2016 Schulich Leader Nominees - p

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Tarana Oumoudova
Quantum Academy
Richmond Hill, Ontario
Nominated by:
Jackie Hatton
Bow Valley High School
Cochrane, Alberta
Nominated by:
Jody Oetter
Beattie School of the Arts
Kamloops, British Columbia
Nominated by:
Betty Caley
GLENDALE HIGH SCHOOL
TILLSONBURG, Ontario
Nominated by:
Gillian Derksen
Delview Secondary
Delta, British Columbia
Nominated by:
Irene Latigo Odida
TURNER FENTON SECONDARY SCHOOL
BRAMPTON, Ontario
Nominated by:
Catherine Willoughby
QUINTE SECONDARY SCHOOL
BELLEVILLE, Ontario
Nominated by:
Laurent Scaligine
BURNABY NORTH SECONDARY SCHOOL
BURNABY, British Columbia
Nominated by:
Pamela Cheng
Burnsview Secondary
Delta, British Columbia
Nominated by:
Chris Pocock
Fraser Heights Secondary
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Mary Rajic
ST. JOSEPH MORROW SECONDARY PARK
NORTH YORK, Ontario
Nominated by:
Rose McQuay
ECOLE NOTRE DAME SECONDARY SCHOOL
RED DEER, Alberta
Nominated by:
Tim Tope
GOVERNOR SIMCOE SECONDARY SCHOOL
ST CATHARINES, Ontario
Nominated by:
Heather Thomson
ARCHBISHOP JORDAN CATHOLIC HIGH SCHOOL
SHERWOOD PARK, Alberta
Nominated by:
Marsha Schnekenburm
ACTON DISTRICT HIGH SCHOOL
ACTON, Ontario
Nominated by:
Craig Nickel
Waterloo Collegiate Institute
Waterloo, Ontario
Nominated by:
Brent Holmen
CARLTON COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL
PRINCE ALBERT, Saskatchewan
Nominated by:
Debbie Lindahl
Corner Brook Regional High
Corner brook, Newfoundland
University of Ottawa
Nominated by:
Alison High
SIMCOE COMPOSITE SCHOOL
SIMCOE, Ontario
Nominated by:
Jasmine Martens
Springs Christian Academy
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Mark Kolenc
Hagersville
Hagersville, Ontario
Nominated by:
Monique Lacombe
Tagwi Secondary School
Avonmore, Ontario
Nominated by:
Todd Robertson
Sussex Regional HIgh School
Sussex, New Brunswick
Nominated by:
Jennifer Starheim
Guildford Park Secondary
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Frank Hickey
Notre Dame High School
Toronto, Ontario
Nominated by:
David Vetsch
BLESSED OSCAR ROMERO SCHOOL
EDMONTON, Alberta
Nominated by:
Suzanne Beck
Cedarbrae Collegiate Institute
Toronto, Ontario
Nominated by:
Anthony Griffith
Central Peel Secondary School
Brampton, Ontario
Nominated by:
Wanda Cook
EASTDALE SECONDARY SCHOOL
WELLAND, Ontario
Nominated by:
Linda Doig
Central Huron Secondary School
Clinton, Ontario
Queen's University
Nominated by:
Jim Donovan
Three Oaks Senior High School
Summerside, Prince Edward Island
University of Waterloo
Nominated by:
Carmen Bucyk
Bellerose Composite High School
St. Albert, Alberta
Nominated by:
Connie Newhook
Laval High School
Placentia, Newfoundland
Nominated by:
Joanne Jensen
WEYBURN COMPREHENSIVE SCHOOL
WEYBURN, Saskatchewan
Nominated by:
Lynda Dever
MARY WARD CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Helen Janzen
Westgate Mennonite Collegiate
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Cheryl Young
TRANSCONA COLLEGIATE
WINNIPEG, Manitoba
Nominated by:
Anne Gallagher
École secondaire catholique Algonquin
NORTH BAY, Ontario
Nominated by:
Pamela Kuorikoski
J. H. Bruns Collegiate
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Catherine Hudon
Cégep de Baie-Comeau
Baie-Comeau, Quebec
Nominated by:
Derek Wong
Collingwood School
West Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Susan Jones
PINE RIDGE SECONDARY SCHOOL
PICKERING, Ontario