2014 Schulich Leader Nominees - l

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T V W X Y Z
Nominated by:
Jennifer Couvrette
OD-Park
Orillia, Ontario
Nominated by:
Emidio Piccioni
St. Mary Catholic Secondary School
Hamilton, Ontario
Nominated by:
Grace Morissette
Centennial School
Coquitlam, British Columbia
Nominated by:
Alison High
SIMCOE COMPOSITE SCHOOL
SIMCOE, Ontario
Nominated by:
Kelly Gould
GARIBALDI SECONDARY SCHOOL
MAPLE RIDGE, British Columbia
Nominated by:
Chantal Dubuc
Cégep de Lévis-Lauzon
Lévis, Quebec
Nominated by:
Warren Chang
Dr. Charles Best Secondary School
COQUITLAM, British Columbia
Nominated by:
Nancy Parry
King David High School
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Billy Gilliland
Edison private School
Okotoks, Alberta
Nominated by:
Domenica Spina
ST. ANN'S ACADEMY
KAMLOOPS, British Columbia
Nominated by:
Julie Lohnes
Bridgewater Junior Senior High School
Bridgewater, Nova Scotia
Nominated by:
Colleen Swinwood
COLLINGWOOD COLLEGIATE INSTITUTE
COLLINGWOOD, Ontario
Nominated by:
Lisa Verge
Notre Dame Catholic High School
Carleton Place, Ontario
Nominated by:
Cynthia Cunningham
RIVERVIEW HIGH SCHOOL
COXHEATH, Nova Scotia
Nominated by:
Carl Nye
Clarke rd. Secondary
London, Ontario
Nominated by:
Dan Heisler
GWG Middle Secondary School
Chilliwack, British Columbia
Nominated by:
Ann Marcotte
Academie Ste Cecile International School
Windsor, On
Nominated by:
Jeannette Gobolos
Lake City Secondary School
Williams Lake, British Columbia
Nominated by:
Marjorie Morin
Collège Jean-de-Brébeuf
Montréal, Quebec
Nominated by:
Lisa McCullough
Twin Lakes Secondary School
Orillia, Ontario
Nominated by:
Carmelle Christiansen
L.P. MILLER COMPREHENSIVE SCHOOL
NIPAWIN, Saskatchewan
Nominated by:
Ariane Gavelin
Valleyview Secondary School
Kamloops, British Columbia
Nominated by:
Robert Mather
Belleisle Regional High School
Springfield, New Brunswick
Nominated by:
Ken MacNaughton
Sinclair Secondary School
Whitby, Ontario
Nominated by:
Owen Schutz
ARGYLE SECONDARY SCHOOL
NORTH VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Lorraine Spenrath
Archbishop MacDonald
Edmonton, Alberta
Nominated by:
Denice Breen
Glace Bay High School
Glace Bay, Nova Scotia
Nominated by:
Janice Bonter
Centre Hastings S.S.
Madoc, Ontario
Nominated by:
Gina Duarte
PORT MOODY SECONDARY
Port Moody, British Columbia
Nominated by:
Isabelle Chartrand-Dubois
École secondaire catholique Pierre-Savard
OTTAWA, Ontario
Nominated by:
Anne Nahorny
BAYRIDGE SECONDARY SCHOOL
KINGSTON, Ontario
Nominated by:
Lisa Polidori
Holy Names Catholic High School
Windsor, Ontario
Nominated by:
Rhonda Horvath
DR. MARTIN LEBOLDUS HIGH SCHOOL
REGINA, Saskatchewan
Nominated by:
Christine Kirkland
WESTSIDE SECONDARY SCHOOL
ORANGEVILLE, Ontario
Nominated by:
Jason Eagles
St. Aloysius Gonzaga S.S.
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Jim Woolley
FOREST HEIGHTS COLLEGIATE INSTITUTE
KITCHENER, Ontario
Nominated by:
Don Balcombe
Kalamalka Secondary School
Coldstream, British Columbia
Nominated by:
Lynn Dagenais
École secondaire catholique de Plantagenet
Plantagenet, Ontario
Nominated by:
Annie Chu
NEWTONBROOK SECONDARY SCHOOL
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Ruth Dougherty
CREMONA SCHOOL
CREMONA, Alberta
Nominated by:
Mark Johnston
Sir Winston Churchill Secondary
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Kerri Illingworth
Colonel By Secondary School
Gloucester, On