2014 Schulich Leader Nominees - m

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T V W X Y Z
Nominated by:
Angela Vavitsas
University of Toronto Schools
Toronto, Ontario
Nominated by:
Gregg Waldvogel
Portage Collegiate
Portage, Manitoba
Nominated by:
Alana Hogg
DUNCAN MACMILLAN HIGH SCHOOL
SHEET HARBOUR, Nova Scotia
Nominated by:
Scott Jamieson
MIRAMICHI VALLEY HIGH SCHOOL
MIRAMICHI, New Brunswick
Nominated by:
Rick Vandertoorn
EAST NORTHUMBERLAND SECONDARY SCHOOL
BRIGHTON, Ontario
Nominated by:
Christine Gervais
Notre Dame Regional High School
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Melanie Sidorow
Miles Macdonell Collegiate
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
John Blakeney
Lockview High
Fall River, Nova Scotia
Nominated by:
Delores Boudreau
École Beau-Port
Arichat, Nova Scotia
Nominated by:
Nancy Rose
HANTS EAST RURAL HIGH SCHOOL
MILFORD STATION, Nova Scotia
Dalhousie University
Nominated by:
Daniele Menard
Neil McNeil High School
Scarborough, Ontario
Nominated by:
Robert Watson
Carson Graham SS
North vancouver, British Columbia
Nominated by:
Margie Arnold
Seycove Secondary School
North Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Nancy Stairs
Leo Hayes High school
Fredericton, New Brunswick
Nominated by:
Kathryn Seiling
Kitchener-Waterloo Collegiate and Vocational School
Kitchener, Ontario
Nominated by:
Eliane Soucy
ecole secondaire publiqeDe La salle
Ottawa, Ontario
Nominated by:
JoAnn VanderVoort
ST. MATTHEW HIGH SCHOOL
ORLEANS, Ontario
Nominated by:
Annie Mercier-Beaudoin
Ridgeway Crystal Beach High School
Ridgeway, Ontario
Nominated by:
Shelley Ward-Cain
North and South Esk Regional
Sunny Corner, New Brunswick
Nominated by:
DARLENE MONTGOMERY
WESTMINSTER S.S.
LONDON, Ontario
Nominated by:
Constance Sacher
BETHLEHEM CATHOLIC HIGH SCHOOL
SASKATOON, Saskatchewan
Nominated by:
David Amiot
Sturgeon Composite High School
Sturgeon County, Alberta
Nominated by:
Fran Crnkovic
NOTRE DAME COLLEGE
WELLAND, Ontario
Nominated by:
Alban Ferrieu
Lycée Français de Toronto
Toronto, Ontario
Nominated by:
Eric Miron
Collège Pierre-Elliott-Trudeau
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Don Lewis
Thousand Islands Secondary School
Brockville, Ontario
Nominated by:
Miguel Jorge
Jean Vanier Catholic Secondary School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Andrea Foster
Rosthern High School
Rosthern, Saskatchewan
Nominated by:
Will Knapp
St. David Catholic High School
Waterloo, Ontario
Nominated by:
Rose Heron
Blessed Trinity Catholic Secondary School
Grimsby, Ontario
Nominated by:
Liz Moruzi
North park Collegiate-Vocational School
Brantford, Ontario
Nominated by:
Catherine Dugo
STAMFORD COLLEGIATE SCHOOL
NIAGARA FALLS, Ontario
Nominated by:
Christine Homeniuk
ROSS SHEPPARD SCHOOL
EDMONTON, Alberta
Nominated by:
Bill Toews
BELLE RIVER DISTRICT HIGH SCHOOL
Belle River, Ontario
Nominated by:
Dana Sheahan
FLETCHER'S MEADOW SECONDARY SCHOOL
BRAMPTON, Ontario
Nominated by:
Gerard Herlihey
Aldershot School
Burlington, Ontario
Nominated by:
Brendon White
East Elgin Secondary School
Aylmer, Ontario
Nominated by:
Greg Beckwith
Vincent Massey High School
Brandon, Manitoba
Nominated by:
Francois Bolduc
CÉGEP de Drummondville
Drummondville, Quebec
Nominated by:
Krista Hovey
Hampton High School
Hampton, New Brunswick
Nominated by:
Richard Stoll
TanenbaumCHAT Kimel Family Education Centre
Vaughan, Ontario
Nominated by:
Jennifer Hopman
Beamsville District Secondary School
Beamsville, Ontario