2014 Schulich Leader Nominees - w

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T V W X Y Z
Nominated by:
Sylvette Fillion
École Héritage
Falher, Alberta
Nominated by:
Ken Manderville
TRENTON HIGH SCHOOL
TRENTON, Ontario
Nominated by:
Corinna Goldring
Sydenham High School
Sydenham, Ontario
Nominated by:
Julie Chamberland
Cégep Sainte-Foy
QC, Quebec
Nominated by:
Andrea Stoeckl
Branksome Hall
Toronto, Ontario
Nominated by:
Charmaine Hicks
Glaslyn Central School
Glaslyn, Saskatchewan
Nominated by:
ELIZABETH HORGAN
ST. MALACHY'S MEMORIAL HIGH SCHOOL
SAINT JOHN, New Brunswick
University of New Brunswick
Nominated by:
Mark Hunniford
BLUEVALE COLLEGIATE
WATERLOO, Ontario
Nominated by:
Myra Hood
ERNEST MANNING HIGH SCHOOL
CALGARY, Alberta
Nominated by:
Diana Posthumus
Kildonan-East Collegiate
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
David Santos
ARCHBISHOP CARNEY REGIONAL SECONDARY SCHOOL
PORT COQUITLAM, British Columbia
Nominated by:
Cory Cochrane
Bert Fox Community High School
Fort Qu'Appelle, Saskatchewan
Nominated by:
CATHERINE HOUSE
HAMPDEN ACADEMY
HAMPDEN, Newfoundland
Nominated by:
Kerri-Ann Sturgeon
Blackville School
Blackville, New Brunswick
Nominated by:
Cecile Schoorlemmer
Holy Trinity High School
Fort McMurray, Alberta
Nominated by:
David Huckvale
The Country Day School
King, Ontario
University of Toronto
Nominated by:
Stephen Bainborough
Bradford DHS
Bradford, Ontario
Nominated by:
Stephen Harris
Bernice MacNaughton High School
Moncton, New Brunswick
Nominated by:
Debbie Lindahl
Corner Brook Regional High
Corner Brook, Newfoundland
Nominated by:
Paula Kipfer
Waterloo Oxford D.S.S
Baden, Ontario
Nominated by:
Erin MacKenzie
Cobourg District Collegiate Institute East
Cobourg, Ontario
Nominated by:
Mike Page
GEORGIAN BAY SECONDARY SCHOOL
MEAFORD, Ontario
Nominated by:
James Mills
CENTRAL NEW BRUNSWICK ACADEMY
New Bandon, New Brunswick
Nominated by:
Denise Bourque
École secondaire de Par-en-Bas
Yarmouth County, Nova Scotia
Nominated by:
Karen Harris
Strathmore High School
Strathmore, Alberta
Nominated by:
Lynda Kope
Tofield School
Tofield, Alberta
Nominated by:
Michelle Clemens
O'DONEL HIGH SCHOOL
MOUNT PEARL, Newfoundland
Nominated by:
Brent Smeenk
Quinte Christian High School
Belleville, Ontario
Nominated by:
Marie Ratcliffe
H. J. Cambie Secondary
Richmond, British Columbia
Nominated by:
Josephine Parody
TMS School (Formally known as TORONTO MONTESSORI SCHOOLS)
RICHMOND HILL, Ontario
Nominated by:
Kimberly Myers
MONSIGNOR DOYLE CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
CAMBRIDGE, Ontario
York University
Nominated by:
Joan Thain
Lambrick Park Secondary
Victoria, British Columbia
Nominated by:
Shirley Sue
Harbord Collegiate Institute
Toronto, Ontario
Nominated by:
Denise Damphouse
St. Robert Catholic High School
Thornhill, Ontario
Nominated by:
Martin Ingenmey
Minnedosa Collegiate
Minnedosa, Manitoba
Nominated by:
Kevin Gilmore
Cairine Wilson Secondary School
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Anne Peters
SOURIS Regional High School
Souris, Prince Edward Island
Nominated by:
Aidan Downey
Westisle Composite High School
Elmsdale, Prince Edward Island
Nominated by:
Ted Wilson
Eastview SS
Barrie, Ontario
Nominated by:
Alison Uys
Toronto French School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Andrew Austin
HOLY TRINITY SECONDARY SCHOOL
COURTICE, Ontario
Nominated by:
Kirsten Farquhar
Elgin Park Secondary
Surrey, British Columbia