2016 Schulich Leader Nominees - k

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Mary Rupcic
St. Roch Catholic Secondary School
Brampton, Ontario
Nominated by:
Zenobia Omarali
Georges Vanier Secondary School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Alexandra Dobbin
NORTHVIEW HEIGHTS SECONDARY SCHOOL
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Jennifer Ashton
West Carleton Secondary School
Dunrobin, Ontario
Nominated by:
Anja Vroomen
Dawson College
Montreal, Quebec
Nominated by:
JENNIFER ROGINA
ST. JOAN OF ARC CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
MISSISSAUGA, Ontario
Nominated by:
Liz McCormick
ST. JOSEPH'S SECONDARY SCHOOL
CORNWALL, Ontario
Nominated by:
Marla McLellan
WEST VANCOUVER SECONDARY SCHOOL
WEST VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Diana Svendsen
Lester B. Pearson High School
Burlington, Ontario
Nominated by:
Alice McGregor
West Kildonan Collegiate
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Cathy Hall-Hancock
Saint Joan of Arc Catholic High School
Maple, Ontario
Nominated by:
Janet Wielemaker
Kelowna Christian School
Kelowna, British Columbia
Nominated by:
Laurel Mackenzie
Auburn Drive High School
Dartmouth, Nova Scotia
Nominated by:
Wendy Herod
Greenwood College School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Andrea McDonell
NORTH DUNDAS DISTRICT HIGH SCHOOL
CHESTERVILLE, Ontario
Nominated by:
Michelle Sandoval
Saltfleet District High School
Stoney Creek, Ontario
Nominated by:
Vince Jessome
INVERNESS EDUCATION CENTRE
INVERNESS, Nova Scotia
Nominated by:
Alana Hogg
DUNCAN MACMILLAN HIGH SCHOOL
SHEET HARBOUR, Nova Scotia
Nominated by:
Melissa Brooks
Denis Morris Catholic High School
St. Catharines, Ontario
Nominated by:
Troy Hammond
Bayview Glen School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Cindy Worth
Guysborough Academy
Guysborough, Nova Scotia
Nominated by:
Dan Mathew
HOPE LUTHERAN CHRISTIAN SCHOOL
PORT COQUITLAM, British Columbia
Nominated by:
Jennifer Bieber
Wolseley High School
Wolseley, Saskatchewan
Nominated by:
Veronika Favento
Oakridge Secondary School
London, Ontario
Nominated by:
Jordana Corenblum
King David High School
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Veronica Fisher
Stephen Lewis Secondary School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Carla Piovesana
Westlane Secondary School
Niagara Falls, Ontario
University of Toronto
Nominated by:
Vince De Luca
Laura Secord Secondary School
St. Catharines, Ontario
York University
Nominated by:
Natalie Brunette
WEST FERRIS SECONDARY SCHOOL
NORTH BAY, Ontario
Nominated by:
Christa Lapointe
Vanier Collegiate
Moose Jaw, Saskatchewan
Nominated by:
Bindy Johal
Gleneagle Secondary
Coquitlam, British Columbia
Nominated by:
Nicole Girardin
Fort Richmond Collegiate
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Darleen Kifiak
Walnut Grove Secondary School
Langley, British Columbia
Nominated by:
Candace Saliba
MILTON DISTRICT HIGH SCHOOL
MILTON, Ontario
Nominated by:
Evan Dobni
Eaton
Eatonia, Saskatchewan
Nominated by:
Vincent Mireau
Hilltop High School
Whitecourt, Alberta
Nominated by:
Kristy Soper
Bedford Road Collegiate
Saskatoon, Saskatchewan
Nominated by:
Mike Perczyszyn
JOHN CABOT CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
MISSISSAUGA, Ontario
Nominated by:
Natalie Handy
BELMONT SECONDARY SCHOOL
VICTORIA, British Columbia
Nominated by:
Tony Kuleza
Ecole Edward Schreyer School
Beausejour, Manitoba
Nominated by:
Kim Apperley
Northlands Parkway Collegiate
Winkler, Manitoba
Nominated by:
Brigitte Graff
École Pointe-des-Chênes
Ste-Anne, Manitoba