2016 Schulich Leader Nominees - w

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Mark Fischer
Lawrence Park Collegiate Institute
Toronto, Ontario
Nominated by:
Brenda Asselin
GANANOQUE SECONDARY SCHOOL
GANANOQUE, Ontario
Nominated by:
Terri Grant
JOHN TAYLOR COLLEGIATE
WINNIPEG, Manitoba
Nominated by:
Louan Statchuk
Olds High School
Olds, Alberta
Nominated by:
Roger Mah Poy
CANMORE COLLEGIATE HIGH SCHOOL
CANMORE, Alberta
Nominated by:
Carol Quigley
Central Elgin
St. Thomas, Ontario
Nominated by:
Howard Hole
Virden Collegiate Institute
Virden, Manitoba
Nominated by:
Nancy Anstett
IROQUOIS RIDGE HIGH SCHOOL
OAKVILLE, Ontario
Nominated by:
Anne Abramovitch
ALBERT CAMPBELL COLLEGIATE INSTITUTE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Sarah Moar
L'ECOLE CANADIENNE-FRANCAISE
SASKATOON, Saskatchewan
Nominated by:
Grace Morissette
Centennial School
Coquitlam, British Columbia
Nominated by:
Carol Bolen Manz
Miller Comprehensive Catholic High School
Regina, Saskatchewan
Nominated by:
Charlotte Brooks
Park View Education Centre
Bridgewater, Nova Scotia
Nominated by:
Bruce Dayton
Clayton Heights Secondary
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Alison Dewis
SHAWNIGAN LAKE SCHOOL
SHAWNIGAN LAKE, British Columbia
Nominated by:
Jeff Mitz
Crestwood Preparatory College
Toronto, Ontario
Nominated by:
Thomas Beauvais
St. Patrick Catholic Secondary School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Jeannette Gobolos
Lake City Secondary
Williams Lake, British Columbia
Nominated by:
Kim Burry
Woodstock High
Woodstock, New Brunswick
Nominated by:
Leslie Wolak
Lashburn High School
Lashburn, Saskatchewan
Nominated by:
Billy Gilliland
Edison private School
Okotoks, Alberta
Nominated by:
Theresa Schilthuis
PROVIDEN
Komoka, Ontario
Nominated by:
Donna Rosenbaum
WESTSIDE ACADEMY
PRINCE GEORGE, British Columbia
Nominated by:
Jean Lee
Bowness High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Georgia Sigvaldason
Arborg Collegiate
Arborg, Manitoba
Nominated by:
Bruce Reid
BURNETT SECONDARY SCHOOL
RICHMOND, British Columbia
Nominated by:
Kyle Pope
Oakville Trafalgar High School
Oakville, Ontario
Nominated by:
Shalane Kelsey
Napanee District Secondary School
Napanee, Ontario
Nominated by:
Kerri Beuker
Melfort and Unit Comprehensive Collegiate
Melfort, Saskatchewan
Nominated by:
Katie Ferguson
DELPHI SECONDARY ALTERNATIVE SCHOOL
Scarborough, Ontario
Nominated by:
Darryl Fost
FRENCH SHORE ACADEMY
Port Saunders, Newfoundland
Nominated by:
Darcie Conway
Hague High School
Hague, Saskatchewan
Nominated by:
julie zachary
KORAH COLLEGIATE
SAULT STE MARIE, Ontario
Nominated by:
Veronika Farnell
VANCOUVER TECHNICAL SECONDARY SCHOOL
VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Evan Dobni
Westcliffe
Marengo, Saskatchewan
Nominated by:
Subash Rego
St. Francis Xavier S.S.
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Terry Wilson
ECOLE SECONDAIRE SAINTE MARGUERITE D'YOUVILLE
ST ALBERT, Alberta
Nominated by:
Jennifer Paton
Haliburton Highlands Secondary School
Haliburton, Ontario
Nominated by:
Alanna Campbell
Cole Harbour District High School
Dartmouth, Nova Scotia
Nominated by:
Guy Williams
Souris School
Souris, Manitoba
Nominated by:
Hank Bouwman
ST. THOMAS MORE COLLEGIATE
BURNABY, British Columbia
Nominated by:
Marla Rapattoni
Saint Michael Catholic High School
Niagara Falls, Ontario