2015 Schulich Leader Nominees - k

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Nominated by:
Marlys Phillips
Gerard Redmond Community Catholic School
Hinton, Alberta
Nominated by:
Mary Rajic
ST. JOSEPH MORROW SECONDARY PARK
NORTH YORK, Ontario
Nominated by:
Jeff Hemstreet
Bell High School
Nepean, Ontario
Nominated by:
Maggie Lee
Princess Margaret Secondary
Surrey, British Columbia
Nominated by:
JENNIFER LEE
PEOPLES CHRISTIAN ACADEMY
MARKHAM, Ontario
Nominated by:
Ryan Gibson
Don Mills Collegiate Institute
Toronto, Ontario
Nominated by:
Antonette Bonitatibus
CARDINAL NEWMAN SECONDARY SCHOOL
STONEY CREEK, Ontario
Nominated by:
Jennifer Paton
Haliburton Highlands Secondary School
Haliburton, Ontario
Nominated by:
Suzanne Cormier
COLLEGE LORETTE COLLEGIATE
LORETTE, Manitoba
Nominated by:
Brent Holmen
CARLTON COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL
PRINCE ALBERT, Saskatchewan
Nominated by:
Eric Miron
Collège Pierre-Elliott-Trudeau
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
David Finlay
Heart Lake Secondary School
Brampton, Ontario
Nominated by:
Raymond Byrne
Mary Simms All Grade
Main Brook, Newfoundland
Nominated by:
donald perry
Holy Name of Mary Academy
Lawn, Newfoundland
Nominated by:
Gerry Goertzen
Abbotsford Christian School
Abbotsford, British Columbia
Nominated by:
Joyce MacDonald
Leduc Composite High School
Leduc, Alberta
Nominated by:
Sean Nicholson
Ancaster High
Ancaster, Ontario
Nominated by:
Jennifer Tanner
Widdifield Secondary School
North Bay, Ontario
Nominated by:
Melodie Quinn
Avon View High School
Windsor, Nova Scotia
Nominated by:
Ken Mushka
Ituna School
Ituna, Saskatchewan
Nominated by:
Michel Ouellette
ECOLE SECONDAIRE NEPISIGUIT
BATHURST, New Brunswick
Nominated by:
Scott Alexander
Oak Bay Secondary
Victoria, British Columbia
Nominated by:
Cheryl Windolf
Cobourg District Collegiate Institute West
Cobourg, Ontario
Nominated by:
Terri Grant
JOHN TAYLOR COLLEGIATE
WINNIPEG, Manitoba
Nominated by:
Marie Porter
MEMORIAL COMPOSITE HIGH SCHOOL
STONY PLAIN, Alberta
Nominated by:
Maria Fuentes
Emery C.I.
Toronto, Ontario
Nominated by:
David Mindenhall
George S. Henry Academy
North York, Ontario
Nominated by:
Elizabeth Pengelly
VICTORIA PARK COLLEGIATE INSTITUTE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Angela Currie
APPLEWOOD HEIGHTS SECONDARY SCHOOL
MISSISSAUGA, Ontario
Nominated by:
Dennis Hawkins-Bogle
Correlieu Secondary
Quesnel, British Columbia
Nominated by:
Elaine Cameron
Petitcodiac Regional School
Petitcodiac, New Brunswick
Nominated by:
Adam Dionne
Fredericton High School
Fredericton, New Brunswick
Nominated by:
Kate Knight
St. Michaels University School
Victoria, British Columbia
Nominated by:
Addie Pietryszyn
Abbey Park High School
Oakville, Ontario
Nominated by:
David Tuckey
London Central Secondary School
London, Ontario
Nominated by:
Lori Hayes
Simonds High School
Saint John, New Brunswick
University of New Brunswick
Nominated by:
Joy Park Petropolis
Prince Andrew High
Dartmouth, Nova Scotia
Nominated by:
Doug Hendricks
Monsignor McCoy High School
Medicine Hat, Alberta
Nominated by:
Tania Pittiglio
Maple High School
Maple, Ontario
Nominated by:
Jay Prepchuk
Handsworth Secondary
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Rob House
SPECTRUM COMMUNITY SECONDARY SCHOOL
VICTORIA, British Columbia
Nominated by:
Kathy Klemp
MAYERTHORPE JR\ SR HIGH SCHOOL
MAYERTHORPE, Alberta