2015 Schulich Leader Nominees - g

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Nominated by:
Karen Kading
GLENCOE DISTRICT HIGH SCHOOL
GLENCOE, Ontario
Nominated by:
Guy Gibeau
College de Maisonneuve
Montreal, Quebec
Nominated by:
Cynthia Rose
O'DONEL HIGH SCHOOL
MOUNT PEARL, Newfoundland
Nominated by:
Cam Steuart
HOLY ROSARY HIGH SCHOOL
LLOYDMINSTER, Alberta
Nominated by:
Laurent Scaligine
BURNABY NORTH SECONDARY SCHOOL
BURNABY, British Columbia
Nominated by:
Pamela Cheng
Burnsview Secondary
Delta, British Columbia
Nominated by:
Mary LaMarre
Prince George Secondary (PGSS)
Prince George, British Columbia
Nominated by:
Nicky Kagan
Bnei Akiva Schools-Yeshivat Or Chaim
Downsview, Ontario
York University
Nominated by:
TANJA MORIN-KOVACEVIC
École secondaire Marc-Garneau
TRENTON, Ontario
Nominated by:
Jude Byrne
Bishop's College School
Sherbrooke, Quebec
Nominated by:
Brad MacNeil
Patrick Fogarty CSS
Orillia, Ontario
Nominated by:
Wendy Laws
Stelly's Secondary
Saanichton, British Columbia
Nominated by:
Janet Wielemaker
Kelowna Christian School
Kelowna, British Columbia
Nominated by:
Cathy Semler
Castlebrooke S.S.
Brampton, Ontario
Nominated by:
David Lewis
Langley Secondary School
Langley, British Columbia
Nominated by:
DOUG SMITH
RELEVANT HIGH SCHOOL
SURREY, British Columbia
Nominated by:
Chantal Smiley
OUR LADY OF LOURDES CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
GUELPH, Ontario
Nominated by:
Jennifer Adams
DARTMOUTH HIGH SCHOOL
DARTMOUTH, Nova Scotia
Nominated by:
Mark Tuohy
Bishop Allen Academy
Toronto, Ontario
Nominated by:
Lidia Maglio
Father Bressani Catholic High School
Woodbridge, Ontario
Nominated by:
Kelly Richardson
St. Claude School Complex
St. Claude, Manitoba
Nominated by:
Melanie Buckley
Bev Facey Community High School
Sherwood Park, Alberta
Nominated by:
Patti Kroker
Catholic Central High
Lethbridge, Alberta
Nominated by:
Katarina Hlavnicka
North Park SS
Brampton, Ontario
Nominated by:
Melanie d'Entremont
Barrington Municipal High School
Barrington, Nova Scotia
Nominated by:
Sharon Scattolon
St. John CHS
Perth, Ontario
Nominated by:
Leanne Tretiak
PRINCE ALBERT COLLEGIATE INSTITUTE
PRINCE ALBERT, Saskatchewan
Nominated by:
Krista Vokey
BOOTH MEMORIAL HIGH SCHOOL
ST. JOHN'S, Newfoundland
Nominated by:
Darcie Conway
Hague High School
Hague, Saskatchewan
Nominated by:
Ed Ojala
Atikokan High School
Atikokan, Ontario
Nominated by:
Kulwinder Smith
Vernon Secondary School
Vernon, British Columbia
Nominated by:
Shannon Domitruk
THOMAS HANEY SECONDARY SCHOOL
MAPLE RIDGE, British Columbia
Nominated by:
Eliane Soucy
ecole secondaire publiqueDe La salle
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Mike Van Tighem
St. Martin dePorres
Airdrie, Alberta
Nominated by:
Jennifer Acott
Canterbury High School
Canterbury, New Brunswick
Nominated by:
Shannon Fife
Courtice Secondary School
Courtice, Ontario
Nominated by:
Carol Lemm
CRESTWOOD SECONDARY SCHOOL
Cavan Monaghan, Ontario
Nominated by:
Mhairi Dunnett
Connect Ed Learning Center
Penticton, British Columbia
Nominated by:
Rich Swanson
HIGHLAND SECONDARY SCHOOL
COMOX, British Columbia
Nominated by:
Keith Penner
Living Waters Christian Academy
Spruce Grove, Alberta
University of Waterloo
Nominated by:
ROBERT CICCHELLI
ST. PATRICKS SCHOOL
SARNIA, Ontario
Nominated by:
Kimberly Merriam
YORKTON REGIONAL HIGH SCHOOL
YORKTON, Saskatchewan