2014 Schulich Leader Nominees - r

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T V W X Y Z
Nominated by:
Wendy Cloutier
John Abbott College
Sainte-Anne-de-Bellevue, Quebec
Nominated by:
Jackie Leonard
LIVERPOOL REGIONAL HIGH SCHOOL
LIVERPOOL, Nova Scotia
Nominated by:
Brenda Gervais
École secondaire E J Lajeunesse
Windsor, Ontario
Nominated by:
Claire Wilson
All Saints CHS
Kanata, Ontario
Nominated by:
Paul Fricker
R.D. PARKER COLLEGIATE
THOMPSON, Manitoba
Nominated by:
Charlie LoPresti
Holy Trinity Catholic Secondary School
Oakville, Ontario
University of Waterloo
Nominated by:
Krista Hamilton
James M HIll
Miramichi, New Brunswick
Nominated by:
Sylvia Smitas
North Albion C.I.
Etobicoke, Ontario
Nominated by:
Pam Tarbush
NORWELL DISTRICT SECONDARY SCHOOL
PALMERSTON, Ontario
Nominated by:
Marcy Bell
Central Algoma Seconday School
Desbarats, Ontario
Nominated by:
Nicole Bryant
Crestwood Preparatory College
Toronto, Ontario
Nominated by:
Estelle Anderson
Meadowvale Secondary School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Kris Wiley
Perth & District Collegiate Institute
Perth, Ontario
Nominated by:
Nicole Chinnick
Donald A. Wilson S.S.
Whitby, Ontario
Nominated by:
Derek Zuccolo
Waterdown District High School
Waterdown, Ontario
Nominated by:
IRFAN SHEIKH
POINT GREY SECONDARY SCHOOL
VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Laurie Regan
JOHN MCGREGOR SECONDARY SCHOOL
CHATHAM, Ontario
Nominated by:
Darcie Conway
Hague High School
Hague, Saskatchewan
Nominated by:
Kristin Austman
HERITAGE WOODS SECONDARY SCHOOL
PORT MOODY, British Columbia
Nominated by:
Shane Overby
Regina Public School Adult Campus
Regina, Saskatchewan
Nominated by:
julie zachary
KORAH COLLEGIATE & VOCATIONAL SCHOOL
SAULT STE MARIE, Ontario
Nominated by:
Lisa Shears-Smith
GROS MORNE ACADEMY
ROCKY HARBOUR, Newfoundland
Nominated by:
Brigitte Bourassa-Leblanc
SULLIVAN HEIGHTS SECONDARY SCHOOL
SURREY, British Columbia
Nominated by:
Jeremy Dease
Yarmouth Consolidated Memorial High School
Yarmouth, Nova Scotia
Nominated by:
Beth Zazula
PEACE WAPITI ACADEMY
GRANDE PRAIRIE, Alberta
Nominated by:
Tom Shreve
Cobequid Educational Centre
Truro, Nova Scotia
Nominated by:
Carol Quigley
Central Elgin
St. Thomas, Ontario
Nominated by:
Todd Sintic
Lasalle Secondary School
Sudbury, Ontario
Nominated by:
Mike Roszell
Imperial School
Imperial, Saskatchewan
Nominated by:
Linda Pack
École Secondaire Lacombe Composite High School
Lacombe, Alberta
Nominated by:
Howard Hole
Virden Collegiate Institute
Virden, Manitoba
Nominated by:
Keith Roach
Fellowes High School
Pembroke, Ontario
Nominated by:
DONNA MACGILLIS
VANKLEEK HILL COLLEGIATE INST
VANKLEEK HILL, Ontario
Nominated by:
Paulette Godwin
Rothesay High School
Rothesay, New Brunswick
Nominated by:
Valarie Sawka
MAPLE RIDGE CHRISTIAN SCHOOL
MAPLE RIDGE, British Columbia
Nominated by:
Michelle Bacon
Collège Béliveau
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Anita Hopton
Langley Fundamental Middle and Secondary School
Langley, British Columbia
Nominated by:
Ryan Wood
BALFOUR COLLEGIATE
REGINA, Saskatchewan
Nominated by:
Gregg Mackay
OWEN SOUND COLLEGIATE
OWEN SOUND, Ontario
Nominated by:
Karen Krawchyk
SOUTHWOOD SECONDARY SCHOOL
CAMBRIDGE, Ontario
Nominated by:
Pauline Bonami
Cégep de l'Abitibi-Témiscamingue
Rouyn-Noranda, Quebec
Université Laval
Nominated by:
Louise Vant Erve
St. Mary's
Calgary, Alberta