2015 Schulich Leader Nominees - f

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Nominated by:
Beth Chevalier
A Y JACKSON SECONDARY SCHOOL
KANATA, Ontario
Nominated by:
Rick Vandertoorn
EAST NORTHUMBERLAND SECONDARY SCHOOL
BRIGHTON, Ontario
Nominated by:
Corrie Lewis
Albert E. Peacock Collegiate
Moose Jaw, Saskatchewan
Nominated by:
Martha Read-Gray
LOYALIST COLLEGIATE
KINGSTON, Ontario
Nominated by:
Deanna Wiebe
Niverville Collegiate
Niverville, Manitoba
Nominated by:
Serge Rochon
Campus des Iles-de-la-Madeleine
L'√Čtang-du-Nord, Quebec
Nominated by:
Zenobia Omarali
Georges Vanier Secondary School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Sandra Curran
Rutland Senior Secondary
Kelowna, British Columbia
Nominated by:
John McMahon
H.B. Beal Secondary School
London, Ontario
Nominated by:
Catherine Hall
Enver Creek Secondary
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Mary Rupcic
St. Roch Catholic Secondary School
Brampton, Ontario
Nominated by:
Anna Carambia
St. Thomas Aquinas
Oakville, Ontario
Nominated by:
Heather Quamme
Pemberton Secondary School
Pemberton, British Columbia
University of New Brunswick
Nominated by:
Danny Lalonde
Frontenac Secondary School
Kingston, Ontario
Nominated by:
Gloria Sarmento
Frank Hurt Secondary School
Surrey, British Columbia
University of Victoria
Nominated by:
Jarrett Feeney
JL Ilsley High School
Halifax, Nova Scotia
Memorial University
Nominated by:
KEVIN HENGEN
ARCOLA SCHOOL
Arcola, Saskatchewan
Nominated by:
Weylin Gilewich
Fort SK High School
Fort SK, Alberta
Nominated by:
Daniele Menard
Neil McNeil
Scarborough, Ontario
Nominated by:
Sacha Page
Maple Ridge Secondary School
Maple Ridge, British Columbia
Nominated by:
Carolyn Bell
St. Anne's CSS
Clinton, Ontario
Nominated by:
Nova Keddy
Central Kings Rural High School
Cambridge, Nova Scotia
Nominated by:
Charles Cyr
Ecole sainte-Anne
Fredericton, New Brunswick
Nominated by:
Christopher Chihrin
Northern Secondary School
Toronto, Ontario
Nominated by:
David Larwood
Dalmeny High School
Dalmeny, Saskatchewan
Nominated by:
Mae Louie
Saltfleet District High School
Stoney Creek, Ontario
Nominated by:
Maria McLellan
Aldershot School
Burlington, Ontario
Nominated by:
Norma Thompson
DAVID THOMPSON HIGH SCHOOL
Condor, Alberta
Nominated by:
Sigfried Ong
Richmond Christian School
Richmond, British Columbia
Nominated by:
Margot Peck
Uxbridge Secondary School
Uxbridge, Ontario
Nominated by:
Roger Cowan
Brooks Composite High School
Brooks, Alberta
Nominated by:
Darren Freeman
GP Vanier
Courtenay, British Columbia