2014 Schulich Leader Nominees

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T V W X Y Z
Nominated by:
Paula Pace
Sydney Academy
Sydney, Nova Scotia
Nominated by:
Carla Favero
CHRIST THE KING CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
GEORGETOWN, Ontario
Nominated by:
Mary Rajic
ST. JOSEPH MORROW SECONDARY PARK
NORTH YORK, Ontario
Nominated by:
Michael Fennell
Belanger Memorial
Doyles, Newfoundland
Nominated by:
Monika Behr
Holy Heart of Mary High School
St. John's, Newfoundland
Nominated by:
Denise Schneider
Eston Composite School
Eston, Saskatchewan
Nominated by:
Shelley Cleave
LOUIS ST. LAURENT SCHOOL
EDMONTON, Alberta
Nominated by:
Kasey Chittenden
RIVERSIDE SECONDARY SCHOOL
PORT COQUITLAM, British Columbia
Nominated by:
Bryan Doiron
St. Maurice School
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Anthony Notte
SUPERIOR HEIGHTS INTERM SECONDARY
SAULT STE MARIE, Ontario
Nominated by:
Cori Nay
St. Joseph SS
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Alim Mondal
Bayview Secondary School
Richmond Hill, Ontario
Nominated by:
Fraser Grant
Appleby College
Oakville, Ontario
Nominated by:
Annette Vey-Chilton
Lord Byng
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Chris VanBergeygk
Summerland Secondary School
Summerland, British Columbia
Nominated by:
Michelle Carvalho
Upper Canada College
Toronto, Ontario
Nominated by:
Shelley Boan
W.P. Wagner High School
Edmonton, Alberta
Nominated by:
Stephen Walker
Annapolis West Education Centre
Annapolis Royal, Nova Scotia
Nominated by:
Dawn Jakovac
DEER LAKE SDA SCHOOL
BURNABY, British Columbia
Nominated by:
Jyoti Mangat
Bellerose Composite High School
St. Albert, Alberta
Nominated by:
Judy Savill
Elmira District SS
Elmira, Ontario
Nominated by:
Janice Wouters
LLOYDMINSTER COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL
LLOYDMINSTER, Alberta
Nominated by:
Carolyn Dozeman
Fort McMurray Composite High School
Fort McMurray, Alberta
Nominated by:
Cherie Borden
CITADEL HIGH SCHOOL
HALIFAX, Nova Scotia
Nominated by:
Joanne Maffenbeier
St. Boniface Diocesan High School
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Cathy Griffin
Regiopolis-Notre Dame CHS
Kingston, Ontario
Nominated by:
Tom Milburn
Lakefield College School
Lakefield, Ontario
Nominated by:
Nicole Peters
William Aberhart High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Guylaine Piché
ESC Saint-Charles-Garnier
Whitby, Ontario
Nominated by:
Kim Patenaude
Champlain Regional College - St. Lawrence
QC, Quebec
Nominated by:
Silvia Faggioni
ST CHARLES COLLEGE
SUDBURY, Ontario
Nominated by:
Margaret Hickey
Holy Cross Catholic Secondary
Peterborough, Ontario
Nominated by:
Ray Cote
Evergreen Catholic Outreach
Spruce Grove, Alberta
Nominated by:
Brent Holmen
CARLTON COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL
PRINCE ALBERT, Saskatchewan
Nominated by:
Coral Ghiglione
SALMON ARM SECONDARY SCHOOL
Salmon Arm, British Columbia
McGill University
Nominated by:
Jospehine Lobo
St. Joseph’s College School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Linda Booy-Korvemaker
Smithville Christian High School
Smithville, Ontario
Nominated by:
Stéphane LeBlanc
École Au-coeur-de-l'île
Comox, British Columbia
Nominated by:
Sue Ward
Bridgetown Regional High School
Bridgetown, Nova Scotia
Nominated by:
Judith Taylor
Winnipeg Adult Education Centre
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
James Fraser
Strathroy District Collegiate Institute
Strathroy, Ontario
Nominated by:
Heather Marlow
Margaret Barbour Collegiate Institute
The Pas, Manitoba