2014 Schulich Leader Nominees - g

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T V W X Y Z
Nominated by:
Marie-Claude Laroche
École Maurice-Lavallée
Edmonton, Alberta
Nominated by:
Nathalie Losier
Samuel-de-Champlain
Saint John, New Brunswick
Nominated by:
Lucy Mandarello
Archbishop Romero Catholic Secondary School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Jennifer Gosse
Baltimore School
Ferryland, Newfoundland
Nominated by:
Susan MacDonald
Springhill Junior Senior High
Springhill, Nova Scotia
Nominated by:
Lorne Jones
Sir Winston Churchill High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Patricia Legg
KILLARNEY SECONDARY SCHOOL
VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Cam Steuart
HOLY ROSARY HIGH SCHOOL
LLOYDMINSTER, Alberta
Nominated by:
Sheralee Thibault
PRINCE GEORGE SECONDARY SCHOOL
PRINCE GEORGE, British Columbia
Nominated by:
Laura Killen
Glebe Collegiate
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Daniela De Rose
FRANCIS LIBERMANN CATHOLIC HIGH SCHOOL
SCARBOROUGH, Ontario
Nominated by:
Alex Watson
NORTH DELTA SECONDARY SCHOOL
DELTA, British Columbia
Nominated by:
Patricia Fergusson
Estevan Comprehensive School
Estevav, Saskatchewan
Nominated by:
Alan Hickey
MOTHER THERESA SECONDARY SCHOOL
LONDON, Ontario
Nominated by:
Nancy Houde-Marino
Sandwich Secondary School
Windsor, Ontario
Nominated by:
William MacKay
Birchmount Park CI
Toronto, Ontario
Nominated by:
Sheila Mazza
Bishop Ryan Catholic Secondary School
Hannon, Ontario
Nominated by:
Audrey McKitterick
Central Peel Secondary School
Brampton, Ontario
Nominated by:
Diego Testa
Sardis Secondary School
Chilliwack, British Columbia
Nominated by:
Dave Weichel
PARRY SOUND HIGH SCHOOL
PARRY SOUND, Ontario
Nominated by:
Heather Gross
Pearson College UWC
Victoria, British Columbia
Nominated by:
Cathy-Jo Thom
Goderich District Collegiate Institute
GODERICH, Ontario
Nominated by:
Leah Cyr-Donovan
Breton Education Centre
New Waterford, Nova Scotia
Nominated by:
Regan Vankerrebroeck
Waterford District High School
Waterford, Ontario
Nominated by:
Jane Anne Egan
ST MARY'S SECONDARY SCHOOL
COBOURG, Ontario
Nominated by:
Cathy Beauchamp
Timiskaming District Secondary
New Liskeard, Ontario
Nominated by:
Sherry Bradley
MOUNT BOUCHERIE SECONDARY SCHOOL
KELOWNA, British Columbia
Nominated by:
Shelley Geran
Foundations for the Future Charter Academy High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Vivien King-Sherwood
F.E. Madill
Wingham, Ontario
Nominated by:
Kathleen Paterson
Vincent Massey S.S.
Windsor, Ontario
Nominated by:
Mia Richard
Vanier Catholic Secondary
Whitehorse, Yukon
Nominated by:
Brooke Townsend
Windsor Secondary
North Vancouver, British Columbia
Nominated by:
John Froess
BELMONT SECONDARY SCHOOL
VICTORIA, British Columbia
Nominated by:
Marilyn Sandford
Frances Kelsey Secondary School
Mill Bay, British Columbia
Nominated by:
Jonathan Dyck
Steinbach Regional Secondary School
Steinbach, Manitoba
Nominated by:
Pauline Bonami
Cégep de l'Abitibi-Témiscamingue
Rouyn-Noranda, Quebec
Nominated by:
Darren Kirk
Baldur School
Baldur, Manitoba
Nominated by:
Joe Taranto
ST. MARY'S HIGH SCHOOL
KITCHENER, Ontario
Nominated by:
Denise Schneider
Kyle Composite School
KYLE, Saskatchewan
Nominated by:
Lynda Hunter
CENTENNIAL HIGH SCHOOL
CALGARY, Alberta
Nominated by:
Alison Porter
Crocus Plains Regional Secondary School
Brandon, Manitoba
Nominated by:
Mary Rupcic
St. Roch Catholic Secondary School
Brampton, Ontario