2015 Schulich Leader Nominees - n

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Nominated by:
Heather Malco
FUNDY HIGH SCHOOL
ST GEORGE, New Brunswick
Nominated by:
Jacqueline LaCasse
Cégep de l'Outaouais
Gatineau, Quebec
Nominated by:
Patrick Ilchena
Ecole Edward Schreyer School
Beausejour, Manitoba
Nominated by:
Gail Jarvis
ST. PETER'S ALL GRADE SCHOOL
MCCALLUM, Newfoundland
Nominated by:
Amy Breau
Blackville School
Blackville, New Brunswick
Nominated by:
Tom Oram
SOUTH CENTRAL INTERIOR DISTANCE EDUCATION SCHOOL
MERRITT, British Columbia
Nominated by:
Donna Hilsenteger
Country Garden Montessori Academy
Newmarket, Ontario
Nominated by:
Leigh Rosa
M M ROBINSON HIGH SCHOOL
BURLINGTON, Ontario
Nominated by:
Daniela De Rose
FRANCIS LIBERMANN CHS
Toronto, Ontario
Nominated by:
Mark Fischer
Lawrence Park Collegiate Institute
Toronto, Ontario
Nominated by:
Pierre-Etienne Beausoleil
Cégep de Sept-Îles
Sept-Îles, Quebec
Nominated by:
Lori Woldringh
King's Christian School
Salmon Arm, British Columbia
Nominated by:
Monique Hart
J.R. ROBSON SCHOOL
VERMILLION, Alberta
Nominated by:
Kim Horricks
Robert Thirsk High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Dean MacInnis
Sir John Franklin High School
Yellowknife, Northwest Territories
Nominated by:
Judy Gravito Forbes
Garden City Collegiate
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Geoff Taylor
BRITANNIA SECONDARY SCHOOL
VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Grant Gay
Clear Water Academy
CALGARY, Alberta
Nominated by:
julie zachary
KORAH COLLEGIATE
SAULT STE MARIE, Ontario
Nominated by:
Leah Ann Cameron
Halifax West High School
Halifax, Nova Scotia
Nominated by:
Maura Garey
Harbour View High School
Saint John, New Brunswick
Nominated by:
Marilyn Whelan
Turtleford School
Turtleford, Saskatchewan
Nominated by:
Alanda Harrison
Tobique Valley High
Plaster Rock, New Brunswick
Nominated by:
Adrienne Gurfinkel
Alexander Mackenzie H.S
Richmond Hill, Ontario
Nominated by:
Vanda Martins-Gardiner
Glenview Park Secondary School
Cambridge, Ontario
Nominated by:
Sandra Woehrle
FLETCHER'S MEADOW SECONDARY SCHOOL
BRAMPTON, Ontario
Nominated by:
Todd Klein
Didsbury High School
Didsbury, Alberta
Nominated by:
Kevin Thornhill
Champlain Regional College Saint-Lambert
St-Lambert, Quebec
Nominated by:
Matt Brown
Edge School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Aaron Kardish
SATEC @ W A Porter C I
Toronto, Ontario
Nominated by:
Aimee Gray
J. Clarke Richardson Collegiate
Ajax, Ontario
Nominated by:
Garth Mouland
Warner School
Warner, Alberta
Nominated by:
Kerrie Pellarin
Twin Lakes Secondary School
Orillia, Ontario
Nominated by:
Patricia Aitken
Pinawa Secondary School
Pinawa, Manitoba