2017 Schulich Leader Nominees - g

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Jackie Leonard
Liverpool Regional High School
Liverpool, Nova Scotia
Nominated by:
Richard Payne
Grand River Collegiate Institute
Kitchener, Ontario
Nominated by:
Sharon Jesson
Edward Milne Community School
Sooke, British Columbia
Nominated by:
Stephanie Zub
Bearspaw Christian School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Jennifer Victor
Montague Regional High School
Montague, Prince Edward Island
Nominated by:
Andrea Wright
BROCKVILLE COLLEGIATE
BROCKVILLE, Ontario
Nominated by:
Phyllis Vander Doelen
ST. AUGUSTINE CATHOLIC HIGH SCHOOL
MARKHAM, Ontario
Nominated by:
Kerrie Pellarin
Twin Lakes Secondary School
Orillia, Ontario
Nominated by:
Jean-Paul Brichta
SIR WILFRID LAURIER SECONDARY SCHOOL
ORLEANS, Ontario
Nominated by:
Julie Hubbard
Centennial Collegiate
Guelph, Ontario
Nominated by:
David Huckvale
The Country Day School
King, Ontario
Nominated by:
Jennifer Boston
Port Credit Secondary School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Cheryl Mcrorie
INGERSOLL DISTRICT COLLEGIATE
INGERSOLL, Ontario
Nominated by:
Wade Van Snick
Amherst Regional High School
Amherst, Nova Scotia
Nominated by:
Marc Fortin
ECOLE SECONDAIRE LE CARON
PENETANGUISHENE, Ontario
Nominated by:
Hamida Bendriss
ECOLE SECONDAIRE JULES-VERNE
VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Valerie Desprey
John Abbott College
Sainte-Anne-de-Bellevue, Quebec
Nominated by:
Nicole Garbutt
Vincent Massey HighSchool
Brandon, Manitoba
Nominated by:
Senthuran Paramasamy
CAMBRIDGE ACADEMY
MARKHAM, Ontario
Nominated by:
Robert Watson
Carson Graham
North Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Carol Bolen Manz
Miller Comprehensive Catholic High School
Regina, Saskatchewan
Nominated by:
Corie McRae
Gleneagle Secondary
Coquitlam, British Columbia
Simon Fraser University
Nominated by:
Nancy Schinkelshoek
Wallaceburg District Secondary School
Wallaceburg, Ontario
Nominated by:
Tom McLeod
East Elgin Secondary School
Aylmer, Ontario
Nominated by:
Louise Massey
IslandConnectEd
Nanaimo, British Columbia
Nominated by:
Deb Marshall
JOHN BARSBY COMMUNITY SECONDARY SCHOOL
NANAIMO, British Columbia
Nominated by:
Julianne Bron
UNITY CHRISTIAN SCHOOL
CHILLIWACK, British Columbia
Nominated by:
Scott Tremblay
Louise Arbour Secondary School
Brampton, Ontario
Nominated by:
Christa Dwyer
ASCENSION COLLEGIATE
Bay Roberts, Newfoundland
Nominated by:
Joelle Gillespie
Harvey High School
Harvey Station, New Brunswick
Nominated by:
Martha Hunt
Sir Winston Churchill S.S.
St. catharines, Ontario
Nominated by:
Coquelicot Ayotte
College de Maisonneuve
Montreal, Quebec
Nominated by:
Carole Boivin
ECOLE L'ANSE AU SABLE
KELOWNA, British Columbia
Nominated by:
Stephen Harris
Bernice MacNaughton High School
Moncton, New Brunswick
Nominated by:
Bonnie Alexander
Lambrick Park Secondary
Victoria, British Columbia
Nominated by:
Gurt Bageria
Silverthorn C.I.
Etobicoke, Ontario
Nominated by:
Luc Gingras
Cégep de l'Abitibi-Témiscamingue - Campus de Rouyn-Noranda
Rouyn-Noranda, Quebec
Nominated by:
Judy Smith
Chippewa Secondary
North Bay, Ontario
Nominated by:
Cori Nay
St. Joseph SS
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Min-Chee Lo
Earl Marriott Secondary School
SURREY, British Columbia
Nominated by:
Lindsay McGregor
Nakusp Secondary School
Nakusp, British Columbia
Nominated by:
Mark Fuller
Dr. GW Williams SS
Toronto, Ontario