2015 Schulich Leader Nominees

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Nominated by:
Daniel Barber
Cut Knife High School
Cut Knife, Saskatchewan
Nominated by:
Holly Shaw
École secondaire Georges-P.-Vanier
HAMILTON, Ontario
Nominated by:
Alison Kuzio
MERRITT SECONDARY SCHOOL
Merritt, British Columbia
Nominated by:
Jill Bailey
Dover Bay Secondary School
Nanaimo, British Columbia
Nominated by:
Veronika Favento
Oakridge Secondary School
London, Ontario
Nominated by:
Erika DeFreitas
Riverdale Collegiate Institute
Toronto, Ontario
University of Toronto
Nominated by:
Kirsten Morozov
Stratford Hall IB World School
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Demetra Levogiannis
DANFORTH COLLEGIATE AND TECHNICAL INSTITUTE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Nicholas McCowan
Jean Vanier Catholic Secondary School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Jane Anne Egan
St. Mary Catholic Secondary School
Cobourg, Ontario
Nominated by:
Heather Lean
Caledonia Regional High School
Hillsborough, New Brunswick
Nominated by:
Joanne Muto
St. Paul High School
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Maryanne Daniele
Loretto College
Toronto, Ontario
Nominated by:
Giovanni D'Ambrogio
Holy Cross Catholic Academy
Woodbridge, Ontario
Nominated by:
CHRISTY BAUMANN
ST. BRIEUX SCHOOL
ST. BRIEUX, Saskatchewan
Nominated by:
Ethel Koumarellas
Malvern Collegiate Institute
Toronto, Ontario
Nominated by:
Rebecca Cober
Lord Dorchester Secondary School
Dorchester, Ontario
Nominated by:
Linda Adams
Centre Wellington District High School
Fergus, Ontario
Nominated by:
Aline Cool
GUELPH COLLEGIATE
GUELPH, Ontario
Nominated by:
Sarah Lamont
MCADAM HIGH SCHOOL
MCADAM, New Brunswick
Nominated by:
Chrystal Bryan
HENRY STREET HIGH SCHOOL
WHITBY, Ontario
Nominated by:
Kimberly Seymour
Newtonbrook S.S.
Toronto, Ontario
Nominated by:
Trisha Foster
South Delta Secondary
Delta, British Columbia
Nominated by:
Pamela Hiller
Regent Christian Academy
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Delores Bouchey
CHARLES SINCLAIR SCHOOL
FISHER RIVER, Manitoba
Nominated by:
Andrew Peacock
St Michael's Choir School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Alan Hickey
MOTHER THERESA SECONDARY SCHOOL
LONDON, Ontario
Nominated by:
David Huckvale
The Country Day School
King, Ontario
Nominated by:
Anne-Marie Séguin
École secondaire Étienne-Brûlé
North York, Ontario
Nominated by:
Marilena Tesoro
HOLY NAME OF MARY COLLEGE SCHOOL
MISSISSAUGA, Ontario
Nominated by:
Jill Deeb
Clarke Road Secondary School
London, Ontario
Nominated by:
Denise Schneider
Beechy School
Beechy, Saskatchewan
Nominated by:
Barbara Avery
Guysborough Academy
Guysborough, Nova Scotia
Nominated by:
Keith Brooks
North Toronto Christian School
North York, Ontario
Nominated by:
Cynthia Cunningham
Riverview High
Sydney, Nova Scotia
Nominated by:
Carrie Craig
QUEEN MARGARET'S SCHOOL
DUNCAN, British Columbia
Nominated by:
STEVE TSIMIKALIS
TORONTO PREP SCHOOL
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Adam Rowden
WELLINGTON HEIGHTS SECONDARY SCHOOL
MOUNT FOREST, Ontario
Nominated by:
Niki Ballance
Redwater School
Redwater, Alberta
Nominated by:
peter gleason
Bishop Smith CHS
Pembroke, Ontario
Nominated by:
Ty Bailey
TRINITY COLLEGE SCHOOL
PORT HOPE, Ontario
Nominated by:
Kim McHugh
North Middlesex District High School
Parkhill, Ontario