2013 Schulich Leader Nominees - w

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Candace David
SHOAL LAKE SCHOOL
SHOAL LAKE, Manitoba
Nominated by:
Chris Chihrin
Northern Secondary School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Tom Milburn
Lakefield College School
Lakefield, Ontario
Nominated by:
Nancy Carson
Sir Frederick Banting Secondary School
London, Ontario
Nominated by:
David Mindenhall
GEORGE S. HENRY ACADEMY
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Alison Gomm
Lo-Ellen Park Secondary School
Sudbury, Ontario
Nominated by:
Michelle Gulka
Hudson Bay Composite High School
Hudson Bay, Saskatchewan
Nominated by:
Ian Brimble
OUR LADY OF THE LAKE CATHOLIC HIGH SCHOOL
KESWICK, Ontario
Nominated by:
Erin Wilkins
Hope Secondary School
Hope, British Columbia
Nominated by:
Harvey Israelovitch
Forest Hill Collegiate Institute
Toronto, Ontario
Nominated by:
Krista Waechter
Cameron Heights Collegiate Institute
Kitchener, Ontario
Nominated by:
Catherine Ratzlaff
Mennonite Educational Institute
Abbotsford, British Columbia
Nominated by:
James Jan
MARC GARNEAU COLLEGIATE INSTITUTE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Rick Mahoney
York Mills CI
Toronto, Ontario
Nominated by:
Hilde Plotnikoff
Belmont Secondary School
Victoria, British Columbia
Nominated by:
Brendan O'Reilly
CLAVET COMPOSITE SCHOOL
CLAVET, Saskatchewan
Nominated by:
Christine Pavanetto
CHRIST THE KING SECONDARY SCHOOL
GEORGETOWN, Ontario
Nominated by:
Connie Newhook
LAVAL REGIONAL HIGH SCHOOL
PLACENTIA, Newfoundland
Nominated by:
Cindy Zwicker Reston
Vaughan Road Academy
Toronto, Ontario
Nominated by:
Jennine Dykstra
Newmarket High School
Newmarket, Ontario
Nominated by:
Heidi Atkinson
Minnedosa Collegiate
Minnedosa, Manitoba
Nominated by:
Kimberly Myers
MONSIGNOR DOYLE SECONDARY SCHOOL
CAMBRIDGE, Ontario
Nominated by:
Rick Vandertoorn
EAST NORTHUMBERLAND SECONDARY SCHOOL
BRIGHTON, Ontario
Nominated by:
Lisa Swain
Innisdale Secondary School
Barrie, Ontario
Nominated by:
Joslynn Dicks
Pine Ridge Secondary School
Pickering, Ontario
Nominated by:
Boyd Perry
Holy Heart High School
St. John's, Newfoundland
Nominated by:
Christine Wessler
St. George's School
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Kelly Wilkins
WEST HILL SECONDARY SCHOOL
OWEN SOUND, Ontario
Nominated by:
Troy Wist
CENTRAL BUTTE ELEMENTARY & HIGH SCHOOL
CENTRAL BUTTE, Saskatchewan
Nominated by:
Gerald Shong
GLENEAGLE SECONDARY SCHOOL
COQUITLAM, British Columbia
Nominated by:
Clint Dolgopol
SELKIRK SECONDARY SCHOOL
KIMBERLEY, British Columbia
Nominated by:
Robert Riche
Bishops College
St. John's, Newfoundland
Nominated by:
Gina Benvie
Pickering College
Newmarket, Ontario
Nominated by:
Gina Duarte
PORT MOODY SR SECONDARY SCHOOL
PORT MOODY, British Columbia
Nominated by:
Christina Frate
FRANCIS LIBERMANN SECONDARY SCHOOL
SCARBOROUGH, Ontario
Nominated by:
Michele Axelrod
RICHMOND HILL HIGH SCHOOL
RICHMOND HILL, Ontario
Nominated by:
Troy Hammond
Bayview Glen School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Don Balcombe
Kalamalka Secondary School
Coldstream, British Columbia
Nominated by:
Nova Keddy
MIDDLETON REGIONAL HIGH SCHOOL
MIDDLETON, Nova Scotia
Nominated by:
Christine Kirkland
WESTSIDE SECONDARY SCHOOL
ORANGEVILLE, Ontario
Nominated by:
Renette Edgar
BROADVIEW SCHOOL
BROADVIEW, Saskatchewan