2014 Schulich Leader Nominees - c

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T V W X Y Z
Nominated by:
Karen McCormick
EAST YORK COLLEGIATE INSTITUTE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Janice Richard
COLLEGE CATHOLIQUE FRANCO-OUEST
Nepean, Ontario
Nominated by:
Brad Leibel
ST. FRANCIS HIGH SCHOOL
CALGARY, Alberta
Nominated by:
John Lezon
Notre Dame Catholic Secondary School
Brampton, Ontario
Nominated by:
Rich Swanson
HIGHLAND SECONDARY SCHOOL
COMOX, British Columbia
Nominated by:
Belinda Lyn
FATHER MICHAEL MCGIVNEY CATHOLIC ACADEMY
MARKHAM, Ontario
Nominated by:
Mary Anne Bonfigli
Holy Cross Catholic Academy
Woodbridge, Ontario
Nominated by:
Tami MacLeod
Villanova College
KING CITY, Ontario
Nominated by:
Tracey Shea
FATIMA ACADEMY
ST. BRIDE'S, Newfoundland
Nominated by:
Amanda Dodd
ST. KEVIN'S HIGH SCHOOL
GOULDS, Newfoundland
Memorial University
Nominated by:
Henry Schellenberg
Strathcona Christian Academy Secondary School
Sherwood Park, Alberta
Nominated by:
Dean Harcourt
Broadview
Broadview, Saskatchewan
Nominated by:
Wendy Lalancette
École secondaire publique L'Héritage
Cornwall, Ontario
Nominated by:
Tina Ash
Hillcrest HS
Ottawa, On
Nominated by:
Sophie Tchu
École secondaire publique Omer-Deslauriers
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Susanna Wong-Ma
Humberside CI
Toronto, Ontario
Nominated by:
Angela Carli
Father Henry Carr C.S.S
Toronto, Ontario
Nominated by:
Ayesha Nazir
DAVID SUZUKI SECONDARY SCHOOL
BRAMPTON, Ontario
Nominated by:
Peter Petrasek
MARY WARD CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Sonia DeAndrade-Scofield
RIVERSIDE SECONDARY SCHOOL
WINDSOR, Ontario
Nominated by:
Rita Riolo
Unionville High School
Unionville, Ontario
Nominated by:
Sharonne Starkman
LANGSTAFF SECONDARY SCHOOL
RICHMOND HILL, Ontario
Nominated by:
Joan Cantwell
A. R. MacNeill Secondary School
RICHMOND, British Columbia
Nominated by:
Ken Budyk
Fort Richmond Collegiate
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Terry Lescisin
Semiahmoo Secondary
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Colin Abernethy
ABBOTSFORD TRADITIONAL SECONDARY SCHOOL
ABBOTSFORD, British Columbia
Nominated by:
Marthe Piette
Collège catholique Samuel-Genest
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Johnson Kong
L'AMOREAUX COLLEGIATE INSTITUTE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Dayle Lesperance
Champlain Regional College - Saint-Lambert
St-Lambert, Quebec
Nominated by:
Ingrid Mohorovic
Dunbarton HS
Pickering, On
Nominated by:
Leah Ann Cameron
Halifax West High School
Halifax, Nova Scotia
Nominated by:
Barbara Rosenberg
Academy for Gifted Children - P.A.C.E.
Richmond Hill, Ontario
Nominated by:
Henry Szydlik
École Notre Dame High School
Bonnyville, Alberta
Nominated by:
Joyce Ho
Carver Christian High School
Burnaby, British Columbia
Nominated by:
David Miller
MACKENZIE HIGH SCHOOL
DEEP RIVER, Ontario
Nominated by:
Ali Callegarini
Ursula Franklin Academy
Toronto, Ontario
Nominated by:
Jennifer McDonald
Balmoral Hall School
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Catherine Ratzlaff
Mennonite Educational Institute
Abbotsford, British Columbia
Nominated by:
Angela Nairn
James Fowler High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Jay Prepchuk
Handsworth Secondary
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Maria Maccarone
BARRIE CENTRAL COLLEGIATE INSTITUTE
BARRIE, Ontario
Nominated by:
Janelle Arsenault
École Mathieu-Martin
Dieppe, New Brunswick