2016 Schulich Leader Nominees

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Rebecca Mayo
St Clair Secondary
Sarnia, Ontario
Nominated by:
Sandra Milne
Ladysmith Secondary School
Ladysmith, British Columbia
Nominated by:
Lorraine Depelteau
Cégep régional de Lanaudière
Repentigny, Quebec
Nominated by:
Marilyn MacGregor
CARLETON PLACE HIGH SCHOOL
CARLETON PLACE, Ontario
Nominated by:
Donna Bouchard
MARTENSVILLE HIGH SCHOOL
Martensville, Saskatchewan
Nominated by:
Colleen Roch-Hanaka
St. Mary Catholic Secondary School
Hamilton, Ontario
Nominated by:
Rob Mather
Belleisle Regional High School
Springfield, New Brunswick
Nominated by:
Stephen Poplar
Holy Trinity School
Richmond Hill, Ontario
Nominated by:
Rebecca Turnbull
Harry Collinge High
Hinton, Alberta
Nominated by:
Pamela Martin
ST. JOSEPH CATHOLIC HIGH SCHOOL
GRANDE PRAIRIE, Alberta
Nominated by:
Lorraine Depelteau
Cégep régional de Lanaudière
Repentigny, Quebec
Nominated by:
Joanne Morgan
PICCADILLY CENTRAL HIGH SCHOOL
PICCADILLY, Newfoundland
Nominated by:
Hazel Turner
SUTHERLAND SECONDARY SCHOOL
NORTH VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
JASON BIECH
GRACE CHRISTIAN SCHOOL
Charlottetown, Prince Edward Island
Nominated by:
MARTIN RITSMA
Stratford Northwestern Secondary School
Stratford, Ontario
Nominated by:
Tina Gelinas
St. Anne High School
Belle River, Ontario
Nominated by:
Derek Zuccolo
Waterdown District High School
Waterdown, Ontario
Nominated by:
Jennifer Victor
Montague Regional High School
Montague, Prince Edward Island
Nominated by:
JUANITA SKANES
JENS HAVEN MEMORIAL SCHOOL
NAIN, Newfoundland
Nominated by:
Lynn Hemming
Drumheller Valley Secondary School
DRUMHELLER, Alberta
Nominated by:
Wade Van Snick
Amherst Regional High School
Amherst, Nova Scotia
Nominated by:
Willie Brownlee
Moncton Christian Academy
Moncton, New Brunswick
Nominated by:
Tricia Unreiner
MEDICINE HAT HIGH SCHOOL
MEDICINE HAT, Alberta
Nominated by:
Stephen Acree
ABERDEEN HALL PREPARATORY SCHOOL
KELOWNA, British Columbia
Nominated by:
Leaha Severson
ECOLE SECONDAIRE BEAUMONT COMPOSITE HIGH SCHOOL
BEAUMONT, Alberta
Nominated by:
Dana Barakauskas
Barrie North Collegiate
Barrie, Ontario
Nominated by:
Sandra Braun
CAMBRIDGE-NARROWS SCHOOL
CAMBRIDGE-NARROWS, New Brunswick
Nominated by:
Stephen Earle
Valmont Academy
King's Point, Newfoundland
Nominated by:
Tracey Sorensen
PRINCESS MARGARET SECONDARY SCHOOL
PENTICTON, British Columbia
Nominated by:
Ruth Cameron
Indian River High School
Springdale, Newfoundland
Nominated by:
James Flynn
North Colchester High School
Tatamagouche, Nova Scotia
Nominated by:
Yvette Bowsher
Wallaceburg District Secondary School
Wallaceburg, Ontario
Nominated by:
Cindy Smith
South Grenville District High School
Prescott, Ontario
Nominated by:
Lonni Bryant
CHARLES HAYS SECONDARY SCHOOL
PRINCE RUPERT, British Columbia
Nominated by:
Shannon Giroux-Wong
Ernest Manning High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Darlene Kyte
Sydney Academy
Sydney, Nova Scotia
Nominated by:
Kara Taylor
KIPLING SCHOOL
KIPLING, Saskatchewan
Nominated by:
Sandra Moen
COLONSAY SCHOOL
COLONSAY, Saskatchewan
Nominated by:
Heather Jobin
Blenheim District High School
Blenheim, Ontario
Nominated by:
Cathy Griffin
Regiopolis-Notre Dame CHS
Kingston, Ontario
Nominated by:
James Apers
Hamilton District Christian HS
Ancaster, Ontario
Nominated by:
Heidi Marchant
Kindersley Composite High School
Kindersley, Saskatchewan
University of Alberta