2015 Schulich Leader Nominees - w

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Nominated by:
KEITH AXELSON
CALEDONIA SENIOR SECONDARY SCHOOL
TERRACE, British Columbia
Nominated by:
Kathy Blanchard
Espanola High School
Espanola, Ontario
Nominated by:
Enso De Longhi
Preston High School
Cambridge, Ontario
Nominated by:
Michael McKillop
Dr. E.P. Scarlett High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Deborah Cann
Brookfield High School
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Ellen Roberts
Kitsilano Secondary
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Colin Abernethy
ABBOTSFORD TRADITIONAL SECONDARY SCHOOL
ABBOTSFORD, British Columbia
Nominated by:
Stan Wiebe
SHAFTESBURY HIGH SCHOOL
WINNIPEG, Manitoba
Nominated by:
Jessica Phillips
Our Lady of the Lake Catholic College School
KESWICK, Ontario
Nominated by:
Jennifer Bieber
Wolseley High School
Wolseley, Saskatchewan
Nominated by:
Trina White
Oromocto High School
Oromocto, New Brunswick
Nominated by:
Carrie Rousselle
W.C. EAKET SECONDARY SCHOOL
Blind River, Ontario
Nominated by:
Paula Pace
Sydney Academy
Sydney, Nova Scotia
Nominated by:
Dianne Schmidtke
Edwin Parr Composite School
Athabasca, Alberta
Nominated by:
Carmen Meier
SURREY CHRISTIAN SCHOOL
SURREY, British Columbia
Nominated by:
Grace Morissette
Centennial School
Coquitlam, British Columbia
University of Waterloo
Nominated by:
Dana Bailey
Mount Douglas Secondary
Victoria, British Columbia
Nominated by:
Rebecca Mayo
St Clair Secondary
Sarnia, Ontario
Nominated by:
Jason Lewis
JMA Armstrong High School
Salisbury, New Brunswick
Nominated by:
Guy Lovell
Templeton Academy
Meadows, Newfoundland
Nominated by:
Nancy Stairs
Leo Hayes High school
Fredericton, New Brunswick
Nominated by:
Guy Williams
Souris School
Souris, Manitoba
Nominated by:
Shelly Slaughter
Kwalikum Secondary
Qualicum Beach, British Columbia
Nominated by:
Erin MacKenzie
Cobourg Collegiate Institute
Cobourg, Ontario
Nominated by:
Cam Kelbert
Steinbach Regional Secondary School
Steinbach, Manitoba
Nominated by:
Julie Lohnes
Bridgewater Junior Senior High School
Bridgewater, Nova Scotia
Nominated by:
Brent Smeenk
Quinte Christian High School
Belleville, Ontario
Nominated by:
Todd Eistetter
Morinville Community High School
Morinville, Alberta
Nominated by:
Diana Svendsen
Lester B. Pearson High School
Burlington, Ontario
Nominated by:
PAUL STEPHENSON
THORNLEA SECONDARY SCHOOL
THORNHILL, Ontario
Nominated by:
Kim Kennedy
Huron Heights Secondary School
Kitchener, Ontario
Nominated by:
Hélène St-Amand
École secondaire catholique Renaissance
Aurora, Ontario
Nominated by:
Danette Adams
Rockway Mennonite Collegiate
Kitchener, Ontario
Nominated by:
Rita Nolan
Father Michael Goetz School
Mississauga, Ontario
University of Toronto
Nominated by:
Christine Wessler
ST. GEORGE'S SCHOOL
VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Laura Libralato
Cardinal Carter Academy For the Arts
Toronto, Ontario
Nominated by:
Dan Rourke
WALKERTON DISTRICT SECONDARY SCHOOL
WALKERTON, Ontario
Nominated by:
Janet Woodcock
Bowness High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Shelley Kofluk
M.E. LAZERTE SCHOOL
EDMONTON, Alberta
Nominated by:
Gillian Braun
Victoria High School
Victoria, British Columbia
Nominated by:
Warren Nightingale
Glenlawn Collegiate
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Michele Axelrod
Richmond Hill High School
Richmond Hill High School, Ontario