2014 Schulich Leader Nominees - s

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T V W X Y Z
Nominated by:
Angela Williams
HARRISON TRIMBLE HIGH SCHOOL
MONCTON, New Brunswick
Nominated by:
Isabelle VEZINA
Lycée Claudel
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Valerie Esau
Elm Creek
Elm Creek, Manitoba
Nominated by:
Riyad Khan
Islamic Foundation School
Scarborough, Ontario
Nominated by:
Lucy Brotherston
Cathedral High School
Hamilton, Ontario
Nominated by:
Derron Johnson
FLEETWOOD PARK SECONDARY SCHOOL
SURREY, British Columbia
Nominated by:
Andrea Laubman
Alberta High School of Fine Arts
Okotoks, Alberta
Nominated by:
PAULO SARMENTO
L.A. MATHESON SECONDARY SCHOOL
SURREY, British Columbia
Nominated by:
Sarah McDonald
TOWN CENTRE PRIVATE MONTESSORI SCHOOLS
Markham, Ontario
Nominated by:
Amandeep Brar
DASMESH PUNJABI SCHOOL
ABBOTSFORD, British Columbia
Nominated by:
Brigitte Graff
École Pointe-des-Chênes
Ste-Anne, Manitoba
Nominated by:
Patricia Buddo
Centennial Collegiate
Guelph, Ontario
Nominated by:
Andrew Gosney
MILLWOOD HIGH SCHOOL
LOWER SACKVILLE, Nova Scotia
Nominated by:
Judy Fujiki
Byrne Creek Secondary
Burnaby, British Columbia
Nominated by:
Diane Chimich
St. Andrew's Regional High School
Victoria, British Columbia
Nominated by:
Mark skarzynski
Westmount Charter School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Brett Huculak
Viking School
Viking, Alberta
Nominated by:
Alice McGregor
West Kildonan Collegiate
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Lori Bartee
ST. WALBURG SCHOOL
St. Walburg, Saskatchewan
Nominated by:
Rich Burland
DR E.P. SCARLETT HIGH SCHOOL
CALGARY, Alberta
Nominated by:
Vic Brett
Peter Skene Ogden Senior Secondary
100 Mile House, British Columbia
Nominated by:
Suzanne Tiemstra
Cochrane High School
Cochrane, Alberta
Nominated by:
Donna Bouchard
MARTENSVILLE HIGH SCHOOL
MARTENSVILLE, Saskatchewan
Nominated by:
Tammy Ough
Terry Fox Secondary
Port Coquitlam, British Columbia
Nominated by:
Elaine Cole
Port Perry High School
Port Perry, Ontario
Nominated by:
Mary Ann Mulligan
St. Francis Xavier Catholic District High School
Hammond, Ontario
Nominated by:
Sally Tellis
Notre Dame High School
Toronto, Ontario
York University
Nominated by:
Farena Wiggins
ALBERT CAMPBELL COLLEGIATE INSTITUTE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Anik Pettigrew
ECOLE CITE-DES-JEUNES A M SORMANY
EDMUNDSTON, New Brunswick
Nominated by:
Barbara Gordon
CHINGUACOUSY SECONDARY SCHOOL
BRAMPTON, Ontario
Nominated by:
JIM BUIE
MARKHAM DISTRICT
MARKHAM, Ontario
Nominated by:
Rachelle Héroux-Bourgeois
ECOLE SECONDAIRE FRANCO JEUNESSE
SARNIA, Ontario
Nominated by:
Heather Rex
WESTMOUNT SECONDARY SCHOOL
HAMILTON, Ontario
Nominated by:
Geoff Taylor
BRITANNIA SECONDARY SCHOOL
VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Deborah White
WESTLANE SECONDARY SCHOOL
NIAGARA FALLS, Ontario
Nominated by:
Layra Farmer
Bedford Road Collegiate
Saskatoon, Saskatchewan
Nominated by:
Veronika Favento
Oakridge Secondary School
London, Ontario
Nominated by:
Jason McKechnie
Nelson McIntyre Collegiate
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Linda Karlstedt
WESTGATE COLLEGIATE
THUNDER BAY, Ontario
Nominated by:
Trudy Whittleupshall
CHRIST THE KING SCHOOL
RUSHOON, Newfoundland
Nominated by:
Nancy Mee
MAYFIELD SECONDARY SCHOOL
BRAMPTON, Ontario
Nominated by:
Carol Lau Liew
Richview Collegiate Institute
Etobicoke, Ontario