2016 Schulich Leader Nominees - m

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Michael Kufeldt
Western Canada High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Lorraine Christy
SIR WINSTON CHURCHILL COLLEGIATE
Thunder Bay, Ontario
Nominated by:
Aimee Carter
Dalbrae Academy
Mabou, Nova Scotia
Nominated by:
Nia Williams
GULF ISLANDS SECONDARY SCHOOL
SALT SPRING ISLAND, British Columbia
Nominated by:
Janley Holeha
NOTRE DAME COLLEGIATE
HIGH RIVER, Alberta
Nominated by:
MURRAY MACDONALD
Strathroy District Collegiate Institute
Strathroy, Ontario
Nominated by:
Roseanne MacGregor
North Nova Education Centre
New Glasgow, Nova Scotia
Nominated by:
Leslie McDonald
Riverview High
Sydney, Nova Scotia
Nominated by:
Jayne McCullough
Medway High School
Arva, Ontario
Nominated by:
Denice Breen
Glace Bay High School
Glace Bay, Nova Scotia
Nominated by:
Maureen MacIntyre
HANTS NORTH RURAL HIGH SCHOOL
KENNETCOOK, Nova Scotia
Nominated by:
Cindy Campbell
Port Moody Secondary
Port Moody, British Columbia
Nominated by:
MARLYS GLASS
St Gabriel the Archangel
Chestermere, Alberta
Nominated by:
Larry Elliott
St. Michael's Regional High
Bell Island, Newfoundland
Nominated by:
Dianne Hooper
Sir Wilfrid Laurier CI
Scarborough, Ontario
Nominated by:
Eliane Soucy
ecole secondaire publiqueDe La salle
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Thomas Bodor
R.H. KING ACADEMY
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Carol Lau Liew
Richview Collegiate Institute
Etobicoke, Ontario
Nominated by:
Paul Maletta
Delhi District Secondary School
Delhi, Ontario
Nominated by:
Nandini Pinto
Blessed Cardinal Newman CHS
Toronto, Ontario
Nominated by:
Robbyn Deroo
Holy Trinity Catholic High School
Simcoe, Ontario
Nominated by:
Carla Rizzardo
North Delta Secondary
Delta, British Columbia
Nominated by:
Michael O'Toole
Sugarloaf Senior High School
Campbellton, New Brunswick
Nominated by:
Diane Longtin
ECOLE SECONDAIRE CATHOLIQUE EMBRUN
EMBRUN, Ontario
Nominated by:
Gordon Fitt
Richmond Secondary School
Richmond, British Columbia
Nominated by:
David Finlay
Heart Lake Secondary School
Brampton, Ontario
Nominated by:
Martha Perry
St. Clement's School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Matt Biggley
TECUMSEH VISTA ELEM-SECONDARY SCHOOL
TECUMSEH, Ontario
Nominated by:
Marie-Claude Lavoie
Cégep Sainte-Foy
Quebec, Quebec
Nominated by:
Charles LoPresti
Holy Trinity Catholic Secondary School
Oakville, Ontario
Nominated by:
Trevor Chiasson
St. Mary's
OWEN SOUND, Ontario
Nominated by:
Lorraine Paruzzolo
ST. Thomas Aquinas
North Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Kelly MacNeil
Breton Education Centre
New Waterford, Nova Scotia
Nominated by:
Cindy Visser
Lindsay Thurber Comprehensive High School
Red Deer, Alberta
Nominated by:
Anthony Notte
SUPERIOR HEIGHTS C.
SAULT STE. MARIE, Ontario
Nominated by:
Carla Pitre
BONAR LAW MEMORIAL SCHOOL
REXTON, New Brunswick
Nominated by:
John Drynan
CAYUGA SECONDARY SCHOOL
Cayuga, Ontario
Nominated by:
Greg Fraser
Nepean High School
Ottawa, Ontario
Nominated by:
John Voutsinos
DE LA SALLE COLLEGE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Jennifer Boston
Port Credit Secondary School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
David Beriault
Archbishop M. C. O'Neill
Regina, Saskatchewan
Nominated by:
Sandra Hogg
Princess Margaret Secondary
Surrey, British Columbia