2015 Schulich Leader Nominees - r

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Nominated by:
Mike Perczyszyn
JOHN CABOT CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
MISSISSAUGA, Ontario
Nominated by:
Ginette Trudeau
Collège André-Grasset
Montréal, Quebec
Nominated by:
Jennifer Boston
PORT CREDIT SECONDARY SCHOOL
MISSISSAUGA, Ontario
Nominated by:
Aylisa Jatindranauth
Glenforest Secondary School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Joan Timmings
John Fraser Secondary School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Kevin Clark
WESTDALE SECONDARY SCHOOL
HAMILTON, Ontario
Nominated by:
Jennifer Lawson
Dundas Valley Secondary School
Dundas, Ontario
Nominated by:
Nancy Anstett
Iroquois Ridge High School
Oakville, Ontario
University of Waterloo
Nominated by:
Nina Niemisto
SUPERIOR COLLEGIATE
THUNDER BAY, Ontario
Nominated by:
Hingley Ian
Evan Hardy Collegiate
Saskatoon, Saskatchewan
Nominated by:
Alan Johnson
CANTERBURY HIGH SCHOOL
OTTAWA, Ontario
Nominated by:
Angela Hill
COUNTY CENTRAL
VULCAN, Alberta
Nominated by:
Diane Parisien
ECOLE SECONDAIRE CATHOLIQUE DE CASSELMAN
CASSELMAN, Ontario
Nominated by:
Roy Hu
AGINCOURT COLLEGIATE INSTITUTE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Cam Gerbrandt
GREEN VALLEY SCHOOL
GRUNTHAL, Manitoba
Nominated by:
Elaine Cole
Port Perry High School
Port Perry, Ontario
Nominated by:
Cathy Vollmer-Ashley
Kitchener-Waterloo Collegiate and Vocational School
Kitchener, Ontario
Nominated by:
Ryan Kelley
Valmont Academy
King's Point, Newfoundland
Nominated by:
Lisa Shears-Smith
GROS MORNE ACADEMY
ROCKY HARBOUR, Newfoundland
Nominated by:
Alison Gomm
Lo-Ellen Park Secondary School
Sudbury, Ontario
Nominated by:
Louise Vant Erve
St. Mary's
Calgary, Alberta
Nominated by:
James Merrick
Waterford District High School
Waterford, Ontario
Nominated by:
Charlene Amlinger
Jean Vanier Catholic Secondary School
Milton, Ontario
Nominated by:
Heather Thomson
ARCHBISHOP JORDAN CATHOLIC HIGH SCHOOL
SHERWOOD PARK, Alberta
Nominated by:
Ann Hummel
RESURRECTION CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
KITCHENER, Ontario
Nominated by:
Carla Bennett
WESTWOOD COLLEGIATE
WINNIPEG, Manitoba
Nominated by:
Allan Shaw
Lambton Central Collegiate Vocational Institute
Petrolia, Ontario
Nominated by:
Machelle Giovagnoli
St. Joseph High School
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Naomi Erickson
W.L. Seaton Secondary
Vernon, British Columbia
Nominated by:
Terry Kooy
LIONS GATE CHRISTIAN ACADEMY
NORTH VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Christine Clowers
Moscrop Secondary School
Burnaby, British Columbia
University of British Columbia
Nominated by:
Martha Perry
St. Clement's School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Julie Nishimura
Crescent Heights High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Todd Wilson
GOLDEN SECONDARY SCHOOL
GOLDEN, British Columbia
Nominated by:
Lynn Hemming
Drumheller Valley Secondary School
DRUMHELLER, Alberta
Nominated by:
Judy Smith
Chippewa Secondary
North Bay, Ontario
Nominated by:
Stephen McDonald
HILLFIELD STRATHALLAN COLLEGE
HAMILTON, Ontario
Nominated by:
Emelie Pineo
North East Kings Education Center
Canning, Nova Scotia
Nominated by:
Susan Dupuis
TILBURY DISTRICT HIGH SCHOOL
TILBURY, Ontario
Nominated by:
Anna Whiteside
Jean Vanier CHS
Collingwood, Ontario