2017 Schulich Leader Nominees - b

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Munile Sharma
Enver Creek Secondary
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Janet Lancaster
ST. CATHARINES COLLEGIATE
ST CATHARINES, Ontario
Nominated by:
Christine Wessler
ST. GEORGE'S SCHOOL
VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Louise McLellan
Marianopolis College
Westmount, Quebec
Nominated by:
Beverley Walters
BISHOP WHITE SCHOOL
PORT REXTON, Newfoundland
Nominated by:
Mark Kolenc
Hagersville
Hagersville, Ontario
Nominated by:
Alim Mondal
Bayview Secondary School
Richmond Hill, Ontario
Nominated by:
Andrea Jollymore
Rothesay Netherwood School
Rothesay, New Brunswick
Nominated by:
Krista Erwin
St. Augustine Secondary School
Brampton, Ontario
Nominated by:
Dick Mulder
St. Theresa Catholic SS
Belleville, Ontario
University of Waterloo
Nominated by:
Enso De Longhi
Preston High School
Cambridge, Ontario
Nominated by:
Talia Klement
William Lyon Mackenzie C.I.
Toronto, Ontario
Nominated by:
Maria McLellan
Aldershot School
Burlington, Ontario
Nominated by:
Kevin Titus
Whistler Secondary School
Whsitler, British Columbia
Nominated by:
Helen Plummer
G. W. GRAHAM MIDDLE-SECONDARY SCHOOL
Chilliwack, British Columbia
Nominated by:
Carol Quigley
Central Elgin
St. Thomas, Ontario
Nominated by:
Timon Bullard
Esquimalt High School
Victoria, British Columbia
Nominated by:
Shelly Fransoo
JOHN PAUL II COLLEGIATE
North Battleford, Saskatchewan
Nominated by:
Lisa Aunger
O'NEILL COLLEGIATE
OSHAWA, Ontario
Nominated by:
Gillian Allan
Pugwash District High School
Pugwash, Nova Scotia
Nominated by:
Carla Rizzardo
North Delta Secondary
Delta, British Columbia
Nominated by:
Ted Wilson
Eastview SS
Barrie, Ontario
Nominated by:
Trina Papalia
Parry Sound High School
Parry Sound, Ontario
Nominated by:
Bhavna Rao
FRANK MADDOCK HIGH SCHOOL
DRAYTON VALLEY, Alberta
Nominated by:
Siobhan Bradley
Blessed Cardinal Newman CHS
Toronto, Ontario
Nominated by:
Mark Ferguson
LANGLEY EDUCATION CENTRE
LANGLEY, British Columbia
Nominated by:
Martin Lambert
Cégep de Sherbrooke
Sherbrooke, Quebec
Nominated by:
Jana-Lynn Caines
Strathcona-Tweedsmuir School
Okotoks, Alberta
Nominated by:
Kate Powell
DENINU SCHOOL
FORT RESOLUTION, Northwest Territories
Nominated by:
Johanne Lacroix
Cégep régional de Lanaudière
Repentigny, Quebec
Nominated by:
PENNY BARAGAR-BRCIC
ECOLE SECONDAIRE SAINTE MARGUERITE D'YOUVILLE
St Albert, Alberta
Nominated by:
Linda Adams
Centre Wellington District High School
Fergus, Ontario
Nominated by:
David Wagman
NER ISRAEL YESHIVA COLLEGE
THORNHILL, Ontario
Nominated by:
Hillel Rapp
Bnei Akiva Schools-Yeshivat Or Chaim
North York, Ontario
Nominated by:
Lindsi Hutchings
GROS MORNE ACADEMY
ROCKY HARBOUR, Newfoundland
Nominated by:
Tara Corneau
VEGREVILLE COMPOSITE JUNIOR SENIOR HIGH SCHOOL
Vegreville, Alberta
Nominated by:
Stéphane LeBlanc
École Au-coeur-de-l'île
Comox, British Columbia
Nominated by:
Katrina Brogdon
Vanier Catholic Secondary
Whitehorse, Yukon
Nominated by:
Martin Beauregard
Collège André-Grasset
Montréal, Quebec
Nominated by:
Angela Boucher
Morden Collegiate Institute
Morden, Manitoba
Nominated by:
Don Johannson
W. J. Mouat
Abbotsford, British Columbia
Nominated by:
Josette Meade
WINSTON CHURCHILL COLLEGIATE INSTITUTE
TORONTO, Ontario