2016 Schulich Leader Nominees - g

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Roxanne Dupuis
John Abbott College
Sainte-Anne-de-Bellevue, Quebec
Nominated by:
Diana Posthumus
RIVER EAST COLLEGIATE
WINNIPEG, Manitoba
Nominated by:
Anne Simpson
ECOLE SECONDAIRE BEATRICE DESLOGES
ORLEANS, Ontario
Nominated by:
John Froess
Royal Bay Secondary
Victoria, British Columbia
Nominated by:
Randy Browne
POLYVALENTE THOMAS-ALBERT
GRAND-SAULT, New Brunswick
Nominated by:
Karen Gilmour
SIR OLIVER MOWAT COLLEGIATE INSTITUTE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
David Lupish
A.N. Myer Secondary School
Niagara Falls, Ontario
Nominated by:
Angela Petrozzi
ASCENSION OF OUR LORD SECONDARY SCHOOL
MISSISSAUGA, Ontario
Nominated by:
Brenda Scaddan
Queen Elizabeth School
Edmonton, Alberta
Nominated by:
Trudy Whittleupshall
CHRIST THE KING SCHOOL
RUSHOON, Newfoundland
Nominated by:
Claude Arnaud
ECOLE SAINT-JOACHIM
LA BROQUERIE, Manitoba
Nominated by:
Sandra Lablans
prince of wales
vancouver, British Columbia
Nominated by:
Aaron Kardish
SATEC @ W A Porter C I
Toronto, Ontario
Nominated by:
Katherine Karvonen
MAXWELL HEIGHTS PUBLIC SCHOOL
OSHAWA, Ontario
Nominated by:
Jeffery Chard
CRESCENT COLLEGIATE
SOUTH DILDO, Newfoundland
Nominated by:
Calvin Van Eek
Waterloo Oxford D.S.S
Baden, Ontario
Nominated by:
Alana MacGregor
SOURIS Regional High School
Souris, Prince Edward Island
Nominated by:
Brian Ottenbreit
Daniel McIntyre Collegiate Institute
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Stéphanie Mailhot
École secondaire publique Mille-Îles
Kingston, Ontario
Nominated by:
Gloria Sarmento
Frank Hurt Secondary School
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Cindy Bogusky
LINDEN CHRISTIAN SCHOOL
WINNIPEG, Manitoba
Nominated by:
Teri Wilson
Garden Valley Collegiate
Winkler, Manitoba
Nominated by:
Kimberley Funk
LANDMARK COLLEGIATE
LANDMARK, Manitoba
Nominated by:
DOUG SMITH
RELEVANT HIGH SCHOOL
SURREY, British Columbia
Nominated by:
Shannon Loughlin
WOODLANDS SECONDARY SCHOOL
NANAIMO, British Columbia
Nominated by:
Joelle Gillespie
Harvey High School
Harvey Station, New Brunswick
Nominated by:
Lily Houde
Cegep de chicoutimi
Chicoutimi, Quebec
Nominated by:
Ron Pelletier
Collège Sturgeon Heights Collegiate
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Jennifer McDonald
Balmoral Hall School
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Peter Damen
BISHOP CARROLL HIGH SCHOOL
CALGARY, Alberta
Nominated by:
Tanya Johnson
CORNERSTONE CHRISTIAN SCHOOL
MOOSE JAW, Saskatchewan
Nominated by:
Marie-Josee Periard
ECOLE SECONDAIRE MARIE-RIVIER
KINGSTON, Ontario
Nominated by:
Lynette Kaminski
CHURCHBRIDGE PUBLIC SCHOOL
CHURCHBRIDGE, Saskatchewan
Nominated by:
Leila Myers
LISGAR COLLEGIATE INSTITUTE
OTTAWA, Ontario
Nominated by:
Gillian Allan
Pugwash District High School
Pugwash, Nova Scotia
Nominated by:
Keith Howlett
Hugh McRoberts Secondary
Richmond, British Columbia
Nominated by:
Mary Anne Mayhew
Sir Robert Borden High School
Nepean, Ontario
Nominated by:
Susan Dolphin
SAUGEEN DISTRICT SECONDARY SCHOOL
PORT ELGIN, Ontario
Nominated by:
Denise Damphouse
St. Robert Catholic High School
Thornhill, Ontario
Nominated by:
Donna Naufal Moffatt
Elmwood School
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Ronda Knowles Connop
Central Memorial High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Derron Johnson
FLEETWOOD PARK SECONDARY SCHOOL
SURREY, British Columbia