2013 Schulich Leader Nominees

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Diane Longtin
ECOLE SECONDAIRE EMBRUN
EMBRUN, Ontario
Nominated by:
Jana Wilson
SEMIAHMOO SECONDARY SCHOOL
SURREY, British Columbia
Nominated by:
Krista Hovey
HAMPTON HIGH SCHOOL
HAMPTON, New Brunswick
Nominated by:
Kathy Grant
Sentinel Secondary School
West Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Mary Du
DR. NORMAN BETHUNE COLLEGIATE INSTITUTE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Alim Mondal
Bayview Secondary School
Richmond Hill, Ontario
Nominated by:
Erica Schmidt
H.J. CAMBIE SECONDARY SCHOOL
RICHMOND, British Columbia
Nominated by:
DIANA WASILENKO
UNIONVILLE HIGH SCHOOL
MARKHAM, Ontario
Nominated by:
Theresa Armstrong
Pigeon Lake
Falun, Alberta
Nominated by:
Patrick Savage
Eastern Shore District High School
Musquodoboit Harbour, Nova Scotia
Nominated by:
Lynn Lercher
MAGEE SECONDARY SCHOOL
VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Christa Lapointe
Vanier Collegiate
Moose Jaw, Saskatchewan
Nominated by:
Kent Armstrong
LORNE PARK SECONDARY SCHOOL
MISSISSAUGA, Ontario
Nominated by:
Bruce Roffey
ST ANDREW'S COLLEGE
AURORA, Ontario
Nominated by:
Kathie Sutherland
Vincent Massey High School
Brandon, Manitoba
Nominated by:
Patricia Calon
BISHOP GRANDIN SCHOOL
CALGARY, Alberta
Nominated by:
Margaret Hickey
HOLY CROSS SECONDARY SCHOOL
PETERBOROUGH, Ontario
Nominated by:
Sandie Glinsbockel
VERNON SECONDARY SCHOOL
VERNON, British Columbia
Nominated by:
Melanie d'Entremont
Barrington Municipal High School
Barrington, Nova Scotia
Nominated by:
Alana Charlton
REYNOLDS SECONDARY SCHOOL
VICTORIA, British Columbia
Nominated by:
Kim Yeatman
ORANGEVILLE DISTRICT HIGH SCHOOL
ORANGEVILLE, Ontario
Nominated by:
Marc LaRouche
KLDCS
Kirkland Lake, Ontario
Nominated by:
Rea Casey
St. Michaels University School
Victoria, British Columbia
Nominated by:
Janet Gallant
BLUEFIELD HIGH SCHOOL
NORTH WILTSHIRE, Prince Edward Island
Nominated by:
Art Hanson
Holy Cross Collegiate
Strathmore, Alberta
Nominated by:
Pierre Chassé
Collège Édouard-Montpetit
Longueuil, Quebec
Nominated by:
Agnès Grift
Collège régional Notre Dame
Notre-Dame-de-Lourdes, Manitoba
Nominated by:
Charlotte Brooks
PARK VIEW EDUCATION CENTRE SCHOOL
BRIDGEWATER, Nova Scotia
Nominated by:
Keith Brooks
NORTH TORONTO CHRISTIAN SCHOOL
NORTH YORK, Ontario
Nominated by:
Jude Byrne
Bishop's College School
Sherbrooke, Quebec
Nominated by:
Frank DeRose
ST. ELIZABETH CATHOLIC HIGH SCHOOL
THORNHILL, Ontario
Nominated by:
Lynette Kaminski
Churchbridge Public School
Churchbridge, Saskatchewan
Nominated by:
Rita Nolan
FATHER MICHAEL GOETZ SCHOOL
MISSISSAUGA, Ontario
Nominated by:
Cecilia Penner
St. Margaret's School
Victoria, British Columbia
Nominated by:
Tracey Sweetapple
Bert Church High School
Airdrie, Alberta
Nominated by:
Jennifer Paton
HALIBURTON HIGHLAND SECONDARY SCHOOL
HALIBURTON, Ontario
Nominated by:
George Armstrong
Horton High School
Wolfville, Nova Scotia
Nominated by:
Pamela Doyle
LOCKVIEW HIGH SCHOOL
FALL RIVER, Nova Scotia
Nominated by:
Paulette Morck
Oilfields High School
Black Diamond, Alberta
Nominated by:
Dara Gill
St. Michael's
Bow Island, Alberta
Nominated by:
Heather Brown
Grand Manan Community School
Grand Manan, New Brunswick
Nominated by:
Susan Oke
Prince of Wales Collegiate
St. John's, Newfoundland
University of Calgary