2013 Schulich Leader Nominees - t

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Margaret Murray
St Thomas Aquinas CSS
Lindsay, Ontario
Nominated by:
Keith Gibbons
Catholic Central High School
London, Ontario
Nominated by:
Marjorie Hewett
Johnston Heights Secondary School
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Marci Aitken
A.B. LUCAS SECONDARY SCHOOL
LONDON, Ontario
Nominated by:
Bill MacKay
BIRCHMOUNT PARK COLLEGIATE INSTITUTE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Renette Edgar
WOLSELEY HIGH SCHOOL
WOLSELEY, Saskatchewan
Nominated by:
Helen Lesniak
St. Joseph’s College School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Nigel Evans
PORT COLBORNE HIGH SCHOOL
PORT COLBORNE, Ontario
Nominated by:
Monica de Jersey
DOWNSVIEW SECONDARY SCHOOL
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Rebecca Green
Bill Crothers Secondary
Unionville, Ontario
Nominated by:
Ron Watts
George Harvey Collegiate Institute
Toronto, Ontario
Nominated by:
Wendy Lalancette
ECOLE SECONDAIRE L'HERITAGE
CORNWALL, Ontario
Nominated by:
Lynne Chamaillard
ECOLE SECONDAIRE HAWKESBURY
HAWKESBURY, Ontario
Nominated by:
Craig Conohan
Montague Regional High School
Montague, Prince Edward Island
Nominated by:
Heather Malco
Fundy High School
St. George, New Brunswick
Nominated by:
Jennifer McDonald
Balmoral Hall School
Winnipeg, Manitoba
University of Manitoba
Nominated by:
Sharon Scattolon
St. John Catholic High School
Perth, Ontario
Nominated by:
Tom Moret
Gonzaga Regional High School
St. John's, Newfoundland
Nominated by:
Wilf Lade
BRACEBRIDGE & MUSKOKA LAKES SECONDARY SCHOOL
BRACEBRIDGE, Ontario
Nominated by:
Deborah Tufts
Saint Mary's Bay Academy
Weymouth, Nova Scotia
Nominated by:
Derek Wong
COLLINGWOOD SCHOOL
WEST VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Carol Sedgwick
UCLUELET SECONDARY SCHOOL
UCLUELET, British Columbia
Nominated by:
Enso De Longhi
PRESTON HIGH SCHOOL
CAMBRIDGE, Ontario
Nominated by:
Neil MacNeil
ASHERN CENTRAL SCHOOL
ASHERN, Manitoba
Nominated by:
Carol Badour
ST. PAUL SECONDARY SCHOOL
TRENTON, Ontario
Nominated by:
Hank Bouwman
St. Thomas More Collegiate
Burnaby, British Columbia
Nominated by:
Sandra Miller
ANNE & MAX TANNENBAUM COMMUNITY HEBREW ACADEMY OF TORONTO
TORONTO, Ontario
Nominated by:
David Santos
ARCHBISHOP CARNEY REGIONAL SECONDARY SCHOOL
PORT COQUITLAM, British Columbia
Nominated by:
Louise Vant Erve
ST. MARY'S HIGH SCHOOL
CALGARY, Alberta
Nominated by:
Ian Newton
Rick Hansen Secondary School
Abbotsford, British Columbia
Nominated by:
Glenda Reddick
Holy Spirit High School
Conception Bay South, Newfoundland
Nominated by:
Talya McKenna
La salle Secondary School
Kingston, Ontario
Nominated by:
Brad White
BOISSEVAIN SCHOOL
BOISSEVAIN, Manitoba
Nominated by:
Erin Luong
BISHOP CARROLL HIGH SCHOOL
CALGARY, Alberta
Nominated by:
Ken Weipert
National Sport School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Heather Gross
UWC Pearson College
Victoria, British Columbia
Nominated by:
Denise Endicott
MICHAEL A. RIFFEL HIGH SCHOOL
REGINA, Saskatchewan
Nominated by:
Ted Wilson
Eastview Secondary
Barrie, Ontario
Nominated by:
Dawn Pasin
MACNEILL SECONDARY SCHOOL
RICHMOND, British Columbia
Nominated by:
Christine Homeniuk
ROSS SHEPPARD SCHOOL
EDMONTON, Alberta
Nominated by:
Steve Cowan
Delta Secondary
Delta, British Columbia
Nominated by:
Erin Malone
Father Mercredi High School
Fort McMurray, Alberta