2016 Schulich Leader Nominees

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Linda Reid
Belanger Memorial
Doyles, Newfoundland
Nominated by:
Marina Fudge
RIVERWOOD ACADEMY
WING'S POINT, Newfoundland
Nominated by:
Cara Lau
Carver Christian High School
Burnaby, British Columbia
Nominated by:
Kathryn Harcourt
S.J. WILLIS ALTERNATIVE SCHOOL
VICTORIA, British Columbia
Nominated by:
Michael King
ST. JOSEPH-SCOLLARD HALL CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
NORTH BAY, Ontario
Nominated by:
Katherine Ridout
Upper Canada College
Toronto, Ontario
Nominated by:
Al Pugh
SALMON ARM SECONDARY SCHOOL
Salmon Arm, British Columbia
Nominated by:
Cam Gerbrandt
GREEN VALLEY SCHOOL
GRUNTHAL, Manitoba
Nominated by:
Francois Bolduc
CEGEP de Drummondville
Drummondville, Quebec
Nominated by:
Luc Gingras
Cégep de l'Abitibi-Témiscamingue - Campus de Rouyn-Noranda
Rouyn-Noranda, Quebec
Nominated by:
Denise Bourque
École secondaire de Par-en-Bas
Tusket, Nova Scotia
Nominated by:
Aynsley Sasaki
King's Edgehill School
Windsor, Nova Scotia
Nominated by:
Maria McMurray
Sisler High School
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
DAVID WAGMAN
NER ISRAEL YESHIVA COLLEGE
THORNHILL, Ontario
Nominated by:
JEFFREY BLUNDON
APPALACHIA HIGH SCHOOL
ST. GEORGE'S, Newfoundland
Nominated by:
Nicole Anne Daigle
Champlain St. Lawrence
Quebec, Quebec
Nominated by:
Stéphane LeBlanc
École Au-coeur-de-l'île
Comox, British Columbia
Nominated by:
Shari Weinberg
Bnei Akiva Schools
Toronto, Ontario
Nominated by:
Nathalie Cotton
Cégep de La Pocatière
La Pocatière, Quebec
Université de Montréal
Nominated by:
Margie Arnold
Seycove Secondary
North Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Danielle Lamoureux
CALGARY FRENCH & INTERNATIONAL SCHOOL
CALGARY, Alberta
Nominated by:
Cecilia Penner
ST. MARGARET'S SCHOOL
VICTORIA, British Columbia
Nominated by:
ian morris
KILLARNEY SECONDARY SCHOOL
VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Steve Gunson
Bear Creek Secondary School
Barrie, Ontario
Nominated by:
Tom Moret
Gonzaga High School
St Johns, Newfoundland
Nominated by:
Pamela McMartin
Southpointe Academy
Delta, British Columbia
Nominated by:
Marlene Donnelly
Holy Trinity Academy
Okotoks, Alberta
Nominated by:
Cameron Steuart
HOLY ROSARY HIGH SCHOOL
LLOYDMINSTER, Alberta
Nominated by:
Andrew Robertson
St. Thomas Aquinas Secondary School
Brampton, Ontario
Nominated by:
Chris Germaine
DINSMORE COMPOSITE SCHOOL
DINSMORE, Saskatchewan
Nominated by:
Vivien King-Sherwood
F. E. Madill Secondary School
Wingham, Ontario
Nominated by:
Katrina Jolie
Georges P. Vanier
Donnelly, Alberta
Nominated by:
Derek Apple
ELPHINSTONE SECONDARY
GIBSONS, British Columbia
Nominated by:
Glenda Reddick
Holy Spirit High
Conception Bay South, Newfoundland
Nominated by:
Francesca Maietta
Stephen Lewis Secondary School
Thornhill, Ontario
Nominated by:
Doug Hendricks
Monsignor McCoy High School
Medicine Hat, Alberta
Nominated by:
Suzanne Tiemstra
Cochrane High
Cochrane, Alberta
Nominated by:
Tainy Peechatt
DON BOSCO SECONDARY SCHOOL
ETOBICOKE, Ontario
Nominated by:
Julie Lohnes
Bridgewater Junior Senior High School
Bridgewater, Nova Scotia
Nominated by:
Valerie Paull
KITSCOTY High School
Kitscoty, Alberta
Nominated by:
Lindsay McGregor
Nakusp Secondary School
Nakusp, British Columbia
Nominated by:
Jennifer Tanner
Widdifield Secondary School
North Bay, Ontario