2013 Schulich Leader Nominees - s

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Merrill Taylor
CARDINAL AMBROZIC CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
BRAMPTON, Ontario
Nominated by:
Jane Hayward
Webber Academy
Calgary, Alberta
Nominated by:
Ally Read
ARMBRAE ACADEMY
HALIFAX, Nova Scotia
Nominated by:
Paula Taylor
SAVANNA SCHOOL
SPIRIT RIVER, Alberta
Nominated by:
Marine McDonnell
St. Andrew's Regional High School
Victoria, British Columbia
Nominated by:
Janelle Arsenault
École Mathieu-Martin
Dieppe, New Brunswick
Nominated by:
Valérie Moquin
COLLEGE CATHOLIQUE FRANCO-OUEST
NEPEAN, Ontario
Nominated by:
Annette Vey-Chilton
LORD BYNG SECONDARY SCHOOL
VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Norm Langille
SOUTH COLCHESTER ACADEMY
BROOKFIELD, Nova Scotia
Nominated by:
Henry Schellenberg
STRATHCONA CHRISTIAN ACADEMY
SHERWOOD PARK, Alberta
Nominated by:
Karen Anderson
Sturgeon Composite High School
Sturgeon County, Alberta
Nominated by:
Michael McKillop
DR E.P. SCARLETT HIGH SCHOOL
CALGARY, Alberta
Nominated by:
Layra Farmer
Bedford Road Collegiate
Saskatoon, Saskatchewan
University of Saskatchewan
Nominated by:
Patricia Wood
Campbellford District High School
Campbellford, Ontario
Nominated by:
Natashya Shewchuk
Strathcona High School
Edmonton, Alberta
Nominated by:
Julie Storie
ACADEMIE CATHOLIQUE MERE THERESE
HAMILTON, Ontario
Nominated by:
Michael King
ST. JOSEPH - SCOLLARD HALL SECONDARY SCHOOL
NORTH BAY, Ontario
Nominated by:
Jackie Leonard
LIVERPOOL REGIONAL HIGH SCHOOL
LIVERPOOL, Nova Scotia
Nominated by:
Amandeep Brar
DASMESH PUNJABI SCHOOL
ABBOTSFORD, British Columbia
Nominated by:
Gwen Friedman
MIDDLEFIELD COLLEGIATE INSTITUTE
MARKHAM, Ontario
Nominated by:
Theodore Tzalalis
Georges Vanier Secondary School
North York, Ontario
Nominated by:
Aidan Downey
WESTISLE COMPOSITE HIGH SCHOOL
ELMSDALE, Prince Edward Island
Nominated by:
Meleana Terlingen
J.V. Humphries
KASLO, British Columbia
Nominated by:
Amie Nielsen
Donald A. Wilson SS
Whitby, Ontario
Nominated by:
Jasna Duric
Newtonbrook Secondary School
Toronto, Ontario
York University
Nominated by:
Georgia Clifford
Bur Oak Secondary School
Markham, Ontario
Nominated by:
Bob Taylor
BLUEVALE COLLEGIATE
WATERLOO, Ontario
Nominated by:
Pamela Hardisty
HAMMARSKJOLD HIGH SCHOOL
THUNDER BAY, Ontario
Nominated by:
Oscar Stam
CENTRAL COMMERCE COLLEGIATE INSTITUTE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Don Younger
DELVIEW SECONDARY SCHOOL
DELTA, British Columbia
Nominated by:
Ruthann Waldick
ST. MARY'S COLLEGIATE & VOCATIONAL INST
ST MARYS, Ontario
Nominated by:
Kerrie Pellarin
TWIN LAKES SECONDARY SCHOOL
ORILLIA, Ontario
Nominated by:
Suzanne Beck
Cedarbrae Collegiate Institute
Toronto, Ontario
Nominated by:
Denise Ronan
Craig Kielburger Seconday School
Milton, Ontario
Nominated by:
Peter Brass
St. John's-Ravenscourt School
Winnipeg, Mb
Nominated by:
Jason Roberts
SIR WILLIAM MULOCK SECONDARY SCHOOL
NEWMARKET, Ontario
Nominated by:
Craig Nickel
WATERLOO COLLEGIATE
WATERLOO, Ontario
Nominated by:
Patricia Buddo
CENTENNIAL COLLEGIATE & VI
GUELPH, Ontario
Nominated by:
Kevin Bissoon
Victoria School of the Arts
Edmonton, Alberta
Nominated by:
Tracy Hazen
ST. JOSEPHS HIGH SCHOOL
SASKATOON, Saskatchewan
Nominated by:
Rod Woitas
FORT SASKATCHEWAN SENIOR HIGH SCHOOL
FORT SASKATCHEWAN, Alberta
Nominated by:
Paul Fricker
R.D. PARKER COLLEGIATE
THOMPSON, Manitoba