2015 Schulich Leader Nominees - l

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Nominated by:
Roberta Bates
Campbell Collegiate
Regina, Saskatchewan
Nominated by:
Martin Breault
ECOLE SECONDAIRE CATHOLIQUE STE-MARIE
New Liskeard, Ontario
Nominated by:
Mary Soln
R.S. McLaughlin C.V.I.
Oshawa, Ontario
Nominated by:
Jason Pereira
York Memorial CI
Toronto, Ontario
Nominated by:
Yvette Livingston
Southridge
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Richard Harnois
Cégep Gérald-Godin
Montréal, Quebec
Nominated by:
Katherine Ridout
Upper Canada College
Toronto, Ontario
Nominated by:
Marie Ratcliffe
H. J. Cambie Secondary
Richmond, British Columbia
Nominated by:
Serge Plante
É.s.c.Champlain
Chelmsford, Ontario
Nominated by:
Lorelei Lachambre
Oxbow Prairie Horizons School
Oxbow, Saskatchewan
Nominated by:
Marla Rapattoni
Saint Michael Catholic High School
Niagara Falls, Ontario
Nominated by:
Valerie Paull
KITSCOTY High School
Kitscoty, Alberta
Nominated by:
Stephen Poplar
Holy Trinity School
Richmond Hill, Ontario
Nominated by:
Lily Houde
Cegep de chicoutimi
Chicoutimi, Quebec
Nominated by:
Janet Gallant
Bluefield High School
North Wiltshire, Prince Edward Island
Nominated by:
Jay Dixon
North Island Secondary School
Port McNeill, British Columbia
Nominated by:
Joelle Gillespie
Harvey High School
Harvey Station, New Brunswick
Nominated by:
Candace Saliba
MILTON DISTRICT HIGH SCHOOL
MILTON, Ontario
Nominated by:
Lori Isberg
Highwood High School
High River, Alberta
Nominated by:
Nancy Mee
MAYFIELD SECONDARY SCHOOL
BRAMPTON, Ontario
Nominated by:
Chantal Lalonde
École secondaire publique Le Sommet
Hawkesbury, Ontario
Nominated by:
Katherine Karvonen
MAXWELL HEIGHTS PUBLIC SCHOOL
OSHAWA, Ontario
Nominated by:
Krista Hovey
Hampton High School
Hampton, New Brunswick
Nominated by:
Hardeep Johal
PINETREE SECONDARY SCHOOL
COQUITLAM, British Columbia
Nominated by:
Daniel Mielke
PORCUPINE PLAIN COMPREHENSIVE SCHOOL
PORCUPINE PLAIN, Saskatchewan
Nominated by:
Joseph Zaroda
Blessed Trinity Catholic Secondary School
Grimsby, Ontario
Nominated by:
George Kozlovic
Walnut Grove Secondary School
Langley, British Columbia
Nominated by:
Howard Belman
Thornhill Secondary School
Thornhill, Ontario
Nominated by:
Cora Pickering
R.E. Mountain Secondary School
Langley, British Columbia
Nominated by:
Tracy Dennis
Buck Mountain Central School
Buck Lake, Alberta
Nominated by:
Gina Mancini
Chaminade College School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Randy Boissoin
MONSIGNOR PAUL DWYER HIGH SCHOOL
OSHAWA, Ontario
Nominated by:
Willie Brownlee
Moncton Christian Academy
Moncton, New Brunswick
Nominated by:
Robbyn Deroo
Holy Trinity Catholic High School
Simcoe, Ontario
Nominated by:
Lynne Neary
ASSUMPTION SECONDARY SCHOOL
BURLINGTON, Ontario
Nominated by:
Brad Russill
Summerland Secondary School
Summerland, British Columbia
Nominated by:
Diane Wooller
ST. MARY CATHOLIC HIGH SCHOOL
BROCKVILLE, Ontario
Nominated by:
Connie Newhook
Laval High School
Placentia, Newfoundland
Nominated by:
Jennifer Archer
MARTINGROVE COLLEGIATE INSTITUTE
Etobicoke, Ontario
Nominated by:
Margie Arnold
Seycove Secondary
North Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Marilyn Green
Okanagan Mission Secondary (OKM)
Kelowna, British Columbia
Nominated by:
Alim Mondal
Bayview Secondary School
Richmond Hill, Ontario