2014 Schulich Leader Nominees - t

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T V W X Y Z
Nominated by:
Keith Gibbons
Catholic Central High School
London, Ontario
Nominated by:
Snezana Bacanin
AGINCOURT COLLEGIATE INSTITUTE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Blair Duckworth
Cardinal Carter Academy For the Arts
Toronto, Ontario
Nominated by:
Delaine Anderson
SHELDON-WILLIAMS COLLEGIATE
REGINA, Saskatchewan
Nominated by:
Mark Loehndorf
Holy Cross High School
Sasaktoon, Saskatchewan
Nominated by:
Agostino Carbone
Saint Joan of Arc Catholic high School
Maple, Ontario
Nominated by:
Adrienne Gurfinkel
Alexander Mackenzie HS
Richmond Hill, Ontario
Nominated by:
Amanda Rankin
Shelburne Regional High School
Shelburne, Nova Scotia
Nominated by:
DIANNE ENYEDY
Wm. E. Hay Composite High School
Stettler, Alberta
Nominated by:
Michelle Glibbery
PENTICTON SECONDARY SCHOOL
PENTICTON, British Columbia
Nominated by:
Hannah MacDonald
J G Diefenbaker
Calgary, Alberta
Nominated by:
Richard Payne
GRAND RIVER COLLEGIATE INSTITUTE
KITCHENER, Ontario
Nominated by:
Erin MacKay
Lawrence Park Collegiate Institute
Toronto, Ontario
Nominated by:
Cecilia Penner
ST. MARGARET'S SCHOOL
VICTORIA, British Columbia
Nominated by:
Vesna Cavlek
SOUTH KAMLOOPS SECONDARY SCHOOL
KAMLOOPS, British Columbia
Nominated by:
Carla Pitre
BONAR LAW MEMORIAL SCHOOL
REXTON, New Brunswick
Nominated by:
Tom Thomson
North Colchester High School
Tatamagouche, Nova Scotia
Nominated by:
Laurel Usher
McNally High School
Edmonton, Alberta
Nominated by:
Lee Moreau
PENETANGUISHENE SECONDARY SCHOOL
PENETANGUISHENE, Ontario
Nominated by:
Beth Chevalier
A Y JACKSON SECONDARY SCHOOL
KANATA, Ontario
Nominated by:
Donna McMahon
DUNNVILLE SECONDARY SCHOOL
DUNNVILLE, Ontario
Nominated by:
Jim Stevens
ST. MAXIMILIAN KOLBE CATHOLIC HIGH SCHOOL
AURORA, Ontario
Nominated by:
mary Perin
NEWMARKET HIGH SCHOOL
NEWMARKET, Ontario
Nominated by:
Greg Fraser
NEPEAN HIGH SCHOOL
OTTAWA, Ontario
Nominated by:
Donna Naufal Moffatt
ELMWOOD SCHOOL
OTTAWA, Ontario
Nominated by:
Julie Doucette
MONCTON HIGH SCHOOL
MONCTON, New Brunswick
Nominated by:
Christine Stimakovits
GLENVIEW PARK SECONDARY SCHOOL
CAMBRIDGE, Ontario
Nominated by:
Aaron Kardish
SATEC @ W A Porter Collegiate
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Sam Gualtieri
Denis Morris Catholic High School
St. Catharines, Ontario
Nominated by:
Kim Hill
Caledonia Regional
Hillsborough, New Brunswick
Nominated by:
Sheldon Wihnan
Eagle Butte High School
Dunmore, Alberta
Nominated by:
Alana Orchard
Queen Elizabeth High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Michael O'Brien
Monsignor John Pereyma CSS
Oshawa, Ontario
Nominated by:
Robin Hayne
EAST ANTIGONISH EDUCATION CENTRE & ACADEMY
MONASTERY, Nova Scotia
Nominated by:
Laurel Mackenzie
Auburn Drive High School
Dartmouth, Nova Scotia
Nominated by:
Martine Leblanc
Cégep de Thetford
Thetford Mines, Quebec
Nominated by:
Bruce Dayton
Clayton Heights Secondary
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Jason Pereira
York Memorial CI
Toronto, Ontario
Nominated by:
Al Quaglia
ST. JOSEPH'S CATHOLIC HIGH SCHOOL
ST THOMAS, Ontario
Nominated by:
Michele Axelrod
Richmond Hill High School
Richmond Hill, Ontario
Nominated by:
Robert Hammond
Tagwi Secondary School
Avonmore, Ontario
Nominated by:
Ray Power
Ursuline College Chatham
CHATHAM, Ontario