2014 Schulich Leader Nominees

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T V W X Y Z
Nominated by:
Sharonne Starkman
LANGSTAFF SECONDARY SCHOOL
RICHMOND HILL, Ontario
Nominated by:
Ken Budyk
Fort Richmond Collegiate
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Terry Lescisin
Semiahmoo Secondary
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Colin Abernethy
ABBOTSFORD TRADITIONAL SECONDARY SCHOOL
ABBOTSFORD, British Columbia
Nominated by:
Johnson Kong
L'AMOREAUX COLLEGIATE INSTITUTE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Ingrid Mohorovic
Dunbarton HS
Pickering, On
Nominated by:
Dayle Lesperance
Champlain Regional College - Saint-Lambert
St-Lambert, Quebec
Nominated by:
Marthe Piette
Collège catholique Samuel-Genest
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Leah Ann Cameron
Halifax West High School
Halifax, Nova Scotia
Nominated by:
Barbara Rosenberg
Academy for Gifted Children - P.A.C.E.
Richmond Hill, Ontario
Nominated by:
Henry Szydlik
École Notre Dame High School
Bonnyville, Alberta
Nominated by:
Joyce Ho
Carver Christian High School
Burnaby, British Columbia
Nominated by:
David Miller
MACKENZIE HIGH SCHOOL
DEEP RIVER, Ontario
Nominated by:
Ali Callegarini
Ursula Franklin Academy
Toronto, Ontario
Nominated by:
Jennifer McDonald
Balmoral Hall School
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Catherine Ratzlaff
Mennonite Educational Institute
Abbotsford, British Columbia
Nominated by:
Angela Nairn
James Fowler High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Jay Prepchuk
Handsworth Secondary
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Maria Maccarone
BARRIE CENTRAL COLLEGIATE INSTITUTE
BARRIE, Ontario
Nominated by:
Janelle Arsenault
École Mathieu-Martin
Dieppe, New Brunswick
Nominated by:
Filomena Costa
Maples Collegiate
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Nadia Itwaru
North Toronto Collegiate Institute
Toronto, Ontario
Nominated by:
Lucia DeFaveri
SUDBURY SECONDARY SCHOOL
SUDBURY, Ontario
Nominated by:
Deb Tufts
Saint Mary's Bay Academy
Saint Bernard, Nova Scotia
Nominated by:
Martin Ritsma
Stratford Northwestern Secondary School
Stratford, Ontario
Western University
Nominated by:
Jarrett Feeney
J.L Ilsley High school
Halifax, Nova Scotia
Nominated by:
Brian Yon
Souris School
Souris, Manitoba
Nominated by:
Tatiana Reynolds
Springbank Community High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Catherine Hill
HOLY CROSS SECONDARY SCHOOL
KINGSTON, Ontario
Nominated by:
James Hum
WOODROFFE HIGH SCHOOL
OTTAWA, Ontario
Nominated by:
Helen Harper
Strathcona-Tweedsmuir School
Okotoks, Alberta
Nominated by:
Larry Elliott
St. Michaels's Rigional High
Bell Island, Newfoundland
Nominated by:
Lori Isberg
Ecole Secondaire highwood High School
High River, Alberta
Nominated by:
Dorothy Herr
Mennonite Brethren Collegiate Institute
Winnipeg, Manitoba
University of Manitoba
Nominated by:
Jaclyn Castagna
Assumption College Catholic High School
Windsor, Ontario
Nominated by:
Michael O'Toole
Sugarloaf Senior High School
Campbellton, New Brunswick
Nominated by:
Julie Lade
HIGHROAD ACADEMY
CHILLIWACK, British Columbia
Nominated by:
Leslie Forbes
Riverview High School
Riverview, New Brunswick
Nominated by:
Janet Woodcock
Bowness High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Sara Cannon
Cathedral High School
Hamilton, Ontario
Nominated by:
Andrew Mitchell
Holy Trinity Catholic High School
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Wendy Cloutier
John Abbott College
Sainte-Anne-de-Bellevue, Quebec