2016 Schulich Leader Nominees - f

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Leanne Bergeron
ST. MATTHEW HIGH SCHOOL
ORLEANS, Ontario
Nominated by:
Kylee Carver
33 CENTRAL SCHOOL
Fillmore, Saskatchewan
Nominated by:
Domenica DiManno
ST. BASIL-THE-GREAT COLLEGE
NORTH YORK, Ontario
Nominated by:
Michael Basran
HAZELTON SECONDARY SCHOOL
HAZELTON, British Columbia
Nominated by:
Ingrid Bénnécib
COLLEGE STANISLAS
MONTREAL, Quebec
Nominated by:
Karen Kueneman
St. David Catholic Secondary School
Waterloo, Ontario
Nominated by:
Vanessa Terry
ST. PETER'S ALL GRADE SCHOOL
MCCALLUM, Newfoundland
Nominated by:
Kimberly Friesen
Steinbach Regional Secondary School
Steinbach, Manitoba
Nominated by:
Diana Stanesic
St. Mary Catholic Secondary
Pickering, Ontario
Nominated by:
Heather Bossa
TRENTON HIGH SCHOOL
TRENTON, Ontario
Nominated by:
Susan Daniels
KESWICK HIGH SCHOOL
KESWICK, Ontario
Nominated by:
Kelly Ann Marks
O'Gorman High School
Timmins, Ontario
Nominated by:
Sonia DeAndrade-Scofield
RIVERSIDE SECONDARY SCHOOL
WINDSOR, Ontario
Nominated by:
Judy Fujiki
Byrne Creek Secondary
Burnaby, British Columbia
Nominated by:
Teresa Rieger
ST. ALBERT CATHOLIC HIGH SCHOOL
ST ALBERT, Alberta
Nominated by:
John Baldassarre
Sturgeon Composite High School
Sturgeon County, Alberta
Nominated by:
Mary Soln
R.S. McLaughlin C.V.I.
Oshawa, Ontario
Nominated by:
Melanie d'Entremont
Barrington Municipal High School
Barrington, Nova Scotia
Nominated by:
Lornea Sosnowski
CUDWORTH SCHOOL
CUDWORTH, Saskatchewan
Nominated by:
Sanda Cordingley
St. Francis Xavier
Edmonton, Alberta
Nominated by:
Heather Chevraux
CENTRAL HIGH SEDGEWICK PUBLIC SCHOOL
SEDGEWICK, Alberta
Nominated by:
003U000001Z71SgIAJ
001U000000Bmb9VIAR
San Jose,
Nominated by:
Claire Wilson
St Thomas Aquinas
Lindsay, Ontario
Nominated by:
Darcy Hancock
Labrador Straits Academy
L'Anse au Loup, Newfoundland
Nominated by:
Susanna Wong-Ma
Humberside CI
Toronto, Ontario
Nominated by:
GORD ERHARDT
ESTERHAZY HIGH SCHOOL
Esterhazy, Saskatchewan
Nominated by:
François Bergeron
École Alexandre-Taché
ST. ALBERT, Alberta
Nominated by:
Tony Piazza
ST. THOMAS OF VILLANOVA SECONDARY SCHOOL
LASALLE, on
Nominated by:
Jan Bryant
Richmond Christian School
Richmond, British Columbia
Nominated by:
Patty Brine
Stratford Central Secondary School
Stratford, Ontario
Nominated by:
Christine Pavanetto
Christ the King
Georgetown, Ontario
Nominated by:
Ginette Trudeau
Collège André-Grasset
Montréal, Quebec
Nominated by:
Joanna Allair
TIMMINS HIGH
Timmins, Ontario
Nominated by:
Kathleen Henderson
Dundas Valley Secondary School
Dundas, Ontario
Nominated by:
Carolyn Mackenzie
Sacred Heart School of Halifax
HALIFAX, Nova Scotia
Nominated by:
Janus Bazan
Ecole secondaire Kelvin High School
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Kyla Bloch
NORWELL DISTRICT SECONDARY SCHOOL
PALMERSTON, Ontario
Nominated by:
Heather Malco
FUNDY HIGH SCHOOL
ST GEORGE, New Brunswick