2017 Schulich Leader Nominees - h

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Maria Butler
MARIA MONTESSORI ACADEMY
VICTORIA, British Columbia
Nominated by:
Elizabeth Pengelly
VICTORIA PARK COLLEGIATE INSTITUTE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Domenic Cirone
Sinclair Secondary School
Whitby, Ontario
Queen's University
Nominated by:
Kim Halayko
LILLOOET SECONDARY SCHOOL
LILLOOET, British Columbia
Nominated by:
Susan Trowell
CENTRE DUFFERIN DISTRICT HIGH SCHOOL
SHELBURNE, Ontario
Nominated by:
Doug Hendricks
Monsignor McCoy High School
Medicine Hat, Alberta
Nominated by:
Charlotte Brooks
Park View Education Centre
Bridgewater, Nova Scotia
Nominated by:
Dennis Hawkins-Bogle
Correlieu Secondary
Quesnel, British Columbia
Nominated by:
April Bradley
NOTTAWASAGA PINES SECONDARY SCHOOL
ANGUS, Ontario
Nominated by:
Jonas Kublinskas
SIR WILFRID LAURIER SECONDARY SCHOOL
LONDON, Ontario
Nominated by:
Cindy Worth
CANSO ACADEMY
Guysborough, Nova Scotia
Nominated by:
Vesna Cavlek
SOUTH KAMLOOPS SECONDARY SCHOOL
KAMLOOPS, British Columbia
Nominated by:
Su Compagnon
LOYOLA CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
MISSISSAUGA, Ontario
Nominated by:
Susan Kudelka
WOODSTOCK COLLEGIATE INSTITUTE
WOODSTOCK, Ontario
Nominated by:
Lisa Ulinder
Sentinel Secondary
West Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Danielle Chagnon
Assumption College School
Brantford, Ontario
Nominated by:
Darrell Noel
CARBONEAR COLLEGIATE
CARBONEAR, Newfoundland
Nominated by:
Graham Gale
REVELSTOKE SECONDARY SCHOOL
Revelstoke, British Columbia
Nominated by:
Darryl Salmon
RAYMOND HIGH SCHOOL
RAYMOND, Alberta
Nominated by:
Cecilia Penner
ST. MARGARET'S SCHOOL
VICTORIA, British Columbia
Nominated by:
Meg Maledy
ST. Thomas Aquinas
North Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Dianne Lafferty
Ecole St. Patrick High School
Yellowknife, Northwest Territories
Nominated by:
Julie Lohnes
Bridgewater Junior Senior High School
Bridgewater, Nova Scotia
Nominated by:
Kathy Puto
BETHLEHEM CATHOLIC HIGH SCHOOL
SASKATOON, Saskatchewan
Nominated by:
Dianne Hooper
Sir Wilfrid Laurier CI
Scarborough, Ontario
Nominated by:
Heather Perissinotti
Vincent Massey
Windsor, Ontario
Nominated by:
Cynthia Rose
O'DONEL HIGH SCHOOL
MOUNT PEARL, Newfoundland
Nominated by:
Hank Bouwman
ST. THOMAS MORE COLLEGIATE
BURNABY, British Columbia
Nominated by:
Edward Ojala
Atikokan High School
Atikokan, Ontario
Nominated by:
Trudy Finnson
Father Patrick Mercredi School
FORT MCMURRAY, Alberta
Nominated by:
Suzanne Tiemstra
Cochrane High
Cochrane, Alberta
Nominated by:
Sherrie Quistberg
BEAVER BRAE SECONDARY SCHOOL
KENORA, Ontario
Nominated by:
Randy Browne
POLYVALENTE THOMAS-ALBERT
GRAND-SAULT, New Brunswick
Nominated by:
BRAD NICHOL
MARTENSVILLE HIGH SCHOOL
Martensville, Saskatchewan
Nominated by:
Christine Stephenson
Glenlawn Collegiate
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Annie Hillock
COLLINGWOOD COLLEGIATE INSTITUTE
COLLINGWOOD, Ontario
Nominated by:
Kristina Clutterbuck-Brox
École secondaire Toronto Ouest
Toronto, Ontario
Nominated by:
Angela MacKenzie Boudreau
MUSQUODOBOIT RURAL HIGH SCHOOL
MIDDLE MUSQUODOBOIT, Nova Scotia
Nominated by:
ron ward
STRATHCONA SCHOOL
EDMONTON, Alberta
Nominated by:
Mark Musca
Villanova College
KING CITY, Ontario
Nominated by:
Cheryl Baytaluke
HUDSON HOPE ELEMENTARY
HUDSON'S HOPE, British Columbia
Nominated by:
Daniele Menard
Neil McNeil
Scarborough, Ontario