2016 Schulich Leader Nominees - h

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Lynn Lichtenstein
TIFERES BAIS YAAKOV
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Melannie Armanini
Vernon Christian School
Vernon, British Columbia
Nominated by:
brian spivak
Brantford Collegiate
Brantford, Ontario
Nominated by:
Paul Buma
London District Christian Secondary School
London, Ontario
Nominated by:
Kelly Duncan
BARRIE CENTRAL COLLEGIATE INSTITUTE
BARRIE, Ontario
Nominated by:
Sophie Albright
Carleton North High School
Florenceville-Bristol, New Brunswick
University of New Brunswick
Nominated by:
John Hardy
CARDSTON HIGH SCHOOL
CARDSTON, Alberta
Nominated by:
Hans Van-Ginhoven
Strathcona School
Edmonton, Alberta
University of Alberta
Nominated by:
SHAUN MACDONALD
Bathurst High School
Bathurst, New Brunswick
Nominated by:
Nathalie Néron
École secondaire catholique Franco-Cité
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Adam Richards
Dr. Frank J. Hayden Secondary School
Burlington, Ontario
University of Toronto
Nominated by:
Tracy Romano
UNIVERSITY HILL SECONDARY SCHOOL
VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Boyd Perry
Holy Heart of Mary High School
St. John's, Newfoundland
Nominated by:
Dale Swanton
NEEPAWA AREA COLLEGIATE
NEEPAWA, Manitoba
Nominated by:
Tom Aerts
Reynolds Secondary
Victoria, British Columbia
University of Victoria
Nominated by:
Warren Friesen
CARIBOO ADVENTIST ACADEMY
WILLIAMS LAKE, British Columbia
Nominated by:
Darrell Noel
CARBONEAR COLLEGIATE
CARBONEAR, Newfoundland
Nominated by:
Christina Bazell
WILLOW CREEK COMPOSITE HIGH SCHOOL
CLARESHOLM, Alberta
Nominated by:
Lori Chynn
ELWOOD REGIONAL HIGH SCHOOL
Deer Lake, Newfoundland
Nominated by:
Diane Wooller
ST. MARY CATHOLIC HIGH SCHOOL
BROCKVILLE, Ontario
Nominated by:
Diane Watson
Fellowes High School
Pembroke, Ontario
Nominated by:
Geraldine Lawlor
Mount Elizabeth Middle Secondary School
Kitimat, British Columbia
Nominated by:
Todd Cormier
Saint John High School
Saint John, New Brunswick
Nominated by:
Matt Staples
Hillside Jr/Sr High School
Valleyview, Alberta
Nominated by:
Evan Cooper
Osgoode Township High School
Metcalfe, Ontario
Nominated by:
003U000001VcitLIAR
001U0000006Cod1IAC
North Wiltshire, Prince Edward Island
Nominated by:
Angela Williams
Moncton High School
Moncton, New Brunswick
Nominated by:
Colleen Ryan
Mountain View Academy
Calgary, Alberta
Nominated by:
Marilyn MacDonald
MEMORIAL HIGH SCHOOL
Sydney Mines, Nova Scotia
Nominated by:
Dianne Schmidtke
Edwin Parr Composite School
Athabasca, Alberta
Nominated by:
Holly Njaa-Davis
Marion M. Graham Collegiate
Saskatoon, Saskatchewan
Nominated by:
Christine Wessler
ST. GEORGE'S SCHOOL
VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Jennifer Grant
St. Stephen High School
St. Stephen, New Brunswick
Nominated by:
Alicia Larade
Ecole St. Patrick High School
Yellowknife, Northwest Territories
Nominated by:
Sandra Miller
TanenbaumCHAT Wallenberg Campus
Toronto, Ontario
Queen's University
Nominated by:
Maria Perin
Newmarket High School
Newmarket, Ontario
Nominated by:
Sherrie Martens
Burnaby Mountain Secondary
Burnaby, British Columbia
Nominated by:
Lance Barrate
ELKHORN SCHOOL
ELKHORN, Manitoba
Nominated by:
LEANNE ENGEN
LUTHERAN COLLEGIATE BIBLE INSTITUTE HIGH SCHOOL
OUTLOOK, Saskatchewan
Nominated by:
Ken McMaster
Tamanawis Secondary
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Colleen Harquail
Dalhousie Regional High School
Dalhousie, New Brunswick
Nominated by:
Cheryl Bissonette
ROSSEAU LAKE COLLEGE
ROSSEAU, Ontario