2015 Schulich Leader Nominees - m

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Nominated by:
Bo Sidhu
Rick Hansen Secondary School
Abbotsford, British Columbia
Nominated by:
Alban Ferrieu
Lycée Français de Toronto
Toronto, Ontario
Nominated by:
Brad Leibel
ST. FRANCIS HIGH SCHOOL
CALGARY, Alberta
Nominated by:
Anja Vroomen
Dawson College
Montreal, Quebec
Nominated by:
Lorraine Christy
SIR WINSTON CHURCHILL COLLEGIATE
Thunder Bay, Ontario
Nominated by:
Ally Read
Armbrae Academy
Halifax, Nova Scotia
Nominated by:
Carolyn Black
Kensington Int. Sr. High School
Kensington, Prince Edward Island
Nominated by:
Heather Gross
Pearson College UWC
Victoria, British Columbia
Nominated by:
Aileen Pitts
Northumberland Regional High School
Westville, Nova Scotia
Nominated by:
Anthony Notte
SUPERIOR HEIGHTS C.& V.S.
SAULT STE. MARIE, Ontario
Nominated by:
Claude Camirand
École secondaire catholique de La Vérendrye
Thunder Bay, Ontario
Nominated by:
Judith Taylor
Winnipeg Adult Education Centre
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Michelle Pucknell
BLYTH ACADEMY LAWRENCE PARK
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Allison Burt
Brooks Secondary School
Powell River, British Columbia
Nominated by:
Owen Schutz
Argyle
North Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Guy Gibeau
College de Maisonneuve
Montreal, Quebec
Nominated by:
Robert Watson
Carson Graham
North Vancouver, British Columbia
University of British Columbia
Nominated by:
Jennifer McLean
JOHN MCCRAE SECONDARY SCHOOL
NEPEAN, Ontario
Nominated by:
Catherine Dugo
STAMFORD COLLEGIATE SCHOOL
NIAGARA FALLS, Ontario
Nominated by:
Colette McNally
Holy Cross Secondary School
Strathroy, Ontario
Nominated by:
Gabe Linder
TRADITIONAL LEARNING ACADEMY ONLINE
SURREY, British Columbia
Nominated by:
Anita Mohar
Sir Winston Churchill
Hamilton, Ontario
Nominated by:
Liz McCormick
ST. JOSEPH'S SECONDARY SCHOOL
CORNWALL, Ontario
Nominated by:
Tanis Haggerty
West Carleton Secondary School
DUNROBIN, Ontario
Nominated by:
Lynnette Coish
Roncalli Central High
Avondale, Newfoundland
Nominated by:
Jennie Ruhr
Seven Oaks Met School
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Giananne Lennox
Saint Paul Catholic High School
Niagara Falls, Ontario
Nominated by:
Christine Khan Tayler
ST. PATRICK HIGH SCHOOL
OTTAWA, Ontario
Nominated by:
Chantal Gingras
Collège de Bois-de-Boulogne
Montréal, Quebec
Nominated by:
Laurie Craigen
LAKESHORE COLLEGIATE INSTITUTE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Michael Kufeldt
Western Canada High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Janus Bazan
Ecole secondaire Kelvin High School
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Jeannine LeSann
ESTERHAZY HIGH SCHOOL
Esterhazy, Saskatchewan
Nominated by:
Mary Lynn McInnis
St. Thomas Aquinas Secondary School
Brampton, Ontario
Nominated by:
John Blakeney
Lockview High
Fall River, Nova Scotia
Nominated by:
Brenda Asselin
GANANOQUE SECONDARY SCHOOL
GANANOQUE, Ontario
Nominated by:
Cheryl Mcrorie
INGERSOLL DISTRICT COLLEGIATE
INGERSOLL, Ontario
Nominated by:
Amanda Rankin
Shelburne Regional High School
Shelburne, Nova Scotia
Nominated by:
Jayne Slosser
Sacred Heart High School
Walkerton, Ontario
Nominated by:
Larry Magnusson
Hillside Jr/Sr High School
Valleyview, Alberta
Nominated by:
Ryan Ibbott
White Oaks Secondary School
Oakville, Ontario
Nominated by:
Daphne Carten
Campobello Island Consolidated School
Wilson's Beach, New Brunswick