2015 Schulich Leader Nominees

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Nominated by:
Susan Kirkwood
Southpointe Academy
Delta, British Columbia
Nominated by:
Pauline Scott
Sacred Heart School of Halifax
HALIFAX, Nova Scotia
Nominated by:
Cindy Wallace
MEMORIAL HIGH SCHOOL
SYDNEY MINES, Nova Scotia
Nominated by:
Mitch Luiten
Borden School
Borden, Saskatchewan
Nominated by:
Charlotte Brooks
Park View Education centre
Bridgewater, Nova Scotia
Nominated by:
Heather MacDonald
Fountain Academy of the Sacred Heart School
Halifax, Nova Scotia
Nominated by:
David Moritsugu
Greenwood College School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Yvonne Clifford
Jacob Hespeler Secondary School
Cambridge, Ontario
Nominated by:
Patricia Buddo
Centennial Collegiate
Guelph, Ontario
Nominated by:
Ellen Hatt
HARTLAND COMMUNITY SCHOOL
Hartland, New Brunswick
Nominated by:
MarcAnthony Sampson
Corpus Christi Catholic Secondary School
Burlington, Ontario
Nominated by:
Roger Stryker
F. E. Madill Secondary School
Wingham, Ontario
Nominated by:
Danièle Dupuis
Ecole Victor-Brodeur
Victoria, British Columbia
Nominated by:
Kel McDowell
Rockridge Secondary School
West Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Dianne Hooper
Sir Wilfrid Laurier CI
Scarborough, Ontario
Nominated by:
Nola Le-Ba
Sisler High School
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Eliane Houle Demers
École secondaire catholique L'Escale
Rockland, Ontario
Nominated by:
Janice Johnston
MERIVALE HIGH SCHOOL
OTTAWA, Ontario
Nominated by:
Martin Bombardier
ECOLE SECONDAIRE LA CITADELLE
CORNWALL, Ontario
Nominated by:
Charles Coleman
Cowichan Secondary
Duncan, British Columbia
Nominated by:
Kim Burry
Woodstock High
Woodstock, New Brunswick
Nominated by:
Lori Bowes
MILLWOOD HIGH SCHOOL
LOWER SACKVILLE, Nova Scotia
Nominated by:
Karen Davis
BRAMPTON CHRISTIAN SCHOOL
CALEDON, Ontario
Nominated by:
Sharron Kuhl
Louise Arbour Secondary School
Brampton, Ontario
Nominated by:
Jennifer Parker
Webber Academy
Calgary, Alberta
Queen's University
Nominated by:
Lisa Joseph
ST. THERESA OF LISIEUX CATHOLIC HIGH SCHOOL
RICHMOND HILL, Ontario
Nominated by:
Sarah Dunsford
Rundle College Jr./Sr. High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Pat Hickson
ST. THOMAS OF VILLANOVA SECONDARY SCHOOL
LASALLE, Ontario
Nominated by:
Marla McLellan
WEST VANCOUVER SECONDARY SCHOOL
WEST VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Aynsley Sasaki
King's Edgehill School
Windsor, Nova Scotia
Nominated by:
Michal Safek
Osoyoos Secondary School
Osoyoos, British Columbia
Nominated by:
Gail Dawson
Henry Wise Wood
Calgary, Alberta
Nominated by:
Julie Occleshaw
North Surrey Secondary
Surrey, British Columbia
University of British Columbia
Nominated by:
Lisa Swain
Innisdale Secondary School
Barrie, Ontario
Nominated by:
Joan Cantwell
A R MacNeill Secondary School
Richmond, British Columbia
Nominated by:
Tammy Ough
Terry Fox Secondary
Port Coquitlam, British Columbia
Nominated by:
Charlene MacKinnon
Bishop O'Byrne High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Ursula Pedersen
PALMER SECONDARY SCHOOL
RICHMOND, British Columbia
Nominated by:
Tom Milburn
Lakefield College School
Lakefield, Ontario
Nominated by:
Daria Danylchuk
University Transition Program
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Heather Johnstone
Havergal College
Toronto, Ontario
Nominated by:
Janelle Arsenault
École Mathieu-Martin
Dieppe, New Brunswick