2017 Schulich Leader Nominees

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Natasha Harrop
Leaside High School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Ava Szczurko
Scarlett Heights Entrepreneurial Academy
Toronto, Ontario
Nominated by:
Kelly Spence
PAUL KANE HIGH SCHOOL
ST. ALBERT, Alberta
Nominated by:
Gino Coltellaro
NorKam Secondary
Kamloops, British Columbia
Nominated by:
Leslie Wilson
Laura Secord Secondary School
St. Catharines, Ontario
Nominated by:
Adrienne Glasgow-Slawter
Prince Andrew High
Dartmouth, Nova Scotia
Nominated by:
Stephen Poplar
Holy Trinity School
Richmond Hill, Ontario
Nominated by:
Rhoda Mosley
DRUMLIN HEIGHTS SCHOOL
GLENWOOD, Nova Scotia
Nominated by:
Darren Foley
GRANDE PRAIRIE COMPOSITE HIGH SCHOOL
GRANDE PRAIRIE, Alberta
Nominated by:
Thérèse Musafiri
ECOLE SECONDAIRE JEUNES SANS FRONTIERES
BRAMPTON, Ontario
Nominated by:
Suzanne Beck
Cedarbrae Collegiate Institute
Toronto, Ontario
Nominated by:
Jennifer Lillie
Greenwood College School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Krista Brown
Northumberland Regional High School
Westville, Nova Scotia
Nominated by:
Natale Gencarelli
St. Brother Andre Catholic High School
Markham, Ontario
Nominated by:
Josie Comella
Notre Dame Catholic Secondary School
Brampton, Ontario
Nominated by:
Mastaneh Rezaei
TFS High School
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Michael King
ST. JOSEPH-SCOLLARD HALL CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
NORTH BAY, Ontario
Nominated by:
Filomena Pellegrino
ST MICHAEL CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
BOLTON, Ontario
Nominated by:
Marie Giesbrecht
CLEARWATER SECONDARY SCHOOL
CLEARWATER, British Columbia
Nominated by:
J Nicole Baudry
CENTRE SCOLAIRE LEO-REMILLARD
WINNIPEG, Manitoba
Nominated by:
Joanne Jensen
WEYBURN COMPREHENSIVE SCHOOL
WEYBURN, Saskatchewan
Nominated by:
Troy Hammond
Bayview Glen School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Elizabeth Satra
ALEXIS NAKOTA SIOUX NATION SCHOOL
GLENEVIS, Alberta
Nominated by:
Keith DeCoste
St.Francis Xavier High School
Gloucester, Ontario
Nominated by:
Crystal Danson
Holy Trinity High School
Fort McMurray, Alberta
Nominated by:
Amy d'Eon
ECOLE SECONDAIRE DU SOMMET
HALIFAX, Nova Scotia
Nominated by:
Mary Soln
R.S. McLaughlin C.V.I.
Oshawa, Ontario
Nominated by:
Sherrie Martens
Burnaby Mountain Secondary
Burnaby, British Columbia
Nominated by:
Timothy James
David and Mary Thomson Collegiate
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Lynda Dever
MARY WARD CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Lisa Mingo
MACLACHLAN COLLEGE
OAKVILLE, Ontario
Nominated by:
BORIS GRISONICH
MEDICINE HAT HIGH SCHOOL
MEDICINE HAT, Alberta
Nominated by:
Jayne Slosser
Sacred Heart High School
Walkerton, Ontario
Nominated by:
Coquelicot Ayotte
College de Maisonneuve
Montreal, Quebec
Nominated by:
Carolyn Allen
Uxbridge Secondary School
Uxbridge, Ontario
Dalhousie University
Nominated by:
Ronna Gauthier
MINTO MEMORIAL HIGH SCHOOL
MINTO, New Brunswick
Nominated by:
Jane Egan
St. Mary Catholic Secondary School
Cobourg, Ontario
Nominated by:
Darren Hodkinson
NOTRE DAME CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
AJAX, Ontario
Nominated by:
Philip Puurunen
OUR LADY OF THE SNOWS CATHOLIC ACADEMY
CANMORE, Alberta
Nominated by:
Simone Norman
John Polanyi Collegiate Institute
Toronto, Ontario
Nominated by:
Caroline Gauthier
MARK R. ISFELD
Courtenay, British Columbia
Nominated by:
Laury McPherson
CRAWFORD BAY ELEMENTARY-SECONDARY SCHOOL
CRAWFORD BAY, British Columbia