2015 Schulich Leader Nominees - s

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Nominated by:
Sylvia Smitas
North Albion C.I.
Etobicoke, Ontario
Nominated by:
Paul Anderson
RIVER EAST COLLEGIATE
WINNIPEG, Manitoba
Nominated by:
Heather Graham
Ottawa Jewish Community School
OTTAWA, Ontario
Nominated by:
Chad Striker
Ponteix School
Ponteix, Saskatchewan
Nominated by:
David Owczar
ST. PAUL'S HIGH SCHOOL
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Wanda Tiller
SIMCOE COMPOSITE SCHOOL
SIMCOE, Ontario
Nominated by:
Sherrie Quistberg
BEAVER BRAE SECONDARY SCHOOL
KENORA, Ontario
Nominated by:
Charlene Egitto
Ecole Panorama Ridge Secondary
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Jennifer Bieber
Indian Head High School
Indian Head, Saskatchewan
Nominated by:
Nadine Slater
École secondaire publique Omer-Deslauriers
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Caroline Defoy
Le Collège français
Toronto, Ontario
Nominated by:
Veronica Fisher
Stephen Lewis Secondary School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Jen Murray
ORCHARD PARK SECONDARY SCHOOL
STONEY CREEK, Ontario
Nominated by:
Brian Ottenbreit
Daniel McIntyre Collegiate Institute
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
James C. Johnston
North Delta Secondary
Delta, British Columbia
Nominated by:
Donna Naufal Moffatt
Elmwood School
Ottawa, Ontario
Nominated by:
CHRISTINE KLAASSEN-ST PIERRE
FH COLLINS SECONDARY
WHITEHORSE, Yukon
Nominated by:
Jack Sade
Rutherford Private School
Concord, Ontario
Nominated by:
Paulo Sarmento
L.A. MATHESON SECONDARY SCHOOL
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Kyle Pope
Oakville Trafalgar High School
Oakville, Ontario
Nominated by:
Jason Cannon
Archbishop Denis O'Connor C.H.S.
Ajax, Ontario
Nominated by:
Sandra Miller
TanenbaumCHAT Wallenberg Campus
Toronto, Ontario
Nominated by:
Anita Hopton
Langley Fundamental Middle and Secondary School
Langley, British Columbia
Nominated by:
Meg Maledy
ST. Thomas Aquinas
North Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Michael O'Toole
Sugarloaf Senior High School
Campbellton, New Brunswick
Nominated by:
Joan Thain
Lambrick Park Secondary
Victoria, British Columbia
University of Victoria
Nominated by:
Chantal Gingras
Collège de Bois-de-Boulogne
Montréal, Quebec
Nominated by:
Wilf Lade
Bracebridge Muskoka Lakes S.S.
Bracebridge, Ontario
Nominated by:
Colleen Dunkley
J.H. PICARD SCHOOL
EDMONTON, Alberta
Nominated by:
Peter Iwanowskyj
CLARENCE FULTON SECONDARY SCHOOL
VERNON, British Columbia
Nominated by:
Dianna Kroetch
Daysland School
Daysland, Alberta
Nominated by:
Wes Merta
Strathcona Christian Academy Secondary School
Sherwood Park, Alberta
Nominated by:
Chris Manderson
ST. MARY'S CATHOLIC SCHOOL
VEGREVILLE, Alberta
Nominated by:
Sharon Bernard
Chilliwack Secondary
Chilliwack, British Columbia
Nominated by:
Barbara Zang
FRASER LAKE ELEMENTARY
FRASER LAKE, British Columbia
Nominated by:
Kim Apperley
Northlands Parkway Collegiate
Winkler, Manitoba
Nominated by:
Kathy Naylor
LINDSAY COLLEGIATE
LINDSAY, Ontario
Nominated by:
Rhonda Horvath
DR. MARTIN LEBOLDUS HIGH SCHOOL
REGINA, Saskatchewan
Nominated by:
Jennifer Couvrette
OD-Park Secondary School
Orillia, Ontario
Nominated by:
Jean Scott
Heritage College (Gatineau)
Gatineau, Quebec
Nominated by:
Allan Buggie
Lord Tweedsmuir Secondary
SURREY, British Columbia
Nominated by:
Patrice Teveniuk
AUSTIN O'BRIEN SCHOOL
EDMONTON, Alberta