Jonathan Dyck
Steinbach Regional Secondary School
Steinbach, Manitoba
Nominated by:
Diana Backay
ROSEDALE HEIGHTS SCHOOL OF THE ARTS
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Dan DiMillo
BLYTH ACADEMY LAWRENCE PARK
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Jessica Dulmage
Waterford District High School
Waterford, Ontario
Nominated by:
Kim Hooey
SWAN HILLS SCHOOL
SWAN HILLS, Alberta
Nominated by:
Stacey Schwegler
Handsworth Secondary
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Jeff Rowan
Frances Kelsey Secondary School
Mill Bay, British Columbia
Nominated by:
Shelley Hamilton
Leduc Composite High School
Leduc, Alberta
Nominated by:
Adrienne McChesney
Ecole Alpha Secondary
BURNABY, British Columbia
Nominated by:
Megan MacLeod
West Island College International - Class Afloat
Lunenburg, Nova Scotia
Université Laval
Nominated by:
Fiona Olson
CENTRE HIGH SCHOOL
EDMONTON, Alberta
Nominated by:
Kathie Krahn
VALLEY CHRISTIAN SCHOOL
MISSION, British Columbia