2015 Schulich Leader Nominees

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Nominated by:
Deb McPhadden
EASTDALE COLLEGIATE
OSHAWA, Ontario
Nominated by:
Paul Dunn
Villanova College
KING CITY, Ontario
Nominated by:
Martin Ritsma
Stratford Northwestern Secondary School
Stratford, Ontario
Nominated by:
Gil Farley
GOODSOIL CENTRAL SCHOOL
GOODSOIL, Saskatchewan
Nominated by:
Sophie Lanthier
Collège catholique Samuel-Genest
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Craig Houghton
FORT ST. JAMES SECONDARY SCHOOL
FORT ST JAMES, British Columbia
Nominated by:
Cathy-Jo Thom
Goderich District Collegiate Institute
Goderich, Ontario
Nominated by:
Wendy Lalancette
École secondaire publique L'Héritage
Cornwall, Ontario
Nominated by:
Ruthann Waldick
St. Marys District Collegiate and Vocational Institute
St. Marys, Ontario
Nominated by:
Joanne Mccallum
SOUTH CARLETON HIGH SCHOOL
RICHMOND, Ontario
Nominated by:
Annette Zentner
LeRoy School
LeRoy, Saskatchewan
Nominated by:
Linda Booy-Korvemaker
Smithville Christian High School
Smithville, Ontario
Nominated by:
Keri Zylla
Spruce Grove Composite High School
Spruce Grove, Alberta
Nominated by:
Wayne Morrison
Athol Murray College of Notre Dame
Wilcox, Saskatchewan
Nominated by:
KRISTA-LAYNE BRANDON
ECOLE SECONDAIRE PERE RENE DE GALINEE
CAMBRIDGE, Ontario
Nominated by:
Nicole Anne Daigle
Champlain St. Lawrence
QC, Quebec
Nominated by:
Wilma Pidhayny
Runnymede Collegiate Institute
Toronto, Ontario
Nominated by:
Glenda Reddick
Holy Spirit High
Conception Bay South, Newfoundland
Nominated by:
Linda Thomas
St. Thomas Aquinas Catholic Secondary School
London, Ontario
Nominated by:
Sabrina Davis
MARSHALL MCLUHAN CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Cathy Griffin
Regiopolis-Notre Dame CHS
Kingston, Ontario
Nominated by:
Kelly O'Donnell
École secondaire catholique L'Alliance
Iroquois Falls, Ontario
Nominated by:
Malcolm Rennie
West Island College
Calgary, Alberta
Nominated by:
Alyson Nowicki
J.A. WILLIAMS HIGH SCHOOL
J. A. Williams High School, Alberta
Nominated by:
Andrew Kesteloot
Arthur Voaden Secondary School
St. Thomas, Ontario
Nominated by:
Cameron Evans
THOMAS A BLAKELOCK HIGH SCHOOL
OAKVILLE, Ontario
Nominated by:
Lucie Lapalme-Cullen
MARYMOUNT ACADEMY
SUDBURY, Ontario
Nominated by:
Rachel Vigliatore
St. John Paul II Catholic Secondary School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Lanna Abbott
LUMSDEN HIGH SCHOOL
LUMSDEN, Saskatchewan
Nominated by:
Marcia Winkelman
ST. PETERS SECONDARY SCHOOL
BARRIE, Ontario
Nominated by:
Frank Gioia
Assumption College Catholic High School
Windsor, Ontario
Nominated by:
LeAnne Froese
Churchill High School
Winnipeg, Manitoba
University of Manitoba
Nominated by:
Larry Elliott
St. Michael's Regional High
Bell Island, Newfoundland
Nominated by:
Deborah Briand
Western Kings District High School
Auburn, Nova Scotia
Nominated by:
Ben Murray
STAYNER COLLEGIATE INSTITUTE
STAYNER, Ontario
Nominated by:
Greg O'Leary
ST. BONAVENTURE'S COLLEGE
ST. JOHN'S, Newfoundland
Nominated by:
Christina Chen
Robert A. McMath
Richmond, British Columbia
Nominated by:
Susan Trowell
CENTRE DUFFERIN DISTRICT HIGH SCHOOL
SHELBURNE, Ontario
Nominated by:
Kathryn Smith
Fogo Island Central Academy
Fogo Island, Newfoundland
Nominated by:
Wade Van Snick
Amherst Regional High School
Amherst, Nova Scotia
Nominated by:
Andrew Ball
ROBERT BATEMAN HIGH SCHOOL
BURLINGTON, Ontario
Nominated by:
Jyoti Nagpal
Westmount
Hamilton, Ontario