2017 Schulich Leader Nominees - c

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Brian Ottenbreit
Daniel McIntyre Collegiate Institute
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Emma Genge
VIKING TRAIL ACADEMY
PLUM POINT, Newfoundland
Nominated by:
Anthony Donner
Crescent Heights High School
Medicine Hat, Alberta
Nominated by:
Jackson Bannon
Perth
Perth, Ontario
Nominated by:
Tania Craig
PICKERING HIGH SCHOOL
AJAX, Ontario
Nominated by:
Deb Duimering
Elmira District SS
Elmira, Ontario
Nominated by:
Tom Aerts
Reynolds Secondary
Victoria, British Columbia
Nominated by:
003U0000009Z9d3IAC
001U0000006CmmgIAC
ST. BRIDE'S, Saskatchewan
Nominated by:
Joelle d'Entremont
DIGBY REGIONAL HIGH SCHOOL
DIGBY, Nova Scotia
Nominated by:
Sean Nicholson
Ancaster High
Ancaster, Ontario
Nominated by:
Dianne Laird
Belleisle Regional High School
Springfield, New Brunswick
Nominated by:
Chris McCluskey
Stonewall Collegiate Institute
Stonewall, Manitoba
Nominated by:
Susan Sarty
Sackville High School
Sackville, Nova Scotia
Nominated by:
Becky Walsh
Kennebecasis Valley High School
Rothesay, New Brunswick
Nominated by:
Christena Slivocka
Catholic Central High School
Windsor, Ontario
McMaster University
Nominated by:
Richard Schaubroeck
INSITUTE COLLEGIAL VINCENT MASSEY COLLEGIATE
WINNIPEG, Manitoba
Nominated by:
Correy Gervais
Earl of March SS
Kanata, Ontario
Nominated by:
Denise Damphouse
St. Robert Catholic High School
Thornhill, Ontario
Nominated by:
Moreen Takada
BURNETT SECONDARY SCHOOL
RICHMOND, British Columbia
Nominated by:
Marc Osenton
ST. FRANCIS HIGH SCHOOL
CALGARY, Alberta
Nominated by:
Tara Loureiro
Springfield Collegiate
Oakbank, Manitoba
Nominated by:
Tony Piazza
ST. THOMAS OF VILLANOVA SECONDARY SCHOOL
LASALLE, Ontario
Nominated by:
Diane Parisien
ECOLE SECONDAIRE CATHOLIQUE DE CASSELMAN
CASSELMAN, Ontario
Nominated by:
ROGER DESLAURIERS
Notre Dame Regional High School
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Katherine Ridout
Upper Canada College
Toronto, Ontario
Nominated by:
Maria Thomas
Centennial Secondary School
Coquitlam, British Columbia
Nominated by:
Ann Mah
Old Scona Academic
Edmonton, Alberta
Nominated by:
Laura Poce
The Bishop Strachan School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Barbara Rosenberg
Academy for Gifted Children - P.A.C.E.
Richmond Hill, Ontario
Nominated by:
Aylisa Jatindranauth
Glenforest Secondary School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Jennifer Ziprick
H. A. KOSTASH SCHOOL
SMOKY LAKE, Alberta
Nominated by:
Gloria Cooper
LEO BURKE ACADEMY
BISHOP'S FALLS, Newfoundland
Nominated by:
Jeffery Chard
CRESCENT COLLEGIATE
SOUTH DILDO, Newfoundland
Nominated by:
Alyson Little-velianou
Notre Dame
Burlington, Ontario
Nominated by:
PAUL STEPHENSON
THORNLEA SECONDARY SCHOOL
THORNHILL, Ontario
Nominated by:
Michael Kufeldt
Western Canada High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Nathalie Néron
École secondaire catholique Franco-Cité
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Aeron Sterner
Cedar Secondary
NANAIMO, British Columbia
Nominated by:
Ronda Knowles Connop
Central Memorial High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Trisha Amstutz
South Delta Secondary
Delta, British Columbia
Nominated by:
Jennifer Paton
Haliburton Highlands Secondary School
Haliburton, Ontario
Nominated by:
Brad Sippel
WESTSIDE SECONDARY SCHOOL
ORANGEVILLE, Ontario