2017 Schulich Leader Nominees - k

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Chi Chi Arinze
John Arnalukjuak High School
Arviat, Nunavut
Nominated by:
John Pusic
Brookswood secondary
Langley, British Columbia
Nominated by:
Bruce Dayton
Clayton Heights Secondary
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Andrea Pemberton
AJAX HIGH SCHOOL
AJAX, Ontario
Nominated by:
Audrey Parker
Central Peel Secondary School
Brampton, Ontario
Nominated by:
Ken Weipert
NATIONAL SPORT SCHOOL
CALGARY, Alberta
Nominated by:
Lynda Hunter
CENTENNIAL HIGH SCHOOL
CALGARY, Alberta
Nominated by:
Denise Ronan
Craig Kielburger Secondary School
Milton, Ontario
Nominated by:
Debbie Salomon
ST. MARY'S COLLEGE
SAULT STE MARIE, Ontario
Nominated by:
Tanya Becker
St Joseph High School
Saskatoon, Saskatchewan
Nominated by:
Liz McCormick
ST. JOSEPH'S SECONDARY SCHOOL
CORNWALL, Ontario
Nominated by:
Suzanne Cormier
COLLEGE LORETTE COLLEGIATE
LORETTE, Manitoba
Nominated by:
Barb Gurm
St. Edmund Campion Secondary School
Brampton, Ontario
Nominated by:
Allison Burt
Brooks Secondary School
Powell River, British Columbia
Nominated by:
Jennifer Reid
ALBERT COLLEGE
BELLEVILLE, Ontario
Nominated by:
Maya Capel
BANFF COMMUNITY HIGH SCHOOL
Banff, Alberta
Nominated by:
Shawn Buss
MAPLE CREEK COMPOSITE HIGH SCHOOL
Maple Creek, Saskatchewan
Nominated by:
Roy Thiessen
SHAFTESBURY HIGH SCHOOL
WINNIPEG, Manitoba
Nominated by:
Carla Cochran
Springbank Community High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Ruth Craigen
CENTRE FOR LEARNING @ HOME
OKOTOKS, Alberta
Nominated by:
LEANNE ENGEN
LUTHERAN COLLEGIATE BIBLE INSTITUTE HIGH SCHOOL
OUTLOOK, Saskatchewan
Nominated by:
Christina Watton
QUEEN ELIZABETH REGIONAL HIGH SCHOOL
CONCEPTION BAY SOUTH, Newfoundland
Nominated by:
Michelle Walsh
Roncalli Central High
Avondale, Newfoundland
Nominated by:
Janine Klevgaard
Wm. E. Hay Composite High School
Stettler, Alberta
Nominated by:
Ramona Nazareth
CHINGUACOUSY SECONDARY SCHOOL
BRAMPTON, Ontario
Nominated by:
Sharon Scattolon
St. John CHS
Perth, Ontario
Nominated by:
Elaine Cole
Port Perry High School
Port Perry, Ontario
Nominated by:
Layra Farmer
Bedford Road Collegiate
Saskatoon, Saskatchewan
Nominated by:
Carol Lau Liew
Richview Collegiate Institute
Etobicoke, Ontario
Nominated by:
Alain Michalik
COLLEGE JEANNE SAUVE
WINNIPEG, Manitoba
Nominated by:
Matthew Thompson
JEAN VANIER CATHOLIC HIGH SCHOOL
RICHMOND HILL, Ontario
Nominated by:
Emily Wasiuk
Loretto Abbey C.S.S.
Toronto, Ontario
Nominated by:
Su Brown
Napanee District Secondary School
Napanee, Ontario
Nominated by:
Amanda Rankin
Shelburne Regional High School
Shelburne, Nova Scotia
Nominated by:
Pamela Cheng
Burnsview Secondary
Delta, British Columbia
Nominated by:
Joanne Simpson
Sa-Hali secondary
Kamloops, British Columbia
Nominated by:
Rick Lindquist
Dryden High School
dryden, Ontario
Nominated by:
Christian Klaue
CAMPBELL RIVER CHRISTIAN SCHOOL
Campbell River, British Columbia
Nominated by:
Alan Johnson
CANTERBURY HIGH SCHOOL
OTTAWA, Ontario
Nominated by:
Tami Chechotko
ELKFORD SECONDARY SCHOOL
Elkford, British Columbia
Nominated by:
Susanne Christensen
Morinville Community High School
Morinville, Alberta
Nominated by:
Todd Klein
Didsbury High School
Didsbury, Alberta